• Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi – specifikimet Bajaj Auto ka prezantuar të gjitha të reja 2012 Edicioni i Superbike Kawasaki Ninja 650r javën e kaluar. Për informacionin tuaj, mbretit Bajaj deri më tani ka shitur 3,000 Njësitë në familje Ninja, i cili u prezantua për herë të parë në vitin e 2009. E fundit 2012 Modeli ndjek nisjen e Ninja 650r futur në qershor 2011. Siç e dimë të gjithë, Kawasaki është lider në segmentin e sportive biçikletë shkonin në mes të Rs 2 to 5 lakh me një pjesë tregu prej 65 përqind. Kjo është e treta sportive premium biçikletë me motor futur në vend pas Ninja 250R të Kawasaki dhe KTM 200 dukë. Nuk ka dyshim stilin e tij dhe konfigurimi do të shkojnë përtej të kushtojë. Kawasaki Ninja 650r 2012 specifikimet Katër-stroke, likuid ftohur, DOHC, katër-valvul, motor paralel binjake 649 zhvendosje cc 72 Ps @ 8500 RPM fuqia maksimale 66 Nm çift rrotullues @ 7000 RPM çift rrotullues maksimal injeksion Digital karburantit me dy organe Mbyt 38mm keihin 83.0 mm cilindër bore dhe 60.0 mm stoke 11.3:1 compression ratio TCBI me ndezjen elektronike paraprakisht 15.5 Ltrs kapacitetin karburantit Filloni vetë rrota aliazh me 1410 bazë mm rrotë front -120 / 70-17 ZRI7M / C (58W), Pasme 160 / 60 - 17 ZRI7M / C (69W) gomë 6 Shpejtësia kuti e shpejtësisë dual 300 mm kukurec petal disk front me dy calipers pistoni frenat i vetëm 220 mm petal disk pasme me vetëm pistoni caliper frenave 41 mm largpamës Fork / 120 mm pezullimin e përparme Kjo është një peshë biçikletë stil që ka frenuar të 460.8 lbs dhe 31.7 vend ...

  Read full article »
  Kawasaki Ninja 650R 2012 Price in India & Specifications
 • 2009 Honda CB1000R - Test Road Forbidden Fun: Honda mirë që ju nuk mund të blejnë! Props për Honda për ndërtimin e një hanxhar të bukur që punon. kreditit të mëdha për të na dhënë një motor / pajisje auto-trans-pajisur skuter-si të transportit që ka të jetë një nga më e lehtë-to-udhëtim me madhësi të plotë dy-wheelers ndonjëherë. por, me ndershmëri, honda, pse jeni mbajnë mbi ne? furi komente përshëndeti CB1000R me futjen e saj në Evropë vitin e kaluar. Në fakt, Kjo CBR1000RR bazuar në biçikletë lakuriq përfundoi e dyta në Bike Ndërkombëtare të votimit vitin 2008-së, dhe ne në U.S. të cilët janë të privuar nga biçikletë nuk e merrni edhe për të votuar për të! Disa citate të rëndësishme nga skribët evropiane? "Një hap gjigand për Honda në kategorinë zhveshur,"Tha Bike Scandinavia. "Është e qartë outshines konkurrentët me motorin e tij të përsosur, frenat mira dhe trajtimit të mprehtë. " Redaktorët në Belgjikës Motor Wereldwere po aq plot lëvdata, edhe në qoftë se ata marrin një fillim të rezervuar: "Në numrat, CB1000R nuk është saktësisht lloji i biçikletë që tërheq qilim nga nën këmbët tuaja. Kjo është e aplikueshme për të dy motor dhe shasi. megjithatë, hipur atë që ju bën të kuptojnë vetëm atë që një biçikletë të imët të balancuar Honda riu lakuriq është me të vërtetë; një ekuilibër që shton deri në saktë, trajtimin e lehtë dhe zbavitëse. Faktor në një torquey, sweet-running motor dhe atje ajo është, biçikletë thenaked i vitit. " Pra, ne kemi vendosur për të parë për veten se çfarë të gjithë bujë ishte rreth dhe rezervuar një fluturim për në Evropë. Ne finagled një biçikletë nga Honda Austrisë dhe ...

