• Kawasaki Ninja 650R 2012 Цена во Индија – спецификации Bajaj Auto воведе на сите нови 2012 издание на Супербајк Kawasaki Ninja 650R минатата недела. За вашиот цар информации Bajaj досега се продадени 3,000 единици во семејството Нинџа, кој прв пат е воведен во годината на 2009. најновите 2012 модел следи лансирањето на Ninja 650R воведени во јуни 2011. Како што сите знаеме, на Кавасаки е лидер во сегментот на спортски велосипед се движи помеѓу РС 2 to 5 сто илјадници рупии со пазарен удел од 65 проценти. Ова е трета премиум спортски моторни велосипед воведе во земјата по Kawasaki Ninja 250R и КТМ на 200 Војводата. Нема сомневање дека неговиот стил и конфигурација ќе оди подалеку од тоа трошоци. Kawasaki Ninja 650R 2012 спецификации Четири-тактен, течност ладење, DOHC, четири вентили, паралелно близнак мотор 649 кубика зафатнина 72 PS @ 8500 RPM максимална моќност 66 Nm вртежен момент @ 7000 Вртежи во минута максимален вртежен момент Дигитални вбризгување на горивото со две 38mm Keihin пригушување тела 83.0 mm За цилиндар создаден и 60.0 mm Стоук 11.3:1 компресија TCBI со електронски однапред палење 15.5 ltrs гориво капацитет започнете себе Лесни бандажи со 1410 база тркало mm Напред -120 / 70-17 ZRI7M / C (58W), Задна-160 / 60 - 17 ZRI7M / C (69W) гуми 6 кутија брзина менувачот dual 300 mm шкембето венчелистче предни диск со два клипот дебеломер сопирачки еден 220 мм венчелистче задни диск со еден клипот дебеломер кочница 41 mm За телескопски Fork / 120 mm За предната суспензија Ова е стилски велосипед има максимална тежина на 460.8 £ и 31.7 седиште ...

  Read full article »
  Kawasaki Ninja 650R 2012 Price in India & Specifications
 • 2009 Хонда CB1000R - тест на пат Забранетиот Забава: Најдобар Хонда не можат да купат! Реквизитите на Honda за изградба на убав сламен покрив, која работи. Големи кредит за, исто така, ни дава авто-транс опремена мотоцикл / скутер како транспортен уред кој треба да биде еден од најлесните за возење целосна големина на две-wheelers некогаш. но,, искрено,, Хонда, зошто се држи надвор од нас? Позитивни критики поздрави CB1000R по нејзиното воведување во Европа минатата година. Всушност, ова CBR1000RR-базирани голи велосипед заврши на второто место во 2008 година Меѓународен велосипед на гласање на годината, и ние во U.S. кои се лишени од велосипед дури и не се за да гласаат за него! Некои значајни цитати од Европската книжниците? "А гигант чекор за Хонда во голо категорија,", Рече Велосипеди Скандинавија. "Јасно е дека outshines конкурентите со беспрекорна неговиот мотор, добри сопирачки и остри ракување. " Уредниците на мотор Wereldwere Белгија подеднакво полн со пофалби, дури и ако тие се симне на почетокот задржани: "Во броеви, на CB1000R не е точно вид на велосипед кој повлекува килим од под нозете. Ова важи за двете моторот и шасијата. Сепак, јава тоа го прави да се реализира само што најмладиот голи навистина е фино избалансирани велосипед Хонда; рамнотежа дека додава до прецизни, лесно и забавно ракување. Фактор во torquey, сладок кога моторот работи и таму што е, thenaked велосипед на годината ". Па решивме да се види за себе она што сите гужва е околу и резервира лет до Европа. Ние finagled велосипед надвор од Хонда Австрија и ...

