Përshtypjet e para të Aprilia Dorsoduro 1200 – Aprilia shqyrtim, motoçikletë…

19 qershor 2015 | Author: | Comments Off on Përshtypjet e para të Aprilia Dorsoduro 1200 – Aprilia shqyrtim, motoçikletë…
Aprilia Dorsoduro 1200

Përshtypjet e para të Aprilia Dorsoduro 1200

Kur kam gjetur jashtë Dorsoduro po vinte në një 1200 Kam pasur një ide që ajo më në fund mund të zëvendësojë Buell XB12X tim, një biçikletë Unë kam në pronësi, dashur dhe të udhëtojë çdo ditë për të kaluar 4 vjet.

Buell XB12x (njohur si Uliksit, një emër i tmerrshëm) është një biçikletë e madhe, por diçka e re duhej të jetë në horizont dhe nuk është pikërisht një masiv rangevin treg për bikes të mëdha super stilit Motard. Nuk është Ducati Hypermotard 1100. ka një KTM Super Duka 990R (më shumë një Streetfighter zhveshur), KTM 990 Supermoto dhe deri më tani nuk të vërtetë shumë tjetër. Ata janë të gjitha bikes të mëdha në të drejtat e tyre, por për një arsye apo një tjetër nuk kanë rrëmbyer mua.

I pëlqen bikes të mëdha rrugore që ndjehen si bikes dirt, është se një problem? Më pëlqen ulur deri drejtë, I pëlqen bare të mëdha të gjerë, Më pëlqen tucking dhe në tank scooched deri në sediljen e, dhe unë si POWER.

Unë nuk domosdoshmërisht duan SPEED, si një Hyabusa bërë 300 + km poshtë autostradë pa pagesë, sepse unë thjesht nuk duan të bëjnë që me të vërtetë, kështu që zgjedhjet kanë qenë shumë të pakta dhe në mes deri në Aprilia kanë rritur në qendër të vëmendjes me i ri 1200 Dorsoduro .

Në bazë të kënaqësi, por underpowered 750 me të njëjtin emër, kur kam parë lexuar në lidhje me këtë biçikletë ai nuk ishte duke shkuar për të sjellë në Australi, kështu që kur motorcycles A1 ranë dhe më tha se më në fund kishte një të tillë, dhe një demo për të provuar udhëtim, dhe le të them vetëm unë nuk mund të merrni mjaft atje të shpejtë.

Përshtypjet e para ishin të mira. Biçikletë ulet deri të drejtë ka një pozitë mjaft të lartë e sigurimit e cila është e përkryer për mua në 6'2 "dhe të gjitha krahët dhe këmbët. Ajo sigurisht duket e vështirë në sytë e mi, agresive dhe vetëm si një biçikletë e madhe mbizotëronin poshtër me rrota në rrugë dhe pjesë të peshqesh që e bëjnë atë të duket kërcënuese, por të respektuar të mjaftueshme.

I madh në kërkim instrument dash që dikur biçikletë është ndezur bën logon send, e ai vendos vetë deri atëherë ka një gamë shumë të gjerë të informacionit në dispozicion në shikim të shpejtë. Një dritë ndryshim, treguesi gear, mat temp, Speedo dixhitale dhe të gjitha rrezik dhe treguesi normale dritat që ju do të presim nga një rrugë shkon ekran streetfighter.Very minimale vetëm mbulimin e dritë, por hej, I ngasin një Uliksin, Unë jam i përdorur për të zhveshur.

Pasi në unë menjëherë ndjeva rehat, biçikletë ndihet drita ka një drejtues lock shkëlqyer e plotë të bare kështu që ju mund potencialisht të plotë të kalojnë atë deri në fëlliqur, jo se unë do të shkojnë atje këtë herë. ariu i parë bug ishte vendndodhja e 'Menu' e Aprilia sistem, një slider majtë dhe të djathtë që ju jep juve akses të mëtejshëm në menu dhe parametrat e avancuara në dash dixhitale si Timers prehër dhe Diagnostics, nuk ka kohë për të luajtur me këtë mut tani, Dua shkoni të shpejtë.

Gjithcka mire, mbyllur në dhe unë jam off. Në trafik ndyrë. I kam frontin e dritave dhe ata ndryshuar kështu i dha një kthesë të butë jashtë për herë të parë në të dytë dhe unë u prish poshtë autostradë pa pagesë duke bërë 80kms në 4500RPM në sekonda nano, para rrotë të kërkuar për të dalë dhe unë kam për të trokitje e lehtë pushim mbrapa dhe rënie mbyt para se unë e dinte se çfarë po ndodhte.

Tthing friggen është mënyra më e shpejtë se unë imagjinuar.

Duke u mësuar me çift rrotullues mjaft serioze nga Buell dhe dashuria ime e mëdha V Twins unë nuk ishte pritur që të madh katër ndjenja dhe fytyra shredding shpejtësi. Dhe biçikletë unë kam qenë në kishte një limiter rev 6RPM mbi të dhe jo edhe 300kms në orën. Unë isha në qiell.

