наслови содржината "Suzuki"

Во овој дел на објавени прилози: 1589

Drysdale 2x2x2- 2WD Преглед

рубрика: Suzuki | 20 јуни 2015 | Comments Off на Drysdale 2x2x2- 2WD Преглед
Drysdale 2x2x2- 2WD Overview

2WD мотоцикл ПРЕГЛЕД Две тркала мотоцикли во основа може да се подели на две големи групи; оние со механички диск со помош на синџири или шахтите, и оние кои користат хидраулични диск користејќи притисок течност, како што 2x2x2 на Dryvtech. Како и со било заминување од мејнстрим дизајн, оние велосипеди во голема мера врз основа на постоечките мотори чини дека се повеќе 'успешни', иако дефиницијата на тој збор, во голема мера зависи од целите на проектот. Имало неколку 2WD дизајни во последно време дека навистина се стави 2WD на мапата, бидејќи тие се изврши како конвенционалните велосипед, но малку подобро. Кој што беше во GP светот кој рече дека на велосипед кој победи оваа година ќе велосипед ...

Прочитајте го целиот напис »

Насловна

рубрика: Suzuki | 20 јуни 2015 | Comments Off на Насловна
Home

Проверете еден од нашите постари технички совет видеа Најдобар во пустината Паркер 250 на 2014 BITD сезона веќе започна со Паркер 250. КТ трки Да се ​​знае има намери што тие беа по шеста титула BITD, со убедлива победа од над 6 минути со КТ трки Рајдери Дејв Скот и Дени Prather. Дуото започна 5-ти Про АТВ надвор од линија и погон има КТ трки Подготвени TRX450R од страна на конкуренцијата, вклучувајќи ги повеќето од мотоцикли, завршувањето на 5-ти над сите. Курсот имаше многу Whoops, прашина (почнувајќи зад повеќе 30 мотоцикли) и рок делови одржување на просечната брзина надолу, на дуото со просечна брзина од само под 48 милји на час. Џо Рамос и Трент Kendall заврши ...

Прочитајте го целиот напис »

2013 Сузуки Burgman 400 Топ Нови Мотори

рубрика: Suzuki | 20 јуни 2015 | Comments Off на 2013 Сузуки Burgman 400 Топ Нови Мотори
2013 Suzuki Burgman 400 Top New Motorcycles

2013 Сузуки Burgman 400 Модерен и ексклузивни, новиот Сузуки Burgman 400, мамец за оние кои покрај супериорен комфор и возноста се во потрага за скутер дека ќе се претвори глави, и цената не е проблем ... Во прилог на зголемување на мобилноста наспроти автомобили во градот, голем скутери како Сузуки Burgman 400 победа во битката на отворените патишта и автопати на. Burgman прво претставен на јавноста во Германија 1998. што има смисла, бидејќи "Burgman" на германски значи "градски човек". По некои редизајн во текот на годините, Burgman 400 пристигна понатаму модернизирани и разубавена 2007. година. Главната разлика во однос на претходниот модел се зголемува компресија, ...

Прочитајте го целиот напис »

Класичен челик ГП #63: 2005 Сузуки RM250 PulpMX

рубрика: Suzuki | 19 јуни 2015 | Comments Off на Класичен челик ГП #63: 2005 Сузуки RM250 PulpMX
GP’s Classic Steel #63: 2005 Suzuki RM250 PulpMX

Анкета Ако се погледне на зборот "две-мозочен удар" во речникот, ова е машина треба да го видите. на 2005 RM250 купени на внимание во најмала допир на гасот и искинале преку powerband на искриват брзина. Тоа беше точно антитеза на новиот бран на thumpers преземање на спорт. Кралот на zing. По неколку децении на игра втора виолина во лотарии моќта, Suzuki конечно хит на слатката точка во 2005. мелница 249cc лае од првиот пресврт на гас и се чуваат на влечење до крави се врати дома. Тоа беше побрзо revving и помалку мазни од електричен Јамаха, но само како ефективна на патеката. во крајот на 2004, Сузуки влечат за државен удар на векот од snagging ...

Прочитајте го целиот напис »

на GSResources – Статорот трудови јас – А буквар на системи ГШ полнење

рубрика: Suzuki | 19 јуни 2015 | Comments Off на на GSResources – Статорот трудови јас – А буквар на системи ГШ полнење
The GSResources – Stator Papers I – A primer on GS charging systems

А буквар на системи ГШ полнење од страна на Питер Хуперц ( со надградби од страна на сегашниот уредници ) Оваа статија оди во теоретските аспекти на проблемите на полнење на некои модели Suzuki С.. таа се обидува (успешно!) да го идентификуваат изворот на проблемот, и (inconclusively) причината, како и. Во времето кога ова парче проза е он-лајн, некои беа поставени прашања, од кои научив неколку работи: тоа е всушност читање, што укажува на тоа дека тоа е навистина корисни проблемот погоди многу луѓе некои луѓе имаше информации дека е многу корисно, како и статијата е нецелосна и е потребно некои практични информации Од оваа повратни информации, Јас состави некој вид на најчесто поставуваните прашања. Се препорачува, ...