  Read full article »
  2009 Honda CB1000R Road Test Review- Honda CB1000R Motorcycle Reviews
 • забележан: Moto Guzzi Norge На Moto Guzzi Norge е на периферијата на мојата свест на турнеи велосипеди за некое време. Еден од повеќе впечатливи модели на пазарот, тоа, исто така, се случува да биде еден од најдобрите цени и најпрактично - ако, исто така, еден од најтешките. Со новиот модел објавен минатата година, како дел од немилосрдните напори да се стави Moto Guzzi во главните текови, на Norge е невозможно да се игнорира дури и во денешниот преполн пазар турнеи. Како и многу италијански мотоцикл фирми, Moto Guzzi е неверојатно горди на своето наследство, и Norge има особено специјални еден. Тоа беше именуван по GT Norge, пионерска на компанијата 1928 модел - самото име за авион кој беше првиот кој го прелетал Северниот Пол. На 500cc GT Norge заврши 4000-километарски тест возење од италијанската седиштето на компанијата на Лапланд во Норвешка, на внатрешноста на работ на арктичкиот круг. Тоа е вид на возење што би се класифицираат како епска крос-континентална патека и денес, и во 1928 тоа беше дури и повеќе, па со оглед на состојбата на патиштата. Компанијата имаше точка за да се докаже: нивните задни подесување swingarm суспензија - прв од ваков вид - Работел, и може да им овозможи на патувања на поголеми растојанија, отколку на друг начин толерантна. Инженер Џузепе Guzzi го направи патувањето во четири недели. Кога Norge беше повторно во 2005, таа се појави со ветер тунел дизајнирана обтекател и модерна V-twin мотор и облека, и да се заврши истата таа возење. Изјавата за намери беше јасно, и покрај тоа што не беше без ...

  Read full article »
  Spotted: Moto Guzzi Norge Miss Motorcycle
 • 2009 Кавасаки Вулкан Војаџер 1700 | преглед High-Tech Classic По отсуство од шест години од автопатот, Кавасаки се reentering пазарот на турнеи со полно работно фустан со технолошки напред, носталгична стилизирана, 2009 Војаџер. Кавасаки се touting своите нови Вулкан 1700 серија како предводник за иднината на компанијата во делот на крстосувачот, и reimagined Војаџер е направена како лукс предводник на нивните крстарење линија е. Со својот долго-мозочен удар 1700cc V-twin мотор и испакнување 60-тите години на мускулите автомобил стил рифови, the 1700 Војаџер наликува на ескими американски роднина на РЕГИСТРАЦИЈА четири Војаџер XII што исчезна над хоризонтот во 2003. нова гардероба Occidental Војаџер е на сликовна во стратегијата Кавасаки е да се развие еден мотор кој се надева дека ќе ги искористат празнината што ја остави конкуренцијата, имено, високо-технолошки метрички V-twin погон, со полно работно фустан крстосувачот. сегашната траекторија раст во сегментот турнеи пркоси на гравитацијата на севкупниот пад на продажбата на индустријата мотор, и Кавасаки гледа расположлив приход во нив Тар дисаги. Компанијата е обложување дека мускулна нови милја јаде на изложбен салон подот ќе ја зајакне нејзината имунитет против криза. Развој на Вулкан 1700 серија (кој исто така ги вклучува познатите Класик, Classic LT и Номад) беше на врвот надолу напор, првично се фокусира на Војаџер. стариот изглед / нова технологија фузија Војаџер сигурно успева на работ на тротоарот. нема и (во повеќето четвртини) unlamented се pointy агли, сокриени мотор, boxy ...

  Read full article »
  2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 Review – Ultimate MotorCycling
 • honda rc166 шест цилиндри велосипед од 1960 Прочитајте повеќе на Хонда RC166 250/6. ГП беше подложен на револуција во почетокот на 1960 година. Хонда шест-цилиндричен дојде заедно брзо. Да се ​​провери од звукот на Хонда RC166 шест цилиндри ја посетите на линкот подолу плус чудак. Тоа е една звучно велосипед. Слушнав еден на Блискиот Охајо години пред. Тој му го испрати. Како на шумот на Ле Ман Плус продукција велосипеди. Хонда отиде во странство направи шест-цилиндричен DOHC на погонската реалност со своите. Хонда се одржа во текот на 1960-тите години со. на 50 cc тројна, на 125 кубика шест цилиндри плус V8 за. тие се сега некои 5 коњи повеќе од шест Хонда. На RC166 на 1967 е иста велосипед како. Хонда RC166 шест-цилиндричен мотор од pt2 1960: Хонда RC166 информации: Хонда RC166 Позадини. Телеграф за Хонда RC166. прекар: коментар: Од 1960, Хонда влезе. Јапонски тркачки машини беа великодушни шест цилиндри. Огромните разлики во спецификациите меѓу патот плус трка велосипед беше. За работи мотокрос велосипеди. Хонда почна да влезат во неговото производство мотоцикли во Супербајк. 4 вентили за секој цилиндар: RC143: 1960: близначки: 44 × 41 mm: 124.68 cc (8. Тоа беше првиот производство мотор на Хонда со шест. првиот мотор што Хонда изградена со шест цилиндри беше RC166 250cc трка велосипед кое се користи во. Хонда трки – дел 1. Хонда трки 1960 ;. Хонда 250цц RC166. се појавува нова шест цилиндри. Се чини дека овој велосипед е очигледно поголема од RC166. Хонда RC166 рингтон. Овој пат тоа е Mike Hailwood ...

