author page dima

This author did not leave information about yourself

Nickname: Дима

All articles dima:

Kawasaki Ninja 650R 2012 Цена во Индија & спецификации

Кubric: Кавасаки | 20 Jun 2015 | Comments Off на Kawasaki Ninja 650R 2012 Цена во Индија & спецификации
Kawasaki Ninja 650R 2012 Price in India & Specifications

Kawasaki Ninja 650R 2012 Цена во Индија – спецификации Bajaj Auto воведе на сите нови 2012 издание на Супербајк Kawasaki Ninja 650R минатата недела. За вашиот цар информации Bajaj досега се продадени 3,000 единици во семејството Нинџа, кој прв пат е воведен во годината на 2009. најновите 2012 модел следи лансирањето на Ninja 650R воведени во јуни 2011. Како што сите знаеме, на Кавасаки е лидер во сегментот на спортски велосипед се движи помеѓу РС 2 до 5 сто илјадници рупии со пазарен удел од 65 проценти. Ова е трета премиум спортски моторни велосипед воведе во земјата по Kawasaki Ninja 250R и КТМ на 200 Војводата. Нема сомневање дека неговиот стил и конфигурација ќе оди подалеку од тоа трошоци. Кавасаки ...

Прочитајте го целиот напис »

2009 Хонда CB1000R тест на пат Преглед- Хонда CB1000R Мотоцикл Осврти

Кubric: Хонда | 20 Jun 2015 | Comments Off на 2009 Хонда CB1000R тест на пат Преглед- Хонда CB1000R Мотоцикл Осврти
2009 Honda CB1000R Road Test Review- Honda CB1000R Motorcycle Reviews

2009 Хонда CB1000R - тест на пат Забранетиот Забава: Најдобар Хонда не можат да купат! Реквизитите на Honda за изградба на убав сламен покрив, која работи. Големи кредит за, исто така, ни дава авто-транс опремена мотоцикл / скутер како транспортен уред кој треба да биде еден од најлесните за возење целосна големина на две-wheelers некогаш. но,, искрено,, Хонда, зошто се држи надвор од нас? Позитивни критики поздрави CB1000R по нејзиното воведување во Европа минатата година. Всушност, ова CBR1000RR-базирани голи велосипед заврши на второто место во 2008 година Меѓународен велосипед на гласање на годината, и ние во U.S. кои се лишени од велосипед дури и не се за да гласаат за него! Некои значајни цитати од Европската книжниците? “A giant step for Honda in ...

Прочитајте го целиот напис »

забележан: Moto Guzzi Норвешка Мис на мотоцикли

Кubric: Moto Guzzi | 20 Jun 2015 | Comments Off на забележан: Moto Guzzi Норвешка Мис на мотоцикли
Spotted: Moto Guzzi Norge Miss Motorcycle

забележан: Moto Guzzi Norge На Moto Guzzi Norge е на периферијата на мојата свест на турнеи велосипеди за некое време. Еден од повеќе впечатливи модели на пазарот, тоа, исто така, се случува да биде еден од најдобрите цени и најпрактично - ако, исто така, еден од најтешките. Со новиот модел објавен минатата година, како дел од немилосрдните напори да се стави Moto Guzzi во главните текови, на Norge е невозможно да се игнорира дури и во денешниот преполн пазар турнеи. Како и многу италијански мотоцикл фирми, Moto Guzzi е неверојатно горди на своето наследство, и Norge има особено специјални еден. Тоа беше именуван по GT Norge, пионерска на компанијата 1928 model – itself named for the airship that was ...

