rrugë të shpejtë në Aprilia Tuono V4 R APRC – Motorbike Tour News – motoçikletë…

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në rrugë të shpejtë në Aprilia Tuono V4 R APRC – Motorbike Tour News – motoçikletë…
Aprilia Tuono V4 R APRC
Aprilia Tuono V4 R APRC

udhëtim të shpejtë në Aprilia Tuono V4 R APRC

e diel, korrik 15, 2012

Në vetëm udhëtim motoçikletë turne dhe Rentals ne jemi gjithmonë në kërkim për motorrë që kanë se cilësia e sigurt që i bën ata të qëndrojë jashtë, pavarësisht nëse ata janë një retro, lakuriq, sportiv, turist ose kryqëzor type. Aprilia është një markë që ka kapur syrin tonë me varg e tyre të mrekullueshme të motoçikletave që shkurtoj kënaqësi të pastër hipur. Në këtë artikull ne do të ju tregojë për udhëtimin tonë provë në Aprilia Tuono V4R APRC.

Ju mund të lexoni përshtypjet e plota teknike diku tjetër në këtë biçikletë të mahnitshme. Disa janë të shënuara më poshtë. Këtu unë thjesht do të jap përshtypjet e mia mbi atë se si ndihet Tuono, pse unë do të zgjedhin atë për mbledhjen tonë dhe çfarë ju mund të presin në qoftë se ju ngasin një në një nga rides tonë udhëzuar.

Biçikletë unë rode është dhënë mirësi nga Red Baron Motorcycles dhe është versioni APRC e Tuono V4R. Në fillimin up ju jeni të shpërblehet menjëherë me një ankesë të bukur V4 nga shter. Ajo është e mjaftueshme për të bërë krerëve të kthehet me zë të lartë, por në vlerësimin sesa mosmiratimit. Gjë tjetër që ju e kupton si ju Blip mbyt është se si menjëherë përgjegjshme motori është dhe të gatshëm për të rev.

Mbyt udhëtim-by-wire bën për një veprim shumë të lehta dhe të qetë, dhe ju jeni shumë të vetëdijshëm e pretenduar 167 kuajt brenda se motor në pritje për të dalë!

Duke hedhur një këmbë mbi biçikletë, përshtypja e parë është se si kompakt dhe të ngushtë është. Për një V4 këtë biçikletë ndihet jo më të gjerë se është e menjëhershme V-binjak paraardhësi i Tuono 1000R. Ndjesi kompakt është rritur nga sa drita ndihet biçikletë.

Kur tilting biçikletë nga njëra anë në tjetrën në vend-numëro ajo është e lehtë për të lëvizur, duke treguar se ajo mbart kjo është peshë mjaft të ulët poshtë në kuadër rreze alumini. Shtrirja për Handlebars ngritura pak tapered është vetëm një të shkurtër të rehatshme ligët larg, dhe footpegs nuk janë vendosur aq i lartë sa një rearset pajisur Sportsbike, duke e lejuar ju që të ketë një kënd më pak të imët në gjunjë. Ajo është ende në anën sportiv, por të relaksuar të mjaftueshme për rides zgjeruar.

Për lartësinë time (6’ ose 1.82m,) footpeg të distancës tank ishte e përsosur, duke lejuar mua për të bllokuar gjunjët e mi nën cutouts skalitur në mënyrë agresive në tank. Selia është e fortë dhe mjaft e sheshtë kështu që ju nuk janë hedhur përpara drejt tank. Me pozicionin pak përpara përkulur, pesha është kryer më shumë nga kofshët tuaja të brendshme kështu që unë do të thoja se një ditë të hipur twisities nuk do të përbëjë një problem.

Vënë atë në marshin e parë dhe të lëvizin jashtë ishte i hapur me kabllo veprimit dritë operuar tufë. çuditërisht, levë tufë nuk përfshijnë rregullueshme, ndërsa levë frenave është. Ndërsa unë nuk e kam gjetur këtë një problem, kjo është një gjë që unë do të mendojnë për ndryshimin për të siguruar biçikletë mund të jenë të përshtatura plotësisht për kalorës.

Ambling ngadalë rreth qytetit tregoi se sa i përdorshëm kjo biçikletë është. Ingranimit ishte vend më në ingranazhet e parë dhe të dytë dhe ju mund murmurimë së bashku në pak më shumë se një boshe të lartë pa ankuar motor. Handlebars gjerë të arsyeshme lejohet gjithashtu që ju të manovrim biçikletë përmes trafikut me lehtësi. Kështu që, rezultatet Tuono edhe rreth transportit të qytetit.

Por kjo nuk është ajo që është mbi të gjitha, eshte? No, Kjo biçikletë ka agresion të pastër hipur shkruar në të gjithë atë.

