2009 Aprilia Mana 850 GT Rishikimi – Ultimate Motoçiklizëm

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në 2009 Aprilia Mana 850 GT Rishikimi – Ultimate Motoçiklizëm


Aprilia Mana 850

2009 Aprilia Mana 850 GT | rishikim

çfarë 850 GT Rishikimi

Viti 2009 duket të jetë viti kur elektrike mund të merrni një zbulim të madh në ndërgjegjen tonë për të ardhmen në motoçiklizmit dhe unë mendoj se Aprilia Mana 850 GT mund të jetë motor për të na sjellë në një epokë të re në mënyrë të qetë.

Piaggio, pronarët e Aprilia, meriton famë për duke u përpjekur të çojë rrugën në shumë fusha të reja në botë me dy rrota. Piaggio është duke bërë Scooters inovative tre rrota (MP3) dhe motoēikletat kapacitet të madh me transmetimit automatike (mana) rrjedhë, dhe ka hibride serioze në rrugën e saj shumë.

Kur vjen puna deri në praktike vdekur-lehtë dhe zgjidhje të zgjuar, the Aprilia Mana 850 GT është e drejtë deri atje. Nën tank-bedel, nuk ka vend për një përkrenare të plotë-fytyrë. dhe në panniers ju mund të vënë çdo gjë tjetër të nevojshme për turne. Lirimin e frenave të dorës, zjarr it up kthesë dhe të shkojnë.

Kjo është skuter praktike në një motor të madh dhe me të vërtetë mund të joshë edhe një motoçiklist Big Bad dhënë gjysmë shans.

I rode Aprilia Mana 850 GT së bashku me konvencionale Aprilia Shiver 750 GT, dhe unë duhet të them se për turne do të zgjedhin Mana 850 GT çdo herë. Çdo gjë është në mënyrë të qetë, e lehtë dhe praktike, dhe unë nuk do të humbasë grup ingranazhesh konvencionale. I madh Mana 850cc binjak është një shumë më e butë se papërpunuara 750 binjak në Shiver, dhe gati sa më shpejtë.

Selia është e rehatshme dhe dridhjet nga motori pothuajse jo-ekzistente. Unë e kam la Aprilia Mana 850 GT në sportive automode. Kjo gjithashtu mundësojnë downshifts manual ku ju mund të përdorni butonin për të fituar minus revs maksimale kur ju doni ta për një përshpejtim pak më të gjallë të kaluar trafikun.

Mënyrat e tjera auto janë shi dhe turne që smoothen shpërndarjen tashmë të qetë të energjisë edhe më shumë.

Mënyra e dytë është një vazhdues 7-shpejtësi, ku ju përdorni +/- buttons aktive. Nëse ju harroni të downshift kur zvogëlimin e shpejtësisë së Aprilia Mana 850 GT do të bëjë atë për ju. Nuk ka asnjë tufë të trajtojë në anën e majtë të timon dhe të gjithë ju duhet të luajë me është butonat e modalitetit gear.

Në anën e djathtë është konvencionale levë front frenave dhe unë jam duke hipur versionin ABS.

Me radiale montuar frenat fuqishëm Aprilia Mana 850 GTcould ndoshta të jetë pak e një pjesë të vogël për klientët përmirësimin e nga një skuter, kështu që versioni ABS do të rekomandohet për ata jo aq të mësuar me një frenave të fuqishëm para. Riding lart e poshtë kalon pjerrët malore unë kam qenë më shumë se i kënaqur me të dy frenat dhe fuqinë e motorit automatike. Asnjë skuter mund të bëjë këto Alpine pjerrët kalon si effortlessly si Mana 850 GT.

The Aprilia Mana 850 GT është shumë gjëra për shumë riders të ndryshme. Nëse ju jeni përmirësimin nga një skuter ose një motor të vogël, mana 850 është një motor i vërtetë. Nëse jeni duke degraduar nga një motor më të fuqishme konvencionale, mana 850 është pak më e një çudi, edhe pse një praktike pa marrëzi automjet bota reale që do të ju nga A-to-B në mënyrë më të lehtë.

Çfarë është se nuk të pëlqen në lidhje me atë?

Qendra e gravitetit është mjaft i ulët në Mana 850 GT, dhe trajtimin e pak më të ndryshme për Shiver 750 GT. Nëse ka një zonë 750 Shiver vërtetë rreh Mana është në departamentin trajtimin. mana 850 nuk mbahem me të njëjtën lehtësi. por ajo ka ligët.

Të footpegs janë scraping nëpër qoshet dhe kam vënë gjurin jashtë ashtu si në çdo motor sportiv. Ai thjesht nuk kanë të njëjtën centralizimin masë dhe kornizë si Shiver, dhe kështu sillet pak më ndryshe nëpër qoshet. Qendra më e ulët e gravitetit bën Mana shumë e lehtë për të hipur me shpejtësi të zvarritje, e cila është e rëndësishme për riders të reja.

