2011 Aprilia SV 450-Aprili

19 Qershor 2015 | Author: | Comments Off në 2011 Aprilia SV 450-Aprili
Aprilia SXV 4.5 VDB Replica
Aprilia SXV 4.5 VDB Replica

2011 Aprilia SV 450

2011 Aprilia SV 450

– 2011 Aprilia SV 450

2011 Aprilia SV 450

Edhe një herë Aprilia ka mbetur besnik parimet e filozofisë së saj të zhvillimit, dhe ka transferuar përvojën e fituar nga konkurrenca direkt në prodhimin e SXV.

Që nga debutimin e saj, në botë-S supermotard parë me dy cilindra është zhvilluar vazhdimisht dhe të përsosur nga të madh teknike, know-how e Racing Aprilia dhe përvojën e madhe të shumë Champion herë bota Thierry Van Den Bosch. Për shkak të kësaj, garën pas garës, SXV ka treguar gjithmonë një potencial konkurrenca nuk mund të shpresojnë për të arritur

2011 Aprilia SV 450 Features

DESIGN

Ashtu si me të gjitha Aprilias, një sasi e madhe e kujdes dhe vëmendje ka qenë shpresë në edhe detajet më të vogla në SXV. Si rezultat SXV krenohet me një unik, styling pagabueshëm që megjithatë është plotësisht funksional në arritjen e rezultateve të pakrahasueshëm, sepse para së gjithash edhe SXV standardi është një motor i vërtetë konkurs.

Por SXV nuk është vetëm një fytyrë e bukur. Vështrimi yt është mbajtur nga një bollëk të teknologjisë së përparuar. Një shikim në motor V2, kafaz përziera dhe kornizë alumini, swingarm fuqishëm dhe sistem qendror i shkarkimit me zhurmash binjakëzuara nën baltëprirës pasme, dhe ju nuk mund t'i shpëtojnë tërheqjen e saj magjike.

Çfarëdo anë ju shikoni atë nga, SXV paraqet një mori zgjidhjesh mahnitëse teknike, gjithë zgjeruar nga ngjyra origjinale gara për të shprehur natyrën agresive të kësaj makine lindur-to-race thotë.

Si ju do të presim nga Aprilia, SXV fundit është e mbushur me zgjidhje inteligjente të projektimit. kanalet e ajrit fikse, për shembull, lejojë rezervuar karburanti për anim up për qasje të lehtë në AIRBOX. Dhe kërkesën për përsosmëri teknike e ka udhëhequr ekipin e projektimit për të shkulje detaje edhe të vogla në bazë të dhëna nga kampionëve të cilët kanë nxituan SXV.

ENGINE: evolucion të vazhdueshëm

Amazing 45.2 motori është, sigurisht, Qendra pjesa e teknologjisë SXV. Aprilia ishte prodhuesi i parë në botë për të besuar në vlefshmërinë e V binjak për supermotards, një segment në të cilin të gjitha Marques tjera ende kapem fort për motorët e vetme cilindër. Aprilia-s të teknologjisë së lartë të projektimit V dyshe ka provuar tashmë 100% të besueshme në konkurrencë.

Edhe homologimit për përdorim rrugor nuk ka komprometuar teknologjinë dhe performancën e këtij motori të jashtëzakonshme, e cila është prodhuar plotësisht nga Aprilia. Që nga fazat e hershme të procesit të projektimit, the 45.2 ka evoluar për të mbajtur ritmin me zhvillimin e shasisë dhe për t'i dhënë SXV një përzierje unbeatable e pushtetit dhe trajtimin.

The 77 kënd V është rezultat i testimit të gjerë, për qëllim jo vetëm në rritjen e pushtetit, por edhe në reduktimin dridhje. Si rezultat inxhinierë Aprilia-s kanë qenë në gjendje për të eliminuar boshte motor akrobat.

Pavarësisht kësaj, 45.2 Motori ende vibron shumë më pak se çdo alternativë të vetme cilindër.

Cilindra vetë janë të integruar në crankcase dhe kanë oxhaku zë vendin lagur. Ky plan urbanistik unik ka lejuar ancillaries motor që do të organizohet në një mënyrë që të arrijë dimensione jashtëzakonisht kompakte. Rezultatet janë të mahnitshme: binjaku Aprilia V është një nga binjakët më kompakte V në botë, dhe më i vogël në madhësi se shumë teke të zhvendosjes të ngjashme. Të gjitha zgjedhje të projektimit janë marrë në mënyrë që të marrë fuqi maksimale plus një grup të zgjeruar të energjisë të dobishme.