  Read full article »
  2009 Honda CB1000R Road Test Review- Honda CB1000R Motorcycle Reviews
 • i ndotur: Moto Guzzi Norge Moto Guzzi Norge ka qenë në periferi të vetëdijes sime të bikes turne për disa kohë. Një nga modelet më të goditura në treg, ajo gjithashtu ndodh të jetë një nga më të mirë me çmim dhe më praktike - qoftë edhe një nga më të rëndë. Me një model të ri të lëshuar këtë vit të fundit, si pjesë e një përpjekje të pamëshirshëm për të vënë Moto Guzzi në rrjedhë, Norge është e pamundur që të injorojë edhe në tregun e mbushur me njerëz e sotëm turne. Ashtu si shumë firma italiane me motor, Moto Guzzi është tepër krenar për trashëgiminë e, dhe Norge ka një të veçantë të veçantë. Ajo u emërua pas GT Norge, novator i kompanisë 1928 Model - vetë emëruar për airship që ishte i pari që fluturojnë mbi Polin e Veriut. 500cc GT Norge përfunduar një udhëtim provë 4000-milje nga HQ italiane e kompanisë për të Lapland Norvegjisë, në buzë brenda të Rrethit Polar të Veriut. Kjo është lloj i udhëtim ne do të klasifikohet si një udhëtim epik ndër-kontinentale edhe sot, dhe ne 1928 ajo është dhënë edhe më shumë gjendjen e rrugëve. Kompania kishte një pikë për të provuar: rear të setup i tyre pezullimin swingarm - i pari në llojin e vet - ka punuar, dhe mund të mundësojnë udhëtimet e distanca më të mëdha se ishin ndryshe tolerueshme. Inxhinier Guiseppe Guzzi bërë udhëtimin në katër javë. Kur Norge u riparaqiti në 2005, ajo doli me era-tuneli-projektuar peshqesh dhe një moderne motor V-twin dhe accoutrements, dhe ka përfunduar se i njëjti udhëtim. Deklarata e qëllimit ishte i qartë, edhe pse ajo nuk ishte pa ...

  Read full article »
  Spotted: Moto Guzzi Norge Miss Motorcycle
 • 2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 | rishikim High-Tech Classic Pas një pushim gjashtë-vjeçare nga autostrada, Kawasaki ka rihyrë në tregun turne të plotë-fustan me përpara teknologjikisht, nostalgji vetëquajtur, 2009 eksplorator. Kawasaki është touting Vulcan e tyre të ri 1700 seri si një parashikim për të ardhmen e kompanisë në segmentin kryqëzor, dhe reimagined Voyager ka qenë i porositur si anije Luxe linjën e tyre lundrim. Me afat-stroke 1700cc V-twin motorin e tij dhe të fryrë '60 muskujve riffs styling makinë, the 1700 Voyager ngjan një kushëri me lëvore amerikane e inline katër Voyager XII që u zhduk mbi horizont në 2003. gardërobë të re Voyager Occidental është goditje vizuale në strategjinë Kawasaki për të zhvilluar një motor se ajo shpreson që do të shfrytëzojnë një boshllëkun e lënë nga konkurrenca, përkatësisht, një lartë-tek metrik V-dyshe mundësuar, të plotë-fustan Cruiser. Rritja aktuale trajektore segmentin turne e sfidon gravitetin e rënies së përgjithshme industrinë motor e shitjes, dhe Kawasaki sheh të ardhurave të disponueshme në to Thar saddlebags. Kompania është bast se një muskuloz ri milje-eater në katin sallë ekspozite do të forcojë imunitetin e tij kundër rënies. Zhvillimi i Vulcan 1700 seri (i cili përfshin gjithashtu të njohur Classic, Classic LT dhe Nomad) ishte një përpjekje nga lart-poshtë, fillimisht duke u fokusuar në Voyager. duken të vjetra / fusion re të teknologjisë Voyager-së sigurisht që të ketë sukses në të frenuar. Gone dhe (në shumicën e lagjet) unlamented janë kënde pointy, motor fshehur, boxy ...

