Aprilia Dorsoduro Rishikimi – Hypermotard Killer? – Moto-Faqet – Motocross…

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në Aprilia Dorsoduro Rishikimi – Hypermotard Killer? – Moto-Faqet – Motocross…
Aprilia Dorsoduro 750 Sport Bike

Aprilia Dorsoduro Rishikimi – Hypermotard Killer?

8/8/2008 3:13 PM

2008 Aprilia Dorsoduro Rishikimi

Supermoto Style Done Just Right

histori nga Yossef Schvetz, Fotografi nga Piaggio, krijuar korrik. 31, 2008

Këtu është një tip për menaxherët e shitjes kat Aprilia-së: Në qoftë se një blerës potencial Dorsoduro ecën në Përfaqësitë tuaj, qorrazi atë dhe e ulni atë në Dorsoduro, të fillojnë të motorit dhe le të luajë me mbyt. një shitje – e bërë.

Ka qenë një kohë të gjatë, kohë të gjatë që zë një motor-së mori mua aq me brirë, provokuar spazma pakontrollueshme në muskujt e mi unazore atje poshtë dhe tensionin sëmurë në brixhët mia markës. Në PC tonë / tredhur- epokë shter, ne kemi harruar në dukje se sa e rëndësishme ankesa veshit e një biçikletë të vërtetë është. nevojë për më shumë?

shëndoshë e Dorso do të mund të krahasohet me një përzierje të mirë të bluaj industriale tekno me Uzi armë nën-makinë në Full chat undertones, dhe të përkryer përshkruan qëndrimin e kësaj makine të vogël do të thotë s: Shqetësuar, raring për të shkuar, craves për inputet tuaj në çdo moment të caktuar dhe të përgjigjet atyre me entuziazëm fëminor.

Ana vizuale e kësaj përvoje multimedia nuk ka mbetur prapa. Ky është projekti i parë i plotë Miguel Galuzzi së në Aprilia, dhe kjo nuk është e vështirë për të parë se djali djegur naftë në mesnatë, sketching dhe modelimit shkume thellë në natë. Unë jam i çiltër tented të përcaktojë Dorsoduro, si krijimin e tij të mira ndonjëherë, dhe kjo është një kompliment mjaft duke pasur parasysh se Galuzzi shkroi përbindësh Ducati origjinale.

Nuk është e lehtë për të gjetur scoots të tjera që kanë një vizion të tillë të saktë dhe të mirë-përcaktuar, një grup i tillë i formave të mirë të distiluar dhe emocionuese. Ne syte e mi, Dorsoduro mund të marrë një pozicion të merituar pol në "projektimit moto" rrjet duke filluar, ndarjen e rreshtin e parë me njerëz të shquar të tjera të tilla si Hypermotard dhe versionin e fundit të KTM-së 990 Supermoto. Siç do të shohim, kjo është adresuar në një lloj krejt tjetër të sprovuar, por kjo është për më vonë.

Kështu atëherë, ish-presidenti Aprilia Ivano Beggio nuk është rreth më, dhe Piaggio, Big mama italiane me dy rrota mban frerët. Por akoma, Kjo biçikletë të vërtetë kap frymën pioniere e Aprilia, duke qenë e guximshme, origjinal, lartë gjaknxehtë dhe, siç vuri në dukje, dizajni mund të djegur vrima nëpër mure. Vetëm një Supermoto të mesme, dhe ende Aprilia vënë burimet e saj më të mira inxhinierike në këtë një të tillë, dhe rezultati është mjaft origjinale në këtë kuptim.

Është e lehtë për të filluar nga ana e ciklit të gjërave, si kornizë huazon shumë nga familja e fundit të vogla Twins, SXV / RXV 450-550 binjakë. Nuk është një bloodline keq, si më të vogla V-Twins kanë pushtuar tashmë një supermoto kampionatin botëror apo dy. Ashtu si në ato, pjesa e përparme e kornizës është tub çeliku kafaz çështje që plotësojnë hedhur aleat anëtarë mes të rrugës mbi qendër V mulli-së.

Kjo është e ftohtë, duke kërkuar madje edhe në qoftë se ajo kujton një mua një grimë e zgjidhjes MV F4-së, nuk është një burim i keq frymëzim pas të gjithë.

tech ashtu si i lartë i motorrit. Ende një tjetër Big Twin por një 750 dhe kjo është tashmë një shenjë se diçka është e ndryshme. Ndryshe kulture e fundit të 1000cc-plus Twins që duhet të sakrifikojë bilancin kënd 90-shkallë të përsosur për të mbajtur më të madhe në kontroll (shih Buell, KTM, Morini), duke qenë më të vogla, Twin Aprilia ka atë numër magjik mes kana saj.