Hapja trupat mbyt menjëherë catapults e Tuono përpara. Kjo ankesë nga shter rritet në vëllim dhe katran me shpejtësi të çmendur dhe ju po përpiqen për gearlever si ju jeni duke u përplas përsëri në breg të butë skalitur vend. Modeli APRC ka një ndërtuar në quickshifter dhe kjo është shumë e shkëlqyeshëm në atë operacion. Me asnjë hezitim ose humbje të përzënë ju mund UPSHIFT të gjithë rrugën në krye.

Tani që Tuono është duke operuar në atë element ju mund të vlerësojmë ergonomi pak më shumë. Nosefairing vogël e cila është e vështirë të dukshme nga pozicioni hipur në fakt bën një punë mjaft të mirë në mbajtjen e keqja e windblast larg dhe ofron një ekuilibër të mirë me pozicionin e arsyeshme të relaksuar drejtë hipur. I lehtë mund të shihni veten duke hipur këtë biçikletë në një udhëtim të gjatë.

Kjo biçikletë ka një përbindësh të një motor. APRC me kontrollin tërheqje, kontroll anti wheelie, ABS, motor Quickshift dhe të shumta hartat në fakt të rritur përvojën hipur lejuar ju që të gëzojnë pushtetin pa ndjenja ju po mbajnë në një tigër nga bishti. Tigër është ende atje, por kjo është tani nën kontrollin tuaj të plotë, lejuar të përqëndrohet në marrjen e më të mirë nga e biçikletë dhe rrugën përpara.

Aprilia Tuono V4 R APRC
Aprilia Tuono V4 R APRC

Me lehtë për të arritur toggle switch ju mund të rrëmbej në "S” ose "R” modes dhe biçikletë bëhet civilizuar sportive Tourer, ose ju mund të zgjidhni "T” dhe shkoni Banzai lart 7000 rpm, ende me mbështetjen e anti Wheelie dhe kontrollit tërheqje. Krejtësisht dhe absolutisht Addictive.

Flicking biçikletë nga njëra anë në tjetrën është pothuajse i lehtë. Një hezitim të vogël në pikën e mesit rezulton të jetë pezullimin se nuk ishte vendosur ende deri, dhe tregoi se sa reagime ju merrni nga pezullimi Ohlins dhe pajisje standarde gomave Pirelli Diablo Super Corsa. Gjeometria drejtues shasi është i relaksuar pak nga Aprilia RSV4R dhe me një më të gjatë wheelbase të Tuono ndjehet shumë e qëndrueshme me shpejtësi.

Një kombinim i madh për rrugën.

Duke arritur përsëri në dyqanin Baron Red me një zbardhje dhëmbësh të madhe në fytyrën time kam pasur një shans për të menduar përsëri në udhëtim dhe të përpiqen dhe të unscramble mendimet e mia nga ky sulm mbi shqisat e mia! Është e qartë se Tuono është më shumë se një tjetër motor zhveshur. Kjo është më shumë se një Superbike pa peshqesh dhe një pozitë të drejtë hipur. Ajo kërkon të sigurojë kalorës dallues me atë cilësinë shpesh pakapshme në një biçikletë. Kënaqësinë e plotë në çdo udhëtim.

A ka Tuono arritur që? sigurisht, në qoftë se si unë ju jeni pas kësaj marrëdhënie pothuajse simbiotike me motor tuaj, duan një biçikletë që ju mund të bëni çdo gjë nga ditët rrugën e duhur për rides gjatë ditës dhe turne sportive, Tuono nuk do të zhgënjej. Kjo është një motor shumë e dobishme dhe emocionuese.

Për vetëm këto arsye ai e cilëson si një biçikletë që i takon me mbledhjen tonë në vetëm udhëtim motoçikletë turne. Unë mund të shoh me siguri Tuono përdoret në qëndrimit tonë dhe udhëtim turne ditë dhe Weekender tonë më të gjatë 2 4 ditore udhëzuar Rides. Me disa bagazh butë (jo shumë të mend) Unë mund të shihni edhe ajo e përdorur në disa nga turne tona zgjatet udhëzuar.

Të gjitha turne tonë të parë një pjesë të madhe të rrugëve twisty kështu që nuk do të jetë shumë e mundësive për Tuono të le të lirshme!

Unë shpresoj se ju ka gëzuar këtë artikull në Aprilia Tuono RV4 R. Shiko për artikuj të tjerë dhe lajme shfaqur motoçikleta tona, Rides dhe gear ne përdorim. Ju mund të lidheni me ne nëpërmjet lidhjeve shoqërore në faqen tonë të internetit.

Aprilia Tuono V4 R APRC
Aprilia Tuono V4 R APRC
Aprilia Tuono V4 R APRC
Aprilia Tuono V4 R APRC
Aprilia Tuono V4 R APRC
Aprilia Tuono V4 R APRC
Aprilia Tuono V4 R APRC
Aprilia Tuono V4 R APRC


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Aprilia":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.