Sistemi i sofistikuar i menaxhimit elektronik motorit, zhvilluar nga Racing Aprilia, përfshin inovacione të shumta për sektorin jashtë rrugës.

Karakteristika të sistemit injeksion 38 Organet mm Throttle (40 mm në anën 550) dhe menaxhohet nga një njësi e kontrollit programueshëm. ECU do të jetë në gjendje për të kaluar në mes të dy mappings të ndryshme në prekjen e një kaloni në Handlebars. Kjo risi jashtëzakonisht e dobishme ofron një hartë të plotë të energjisë për përdorim në kushte të grip të mirë, dhe një të dytë, mapping butë për shpërndarjen e duhur të energjisë në kushte të vështira.

Sistemi siguron një ndihmë shumë të vlefshme për të kontrolluar dhe është mirëpritur si nga riders të ekspertëve (Sistemi është testuar në të vërtetë në fazat finale të kampionatit botëror) dhe nga tifozët supermotard në përgjithësi. Të gjitha që ju duhet është një klik të shpejtë për të zgjedhur pikërisht fuqinë e duhur për rrethanat.

Reduktuar zhvendosje unitar ka lejuar Aprilia për të zhvilluar një bosht me gunga jashtëzakonisht kompakt dhe i lehtë. Motori është më e përgjegjshme për ndryshimet në hapjen mbyt si rezultat, dhe biçikletë si një e tërë është i falë shpejtë dhe më të manovrueshme për efektin reduktuar gyroscopic nga bosht me gunga.

Konfigurimi i vetëm lart cam me katër valvola titan per kokë cilindër përfaqëson një kompromis ideal mes madhësi kompakte, pesha të lehta dhe të lartë të performancës.

Në sajë të teknologjisë së saj të përparuar, the 45.2 është gjithashtu një duke jashtëzakonisht i heshtur dhe motor ekologjike. teknologji, pas te gjithave, duhet të thotë besueshmërinë dhe jetëgjatësi si dhe performancë të lartë. The 45.2 Motori prek lartësi të reja në këtë drejtim, dhe lejet qasje shumë e lehtë për pjesët që kërkojnë mirëmbajtjen e rregullt si kandelat elektrike, filtër të naftës dhe filtrin e ajrit.

Ashtu si shumë përpjekje ka qenë vënë në zvogëlimin e peshës, dhe 45.2 motor vendos një rekord të ri për një binjak V me një motorino elektrike. Përdorimi i bollshëm është bërë e materialeve prestigj lehtë. Pjesët crankcase qendrore janë në aliazh alumini-silikon; zorrë motor jashtme janë në magnez; valvulat janë në titan; dhe të gjithë ingranazhet janë jashtëzakonisht të lehta në peshë.

Emocionoj është shumë e re, dhe përmban një çelës në AIRBOX në vend të një kontrolli timon. Edhe filtrin e ajrit është përmirësuar dhe është bërë tani nga një material sfungjer që rrjedhin nga ajo e përdorur në Aprilia-s makina zyrtare gara.

Një vështrim nga afër karakteristikat unike të të 45.2 motor:

– elektronik i injeksionit të karburantit me 38 Organet mm Throttle (40 mm në anën 550 motor).

– Thatë vajosje gropë me rezervuare të veçanta të jashtëm për gearbox dhe vajit të motorit për të shmangur ndotur vaj motori me grimca të rreshtim tufë fërkimit, dhe për jetën e zgjatur lubrifikant.

– cam Single lart me katër kokat valvulave

– Single copë bosht me gunga

– Cilindra integruar në crankcase me oxhaku lagësht

– Shpejtësia maksimale motorit 12,500 rpm (450 motoçiklist)

Shasi: Të lehta se EVER

Një makinë pakompromis si SXV kërkon një shasi të madhe. Kornizë rrethues është një tuba kafaz çeliku struktura ndërhyrje pajisur me anëtarët presion anësore alumini për të formuar një tërësi jashtëzakonisht të ngurtë. Motori vetvete përbën një pjesë integrale të shasisë, duke vepruar si një element duke mbajtur ngarkesën dhe duke kontribuar në ngurtësi të përgjithshme.

Seksioni ndryshueshme aliazh alumini swingarm është një shembull i shkëlqyer i dizajnit industrial. Më shumë se vetëm një zgjidhje të projektimit sy-infektues, Kjo swingarm revolucionar ofron ngurtësi të lartë strukturore në dispozicion në këtë klasë e motor. rritje lidhja Pezullimi Shkalla është damped nga një monoshock plotësisht të rregullueshme Sachs me derrkuc cilindër mbrapa dhe dy mjedise të ndryshme hidraulike për shpejtësi të lartë dhe të ulët.