  Read full article »
  2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 Review – Ultimate MotorCycling
 • Honda rc166 biçikletë gjashtë cilindra nga 1960 Lexo më shumë mbi Honda RC166 250/6. Grand Prix Racing pësuar një revolucion në fillim të viteve 1960. gjashtë-cilindër Honda u mblodhën shpejt. Për të kontrolluar nga tingujt e Honda RC166 Gjashtë cilindër vizitoni linkun e mëposhtëm plus fiksime. Kjo është një biçikletë e ëmbël fryrë. Kam dëgjuar një në vitet e Mesme-Ohio para. ajo ka dërguar. Si i NR në Le Mans plus Bikes Prodhimit. Honda shkoi në bordin e bëjnë gjashtë cilindër DOHC powerplant një realitet me të saj. Honda vrapoi nëpër 1960 me. një 50 cc treshe, një 125 cc gjashtë cilindër plus një V8 për. ata kanë tani disa 5 kuaj më shumë se Honda gjashtë. RC166 e 1967 është e njëjtë si biçikletë. Honda RC166 biçikletë gjashtë cilindra që nga 1960 Pt2: Honda RC166 Informacion: Honda RC166 Wallpapers. Telegraph për Honda RC166. pseudonimi: koment: Sa i përket 1960, honda hyrë. makina garash japonezë ishin bujare gjashtë cilindra. Dallimi i madh në mes të specifikimit një rrugë plus garë biçikletë ishte. Për punët Motocross Bikes. Honda filluan të hyjnë motoēikletat e saj të prodhimit në Superbike. 4 valvola për çdo cilindër: RC143: 1960: binjak: 44 × 41 mm: 124.68 cc (8. Ajo ishte e para motor prodhimit Honda me gjashtë. motor i parë që Honda ndërtuar me gjashtë cilindër ishte biçikletë garë RC166 250cc që është përdorur në. honda racing – pjesë 1. honda racing 1960 ;. Honda 250cc RC166. një të ri gjashtë cilindër duket. Duket kjo biçikletë është dukshëm më i madh se RC166. Honda RC166 ringtone. Këtë herë kjo është Mike Hailwood ...

  Read full article »
  Honda rc166 six cylinder bike from the 1960s
 • Motorcycles pakrahasueshme Një histori e shkurtër e Marque: i pakrahasueshëm Vëllezërit Collier ndërtuar makinën e tyre të parë në 1899, dhe nga 1907 janë fituar në Isle of Man TT racave. Pas një vend të dytë në 1908, ata fituan përsëri në 1909 dhe 1910. Pas Luftës së Parë Botërore prodhimi rifilloi duke përdorur motorët nga të dy JAP dhe MAG . Fri May 24 2013 duhoda76wanadoo.fr jmpot Rally France video video   Francë prill 2013 Diten e mire, Emri im është JT Davis, Unë jam një Producer Associate në Sirens Media dhe ne jemi të vendosur pesë milje nga Shtetet e Bashkuara Kapitol. Ne jemi duke prodhuar një seri të re për Discovery Channel në lidhje me një mekanik i cili riparimet dhe rikthen motoēikletat e cilësisë së mirë. Ne funksion gjashtë (6) bikes mbi një seri tre-pjesë, çdo episod kemi në plan për të ndarë detaje interesante në lidhje me motor e cila kërkon disa kontrollimin fakt. Unë jam duke bërë kërkime për të përcaktuar vlerën e një motor në një gjendje të pacenuar restauruar. Motor në episodin e parë është një 1931 Pakrahasueshëm Model X me një Brough Superior kosh. Unë e kam bashkangjitur para dhe pas fotot e biçikletë dhe restaurimin. A mund të vënë mua në kontakt me dikë që mund të vlerësojë këtë para biçikletë / Post restaurimit? Unë e kuptoj se do të jetë e vështirë për të dhënë vlerën aktuale pa e ditur detajet se si u rivendos biçikletë, çfarë produkte janë përdorur dhe kujdesi marrë për ta sjellë atë përsëri në jetë. megjithatë, një figurë ballpark me një vlerësim vizual mund të ndihmojnë në dhënien e informacionit të saktë për shikuesit Discovery Channel. ...

