WSBK Phillip Island: Laverty, Suzuki pothuajse vjedhin Rider show Sport

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në WSBK Phillip Island: Laverty, Suzuki pothuajse vjedhin Rider show Sport
Aprilia RX 50

WSBK Phillip Island: Laverty, Suzuki pothuajse vjedhin tregojnë

146-1402-+Bota-Superbike-Phillip-ishull + 1.jpg

Për mirë dhe për keq, Eugene Laverty ishte protagonist në ndeshjen e sezonit WSBK në Phillip Island . në garën 1, kalorës Suzuki vodhi tregojnë me një rikthim spektakolar nga pozita e shtatë për të ndërprerë një fitore më pak dell të 94 Gara për konstruktor japoneze (fitorja e fundit per GSX-R datë përsëri në 2010, në Kyalami, Afrika e Jugut) dhe të fitojë back-to- gara përsëri në bikes të ndryshme (mbas kalimit nga Aprilia). në garën 2, Motori i tij shpërtheu me shtatë xhiro për të shkuar, ndërsa ai ishte duke luftuar në krye kundër polesitter Sylvain Guintoli (Aprilia) dhe Loris Baz (Kawasaki), bërë Marshals të tundë flamuj të kuq dhe të ndaluar garën, i cili nuk ka rifilluar pasi numërimi prehër ishte mbi 66 përqind e distancës së përgjithshme.

Kjo sigurisht nuk ishte ideal, tha Irishman. Pas një garë të përsosur, Unë mendova se mund të fitojë një tjetër. Udhë ishte një rrëshqitshëm pak, Guintoli kishte ritmin, dhe Kawasakis janë duke përfituar nga kthetrat e pasme për të marrë nga qoshet vërtetë të shpejtë, por biçikletë im ishte me të vërtetë i shkathët dhe unë ndjeva unë mund të ketë bërë me të vërtetë për deficitin e lartë-shpejtësi dhe për të marrë vendin e parë përsëri.

ende, Laverty bëri një deklaratë mjaft të fortë, kur ai paraprirë duo fabrikë Aprilia-së i përbërë nga Marco Melandri (kalorës i cili zëvendësoi atë në Rsv4 . pavarësisht përfunduar pas tij në kampionat) dhe Sylvain Guintoli. Ky i fundit shpenguar prodhuesin italian me një fitore në garën 2, konfirmuar simpati e tij për rrugën e Australian, ku ai mori një të parë dhe një vend të dytë të vitit të kaluar.

Pasi të kesh dy operacioneve gjatë pushimit të dimrit për të shëruar shpatullat e mia, dhe nuk janë në gjendje të ngasin një biçikletë për katër muaj, ky është fundi i një makth për mua, kreu i ri kampionati tha. I kishte fun atje, dhe rritur e rrobave të mia besimit pas prehër. në garën 1, Unë kam vetëm babëzitur.

Unë kam qenë më e shpejtë gjatë seancës të ngrohtë-up, dhe mendova se mund të mbajnë të njëjtin ritëm në garë. për fat të keq, kushtet udhë provuar të jenë të ndryshme dhe unë nuk e kanë shumë gomave lënë në fazat finale.

Me Laverty dhe Guintoli në formë të lartë, riders të tjera kishin për të zgjidhur për pikë. Melandri zuri vendin e dytë në garën 1, por doli jashtë në anën tjetër 4 në garë 2, duke humbur shanset e tij për podium dhe duke përfunduar në pozitën e tetë. Një gabim që italiane, dikur me BMW, fajësohet për mungesën e përvojës gara me biçikletë të re, Potenciali i të cilit është shumë më i lartë.

Tom Sykes gëzuar fatet kundërta. Pas duke luftuar me një gomë e pasme blistered në garën 1, Brit eksperimentuar me sukses me setup e ZX tij- 10R për të marrë vendin e tretë në garën 2. Në shëtitje e tij të parë si kampion në fuqi botërore, megjithatë, ai kishte më shumë probleme se sa thjesht ato të lidhura me Kawasaki tij. Baz bërë një lëvizje të vërtetë agresive mbi mua nga ana e tij 4, e cila shkaktoi një zinxhir të keq të ngjarjeve në garën e parë, Sykes vërejtur.