Прочитајте го целиот напис »

ние ги тестираме: Suzuki SFV 650 gladius – мали чудак (слика, Видео) Mosaicsallthewa…

рубрика: Suzuki | 19 јуни 2015 | Comments Off на ние ги тестираме: Suzuki SFV 650 gladius – мали чудак (слика, Видео) Mosaicsallthewa…
We test: Suzuki SFV 650 Gladius – small crank (photo, video) Mosaicsallthewa…

ние ги тестираме: Suzuki SFV 650 Gladius - мали рачката (слика, Видео) Објавено од admin на декември 27, 2011 во Топ вести Сузуки gladius е пример за ова, со цена под 30 илјади. злато може да се купи нов мотор, кој е во можност да испорача добра доза на емоции. [6] Suzuki SFV 650 Gladius е динамична, сепак штедлив мотор. Во прилог на мотоцикл се добро одржувани. Фото од страна на Чарлс Biela Gladius го направи своето деби на пазарот пред три години, но денес е машина, кој инспирира жива дискусија меѓу мотоциклистите. Некои истакнуваат директна metrosexual стил и боја, другите за слава на мотор истовремено моќен и штедлив мотор и добри својства ракување ...

Прочитајте го целиот напис »

Сузуки Burgman скутер работи на горивни ќелии Зелена Техника – CNET News

рубрика: Suzuki | 19 јуни 2015 | Comments Off на Сузуки Burgman скутер работи на горивни ќелии Зелена Техника – CNET News
Suzuki Burgman scooter runs on fuel cell Green Tech – CNET News

Сузуки Burgman скутер работи на горивни ќелии Скутер ќе добие патот тестови во Англија оваа година, но творецот својата не очекува да дојде до масовно производство до 2015. February 3, 2010 7:42 AM PST ЛОНДОН–Нов погон на водород горивни ќелии хибриден електричен скутер ќе им овозможи на градот патување леснотија без да му наштети на животната средина, главен извршен директор на Интелигентна енергија, рече на промоцијата на велосипед е тука. Мобилен скутер Сузуки Burgman гориво, направени од страна на чиста енергија системи компанија Интелигентна енергија и Suzuki Motor, ќе бидат тестирани во Loughborough од овој месец, со дополнителни патот тестови планиран за Лондон кон крајот на оваа година. Гледаме пазарот повлече за повеќе енергетски ефикасни производи и таму ...

Прочитајте го целиот напис »

2006 Нинџа 650R vs Сузуки SV650 – Мотоцикл САД

рубрика: Suzuki | 19 јуни 2015 | Comments Off на 2006 Нинџа 650R vs Сузуки SV650 – Мотоцикл САД
2006 Ninja 650R vs Suzuki SV650 – Motorcycle USA

2006 Нинџа 650R vs Сузуки SV650 Животот мора да биде тешко за средна Близнаците. И покрај сите тие имаат да понудат, тие се уште се означени со етикета почетник велосипед. Додека многу од овие велосипеди може да се купи по прв пат мотоциклистите и купување на еден од овие наместо, рече, на GSX-R1000 или ZX-10 како прв вашето возење прикажува невообичаено здравиот разум, на етикетата е уште малку навредливо. Иако тоа значи дека правиш нешто прилично кул – учење да се вози мотоцикл – одредена стигма останува. После се, колку луѓе ќе одиме со гордост во нивната локална аптека и да побара од симпатична благајната каде да се најде тренер кондоми? Кој би помислил дека прекар почетник велосипед ...

Прочитајте го целиот напис »

2007 Spyker F8-VII осум цилиндричен мотор, како и BatuCars

рубрика: Suzuki | 19 јуни 2015 | Comments Off на 2007 Spyker F8-VII осум цилиндричен мотор, како и BatuCars
2007 Spyker F8-VII Eight Cylinder Engine as Well BatuCars

2007 Spyker F8-VII осум цилиндричен мотор, како и Соопштение за медиумите: Кога компанијата започна тргување во почетокот на 20 век започна модели на автомобили Именуван, Б и Ц на пазарот. Кога извршниот директор на Spyker Виктор Милер воскресна името на Spyker во 2000 тој сакаше да се изгради на тоа силна историја, "Кога ќе ја отвори првата модерна линија на Spykers, на C8 Spyder, ние го нарече C линија за да го следат на од оригиналниот модел образложението. линија Е ќе биде лансирана во блиска иднина, па тоа го прави смисла за нашата формула 1 автомобил, нашиот најнов модел, да биде F линија. " Бројот осум се однесува на бројот на цилиндри на моторот на Ферари Spyker е, како и со патот ќе Spykers како C8 ...

Прочитајте го целиот напис »

2008 Сузуки Б-кралот тестирани!

рубрика: Suzuki | 19 јуни 2015 | Comments Off на 2008 Сузуки Б-кралот тестирани!
2008 Suzuki B-King tested!

Hayabusa од сега е толку провокативно име веднаш признати со брзина. Своите десет години од сега 1998 кога на велосипед беше откриен за прв пат. 2008 уште еднаш годишно за брзината и Hayabusa не разочара. Сузуки нуди дури гола верзија сега и ние не сме сигурни кој сакаме да се задржи! Зборови: Кажете порта / Фотографија: Мартин Leyfield и Tor Шаген Двете велосипеди сега функција 1340cc вртежен момент оптоварено во линија четири. И двајцата се лесно да се ентузијасти во врска, а тоа не е секогаш случај за јапонски метал! Во седиштето на или два таму никогаш не е било каков сомнеж дека се контролира вонреден и чиста мускулна! Јас помина речиси две недели на Б-кралот првиот и на мојот ...

Прочитајте го целиот напис »
превод
 Измени Превод
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

Роден е во СССР

423360519

За овој сајт

За сите прашања во врска со рекламирањето, Ве молиме контактирајте со наведени на сајтот.


Мотори каталог со спецификации, слики, рејтингот, прегледи и discusssions за моторцикли.