Dhe tronditur vetëm pak.

Unë e bëri atë përsëri nga dritat dhe këtë herë vetëm i dha twists të përhershme masive të ndërrime mbyt dhe të shpejtë përmes të katërt dhe nga koha që unë mund të bëjë se çfarë ekran dixhital është edhe duke bërë unë kam qenë mënyra në të gjithë kufijtë e shpejtësisë dhe shkon drejt e në plotë humbja e licencës, bllokohet më lart dhe hedhin larg territorin kyç.

I vendosur për të braktis një kthesë dhe kokë poshtë autostradë pa pagesë plazh për të parë se si ajo u kthye dhe ishte i habitur përsëri në vetëm se si i shkathët dhe të lehta është ndjerë për një 1200. Pesha nuk është çështje. Kthehet me të vërtetë të mprehtë dhe ndjehet amazingly siguruar të ngasin, në fakt ajo është shumë e lehtë për të hipur dhe udhëtim fast.

Këtu është një video e madhe nga një përdorues i YouTube duke marrë një jashtë në rrugë. Shikoni se si rrota e përparme vetëm mban mbi popping up. A dikush thotë fun?

Ok kështu që gjërat që ishin të bezdisshëm mua deri tani janë se unë nuk mund të merrni atë në Neutral në dritat për dashuri as para. Unë jam i tha më vonë se kutitë Aprilia janë të shtrënguar kur e re kështu që ndoshta kjo do të lehtësojë up, por duke pasur për ta kthyer atë për lirimin e presionit në kutinë në të rrëmbej atë në neutral nuk është me të vërtetë një opsion në çdo ndërprerje.

Vendi është aq i hollë si KTM 540 EXC dhe ndjehet me të vërtetë mjaft e vështirë ende mjaft e butë. Unë jam seriozisht duke u përpjekur të vështirë për të gjetur gjëra të mëdha gabuar me të deri më tani. Shrouds rreth llojit tank e forcës jeni në pozitë në selinë, por ju mund të shtyjë mbrapa dhe të ulen më lart apo rrëshqitje deri selinë mbi tank pak vockël dhe pastaj shqip lumë lloj të të shtyn në një xhep.

Pezullimi ndjehet e mahnitshme, Unë fluturoi mbi një breg me shpejtësi dhe ajo mezi vënë re atë, përtypur up disa sipërfaqe të përafërt ndyrë poshtë mbrapa rrugë dhe është e butë ende plotësisht e siguruar që ju mund të tip në një rrethrrotullimi në shpejtësi qesharake dhe të ndjehen mjaft të sigurt se ju do të ketë të udhëtimit dhe oomph të vetëm Fang drejtë nga ana tjetër, pa një merak. Unë e di shumë për mekanikë dhe struktura biçikletë, ajo që unë di është se kjo biçikletë më bën të ndjehen të sigurt dhe ka fuqi në të gjitha vendet e drejtë.

Dhe çfarë një note e madhe që ata kanë shtrydhur nga trungu tubave. Hard dhe të fryrë të shtrënguar, por plasaritje dhe të ashpër pa qenë të gjithë Harley si dhe nuk barky Raspy si ajo është KTM rival.

Listing në Australi për një pakicë të $17,999 plus në rrugët dhe vetëm duke filluar për të goditur brigjet tona tani për rides testit, nëse ju jeni në këtë lloj të biçikletë, ose kurrë nuk kanë udhëtuar një Motard madh super para, Unë ju bëjë thirrje për të shkuar dhe për të kontrolluar këtë makinë lig jashtë. Kjo është një pirg më të lirë se Ducati dhe mënyrë më të mirë për të parë në udhëtim dhe se KTM dhe shkon si erë e keqe absolute.

Unë e di një gjë për të sigurtë.

Unë plotësisht dua një.

Aprilia Dorsoduro 1200

Karakteristikat më të rëndësishme të Aprilia Dorsoduro 1200 hollësisht:

• New motor 90 ° V-binjak me katër valvola për cilindër, gumga dyfish i sipërm, ftohje të lëngshme dhe dyshe ndezjen ndezë;

• Harta Triple Ride nga teknologjia Wire (me Sport, Turne dhe shiu hartat)

• elektronik i injeksionit të karburantit;

• ingranazh përziera / zinxhir valvul sistem koha;

• Sistemi i shkarkimit me tre-mënyrë katalizatorit dhe sensor oksigjenit;

• kornizë modulare Ultralight bërë nga kafaz çeliku me tuba / aktrime alumini që ofron ngurtësi të shquar torsional;


• alumini shale montimi;

• swingarm alumini me absorbimit laterale shokut;

• Plotësisht rregullueshme 43 mm pirun kokë poshtë front dhe derrkuc-mbrapa dizajn pasme monoshock;

• Brembo sistem gara frenave me kaliperat radiale.

Unë nuk jam një journo profesional motor dhe ky është një post blog dhe vetëm mendimi im, jo një rishikim zyrtare sponsorizuar të çdo lloji.

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Aprilia":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.