  Read full article »
  Honda rc166 six cylinder bike from the 1960s
 • ненадминат Мотори А Кратка историја на марката: ненадминат Браќата Колиер изградена првата машина 1899, и од 1907 победувале на Isle of Man TT трки. По второто место во 1908, тие повторно победи во 1909 and 1910. По Првата светска војна, производство продолжи со користење на интернет од двете JAP и МАГ . Fri May 24 2013 duhoda76wanadoo.fr jmpot Рели Франција видео видео   Франција април 2013 Добар ден, Моето име е JT Дејвис, Јас сум вонреден продуцент на сирени медиуми и ние се наоѓаме на пет милји од државите Капитол Обединетите. Ние сме производство на нова серија за Discovery Channel во врска со механичар кој поправки и враќа на гроздобер мотоцикли. Ние нудиме шест (6) велосипеди во текот на три-дел серија, секоја епизода планираме да ги споделат интересни детали за мотор кој бара некои проверка на факти. Јас сум прави истражување за да се утврди вредноста на мотоцикл во првобитна состојба обновени. На мотоцикл во првата епизода е 1931 Ненадминат модел X со излезе надвор сместени надвор Brough Superior. Сум спроведен пред и по слики на велосипед и реставрација. Можете ли да ме стави во контакт со некој кој може да се оцени овој велосипед пред / пост реставрација? Јас разбирам дека ќе биде тешко да се даде вистинска вредност, без да знаат деталите за тоа како е обновена на велосипед, што производи се користат и грижата за него за да ја врати во живот. Сепак, ballpark фигура со визуелен оценка би можела да помогне во обезбедување на точни информации за гледање на каналот Дискавери. ...

  Read full article »
  Matchless Motorcycles
 • Мото Morini Kanguro и стрела Поголемиот дел од луѓето имаат тенденција да дебеличка за една од добро познати модели Morini спорт или Страда. Но, на спротивните краеви на скалата ќе најдете на супер-елегантен стрела и rufty-tufty Kanguro. Па како не Кен Philp доаѓа да поседувате и? Јас прв пат го виде Kanguro во Earls Court во 1982, и беше импресиониран како што беше off-road V-twin. Имав медицински проблем во 1984, така се ослободи од неколку велосипеди и купи еден, првиот Kanguro кои NLM имаше во продавница. Тоа само ќе се чуваат секогаш кога сака да! Тоа ми даде многу задоволство надвор од патот, и покрај неговата тежина, и јас сум shortie – 5'5. Јас само се ослободи од тоа во 2003 бидејќи јас само имаат 15% капацитет на белите дробови сега. Не можам да кажам има нешто што не ми се допаѓа во врска со тоа. Јас го користат за enduros, патека јавањето, Вестон Плажа трка, испитувања долги, и така натаму, и еднаш опфатени 720 милји во 20 часа на еден настан во МКЦ. Во вкупно се опфатени околу 16,000 милји. Немаше вистински проблеми, само оние кои беа моја грешка! Секој купување на Kanguro треба да се задржи јасно на првиот X-модели. На X1 и X2 имаат цевчести рамки, и X пукнатини рамката на десната точка подложка за нозе. На X1 има засилување таму. На фарот е само AC директна светлина, па излез варира со брзина на моторот. Тоа е, исто така, систем за осветлување 6 волти, со многу мала батерија! така, ја сопственост на Kanguro од нови, Навистина ми беше многу импресиониран со мотор. Потоа видов слика на нов стрела во печатот, и не беше ...