Kalibrimi i pezullimit pasme është modifikuar për të përmirësuar stabilitetin dhe kontrollin mbi sipërfaqe të përafërt dhe një sistem të ri lidhja është futur për të bërë veprim fikje e monoshock më progresive, rritja e dy tërheqje dhe kontrollin.

The 48 mm me kokë poshtë pirun edhe krenohet me parametrat e reja për stabilitet më të madh me shpejtësi të lartë dhe të përmirësuara fikje në përdorim jashtë rrugës.

sistemi i frenimit

Teknologji të përparuar dhe performancë të lartë e shasisë SXV pasqyrohen në një sistem të shkëlqyer të frenimit. SXV përmban calipers FTE dhe disqe të lehta valë (320 mm në pjesën e përparme) për kontrollin maksimal frenimit edhe në kushtet më të vështira.

The 240 mm disk pasme është braked nga një caliper vetme pistoni për një kombinim perfekt të pushtetit dhe kontrollit.

Komponentet: Gati për garën

Të gjitha pjesët e Aprilia SXV është i cilësisë shumë të mirë në dispozicion.

Në mesin e shumë komponentëve prestigj janë:

– instrumente dixhitale: ultra-lehtë, kompakt dhe të projektuar për të siguruar çdo gjë që një kalorës ndoshta mund të duhet.

– Magura tapered timonin alumini me asnjë anëtar kryq për elasticitet optimal dhe kontrollin

– Të lartë shkëlqim drite bisht LED dritë

– Alumini mbuluar vaj filtër

– New engine start push-button (në vend të bllokut të vjetër kyç ndezjen)

– gara të ri të sistemit elektrik

SXV VDB Replica

Zhvilluar tërësisht nga input i Racing Aprilia, SXV VDB Replica është majën e Aprilia-s makina konkurrencës. Pa modifikime të mëtejshme whatsoever, Ky motor është në gjendje për të konkurruar në dhe dominojnë çdo konkurrencë në botë. SXV VDB Replica është hapi i parë në evoluimin e makinës që Aprilia do të hyjnë në kampionatin botëror Supermotard.

VDB Replica ndryshon nga standarde SXV në një numër të detaje të rëndësishme teknike që e bëjnë këtë makinë tashmë mjaft konkurruese edhe më të shpejtë në rrugën e duhur. The 77 V motor twin, në dispozicion në 450 dhe 550 versionet e cc, është në thelb të ngjashme me uzinën e standardit të energjisë, por përmban ndryshime në një numër të pjesëve themelore të transmetimit. Multi-pjatë tufë lagur përfshin një pajisje të sofistikuar heqël për të bërë trajtimin e duhur, dhe më efikas në hyrjes në kthesa, dhe gearbox përmban raporte të reja plus një markë të re njësi të kontrollit elektronik të lidhura me sistemin e ndezjes, duke lejuar kalorës për të shmangur përdorimin tufë kur zhvendosur nga një veshje në një tjetër, duke rezultuar në gearshifts shpejtë dhe më pak transferimin peshë nën në-the-afatit kushteve të hipur.

Ashtu si SXV standarde, i ri VDB Replica ofron dy mappings të ndryshme motor që mund edhe të jetë e hapur gjatë rrjedhës së një race thjesht duke shtypur një kaloni në Handlebars. Ky tipar unik ju lejon të përshtatni motor-s ofrimit të energjisë për ndryshimin e kushteve udhë dhe nivelet e veshin gomave.

Shasi shumë përfshin përmirësime të ndryshme. Kornizë është e lehtë ende, në sajë të hartuar ndryshime kryesisht përfshijnë anëtarët e anësore vdesin hedhur alumini, dhe swingarm është më e shkurtër dhe të lehtë se në SXV standarde. Në pjesën e përparme, i fortë, 50 mm pirun me tri kompensuar mjedise të ndryshme është i mbylli të dy zgjedha e aluminit makinë nga një shufër metalike vetme.

Frenat janë shumë të krejtësisht të ndryshme. Kombinimi i një copë të vetme Brembo radiale caliper përparme dhe një 320 mm valë disk përfaqësojnë gjendjen e artit për këtë lloj të makinës.

