2009 Хонда CB1000R тест на пат Преглед- Хонда CB1000R Мотоцикл Осврти

рубрика: Хонда | 20 јуни 2015 | Comments Off на 2009 Хонда CB1000R тест на пат Преглед- Хонда CB1000R Мотоцикл Осврти
2009 Honda CB1000R Road Test Review- Honda CB1000R Motorcycle Reviews

2009 Хонда CB1000R - тест на пат Забранетиот Забава: Најдобар Хонда не можат да купат! Реквизитите на Honda за изградба на убав сламен покрив, која работи. Големи кредит за, исто така, ни дава авто-транс опремена мотоцикл / скутер како транспортен уред кој треба да биде еден од најлесните за возење целосна големина на две-wheelers некогаш. но,, искрено,, Хонда, зошто се држи надвор од нас? Позитивни критики поздрави CB1000R по нејзиното воведување во Европа минатата година. Всушност, ова CBR1000RR-базирани голи велосипед заврши на второто место во 2008 година Меѓународен велосипед на гласање на годината, и ние во U.S. кои се лишени од велосипед дури и не се за да гласаат за него! Некои значајни цитати од Европската книжниците? “A giant step for Honda in ...

Прочитајте го целиот напис »

Хонда rc166 шест цилиндричен мотор од 1960-тите

рубрика: Хонда | 20 јуни 2015 | Comments Off на Хонда rc166 шест цилиндричен мотор од 1960-тите
Honda rc166 six cylinder bike from the 1960s

honda rc166 шест цилиндри велосипед од 1960 Прочитајте повеќе на Хонда RC166 250/6. ГП беше подложен на револуција во почетокот на 1960 година. Хонда шест-цилиндричен дојде заедно брзо. Да се ​​провери од звукот на Хонда RC166 шест цилиндри ја посетите на линкот подолу плус чудак. Тоа е една звучно велосипед. Слушнав еден на Блискиот Охајо години пред. Тој му го испрати. Како на шумот на Ле Ман Плус продукција велосипеди. Хонда отиде во странство направи шест-цилиндричен DOHC на погонската реалност со своите. Хонда се одржа во текот на 1960-тите години со. на 50 cc тројна, на 125 кубика шест цилиндри плус V8 за. тие се сега некои 5 коњи повеќе од шест Хонда. На RC166 на 1967 е иста велосипед како. Honda RC166 six-cylinder bike as of ...

Прочитајте го целиот напис »

Honda CBR 600RR 2009 C-ABS максимална брзина 280 километри / h Како да се направи & стори сé што е!

рубрика: Хонда | 20 јуни 2015 | Comments Off на Honda CBR 600RR 2009 C-ABS максимална брзина 280 километри / h Како да се направи & стори сé што е!
Honda CBR 600RR 2009 C-ABS Top Speed 280km/h How To Make & Do Everything!

Што мислите за ова видео? Zsotyesz87: na остава коментар:D izaky2011: исто како и татко ми велосипед! Jhon Камил Vergel: Родителите во овие QE пријател? јас sertgent: така R6 победи bediang80: сакаш да свират вашиот мотор или што?? Fr3shChriS13: Добро, мислам ima добие Yamaha R6. 2006 за почеток vin челик: Светиот навивач сакам велосипед толку лошо, тоа го прави мојот автомобил изгледа како тенк. leo Моте: Мано кучка како што може да се одржи тоа чудовиште на 280 начин!!мојот сон pbmax: Велосипеди звучи неверојатно. Џон тесто: bullshat 280 i can only reacht 240 🙁 im to tall and heavy catch to much wind lol Gerry As roma: test your speed with a gps or similar because it is very easy for honda to give you the appearance to do ...

Прочитајте го целиот напис »

2005 Хонда Silverwing Продај eHow

рубрика: Хонда | 20 јуни 2015 | Comments Off на 2005 Хонда Silverwing Продај eHow
2005 Honda Silverwing Specs eHow

2005 Хонда Silverwing Продај trims на 2005 Хонда Сребрена крило е турнеи скутер со две патнички дека доаѓа во две trims, основниот модел на Сребрена крило и ABS Сребрена крило. На база на модел е достапен во црна и титаниум бои, додека моделот на ABS е достапна во duotone боите на црна / сребрена и титаниум / сребро. таблата со инструменти нуди основните функции, како дневна километража, предупредување за гориво ниво и часовник. The only major difference between the two models is that the ABS model offers an antilock brake system as standard. Engine and Performance Both models are equipped with a 50-horsepower, 582-cc liquid-cooled four-stroke parallel-twin engine with 37 lb.-ft. of torque at 6,000 вртежи во минута. ...

Прочитајте го целиот напис »

Репсол Хонда – видео енциклопедија

рубрика: Хонда | 20 јуни 2015 | Comments Off на Репсол Хонда – видео енциклопедија
Repsol Honda – Video Encyclopedia

Репсол Хонда историја [ Уредување ] во 1995 тимот влезе во 3 возач постава со Мик Дуан. Àlex Crivillé и Shinichi Itoh јава на Хонда NSR500. Мик Дуан го освои Светското првенство по втор пат по ред во Аргентина. со една трка остави за крајот на сезоната со седум победи трка, Àlex Crivillé ја заврши сезоната на четвртото место со 1 трка победа додека Shinichi Itoh заврши петти во генералниот пласман. Четирите велосипедист line-up продолжи и во 1997 со Мајкл Дуан. Àlex Crivillé and Tadayuki Okada on the Honda NSR500 and Takuma Aoki on the Honda NSR500V. Repsol Honda won all 15 races of the season with Mick Doohan winning 12 races, and breaking Giacomo Agostini ‘s record for victories in ...