  Read full article »
  Moto Morini Kanguro and Dart – Classic Motorcycle Roadtest – RealClassic.co.uk
 • Само уште еден блог WordPress.com 2004 Големо Куче Ridgeback Fonzie вели: Најдов Ridgeback да биде возбудливо, громогласен и кичмата трнење - потоа повторно, што само може да ми биде 'рбетниот дискови кршејќи заедно (на добар пат) - Цврсти хеликоптери не се наменети да биде удобно и хард-assed видови моторџија сакал да ја покажат својата толеранција на болка во Груб и тешко хромирани kinda начин. Да, Знам дека Motorcycle.Com не е навистина место каде велосипедисти доаѓаат да прочитате за најновите железо коњи, но тие ќе, ако можам да го помогне. Мотоцикли се мотоцикли и ако може да го сакам Concours, додека го исмева во исто време, најверојатно се разбере каде што оние од нас во светот на хеликоптер доаѓаат од. Значи, повторно, Да, ова е мотоцикл и тоа е ѕвер! Откопувам оние шорцеви поместена спандекс коњи и заштитни чаши момчиња девојки, овој мотор ќе се обиде да се пробие. Ако преживее со сите ваши битови непроменети, најверојатно ќе се врати дома со уште неколку телефонски броеви отколку што замина со и вие сигурно ќе имаат голема приказна да се каже на децата ... Ok, можеби не на деца, но вашите пријатели ќе сакаат да се "слушне Ем. Освен дека еден за времето кога сте биле заглавени на булеварот, благодарение на ситните резерва резервоарот Ridgeback и единствениот број што го добив беше во куќата на некои пријателе од клубот Манаки; тогаш никој не сака да се слушне вашата приказни. жал, се размислува за тоа. Ролинг-во со меѓуоскино растојание од речиси 9 нозете и зафатнина од 1750cc, Големото куче Ridgeback е главата стругар ...

  Read full article »
  2004 Big Dog Ridgeback Motortrend
 • КТМ 450 Релито реплика достапни за нарачка КТМ 450 Релито реплика наскоро ќе биде достапен за јавноста, но не е јасно дали ќе биде доаѓаат во САД. КТМ notched својот 13-ти по ред релито Дакар победи во 2014, со Марк Кома завршувањето речиси два часа понапред од неговите најблиски конкуренција. оружје на Шпанецот беше ажурирана верзија на КТМ е 450 релито велосипед, една верзија која ја објави на брендот портокал наскоро ќе биде достапен за јавноста. КТМ 450 Релито реплика има редизајниран рамка и ажурирани ергономијата, нова задна суспензија и трката докажани, 450cc гориво инјектира моторот. На митингот должност на реплика доаѓа со предните и задните гориво пумпа и повеќе тенкови, како и да се прошири опсегот. На случува цена, како што е наведено во соопштението од подолу, евра; 24,000, кои како на пишувањето на овој член се претвора во околу $32,988. Тоа е јасно дали рели реплика ќе биде достапен на пазарот во САД. – MotoUSA Бајрон Вилсон Новиот модел на КТМ 450 Релито машина во фабрика за облека го имаше своето деби во октомври на митингот Мароко како прва и последна тест во трка услови. тогаш машината беше предмет на преземање на крајниот тест на Дакар, и на велосипед продолжи да работи беспрекорно во текот на трката на 9,000km со Марк Кома на-табла да се земе 13-ти по ред победа КТМ е. Како и претходниот модел на релито машина е изграден за 690cc ера, оваа нова машина е дизајниран од земјата нагоре да биде погодна за денешната Дакар ...

  Read full article »
  KTM 450 Rally Replica Available to Order – Motorcycle USA
 • 2013 MV Agusta F3 прво возење Во лицето на глобалната продажба sportbike рецесија, бутици италијанскиот бренд мотоцикл MV Agusta е со цел да се ревитализира стагнација на пазарот средна суперспорт со својата неодамна излезе од печат F3. Направени од страна на ултра-компактен 675cc тројна-цилиндричен мотор, на F3 ($13,999) е уште една европска се на најдобар начин да се дојде од врвот кон врвот. ВИЗИЈА СТАНУВА РЕАЛНОСТ Роден четири години порано, на F3 е сон на починатиот претседател МВ е, Клаудио Castiglioni, кој нарача три цилиндри sportbike пред поминува минатото лето од рак. Со оглед на нејзината длабоко вкоренета историја во друмски, машината е дизајниран за конкуренција и барањата на World Supersport - глобален тркачки серии кои МВ планира да се натпреварува во почетокот на следната сезона. Во износ поголем од 20 милиони евра се влеваат во проектот со целиот дизајн преземени во куќа во седиштето на МВ во северна Италија. На јадрото на F3 е течност ладење, вметнати три-цилиндричен мотор со глава на 12-вентилски (сите вентили се произведени од титаниум) откачи од збратимени синџир управувано валове. Секој цилиндар користи релативно повеќе квадратни создаден и мозочен удар димензија 79.0 x 45.9mm, стегајќи полнење гориво во сооднос 13:1. долниот крај на моторот располага со уникатен дизајн, во која на коленестото вратило врти наназад. Ова помага да се неутрализира напред инерција на мотоцикл во движење што го прави повеќе maneuverable големи брзини на моторот, МВ вели. Како и повеќето работи италијанскиот, формата ја следи функцијата ...