Unë pastaj gjetur veten në anën e verbër e Davies, dhe gati u rrëzua. Unë e kuptoj se një shumë e riders të merakosem vërtetë në garën e parë të sezonit, por unë shpresoj se të jesh një kampion nuk ka vënë një objektiv mbi kurrizin tim. dosido, Phillip Island kurrë nuk ka qenë udhë im më i mirë, kështu që unë jam i lumtur për të lënë me mjaft disa pika para se të nisej përsëri në qarqet më të përshtatshme në Evropë.

shokut të tij të gjoja agresiv Baz kapën vendin e dytë në garën 2 për të rifituar besimin pas një jave aksident-prish. Unë me të vërtetë nevojë për këtë podium, si unë u rrëzua tre herë dhe i dha mekanikës e mi disa punë shtesë, francezi tha. Kjo nuk ishte e lehtë për të marrë përsëri në brazdë, por kam arritur të bëjë këtë.

Zgjedhja e një kompleksi më të vështirë për gomën e përparme në garën e dytë ka ndihmuar me të vërtetë.

Davide Giugliano udhëhequr rrugën për Ducati . duke marrë dy ngurta përfundon vendin e katërt në Panigale . i cili ka konfirmuar përmirësimet e qëndrueshme e bëra gjatë jashtë sezonit (edhe pse Phillip Island ka qenë e mirë për Panigale në të kaluarën). E njëjta gjë mund të thuhet edhe për Honda . si Jonathan Rea ishte e pestë dhe të gjashtë, respektivisht në CBR1000RR . Biçikletë ende ka nevojë për të sheshuar disa detaje elektronike, dhe ekipi i planifikuar dy teste shtesë në Spanjë drejt në fund të marsit, një në Jerez dhe tjetri në Cartagena.

David SALOM (Kawasaki) udhëhequr klasën EVO me përfundon nëntë dhe të dhjetë vend, ndërsa Aaron Yates humbur zonën pikë në debutimin e tij në skenën botërore me EBR 1190 RX. Biçikletë ishte më i miri se ajo ka qenë gjithë fundjavën, amerikan tha. Ne kemi gjetur diçka në seancë të ngrohtë-up, i cili na ka ndihmuar masivisht.

Kah fundi i garës unë isha duke menduar për të mos marrë në rrugën e liderëve, por ne e bëmë atë që ne kemi përcaktuar për të arritur, dhe kjo ishte për të përfunduar dy garat dhe për të marrë një shumë më tepër të dhëna. Ne mund të shkojnë në Aragon krenar për atë që kemi arritur këtu.

Kampionati tani do të gëzojë një pushim gjashtë javë para se të nisej përsëri në Aragon (Spanjë), i cili do të presë raundin e dytë në prill 13.

Bota Superbike Phillip Island Race 1 rezultatet:

1- Eugene Laverty (IRL) Suzuki

2- Marco Melandri (ITA) Aprilia

3- Sylvain Guintoli (NGA) Aprilia

4- Davide Giugliano (ITA) Ducati

5- Loris Baz (NGA) Kawasaki

6- Jonathan Rea (GBR) honda

7- Tom Sykes (GBR) Kawasaki

8- Chaz Davies (GBR) Ducati

9- David SALOM (SPA) Kawasaki EVO

10- Niccolo Canepa (ITA) Ducati EVO

11- Glenn Allerton (NGA) BMW EVO

12- Fabian Foret (NGA) Kawasaki EVO

13- Claudio Corti (ITA) MV Agusta

14- Jeremy Guarnoni (NGA) Kawasaki EVO

15- Sheridan Morais (RSA) Kawasaki EVO

16- Imre Toth (HUN) BMW

17- Aaron Yates (SHBA) prill

Aprilia RX 50

DNF Allesandro Andreozzi (ITA) Kawasaki

DNF Leon Haslam (GBR) honda

DNF Alex Lowes (GBR) Suzuki

DNF Toni Elias (SPA) Aprilia

Bota Superbike Phillip Island Race 2 rezultatet:

1- Sylvain Guintoli (NGA) Aprilia

2- Loris Baz (NGA) Kawasaki

3- Tom Sykes (GBR) Kawasaki

4- Davide Giugliano (ITA) Ducati

5- Jonathan Rea (GBR) honda

6- Leon Haslam (GBR) honda

7- Chaz Davies (GBR) Ducati

8- Marco Melandri (ITA) Aprilia

9- Toni Elias (SPA) Aprilia

10- David SALOM (SPA) Kawasaki EVO

11- Niccolo Canepa (ITA) Ducati EVO

12- Fabian Foret (NGA) Kawasaki EVO

13- Alex Lowes (GBR) Suzuki

Aprilia RX 50
Aprilia RX 50
Aprilia RX 50
Aprilia RX 50
Aprilia RX 50


artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "Aprilia":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.