  Read full article »
  Matchless Motorcycles
 • Moto Morini Kanguro dhe Dart Shumica e njerëzve priren për të shëndoshet për një nga të njohur modele Morini sport ose Strada. Por në skajet e kundërta të shkallës ju do të gjeni Dart super-të lëmuar dhe rufty-rritet tufa-tufa Kanguro. Pra, si e bëri Ken Philp vjen të vet dy? Për herë të parë pashë një Kanguro në Gjykatën Earls në 1982, dhe ishte i impresionuar si ajo ishte një off-rrugë V-twin. Unë kisha një problem mjekësor në 1984, kështu mori shpëtoj disa bikes dhe bleva këtë një të tillë, Kanguro parë që NLM kishte në dyqan. Ajo thjesht do mbajtur sa herë që kam kërkuar atë për të! Ajo më dha një shumë kënaqësi jashtë rrugës, në dritën e peshës së saj, dhe unë jam një Shortie – 5'5. Unë vetëm mori shpëtoj prej tij në 2003 sepse unë vetëm 15% Kapaciteti i mushkërive tani. Unë nuk mund të thonë se ka pasur ndonjë gjë që unë nuk e pëlqen në lidhje me të. I përdorur atë për enduros, gjurmët-hipur, Weston Beach Race, gjykimet distancave të gjata, dhe kështu me radhë, dhe një herë e mbuluar 720 milje në 20 orë në një ngjarje të KSM. Në total I mbuluar rreth 16,000 milje. Nuk ka pasur probleme reale, vetëm ata që ishin faji im! Çdokush blerë një Kanguro duhet të mbajnë të qartë të parë të X-modele. X1 dhe X2 kanë korniza tuba, dhe X çara kornizë në pikën e duhur këmbe. X1 ka përforcimin ka. Headlamp është vetëm dritë AC drejtpërdrejtë, kështu që prodhimi ndryshon me shpejtësi motor. Është gjithashtu një sistem ndriçimi 6-volt, me një bateri shumë të vogël! Kështu që, që ka në pronësi Kanguro nga re, Unë me të vërtetë ishte shumë i impresionuar me motor. Pastaj pashë një foto të një shigjetë të ri në shtyp, dhe nuk ishte ...

  Read full article »
  Moto Morini Kanguro and Dart – Classic Motorcycle Roadtest – RealClassic.co.uk
 • Vetëm një tjetër weblog WordPress.com 2004 Big Dog Ridgeback Fonzie thotë: Kam gjetur Ridgeback të jetë emocionuese, zhurmshëm dhe shpinë ndjesi shpimi gjilpërash - pastaj përsëri, që mund të jetë vetëm disqet e mia kurrizore kryevepre bashku (ne nje rruge te mire) - choppers ngurtë nuk janë për qëllim të jetë të rehatshme dhe llojet hard-assed biker pëlqen të tregojnë tolerancën e tyre dhimbje në një rreptë dhe kromuar rëndë kinda mënyrë. po, Unë e di se Motorcycle.Com nuk është me të vërtetë vendi ku bikers vijnë për të lexuar në lidhje me kuajt e fundit hekurit, por ata do të në qoftë se unë mund ta ndihmojë atë. Motorcycles janë motorcycles dhe në qoftë se ju mund të duan Concours, duke përqeshur atë në të njëjtën kohë, ju ndoshta e kuptoni se ku ata prej nesh në botë hanxhar po vijnë nga. Pra, përsëri, po, kjo është një motor dhe kjo është një kafshë! Gërmoj ato pantallona të shkurtra mbushur hipur material elastik dhe gota mbrojtëse Boys Vajzat, Ky motor do të përpiqet për të thyer ju. Nëse ju mbijetojnë me të gjitha copa tuaja paprekur, ju ndoshta do të vijnë në shtëpi me disa më shumë numra telefoni se ju la me dhe ju me siguri do të keni një përrallë të madhe për të treguar për fëmijët ... Ok, ndoshta jo fëmijët, por miqtë e tu do të të duan të dëgjojnë 'em. Përveç se një lidhje me kohën kur ju u bllokuar në bulevardin falë rezervuarin e vogël e Ridgeback rezervë dhe vetëm numri ju mori ishte në shtëpinë e disa tip-së nga klubi Brothers; atëherë askush nuk dëshiron të dëgjojë tregimet tuaja. Më vjen keq, mendoni rreth saj. Rolling-në me një wheelbase prej gati 9 këmbët dhe një zhvendosje të 1750cc, Big Dog Ridgeback është një rrahëse kokë ...