Nuk është çudi që në shalë ky motor ndjerë me të vërtetë të qetë. Një pirg paraqitjen gear-bosht e mban gjatësinë mulli së në kontroll, në mënyrë që të maksimizuar kohëzgjatjen swingarm.

Por perlë e vërtetë është e plotë fal-nga-wire mbyt që kontrollon plotësisht valvulat flutur në organet mbyt në bazë të inputeve nga dora e djathtë e kalorës të. Aprilia ka qenë ndër prodhuesit e parë për të luajtur me të udhëtim-nga-tel në konkurrent saj MotoGP, RS3 CUBE 990. Edhe pse Yamaha ka rrahur Aprilia në garën për një sistem të prodhimit me R6 saj, Është interesante se djemtë nga Noale ende shkoi për një sistem të tillë në një mjet të performancës jo të gjithë-jashtë si të Dorsoduro.

Duke fituar komandën e përgjithshme nga motori, Aprilia nuk ka pasur shumë probleme në shtimin e tre parametrat e ndryshme të energjisë. Një kalorës mund të toggle mes shiut, Standarde dhe Sport. Guess ku kam lënë shumicën e kohës ....

Pak më interesant i spekulim në lidhje me këtë motor të ri nuk është mbresëlënëse 92 kuaj-pretendohet, një dalje të shëndetshme që duhet të vënë Hypermotard Ducati-së 1100 nën një presion. Është e vërtetë fakti që një çift rrotullues kulmin e 60 lb./ft është arritur në një përvuajturit 4500 rpm, mu në mes të powerband! Aprilia mençuri zgjodhi për të shkuar për çift rrotullues miqësore dhe në dispozicion në vend se numër rekord.

Nëse me një gjendje të tillë të butë të një mendje kjo V pak është në gjendje të 92 hp në 8750 rpm, pastaj me një të thjeshtë të nxehtë-Rødding, ajo duhet të jetë në gjendje për të rev deri në 12k dhe të japë numrat 600SS. Mos u habitni nëse mesme super sportiv tregon deri në përputhje Aprilia-së deri më shpejt se sa më vonë.

Me një spekulim të tillë harlisur teknologjisë, kjo nuk është për t'u habitur për të gjetur në karakteristikat Dorsoduro të tjera të bukur si "valë" disqet e frenave, calipers radiale, nje kon timon dyshe, dhe pezullimin plotësisht i rregullueshëm.

Off ne kemi vendosur, pas një udhëzues hipur dërguar nga Piaggio. Djalë e di se si për të gazit atë, dhe pasi ngrohja deri për disa milje në Tuono mirë të vjetër, Unë jam të gjithë të vendosur për të lëkundur një këmbë mbi Dorso '. Në udhëtim disa minuta dhe unë jam i të gjitha buzëqesh.

Të gjatë dhe të sheshtë le shalë e ju vendosni fund tuaj kudo që ju e gjykojnë të arsyeshme - për djem i gjatë dhe i hollë si unë, kjo është tashmë një fillim shumë i mirë. Gaz tani dhe faqet e mia janë të ndarë nga kaq shumë grinning, fonogram lartpërmendur vë më në mënyrë të vërtetë sulm. Poshtë për të parë, pendë tufë të lehta dhe Dorso drejton më me autoritet, i dytë, i tretë, ingranazhet kaloj në mënyrë të përkryer, i katërt, gear pestë, Unë jam duke e mbajtur atë mbështetën tani, duke u përpjekur për të mbajtur udhëzuesin tonë të çmendur në pamjet e mia.

Siç pritej, motori është më pak yjor në arrin të larta të banak rev. Por pjesa fun vjen mjaft shpejt. Hidhe Dorsoduro në një kthesë të mirë, dhe ajo lulëzon, rrëmbej atë mirë në një formë u-je të ngushtë dhe ajo shkëlqen. Kjo gjë reagon në mënyrë për fat të mirë të inputeve drejtuese që unë të gjeni të 410-lb pretenduar peshë të thatë, e veshtire per tu besuar.


Biçikletë ndjehet si fletë spekulim është një e mirë 60 lbs off të shënojë.