  Read full article »
  2013 MV Agusta F3 First Ride – Euro Cycles of Tampa Bay
Последни записи
20.06.2015. автор: . Comments Off на забележан: Moto Guzzi Норвешка Мис на мотоцикли
Spotted: Moto Guzzi Norge Miss Motorcycle

забележан: Moto Guzzi Norge На Moto Guzzi Norge е на периферијата на мојата свест на турнеи велосипеди за некое време. Еден од повеќе впечатливи модели на пазарот, исто така се случува ...

20.06.2015. автор: . Comments Off на ненадминат Мотори
Matchless Motorcycles

ненадминат Мотори А Кратка историја на марката: ненадминат Браќата Колиер изградена првата машина 1899, и од 1907 победувале на Isle of Man TT трки. По ...

20.06.2015. автор: . Comments Off на Мото Morini Kanguro и стрела – Класичен Мотоцикл Roadtest – RealClassic.co.uk
Moto Morini Kanguro and Dart – Classic Motorcycle Roadtest – RealClassic.co.uk

Мото Morini Kanguro и стрела Поголемиот дел од луѓето имаат тенденција да дебеличка за една од добро познати модели Morini спорт или Страда. Но, на спротивните краеви на скалата ќе најдете на супер-елегантен ...

20.06.2015. автор: . Comments Off на 2004 Големо Куче Ridgeback Motortrend
2004 Big Dog Ridgeback Motortrend

Само уште еден блог WordPress.com 2004 Големо Куче Ridgeback Fonzie вели: Најдов Ridgeback да биде возбудливо, громогласен и кичмата трнење - потоа повторно, што само може да ми биде 'рбетниот ...

20.06.2015. автор: . Comments Off на 2013 MV Agusta F3 прво возење – Евра Циклуси на Тампа Беј
2013 MV Agusta F3 First Ride – Euro Cycles of Tampa Bay

2013 MV Agusta F3 прво возење Во лицето на глобалната продажба sportbike рецесија, бутици италијанскиот бренд мотоцикл MV Agusta е со цел да се ревитализира стагнантна средна суперспорт ...

20.06.2015. автор: . Comments Off на Мото Џиро Гроздобер Мотори
Moto Giro Vintage Motorcycles

'66 Sears Gilera 106 Мото-Џиро Калифорнија е за неколку месеци, Но, ова е совршено време да се започне планирање и имам одлично место за почеток. А 1966 Gilera 106. тоа се вклопува ...

20.06.2015. автор: . Comments Off на Blata мини motos
Blata mini motos

Blata мини motos Blata – брилијантен велосипеди за младиот и надежен ѕвезди. Во зависност од тоа каков тип на blata мини motos имаш, мотори се разликуваат и до 13HP и може да се забрза со брзина од 50mph ...

20.06.2015. автор: . Comments Off на Bajaj преглед одмаздник 220cc
Bajaj avenger 220cc review

содржина на извештајот Bajaj одмаздник 220cc преглед Презентација Препис Bajaj Avenger 220cc Преглед Ние ти ја донесе потврди веста за лансирањето на Avenger 220 на 15-ти јуни и ...

20.06.2015. автор: . Comments Off на 1969 БСА 441 Виктор Специјални – Класичен британски Мотори – Мотоцикл класици
1969 BSA 441 Victor Special – Classic British Motorcycles – Motorcycle Classics

поврзани со содржината Benelli Сеј Бери Портер 750 Бери Портер разговара сопственик и јава неговиот Benelli Сеј 750. Се најде на eBay: 1963 БСА закана Скитници низ пространство ...