  Read full article »
  2004 Big Dog Ridgeback Motortrend
 • KTM 450 Rally Replica dispozicion për të porositur KTM 450 Rally Replica shpejti do të jetë në dispozicion të publikut, por është e paqartë nëse ajo do të vijnë në SHBA. KTM notched e tij të 13 radhazi Dakar Rally fitojë në 2014, me Marc Coma përfunduar gati dy orë përpara e konkurrencës së tij më të ngushtë. Arma Spanjolli ishte një version i përditësuar i KTM-së 450 Rally biçikletë, një version i cili markë Orange ka njoftuar së shpejti do të jetë në dispozicion të publikut. KTM 450 Rally Replica përmban një kornizë redesigned dhe ergonomi të përditësuar, pezullimin e re e pasme dhe raca-provuar, karburantit-injektuar motor 450cc. Për detyrë tubim Replica vjen me një karburant-pompë dhe të shumta tanke përparme dhe të pasme, si dhe për të zgjeruar gamën e. Çmimi shkon, siç tregohet nga njoftimi për shtyp poshtë, është EUR 24,000, e cila si e shkrimit të këtij neni konverton në rreth $32,988. Është e paqartë nëse Rally Replica do të jenë në dispozicion në tregun e SHBA. – MotoUSA Byron Wilson Modeli i ri i KTM 450 makinë Rally në livre fabrikës bëri debutimin e saj në tetor në miting Marok si një provë e parë dhe të fundit në kushte racore. Makinë ishte atëherë objekt duke marrë në provë përfundimtare në Dakar, dhe biçikletë vazhdoi të punojë njësoj gjatë gjithë garës 9,000km me Marc Coma në bord për të marrë fitoren e 13-të radhazi KTM-së. Si modeli i mëparshëm i makinës tubim është ndërtuar për epokën 690cc, Kjo makinë e re ishte projektuar nga toka deri në jetë i përshtatshëm për Dakar sotme ...

  Read full article »
  KTM 450 Rally Replica Available to Order – Motorcycle USA
 • 2013 MV Agusta F3 Ride First Në fytyrën e globale të shitjes Sportbike rënie, Boutique italiane markë motor MV Agusta synon të rigjallëruar ndenjur tregun mesme Supersport me F3 saj lëshuar së fundmi. Mundësuar nga një motor tre-cilindër ultra-kompakt 675cc, F3 ($13,999) është një tjetër europian të marrë në mënyrën më të mirë për të arritur nga kulmin në kulmin. VIZIONI BËHET REALITET Lindur katër vjet më parë, F3 është ëndrra e presidentit të ndjerë mv-së, Claudio Castiglioni, i cili porositur një Sportbike tre cilindra para kalon verën e kaluar nga kanceri. Duke pasur parasysh historinë e saj të rrënjosura thellë në gara rrugë, makinë është projektuar për konkurrencën dhe kërkesat e Botës Supersport - një seri globale gara që MV në plan për të konkurruar në si fillim të sezonit të ardhshëm, si. Më të madhe se 20 milion Euro u kanalizuar në projekt me të gjithë dizajn të ndërmarrë në shtëpinë në selinë MV në Italinë veriore. Bërthama e F3 është një likuid ftohur, inline motor tre cilindra me një kokë me 12 valvula (gjitha valvulat jane fabrikuar nga titan) pe nga camshafts zinxhir të shtyrë dyshe. Çdo cilindër përdor një lindi dhe goditje relativisht mbi-katror dimension të 79.0 x 45.9mm, squeezing ngarkuar karburantit në një raport prej 13:1. bottom-end e motorrit punëson një dizajn unik në të cilin bosht me gunga vishet prapa. Kjo ndihmon në neutralizimin e inercinë përpara e motor në lëvizje duke e bërë atë më të maneuverable me shpejtësi të lartë të motorit, MV thotë. Ashtu si shumica e gjërave italiane, Forma ndjek funksionin ...

  Read full article »
  2013 MV Agusta F3 First Ride – Euro Cycles of Tampa Bay

Të gjitha ndarëse Directory

Entries fundit
20.06.2015. autor: . Comments Off në i ndotur: Moto Guzzi Norway Mis Motor
Spotted: Moto Guzzi Norge Miss Motorcycle

i ndotur: Moto Guzzi Norge Moto Guzzi Norge ka qenë në periferi të vetëdijes sime të bikes turne për disa kohë. Një nga modelet më të goditura në treg, kjo ndodh edhe ...