Прочитајте го целиот напис »

2009 Кавасаки Вулкан Војаџер 1700 преглед – крајната мотоциклизам

Кubric: Кавасаки | 20 Jun 2015 | Comments Off на 2009 Кавасаки Вулкан Војаџер 1700 преглед – крајната мотоциклизам
2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 Review – Ultimate MotorCycling

2009 Кавасаки Вулкан Војаџер 1700 | преглед High-Tech Classic По отсуство од шест години од автопатот, Кавасаки се reentering пазарот на турнеи со полно работно фустан со технолошки напред, носталгична стилизирана, 2009 Војаџер. Кавасаки се touting своите нови Вулкан 1700 серија како предводник за иднината на компанијата во делот на крстосувачот, и reimagined Војаџер е направена како лукс предводник на нивните крстарење линија е. Со својот долго-мозочен удар 1700cc V-twin мотор и испакнување 60-тите години на мускулите автомобил стил рифови, the 1700 Војаџер наликува на ескими американски роднина на РЕГИСТРАЦИЈА четири Војаџер XII што исчезна над хоризонтот во 2003. The Voyager’s new Occidental wardrobe is the visual hook ...

Прочитајте го целиот напис »

Хонда rc166 шест цилиндричен мотор од 1960-тите

Кubric: Хонда | 20 Jun 2015 | Comments Off на Хонда rc166 шест цилиндричен мотор од 1960-тите
Honda rc166 six cylinder bike from the 1960s

honda rc166 шест цилиндри велосипед од 1960 Прочитајте повеќе на Хонда RC166 250/6. ГП беше подложен на револуција во почетокот на 1960 година. Хонда шест-цилиндричен дојде заедно брзо. Да се ​​провери од звукот на Хонда RC166 шест цилиндри ја посетите на линкот подолу плус чудак. Тоа е една звучно велосипед. Слушнав еден на Блискиот Охајо години пред. Тој му го испрати. Како на шумот на Ле Ман Плус продукција велосипеди. Хонда отиде во странство направи шест-цилиндричен DOHC на погонската реалност со своите. Хонда се одржа во текот на 1960-тите години со. на 50 cc тројна, на 125 кубика шест цилиндри плус V8 за. тие се сега некои 5 коњи повеќе од шест Хонда. На RC166 на 1967 е иста велосипед како. Honda RC166 six-cylinder bike as of ...

Прочитајте го целиот напис »

ненадминат Мотори

Кubric: интересно | 20 Jun 2015 | Comments Off на ненадминат Мотори
Matchless Motorcycles

ненадминат Мотори А Кратка историја на марката: ненадминат Браќата Колиер изградена првата машина 1899, и од 1907 победувале на Isle of Man TT трки. По второто место во 1908, тие повторно победи во 1909 и 1910. По Првата светска војна, производство продолжи со користење на интернет од двете JAP и МАГ . Fri May 24 2013 duhoda76wanadoo.fr jmpot Рели Франција видео видео   Франција април 2013 Добар ден, Моето име е JT Дејвис, Јас сум вонреден продуцент на сирени медиуми и ние се наоѓаме на пет милји од државите Капитол Обединетите. Ние сме производство на нова серија за Discovery Channel во врска со механичар кој поправки и враќа на гроздобер мотоцикли. Ние нудиме шест (6) bikes ...

Прочитајте го целиот напис »

Мото Morini Kanguro и стрела – Класичен Мотоцикл Roadtest – RealClassic.co.uk

Кubric: Мото Morini | 20 Jun 2015 | Comments Off на Мото Morini Kanguro и стрела – Класичен Мотоцикл Roadtest – RealClassic.co.uk
Moto Morini Kanguro and Dart – Classic Motorcycle Roadtest – RealClassic.co.uk

Мото Morini Kanguro и стрела Поголемиот дел од луѓето имаат тенденција да дебеличка за една од добро познати модели Morini спорт или Страда. Но, на спротивните краеви на скалата ќе најдете на супер-елегантен стрела и rufty-tufty Kanguro. Па како не Кен Philp доаѓа да поседувате и? Јас прв пат го виде Kanguro во Earls Court во 1982, и беше импресиониран како што беше off-road V-twin. Имав медицински проблем во 1984, така се ослободи од неколку велосипеди и купи еден, првиот Kanguro кои NLM имаше во продавница. Тоа само ќе се чуваат секогаш кога сака да! Тоа ми даде многу задоволство надвор од патот, и покрај неговата тежина, и јас сум shortie – 5'5. Јас само се ослободи од тоа во 2003 бидејќи јас само имаат 15% капацитет на белите дробови сега. ...