20.06.2015. автор: . Comments Off на 1991 BMW 850 V12 6 Брзина Почетна страна
1991 BMW 850 V12 6 Speed Home Page

1991 BMW 850 V12 6 брзина 1991 BMW 850 6 брзина. 28K милји, историја сопственик колекционер од нови. Познат по многу како еден од најдобрите примери за преживување на 8 серија, овој автомобил е ...

Хонда
20 Jun 2015 | Comments Off на 2009 Хонда CB1000R тест на пат Преглед- Хонда CB1000R Мотоцикл Осврти
2009 Honda CB1000R Road Test Review- Honda CB1000R Motorcycle Reviews

2009 Хонда CB1000R - тест на пат Забранетиот Забава: Најдобар Хонда не можат да купат! Реквизитите на Honda за изградба на убав сламен покрив, која работи. Големи кредит за, исто така, ни дава авто-транс опремена мотоцикл / скутер како транспортен уред кој треба да биде еден од најлесните за возење целосна големина на две-wheelers некогаш. но,, искрено,, Хонда, зошто се држи надвор од нас? Позитивни критики поздрави CB1000R по нејзиното воведување во Европа минатата година. Всушност, ова CBR1000RR-базирани голи велосипед заврши на второто место во 2008 година е ...

Read full article »
20 Jun 2015 | Comments Off на Хонда rc166 шест цилиндричен мотор од 1960-тите
Honda rc166 six cylinder bike from the 1960s

honda rc166 шест цилиндри велосипед од 1960 Прочитајте повеќе на Хонда RC166 250/6. ГП беше подложен на револуција во почетокот на 1960 година. Хонда шест-цилиндричен дојде заедно брзо. Да се ​​провери од звукот на Хонда RC166 шест цилиндри ја посетите на линкот подолу плус чудак. Тоа е една звучно велосипед. Слушнав еден на Блискиот Охајо години пред. Тој му го испрати. Како на шумот на Ле Ман Плус продукција велосипеди. Хонда отиде во странство направи шест-цилиндричен DOHC на погонската реалност со своите. Хонда трчаше низ ...

Read full article »
20 Jun 2015 | Comments Off на Honda CBR 600RR 2009 C-ABS максимална брзина 280 километри / h Како да се направи & стори сé што е!
Honda CBR 600RR 2009 C-ABS Top Speed 280km/h How To Make & Do Everything!

Што мислите за ова видео? Zsotyesz87: na остава коментар:D izaky2011: исто како и татко ми велосипед! Jhon Камил Vergel: Родителите во овие QE пријател? јас sertgent: така R6 победи bediang80: сакаш да свират вашиот мотор или што?? Fr3shChriS13: Добро, мислам ima добие Yamaha R6. 2006 за почеток vin челик: Светиот навивач сакам велосипед толку лошо, тоа го прави мојот автомобил изгледа како тенк. leo Моте: Мано кучка како што може да се одржи тоа чудовиште на 280 начин!!мојот сон pbmax: Велосипеди звучи неверојатно. Џон тесто: bullshat ...

Read full article »
20 Jun 2015 | Comments Off на 2005 Хонда Silverwing Продај eHow
2005 Honda Silverwing Specs eHow

2005 Хонда Silverwing Продај trims на 2005 Хонда Сребрена крило е турнеи скутер со две патнички дека доаѓа во две trims, основниот модел на Сребрена крило и ABS Сребрена крило. На база на модел е достапен во црна и титаниум бои, додека моделот на ABS е достапна во duotone боите на црна / сребрена и титаниум / сребро. таблата со инструменти нуди основните функции, како дневна километража, предупредување за гориво ниво и часовник. Единствената голема разлика помеѓу двата модели е тоа што моделот на ABS нуди ...

Read full article »
20 Jun 2015 | Comments Off на Репсол Хонда – видео енциклопедија
Repsol Honda – Video Encyclopedia

Репсол Хонда историја [ Уредување ] во 1995 тимот влезе во 3 возач постава со Мик Дуан. Àlex Crivillé и Shinichi Itoh јава на Хонда NSR500. Мик Дуан го освои Светското првенство по втор пат по ред во Аргентина. со една трка остави за крајот на сезоната со седум победи трка, Àlex Crivillé ја заврши сезоната на четвртото место со 1 трка победа додека Shinichi Itoh заврши петти во генералниот пласман. Четирите велосипедист line-up продолжи и во 1997 со Мајкл Дуан. Àlex Crivillé и Tadayuki Окада ...

