2010 Aprilia Scarabeo 200 - Përdoret 2010 Scarabeo 200 në motoçiklist Magazine

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në 2010 Aprilia Scarabeo 200 - Përdoret 2010 Scarabeo 200 në motoçiklist Magazine
Aprilia Scarabeo 200

2010 Scarabeo 200

2010 Aprilia Scarabeo 200

Intro

Aprilia ka qenë në biznesin që vetëm pas Luftës së Dytë Botërore, kur ajo të parë filloi shitja biçikleta nga fabrika e saj në Noale, Itali. Gjatë fund të viteve 1960, kompania e zhvendosur fokusin e saj në prodhimin e motoçikletave 50cc, pasuar nga biçikletë Scarabeo Motocross e 1970. Deri në fund të dekadës, Aprilia kishte krijuar një reputacion si një krijues kryesor i bikes Motocross.

Gjatë viteve 1980 dhe 1990, Aprilia zgjeruar ndikimin e saj në Çmimin e Madh dhe tubim arena gara, dhe përpjekjet e tyre u takua me sukses jashtë botës së Motocross. fama e tyre në botën e gara rritur kërkesën për prodhimet e tyre, dhe lejuar ata për të ofruar bikes Enduro, Superbikes, dhe Scooters. Në 2004, Piaggio bë kompania Aprilia-së mëmë, duke e bërë prodhuesin me ndikim të gjerë prodhues i katërt më i madh motor në botë.

Në 2010, me fitoren e saj 267th, Aprilia tejkaluar shokët e ish-krijues biçikletë pasluftës Mv Agusta, të bëhet më fitues kompania Cikli gara në botë.

Aprilia Giuseppe Ricciuti-projektuar 2010 Scooters Scarabeo funksion linja të përjetshëm, disi e ngjashme me ofertat e kompanisë amë Piaggio së shekullit të mesëm, por njëkohësisht krejt modern. Trendi-vendosjen Aprilia Scarabeo ka një xhamash elegant dhe funksionale, dritat e pasme LED, Treguesit kufje montuar, dhe sportiv 16 rrotat inç, të cilat përcakton seri pavarësisht nga konkurrenca.

Aprilia Scarabeo 200

The 2010 Aprilia Scarabeo Scooters gjithë mburremi një lartë-forcë, frame tubular çeliku, e cila i bën ata jashtëzakonisht të maneuverable dhe të qëndrueshme. Pezullimi shton trajtimin sigurt, dhe përmban një pirun hidraulike dhe monoshock rregullueshme hidraulike. The 16 rrotat inç janë të pajisur me goma pa trung, dhe ky kombinim është e përkryer për ngarje të qytetit, duke ndihmuar për të eliminuar blowouts.

para dhe të pasme frenat e Aprilia Scarabeo-së janë të lidhura nga një sistem që menaxhon forcën e frenimit për ndalesa të shkurtra dhe siguri më të madhe, dhe ndryshe nga modelet e mëparshme, si para dhe të pasme frenat disk tipar. Tre opsione të ndryshme motor janë në dispozicion për Scarabeo: ekonomiko 96.2cc ende energjik, më të fuqishme 19 kuaj-fuqi 180.8cc, dhe të lartë të performancës, turne të orientuar 460cc.

ndërsa 2010 seri Aprilia Scarabeo nuk ofrojnë një goditje ushqimore, magazinimit lockable legshield për dokumentacionin dhe të vogla me vlerë, dhe dhomë me ndenjësen e një helmet, ata të cilët janë të interesuar në përdorimin e Scarabeo të çoj më shumë sende të konsiderueshëm mund të duan të investojnë në një kuti magazinimit, e cila do të lehtë të rritet në raft pasme.

Seri Aprilia Scarabeo është një zgjedhje e madhe për ata që duan portreti, styling Evropian në një skuter të karburantit-efikas, por sportiv që ofron tapiceri të rehatshme për dy. The 100 dhe 200 Modelet janë të përshtatshme për ngarje të qytetit, por riders përvojë të cilët janë të interesuar në marrjen e udhëtime më të gjatë mund të dëshironi të zgjedhin për më të fuqishme 500 model, motor të cilit më të mëdha dhe tank karburantit lartë-kapacitet e bën atë më të mirë të përshtatshme për detyrën.


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Aprilia":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.