Aprilia Scarabeo 50 vs 100 rishikim 1 Scooters Mopeda

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në Aprilia Scarabeo 50 vs 100 rishikim 1 Scooters Mopeda

Aprilia Scarabeo 50 vs 100 rishikim 1

Aprilia Scarabeo 50 vs 100 rishikim 1

Cila është filozofia që e dallon 2007 dizajni Year. Pavarësisht nga fakti se ajo marrë përditësime të rëndësishme, ajo nuk tradhëtojnë filozofinë prapa statusin e saj portreti. Stili është i tejmbushur nga komponentët stilistike krejt të re duke përdorur një klasë optik të projektimit dhe të cilit edhe teknologjitë u redesigned. Drita pasmë është absolutisht

rinovuar duke përdorur teknologji LED të rritet përsëri shikimit dhe mbart pasoja të shkëlqyer të sigurisë. Të pafta kanë miratuar qelqi të bardhë që ka një strukturë xham. Drita e përparme ka ndryshuar në mënyrë specifike si dhe timon është rritur.

Një peshqesh sofistikuar front rrit Aerodinamika e katër herë.

Pothuajse të gjitha modelet e '07 Scarabeo (si brenda dy dhe gjithashtu 4T) ndajnë të njëjtin stil. Për 4T Scarabeo, që zakonisht do të thotë një kthim të vërtetë në origjinën e saj me një rajon shtesë slanted posterior, një vend krejt të re (në lëkurë ekologjikisht miqësore për llojin 100cc), së bashku me një vështrim të caktuar që është sigurisht ekstra në linjë me filozofinë Scarabeo.

Rrotat e reja janë edhe më interesante që ka një dizajn që rrit në sajë të përgjithshme të performancës për hartimin dritë-peshë dhe gjithashtu e lehtë drejtim inerciale. Ata janë të pajisur edhe me një zonë shumë më bujare gome, garantimin e stabilitetit të shkëlqyer.

Tema 2-cilindër është e pandryshuar në të gjitha tre edicionet, the 50 rrugë, the 50 4T, si dhe 100 4T. Scarabeo 50 rrugë, shitësi kryesor në Itali, do të jetë go-për modelin e anëtarëve të familjes grand Scarabeo. Ajo do të jetë më i ri me një stil minimalist dhe gjithashtu një motor mahnitshme 2T.

Scarabeo 50 4T është e përkryer për lëvizjen e qytetit në aspektin e sigurisë dhe rehati dhe lehtësi kur shijuar konsumin jashtëzakonisht ekonomik, lëvdatë e shfaqjeve maksimale, dhe gjithashtu zhvendosur pa probleme në trafik.

Versioni 4T është i destinuar për ata që dëshirojnë për të rritur efikasitetin e. Compact të tilla si 50, ajo paraqet një fantastike të marrë-off në semafor dhe gjithashtu është i aftë për të bërë përballur çdo skenar me çështje jashtë (edhe larg nga qyteti) Faleminderit për shkëlqimin e saj 100 CCS. Motor është në përputhje bashku me rregullat Euro3.

Ajo që pothuajse të gjitha botimet kanë në tipike janë teknikë jashtëzakonisht të rafinuar se, me njëri-tjetrin duke përdorur dizajnin palëkundur, shkurtoj rezultatet Scarabeos mira. Kornizë është përforcuar me tuba të lartë-çeliku rezistent për manageability shquar dhe gjithashtu një stabilitetit palëkundur për më tepër me një pirun para tele-hidraulike duke përdorur një diametër tetëdhjetë dy milimetra. Vlera përmendet mund të jetë sistemi i frenimit i cili garanton sigurinë e përgjithshme në çdo lloj situate.

anteriorit 220 milimetra frenim disk miratoi një caliper me një të dyfishtë të kundërta-piston ( tridhjetë milimetra) edhe pse cilindrit pasmë frenave (të paturit e një diametër të madh të një të ngurta njëqind e dyzet milimetra) lejet për frenim të saktë dhe modulare.

motor: Horizontale cilindër të vetëm katër goditje. cam indirekte. Detyruar kondicionim. shter katalitik.

Aprilia Scarabeo 50 Street

Karburant: pa pagesë Petrol Lead.

Kalibër dhe goditje: 50 x 49 mm (39.0 x 41.8 mm).

zhvendosje: 96.2 cc (49.9 cc).

raporti compression: 10.5:1 (11.5-12:1).

Sistemi i karburantit: Dell'Orto karburator, Ø 22 mm (keihin Ø 20 mm).

ndezje: elektronik.

fillimi: motorino elektrike dhe kick-start.

vajosje: Detyruar gropë vajosje lagur me pompë syrit.

Aprilia Scarabeo 50 Street
Aprilia Scarabeo 50 Street
Aprilia Scarabeo 50 Street


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Aprilia":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.