Read full article »
19 Jun 2015 | Comments Off на Day6 преглед сон велосипед патници
Day6 dream review Bike Commuters

Day6 сон Преглед Гуми Преден / заден Kenda Komfort 26 x 1.95 Rim Двоен ѕид, ЦПУ странични, легура Casette Shimano Derailleur Преден / заден Shimano Altus 21 брзина Работник Sram MRX Comp + ланецот Shimano назад ден 6 Прилагодено обликувана со инјектирање - со лумбална и интегриран туристички пакет Приближна тежина 35 34 База тркало 51 " тежина Лимит 250 фунти Велосипедист Големина 5'4 "- 6'3" Приближно Велосипедист Големина 4'8 "- 5'7" Приближно Бои кобалт сина, метални Бургундија Во многу од моите денови ...

Read full article »
19 Jun 2015 | Comments Off на Хонда објави нова 250cc V-Twin велосипед, на VTR
Honda Announce a New 250cc V-Twin Bike, The VTR

Хонда објави нова 250cc V-Twin велосипед, на VTR Хонда го објави некои детали за нивниот нов 250cc V-twin влез на ниво на велосипед, на VTR, што звучи како три букви сме слушнале многу време пред. збунувачки? Наскоро ќе се заборави на збунетост кога ќе прочитате во соопштението подолу. Ние го најде тоа тешко да се проголтаат, со изјави како компоненти суспензија највисок квалитет избалансираат нерамни патишта и направи нов VTR пријатно за сите-ден коњи. , и покрај тоа што иако, ние не ...

Read full article »
19 Jun 2015 | Comments Off на бен
Ben

Електричен мотоцикл Бен (B.E.M) Update 8/12 Возеле на велосипед на работа денес и покрај прашања батерии. Јас купи 72V LifePo пакет од Elite моќ решенија. Тоа доаѓа со сензори за секоја клетка и компјутер кој го прикажува temp, Напон, капацитет. Тоа требаше да биде голема надградба. Сепак, Морав да се направи нови станбени батерија од нула и јас не сум најдобар заварувач, така што требаше долго време. Потоа, откако јас се што направи и закачи се нагоре. Дував во компјутерот во право ...

Read full article »
19 Jun 2015 | Comments Off на Honda CBR 150R 2012 Велосипеди прво возење велосипеди 135cc, 165cc Autocar Индија
Honda CBR 150R 2012 Bikes First Ride Bikes 135cc-165cc Autocar India

Honda CBR 150R преглед, тест возење Ознаката "CBR" не мора да значи надвор-и-од спортски велосипед. па тогаш, Карактерот што го прави бебето CBR, спорт CBR 150R? Како што видовме со CBR 250R Хонда, на "CBR” име таг не мора да значи надвор-и-од спортски велосипед. па тогаш, Карактерот што го прави бебето CBR, спорт CBR 150R? А брз прво возење ни даде фер идејата. Дури и по загледан долго и тешко на CBR 150R, изгледа како клон на 250. фар На Y-облик, ...

Read full article »
19 Jun 2015 | Comments Off на 2006 HONDA VFR800 пресретнувачи
2006 HONDA VFR800 INTERCEPTOR

2006 HONDA VFR800 пресретнувачи – #x0024;7650 (Северна Денвер) Ние сме добивање поблиску и поблиску до пролет. совршено време за да се фрли една нога во текот на еден нов мотор! А визуелно ќе биде оптимален избор за овој вид на работа. и како тоа само така се случува,, Јас имам еден за продажба! така, во замена за вашиот хард-заработени пари јас ќе ви даде мотор кој има неколку измени вкусно направено, како и да биде сигурен како вашиот просечен рок. Ова е втор VFR 6 генерација сум сопственост, ...

Read full article »
превод
 Измени Превод
нашите партнери
Следете нас
Контактирајте не
нашите контакти

dima911@gmail.com

Born in the USSR

423360519

За овој сајт

За сите прашања во врска со рекламирањето, Ве молиме контактирајте со наведени на сајтот.


Мотори каталог со спецификации, pictures, ratings, прегледи и discusssions за моторцикли.