'Poshtë për të parë, pendë tufë të lehta dhe Dorso drejton më me autoritet, i dytë, i tretë, ingranazhet kaloj në mënyrë të përkryer, i katërt, gear pestë, Unë jam duke e mbajtur atë mbështetën tani, duke u përpjekur për të mbajtur udhëzuesin tonë të çmendur në pamjet e mia.’

bit Bendy janë mbi? Kjo është aq e trishtuar, dhe ende rrokulliset mbyt në dhe sistemi makinë-by-wire do të gjeni makinë mjaft të mirë, pavarësisht nga rpm. Mirë, niveli i oomph poshtë të ulët mund të mos jenë të krahasueshme me makinë atomike të Morini 1200 ose HM1100 Ducati-së, por vetëm për shkak të se, Dorsoduro fakt ju ndihmon duke mos qenë aq të dhunshëm në shpërndarjen e saj të energjisë.

Kështu që unë tha më herët se Dorso është një kafshë të ndryshme, dhe kjo është pikërisht pika. Më pak brutal se një HM1100 apo KTM 990, më pak frikësuese, ndërsa në kufi, shumë më miqësore se ato dy kafshët flokë. Ju do të përfundojnë hipur atë e duhur dhe të shpejtë, një ndihmë nëse ju nuk jeni VDB (Thierry van den Bosch, Supermoto ylli Aprilia e hard-hipur).

Dorsoduro mund të ketë mungesë ngurtësi të madh të kornizës bombproof e HM1100-së, një ngurtësi që e bën Hypermotard Duc është një gjë shumë të kërkuar për të ngasin. Por, pikërisht për këtë arsye (Aprilia pretendon se ka projektuar qëllimisht disa përkul në kuadër), të Qualifiers Dunlop të ketë një kohë më të lehtë gjetjen e tërheqje. Slides pak dhe blurbs ndërsa cornering vështirë budalla ju në ndjenjën se ju jeni një lloj i Perëndisë Supermoto.

Dhe unë nuk jam!

Qetësohuni për disa minuta dhe ju do të gjeni se ka një anë tjetër në këtë gjë "Hard Back" (Dorsoduro në italisht) dhe se ju nuk duhet të jetë në mënyrë të përgjimit të gjithë kohës. Përhershëm së bashku I zbuluar se motori është e vërtetë e qetë, përgjigja mbyt është thjesht e ëmbël dhe se në kërkim të hard-, off-rruga vend frymëzuar në fakt është shumë e rehatshme.

Ose për ta vënë atë në një mënyrë tjetër, Ky vrapoj është larg nga të qenit një fokus vrapues ngushtë në maskim - kjo është në fakt mjaft e një të gjitha-rounder. Unë mund të shoh veten duke hipur në një për të punuar mbi një bazë të qëndrueshme.

Dhe kjo është pikërisht cilësia që unë kam qenë i humbur në të gjitha supermotos kam testuar deri tani. Unë kurrë nuk kam rënë në dashuri me Singles Supermoto - shumë pak rehati krijesë, too vibey, tepër i ngushtë të fokusuara, ose si 450s ose Singles mëdha 600-650cc (edhe pse unë kam ende për të hipur re KTM-së 690). i madh, litër-size supermotos nuk kanë bindur mua as deri tani.

Ato mund të jenë Rides emocionuese, por mbi një bazë afatgjatë kam gjetur ata shumë të kërkuar, shumë të çmendur për të jetuar me, si një mostër të tillë pothuajse shkurtuar jetën time, kur ai u ul mbi mua (përfundoi me vetëm tre brinjë të thyera ... ). Dhe këtu, të gjithë e papritur, nga askund, një tjetër qasje për temën SM dhe "SM mes të madhësisë" Aprilia është vetëm ndjehet në mënyrë të drejtë.

WOT? Nuk ka ankesa whatsoever? Më vjen keq, në udhëtim tim të shkurtër provë unë nuk kam qenë në gjendje për të gjetur shumë të qahem për. Ndërsa në këmbë në një sinjal 'stop' pas një afat të, kjo ishte një ditë shumë të nxehtë dhe nuk ishte mjaft i ngrohjes defekt nga gji motor, të mjaftueshme për ta kthyer të majtën time ju-di-çfarë në një omëletë.

Jo me të vërtetë një problem, si shumica prej nesh kanë dy bizhuteritë rrumbullakosura. Përveç se, Kam dëgjuar disa kolegë thënë se përgjigja udhëtim-by-wire është një fëmijë shumë mikrobe.

Por për të gjetur me siguri unë do të duhet të ketë një Dorso 'për një test afatgjatë. Unë premtoj të jetë një djalë i mirë dhe do të marrë gjë në rrugën e afërt Supermoto vetëm një herë në javë.

MOLON Labe –

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Aprilia":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.