20.06.2015. autor: . Comments Off në Motorcycles pakrahasueshme
Matchless Motorcycles

Motorcycles pakrahasueshme Një histori e shkurtër e Marque: i pakrahasueshëm Vëllezërit Collier ndërtuar makinën e tyre të parë në 1899, dhe nga 1907 janë fituar në Isle of Man TT racave. në vazhdim ...

20.06.2015. autor: . Comments Off në Moto Morini Kanguro dhe Dart – Classic Roadtest Motor – RealClassic.co.uk
Moto Morini Kanguro and Dart – Classic Motorcycle Roadtest – RealClassic.co.uk

Moto Morini Kanguro dhe Dart Shumica e njerëzve priren për të shëndoshet për një nga të njohur modele Morini sport ose Strada. Por në skajet e kundërta të shkallës ju do të gjeni super-hijshme ...

20.06.2015. autor: . Comments Off në 2004 Big Dog Ridgeback Motortrend
2004 Big Dog Ridgeback Motortrend

Vetëm një tjetër weblog WordPress.com 2004 Big Dog Ridgeback Fonzie thotë: Kam gjetur Ridgeback të jetë emocionuese, zhurmshëm dhe shpinë ndjesi shpimi gjilpërash - pastaj përsëri, që mund të jetë vetëm kurrizore im ...

20.06.2015. autor: . Comments Off në 2013 MV Agusta F3 Ride First – Ciklet euro të Tampa Bay
2013 MV Agusta F3 First Ride – Euro Cycles of Tampa Bay

2013 MV Agusta F3 Ride First Në fytyrën e globale të shitjes Sportbike rënie, Boutique italiane markë motor MV Agusta synon të rigjallëruar Supersport ndenjur të mesme ...

20.06.2015. autor: . Comments Off në Moto Giro Vintage Motoçikleta
Moto Giro Vintage Motorcycles

'66 Sears Gilera 106 Moto-Giro California është disa muaj larg, por kjo është koha e përkryer për të filluar planifikimin dhe unë kam një vend i madh për të filluar. A 1966 Gilera 106. ajo i përshtatet ...

20.06.2015. autor: . Comments Off në Blata Mini Motos
Blata mini motos

Blata Mini Motos Blata – bikes shkëlqyer për nis të lulëzojë yjet. Varësisht se çfarë lloji i motos Blata mini ju keni, motorë të ndryshojnë për të deri në 13HP dhe ju mund të përshpejtojë bashku në 50mph ...

20.06.2015. autor: . Comments Off në Bajaj shqyrtim hakmarrës 220cc
Bajaj avenger 220cc review

Raporti përmbajtja Bajaj hakmarrësi 220cc shqyrtim Prezantimi Transkript Bajaj Avenger Rishikimi 220cc Ne solli juve lajmin konfirmuar e nisjes së Avenger 220 në 15 qershor dhe ...

20.06.2015. autor: . Comments Off në 1969 BSA 441 Victor speciale – Motorcycles klasik britanik – Classics motor
1969 BSA 441 Victor Special – Classic British Motorcycles – Motorcycle Classics

Related Content Benelli Sei Barry Porterit 750 Barry Porter diskuton mbajnë dhe hipur Benelli Sei tij 750. Gjendet në eBay: 1963 BSA Thunderbolt Enden nëpër kupën ...

20.06.2015. autor: . Comments Off në 1991 BMW 850 V12 6 Speed ​​Faqja Kryesore Internet
1991 BMW 850 V12 6 Speed Home Page

1991 BMW 850 V12 6 shpejtësi 1991 BMW 850 6 shpejtësi. 28milje K, historia pronari koleksionist nga viti i ri. I njohur nga shumë si një nga shembujt më të mirë të mbijetuar të një 8 seri, Kjo makinë ka qenë ...

honda
20 qershor 2015 | Comments Off në 2009 Honda CB1000R Road Test Rishikimi- Shqyrtime Honda CB1000R motoçikleta
2009 Honda CB1000R Road Test Review- Honda CB1000R Motorcycle Reviews

2009 Honda CB1000R - Test Road Forbidden Fun: Honda mirë që ju nuk mund të blejnë! Props për Honda për ndërtimin e një hanxhar të bukur që punon. kreditit të mëdha për të na dhënë një motor / pajisje auto-trans-pajisur skuter-si të transportit që ka të jetë një nga më e lehtë-to-udhëtim me madhësi të plotë dy-wheelers ndonjëherë. por, me ndershmëri, honda, pse jeni mbajnë mbi ne? furi komente përshëndeti CB1000R me futjen e saj në Evropë vitin e kaluar. Në fakt, Kjo CBR1000RR bazuar në biçikletë lakuriq përfundoi i dyti në 2008-së ...