Suspensioni eshte rehatshme, por edhe mundëson argëtuese nëpër qoshet panumërta gjilpëre. Në pjesën e përparme gjejmë 43mm kokë poshtë forks, rregullueshme për preload. Në pjesën e pasme është një tronditje kompensuar anash që është e rregullueshme për preload nga një çelës. Kafaz çeliku dhe alumini swingarm mban gjithë gjë së bashku në një mënyrë të ngurta.

Gomat janë të gjitha Angel ST gomat e reja Pirelli s sport turne që punon mirë në të dy pistë të thatë dhe i lagësht. Dimensionet janë fort motoçikletë territorin në një 180/55-ZR17 pasme dhe një front 120/70 ZR17-. standardi Aprilia Mana 850 peshon në në një të thatë 399 paund dhe për GT është e sigurt për të shtuar të paktën 20 paund pa qenë i përmendur në kit shtyp.

mana 850 GT është e veçantë menjëherë, si ajo ka një xhamash rregullueshme. Kjo xhamash është pak më e mirë se ajo në Aprilia Shiver 750 GT, si ajo është pak më i gjatë. Ajo i dha mbrojtje të mirë kundër kushte të ndryshme të motit kam hasur në Alpe. Të panniers mëdha janë edhe standarde në GT, por top box është një accessory.

Bedel tank përmban një ndarje të madhe të ruajtjes që do të përshtaten një përkrenare të plotë-ballafaquar ose shumë të domosdoshme të tjera turne. Tank faux është hapur duke përdorur një buton në timon dhe, duhet bateria ndonjëherë të jetë e sheshtë, ka një buton manual nën vend ndenjëse e pasme. Ndarje është e ndriçuar, kur është e errët.

Për përdorim të qytetit, the 76 kuaj-fuqi 850cc V-twin përgjigjet menjëherë dhe me më shumë se fuqi të mjaftueshme për të lënë makinat shumë prapa jush. Aprilia Mana si një biçikletë lakuriq është mjeti më i përsosur qyteti me punën motoçikletë dhe kthesë-dhe-te pronave ofruara nga një QAP (transmetimit vazhdimisht e ndryshueshme). Jeta është e zënë në qytet, kështu që nëse ju mund të lënë të përgatitur për makinë për t'u shqetësuar rreth, ka një gjë më pak për ju që të mendoni rreth.

Shto frenat ABS dhe ju vetëm të përqëndrohet në duke e Mana ku ju doni të shkoni.

The Aprilia Mana 850 GT është përgjigjja në botë motoçikletë ndaj prosumer pikë-dhe-xhiruar aparat fotografik dixhital. Ajo ka karakteristika profesionale dhe aftësitë, por kjo është aq e lehtë për t'u përdorur si çdo aparat të konsumit. Nëse ju duhet ndonjëherë të dalë jashtë e karburantit, kjo nuk është e lehtë si mënyrë automatike është shumë karburantit efikase-ju mund të hapur vend ndenjëse e pasme dhe furnizohem tank karburantit 4.2-gallon.

Kur jashtë për një shëtitje të shpejtë ose duke shkuar në dyqane, Aprilia Mana 850 GT mund të jetë përgjigje. Kjo është një krijim i bukur nga Aprilia, dhe kur ju të shtoni në praktike shtesë GT-së, jo shumë mund të shkojnë keq. Ka bikes mirë trajtimit atje, dhe Aprilia Shiver 750 GT është një prej tyre, por unë kam bërë tashmë mendjen time deri në qoftë se zgjedhja ishin në mes të dy-të Mana është Manna për mua.

Nëse doni të mësoni më shumë për hipur motoēikletat, atëherë Aprilia Mana nuk është ajo. Është mungon gearbox dhe tufë dhe, si i tillë, nuk e mësojmë se si të ngasin një motor konvencionale. Nëse ju nuk e kujdesit në lidhje me atë, pastaj Aprilia Mana 850 GT është gjëja më praktike në botë.

Nëse ju do të merrni të lodhur me atë pas një kohë nuk ka asgjë të ngjashme për të përmirësuar për të, përveç, ndoshta, Honda VFR1200F i ri.

Që ka thënë, Unë besoj se ka një treg të caktuar për këtë motor dhe grupi më i madh i mundshëm të konsumatorëve duhet të jenë aktuale shoferët e makinave ose riders skuter. Për të gjithë të tjerët është diçka me vlerë duke u përpjekur. Kjo nuk është domosdoshmërisht një përgjigje për dëshirat tuaja në të ardhmen motoçikletë, por ajo mund të jetë e përkryer biçikletë rezervë ose përgatitje për një revolucion elektrike! Fotografitë nga Milagro

Artikuj të tjerë ju do të gëzojë:

artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "Aprilia":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.