Прочитајте го целиот напис »

2004 Големо Куче Ridgeback Motortrend

Кubric: Големо куче | 20 Jun 2015 | Comments Off на 2004 Големо Куче Ridgeback Motortrend
2004 Big Dog Ridgeback Motortrend

Само уште еден блог WordPress.com 2004 Големо Куче Ridgeback Fonzie вели: Најдов Ridgeback да биде возбудливо, громогласен и кичмата трнење - потоа повторно, што само може да ми биде 'рбетниот дискови кршејќи заедно (на добар пат) - Цврсти хеликоптери не се наменети да биде удобно и хард-assed видови моторџија сакал да ја покажат својата толеранција на болка во Груб и тешко хромирани kinda начин. Да, Знам дека Motorcycle.Com не е навистина место каде велосипедисти доаѓаат да прочитате за најновите железо коњи, но тие ќе, ако можам да го помогне. Мотоцикли се мотоцикли и ако може да го сакам Concours, додека го исмева во исто време, you probably understand where those of us in the chopper world are coming ...

Прочитајте го целиот напис »

КТМ 450 Релито реплика достапни за нарачка – Мотоцикл САД

Кubric: КТМ | 20 Jun 2015 | Comments Off на КТМ 450 Релито реплика достапни за нарачка – Мотоцикл САД
KTM 450 Rally Replica Available to Order – Motorcycle USA

КТМ 450 Релито реплика достапни за нарачка КТМ 450 Релито реплика наскоро ќе биде достапен за јавноста, но не е јасно дали ќе биде доаѓаат во САД. КТМ notched својот 13-ти по ред релито Дакар победи во 2014, со Марк Кома завршувањето речиси два часа понапред од неговите најблиски конкуренција. оружје на Шпанецот беше ажурирана верзија на КТМ е 450 релито велосипед, една верзија која ја објави на брендот портокал наскоро ќе биде достапен за јавноста. КТМ 450 Релито реплика има редизајниран рамка и ажурирани ергономијата, нова задна суспензија и трката докажани, 450cc гориво инјектира моторот. For rally duty the Replica comes with a front and rear fuel-pump and multiple tanks as ...

Прочитајте го целиот напис »

2013 MV Agusta F3 прво возење – Евра Циклуси на Тампа Беј

Кubric: Agusta | 20 Jun 2015 | Comments Off на 2013 MV Agusta F3 прво возење – Евра Циклуси на Тампа Беј
2013 MV Agusta F3 First Ride – Euro Cycles of Tampa Bay

2013 MV Agusta F3 прво возење Во лицето на глобалната продажба sportbike рецесија, бутици италијанскиот бренд мотоцикл MV Agusta е со цел да се ревитализира стагнација на пазарот средна суперспорт со својата неодамна излезе од печат F3. Направени од страна на ултра-компактен 675cc тројна-цилиндричен мотор, на F3 ($13,999) е уште една европска се на најдобар начин да се дојде од врвот кон врвот. ВИЗИЈА СТАНУВА РЕАЛНОСТ Роден четири години порано, на F3 е сон на починатиот претседател МВ е, Клаудио Castiglioni, кој нарача три цилиндри sportbike пред поминува минатото лето од рак. Со оглед на нејзината длабоко вкоренета историја во друмски, the machine was designed for competition and the demands of World Supersport ...

Прочитајте го целиот напис »
превод
 Измени Превод
нашите партнери
Следете нас
Контактирајте не
нашите контакти

dima911@gmail.com

Роден е во СССР

423360519

За овој сајт

За сите прашања во врска со рекламирањето, Ве молиме контактирајте со наведени на сајтот.


Мотори каталог со спецификации, слики, рејтингот, прегледи и discusssions за моторцикли.