Read full article »
20 qershor 2015 | Comments Off në Honda rc166 biçikletë gjashtë cilindra nga 1960
Honda rc166 six cylinder bike from the 1960s

Honda rc166 biçikletë gjashtë cilindra nga 1960 Lexo më shumë mbi Honda RC166 250/6. Grand Prix Racing pësuar një revolucion në fillim të viteve 1960. gjashtë-cilindër Honda u mblodhën shpejt. Për të kontrolluar nga tingujt e Honda RC166 Gjashtë cilindër vizitoni linkun e mëposhtëm plus fiksime. Kjo është një biçikletë e ëmbël fryrë. Kam dëgjuar një në vitet e Mesme-Ohio para. ajo ka dërguar. Si i NR në Le Mans plus Bikes Prodhimit. Honda shkoi në bordin e bëjnë gjashtë cilindër DOHC powerplant një realitet me të saj. Honda vrapoi nëpër ...

Read full article »
20 qershor 2015 | Comments Off në Honda CBR 600RR 2009 C-ABS Top Speed ​​280 km / h Si për të bërë & të bëjë gjithçka!
Honda CBR 600RR 2009 C-ABS Top Speed 280km/h How To Make & Do Everything!

Çfarë mendoni për këtë video? Zsotyesz87: na lë një koment:D izaky2011: ashtu si biçikletë atit tim! Jhon Camille Vergel: Prindërit në këto shoku QE? I sertgent: kështu R6 fitoi bediang80: doni të goditje motor tuaj ose çfarë?? Fr3shChriS13: ok Unë mendoj se ima merrni një R6 yamaha. 2006 për një fillim çeliku vin: fanatik shenjtë Dua një biçikletë aq e keqe, kjo e bën makina ime të duket si një tank. leo Motte: kurvë mano si ju mund të mbajë atë në përbindësh 280 mënyrë!!ëndrra ime pbmax: Bike tingëllon e mahnitshme. john brumë: bullshat ...

Read full article »
20 qershor 2015 | Comments Off në 2005 Honda Silverwing Specs eHow
2005 Honda Silverwing Specs eHow

2005 Honda Silverwing Specs trims 2005 Honda Silver Wing është një dy-pasagjerëve turne skuter që vjen në dy trims, modeli bazë Silver Wing dhe ABS Silver Wing. Modeli bazë është në dispozicion në ngjyrë të zezë dhe titan, ndërsa modeli ABS është në dispozicion në ngjyra të duotone e zezë / argjendi dhe titan / argjendi. Paneli orkestrim ofron karakteristikat themelore si udhëtim rrugëmatës, niveli i karburantit paralajmërim dhe një orë. I vetmi ndryshim i madh në mes të dy modeleve është se modeli ABS ofron një ...

Read full article »
20 qershor 2015 | Comments Off në Repsol Honda – Video Encyclopedia
Repsol Honda – Video Encyclopedia

Repsol Honda histori [ redaktoj ] In 1995 ekipi hyri në një 3 kalorës formacion me Mick Doohan. Àlex Crivillé dhe Shinichi Itoh hipur në Honda NSR500. Mick Doohan fitoi Kampionatin Botëror për herë të dytë në një rresht në Argjentinë. me një garë lënë për në fund të sezonit me shtatë fiton garën, Àlex Crivillé përfundoi sezonin e katërt me 1 Win gara, ndërsa Shinichi Itoh përfundoi e pesta në përgjithësi. Katër kalorës line-up e vazhdueshme në 1997 me Michael Doohan. Àlex Crivillé dhe Tadayuki Okada ...