Прочитајте го целиот напис »

Day6 преглед сон велосипед патници

рубрика: Хонда | 19 јуни 2015 | Comments Off на Day6 преглед сон велосипед патници
Day6 dream review Bike Commuters

Day6 сон Преглед Гуми Преден / заден Kenda Komfort 26 x 1.95 Rim Двоен ѕид, ЦПУ странични, легура Casette Shimano Derailleur Преден / заден Shimano Altus 21 брзина Работник Sram MRX Comp + ланецот Shimano назад ден 6 Прилагодено обликувана со инјектирање - со лумбална и интегриран туристички пакет Приближна тежина 35 34 База тркало 51 " тежина Лимит 250 фунти Велосипедист Големина 5'4 "- 6'3" Приближно Велосипедист Големина 4'8 "- 5'7" Приближно Бои кобалт сина, Metallic Burgundy In my many days of riding bikes, I’ve pretty much ridden most types of bikes that are available. From foldables, to skate bikes, I’m sure I’ve been on it already. But it wasn’t until I met the Day6 Dream that I ...

Прочитајте го целиот напис »

Хонда објави нова 250cc V-Twin велосипед, на VTR

рубрика: Хонда | 19 јуни 2015 | Comments Off на Хонда објави нова 250cc V-Twin велосипед, на VTR
Honda Announce a New 250cc V-Twin Bike, The VTR

Хонда објави нова 250cc V-Twin велосипед, на VTR Хонда го објави некои детали за нивниот нов 250cc V-twin влез на ниво на велосипед, на VTR, што звучи како три букви сме слушнале многу време пред. збунувачки? Наскоро ќе се заборави на збунетост кога ќе прочитате во соопштението подолу. Ние го најде тоа тешко да се проголтаат, со изјави како компоненти суспензија највисок квалитет избалансираат нерамни патишта и направи нов VTR пријатно за сите-ден коњи. , и покрај тоа што иако, we don’t think we’ll be seeing it on the grid at Brand Hatch this weekend. Press Release: Introduction Although it is new to Europe, the VTR already has a proven track record in Japan where its ...

Прочитајте го целиот напис »

бен

рубрика: Хонда | 19 јуни 2015 | Comments Off на бен
Ben

Електричен мотоцикл Бен (B.E.M) ажурирање 8/12 Возеле на велосипед на работа денес и покрај прашања батерии. Јас купи 72V LifePo пакет од Elite моќ решенија. Тоа доаѓа со сензори за секоја клетка и компјутер кој го прикажува temp, Напон, капацитет. Тоа требаше да биде голема надградба. Сепак, Морав да се направи нови станбени батерија од нула и јас не сум најдобар заварувач, така што требаше долго време. Потоа, откако јас се што направи и закачи се нагоре. I blew up the computer right in my face. It was quite scary, but I didn’t get hurt so it just cost me a new CPU. I have added an emergency shut off that I should have had from the beginning but I thought my key shut off was ...

Прочитајте го целиот напис »

Honda CBR 150R 2012 Велосипеди прво возење велосипеди 135cc, 165cc Autocar Индија

рубрика: Хонда | 19 јуни 2015 | Comments Off на Honda CBR 150R 2012 Велосипеди прво возење велосипеди 135cc, 165cc Autocar Индија
Honda CBR 150R 2012 Bikes First Ride Bikes 135cc-165cc Autocar India

Honda CBR 150R преглед, тест возење Ознаката "CBR" не мора да значи надвор-и-од спортски велосипед. па тогаш, Карактерот што го прави бебето CBR, спорт CBR 150R? Како што видовме со CBR 250R Хонда, на "CBR” име таг не мора да значи надвор-и-од спортски велосипед. па тогаш, Карактерот што го прави бебето CBR, спорт CBR 150R? А брз прво возење ни даде фер идејата. Дури и по загледан долго и тешко на CBR 150R, изгледа како клон на 250. фар На Y-облик, the layered fairing, the contrasting panels for the tail section and deep set tail lamp seem identical. Сепак, an easy way to pick out the CBR 150R is its smaller exhaust and matte black alloy wheels. ...

Прочитајте го целиот напис »

2006 HONDA VFR800 пресретнувачи

рубрика: Хонда | 19 јуни 2015 | Comments Off на 2006 HONDA VFR800 пресретнувачи
2006 HONDA VFR800 INTERCEPTOR

2006 HONDA VFR800 пресретнувачи – #x0024;7650 (Северна Денвер) Ние сме добивање поблиску и поблиску до пролет. совршено време за да се фрли една нога во текот на еден нов мотор! А визуелно ќе биде оптимален избор за овој вид на работа. и како тоа само така се случува,, Јас имам еден за продажба! така, во замена за вашиот хард-заработени пари јас ќе ви даде мотор кој има неколку измени вкусно направено, како и да биде сигурен како вашиот просечен рок. Ова е втор VFR 6 генерација сум сопственост, and is hands-down the best all-around motorcycle I’ve ever ridden. Everything from commuter duty to weekend warrior to cargo carrier, this bike does it all. You may be wondering though, If this ...

Прочитајте го целиот напис »
превод
 Измени Превод
нашите партнери
Следете нас
Контактирајте не
нашите контакти

dima911@gmail.com

Роден е во СССР

423360519

За овој сајт

За сите прашања во врска со рекламирањето, Ве молиме контактирајте со наведени на сајтот.


Мотори каталог со спецификации, слики, рејтингот, прегледи и discusssions за моторцикли.