Ndër elementet e tjera që e bëjnë SXV VDB Replica unike janë Alpina saj 16.5- para dhe 17- rrotat e pasme me shpërndarës machined nga shufra e vetme, karbon rezervuar karburanti fiber, vend rritur të parandaluar kalorësin rrëshqitje mbrapsht poshtë nxitimit, Shigjetë nën-ndenjësen shter dhe fasteners super-lehta titan

2011 Aprilia SV 450 – specifikimet

MSRP amerikan: SV 550 $ 9,699 – SV 450 $8,799 SHBA D

MSRP canadian: SV 5.5 $11,495 CDN

motor: 77 V dyshe katër goditje. Liquid ftohur. cam Single lart me karrige lëkundëse operohet valvulave shter, zinxhir koha makinë. 4 kokat valvula me valvulat titan. Titanium vida mbuluar valvula.

ndezje: e fillimit elektrike.

fillimi: elektronik.

gjenerator: 340 W

vajosje: gropë të thatë me tank naftës jashtme. Veçantë gearbox vajosje.

kuti e shpejtësisë: 5 shpejtësi. Raportet Supermotard veshje: 1st 13/30 2nd 15/27 3rd 16/23 4th 20/23 5th 21/21

Aprilia SXV 4.5 VDB Replica
Aprilia SXV 4.5 VDB Replica

tufë: Kabllo operuar multi-plate friksion lagësht.

makinë Primar: Spur ingranazhet. raporti transmetimit: 22/56.

kornizë: Çeliku frame rrethues me anëtarët vertikale aliazh alumini.

pezullimi Front: Ø 48 mm me kokë poshtë pirun me dy rregullime.

pezullimi rear: Seksioni Box swingarm alumini me trup të hedhura. monoshock hidraulike me compression dhe tërhiqem rregullim.

frena: front: Ø 320 mm disk çelik me caliper radiale. i pasëm: Æ 240 mm disk çelik me caliper lundrues.

rrota: aliazh të lehta. front: 3.50 x 17- i pasëm: 5.50 x 17-

Goma: front: 120/70 x 17- i pasëm: 180/55 x 17-

përmasat: Gjatësia e përgjithshme: 2,222 Gjerësia mm përgjithshme: 800 pastrimin mm Ground: 318 lartësia mm Seat: 918 mm Wheelbase: 1,495 mm

Kapaciteti i tank Karburanti: kapacitet 7.8 litra

2011 Aprilia SV 450 – Specifikimet Europe

Mbretëria e Bashkuar MSRP: £Shih tregtari për çmimet

motor: 77 V dyshe katër goditje. cam Single lart me karrige lëkundëse operohet valvulave shter, zinxhir koha makinë. 4 kokat valvula me valvulat titan

Karburant: benzinë ​​pa plumb.

Kalibër x goditja: 76 x 49.5 mm, 80 x 55 mm

zhvendosje Total: 449cc (549cc)

raporti compression: 12.5:1, 12 x 1

Sistemi i karburantit: sistem të integruar elektronik të menaxhimit të motorit kontrollin ndezjen dhe karburantit injeksion. -Fortë butë- mappings selectable nga timonit. trupi mbyt: 38 mm, 40 mm

ndezje: e fillimit elektrike

fillimi: elektronik

gjenerator: 340 W

vajosje: gropë të thatë me tank naftës jashtme. Veçantë gearbox vajosje

kuti e shpejtësisë: 5 shpejtësi. Raportet Supermotard veshje: 1st 13/30 2nd 15/27 3rd 16/23 4th 20/23 5th 21/21

tufë: Kabllo operuar multi-plate friksion lagësht

makinë Primar: Spur ingranazhet. raporti transmetimit: 22/56

kornizë: Çeliku frame rrethues me anëtarët vertikale aliazh alumini

pezullimi Front: Fork Sachs OD – 48 mm. Udhëtim – 275 mm

pezullimi rear: pirun lekundese dhe i rregullueshëm hidraulike absorbimit të vetme goditje. udhëtimit Wheel – 252mm (i përdorshëm)

frena: front:Ø 320 mm disk çelik me caliper radiale. i pasëm: Ø 240 mm disk çelik me caliper lundrues.

rrota: aliazh të lehta. front: 3.50 x 17- i pasëm: 5.50 x 17-

Goma: front: 120/70 x 17 i pasëm: 180/55 x 17

përmasat: Gjatësia e përgjithshme: 2,222 Gjerësia mm përgjithshme: 800 pastrimin mm Ground: 318 lartësia mm Seat: 918 mm Wheelbase: 1,495 mm

peshës së thatë: 116 kg

Kapaciteti i tank Karburanti: kapacitet 7.5 litra

Aprilia SXV 4.5 VDB Replica


artikuj interesante

Other articles of the category "Aprilia":

përkthim
 Edit Translation
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.