Read full article »
19 qershor 2015 | Comments Off në Day6 shqyrtim ëndërr Commuters Bike
Day6 dream review Bike Commuters

Day6 Dream Rishikimi Gomë Front / Rear Kenda Komfort 26 x 1.95 Rim dyfishtë mur, sidewall CNC, aliazh Casette Shimano Derailleur Front / Rear Shimano Altus 21 shpejtësi Shifter Sram MRX Comp + freewheel Shimano Back Day 6 Custom injeksioni - me të mesit dhe të integruar paketë të udhëtimit Pesha e përafërt 35 34 Wheel Base 51 " Pesha Limit 250 paund Rider Size 5'4 "- 6'3" përafërt Rider Size 4'8 "- 5'7" përafërt Colors Cobalt Blue, Metallic Burgundy Në ditët e mia të shumta të ...

Read full article »
19 qershor 2015 | Comments Off në Honda njoftojnë një të ri 250cc V-Twin Bike, VTR
Honda Announce a New 250cc V-Twin Bike, The VTR

Honda njoftojnë një të ri 250cc V-Twin Bike, VTR Honda kanë lëshuar disa detaje të ri 250cc v-binjak hyrje të nivelit biçikletë e tyre, VTR, e cila tingëllon si tre shkronja kemi dëgjuar shumë herë më parë. konfuze? Ju së shpejti do të harrojmë konfuzion, kur ju lexoni njoftim për shtyp poshtë. Ne kemi gjetur të vështirë të stomakut veten, me deklarata si komponentët e cilësisë më të lartë pezullimit qetë nga rrugët me gunga dhe të bëjë VTR ri të kënaqshme për të hipur të gjithë-ditore. , pavarësisht se edhe pse, Ne nuk e bëjmë ...

Read full article »
19 qershor 2015 | Comments Off në Ben
Ben

Electric Motor Ben (B.E.M) Update 8/12 Rode biçikletë për të punuar sot, pavarësisht çështjeve paketë bateri. I bleu një paketë 72V LifePo nga zgjidhjeve të pushtetit Elite. Ajo vjen me sensorë për çdo qelizë dhe një kompjuter që tregon temp, tension, kapacitet. Ajo duhet të ketë qenë një përmirësim i madh. megjithatë, Unë kisha për të bërë një strehim të ri të baterisë nga e para dhe unë nuk jam saldator më të mirë në mënyrë që të marrë një kohë të gjatë. Pastaj pasi kam marrë që bëhet dhe i tëri çdo gjë lart. I shpërtheu kompjuterin drejtë në ...

Read full article »
19 qershor 2015 | Comments Off në Honda CBR 150R 2012 Bikes Ride First Bikes 135cc-165cc Autocar India
Honda CBR 150R 2012 Bikes First Ride Bikes 135cc-165cc Autocar India

Honda CBR 150R shqyrtim, udhëtim provë Tag "CBR" nuk nënkupton domosdoshmërisht një biçikletë jashtë-dhe-jashtë sportive. Kështu atëherë, çfarë karakteri bën fëmijën CBR, sport CBR 150R? Siç e pamë me Honda CBR 250R, e "CBR” tag emri nuk nënkupton domosdoshmërisht një biçikletë jashtë-dhe-jashtë sportive. Kështu atëherë, çfarë karakteri bën fëmijën CBR, sport CBR 150R? Një udhëtim i shpejtë i parë na dha një ide të drejtë. Edhe pas ndezur gjatë dhe të vështirë CBR 150R, kjo duket si një klon i 250. Headlamp Y-formë, ...

Read full article »
19 qershor 2015 | Comments Off në 2006 HONDA VFR800 interceptorëve
2006 HONDA VFR800 INTERCEPTOR

2006 HONDA VFR800 interceptorëve – #x0024;7650 (North Denver) Ne jemi duke marrë më afër dhe më afër të pranverës. një kohë e përkryer për të hedhur një këmbë mbi një motor të ri! Një VFR do të jetë një zgjedhje optimale për këtë gjë e tillë. dhe siç ndodh vetëm në mënyrë të, Unë kam marrë një për shitje! Kështu që, në këmbim të fituar me vështirësi të holla tuaj unë do të ju jap një motor që ka disa modifikime gusto bërë, si dhe të jetë i besueshëm si shkëmb tuaj mesatare. Kjo është e dytë VFR brezi 6 Unë kam në pronësi, ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

Born in the USSR

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.