Faqe autor dima

Ky autor nuk ka lënë informacion rreth vetes

pseudonimi: dima

Të gjitha dima artikuj:

Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi & specifikimet

Кubric: Kawasaki | 20 Qershor 2015 | Comments Off në Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi & specifikimet
Kawasaki Ninja 650R 2012 Price in India & Specifications

Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi – specifikimet Bajaj Auto ka prezantuar të gjitha të reja 2012 Edicioni i Superbike Kawasaki Ninja 650r javën e kaluar. Për informacionin tuaj, mbretit Bajaj deri më tani ka shitur 3,000 Njësitë në familje Ninja, i cili u prezantua për herë të parë në vitin e 2009. E fundit 2012 Modeli ndjek nisjen e Ninja 650r futur në qershor 2011. Siç e dimë të gjithë, Kawasaki është lider në segmentin e sportive biçikletë shkonin në mes të Rs 2 në 5 lakh me një pjesë tregu prej 65 përqind. Kjo është e treta sportive premium biçikletë me motor futur në vend pas Ninja 250R të Kawasaki dhe KTM 200 dukë. Nuk ka dyshim stilin e tij dhe konfigurimi do të shkojnë përtej të kushtojë. Kawasaki ...

Lexo artikullin e plotë »

2009 Honda CB1000R Road Test Rishikimi- Shqyrtime Honda CB1000R motoçikleta

Кubric: honda | 20 Qershor 2015 | Comments Off në 2009 Honda CB1000R Road Test Rishikimi- Shqyrtime Honda CB1000R motoçikleta
2009 Honda CB1000R Road Test Review- Honda CB1000R Motorcycle Reviews

2009 Honda CB1000R - Test Road Forbidden Fun: Honda mirë që ju nuk mund të blejnë! Props për Honda për ndërtimin e një hanxhar të bukur që punon. kreditit të mëdha për të na dhënë një motor / pajisje auto-trans-pajisur skuter-si të transportit që ka të jetë një nga më e lehtë-to-udhëtim me madhësi të plotë dy-wheelers ndonjëherë. por, me ndershmëri, honda, pse jeni mbajnë mbi ne? furi komente përshëndeti CB1000R me futjen e saj në Evropë vitin e kaluar. Në fakt, Kjo CBR1000RR bazuar në biçikletë lakuriq përfundoi e dyta në Bike Ndërkombëtare të votimit vitin 2008-së, dhe ne në U.S. të cilët janë të privuar nga biçikletë nuk e merrni edhe për të votuar për të! Disa citate të rëndësishme nga skribët evropiane? "Një hap i madh per Honda në ...

Lexo artikullin e plotë »

i ndotur: Moto Guzzi Norway Mis Motor

Кubric: Moto Guzzi | 20 Qershor 2015 | Comments Off në i ndotur: Moto Guzzi Norway Mis Motor
Spotted: Moto Guzzi Norge Miss Motorcycle

i ndotur: Moto Guzzi Norge Moto Guzzi Norge ka qenë në periferi të vetëdijes sime të bikes turne për disa kohë. Një nga modelet më të goditura në treg, ajo gjithashtu ndodh të jetë një nga më të mirë me çmim dhe më praktike - qoftë edhe një nga më të rëndë. Me një model të ri të lëshuar këtë vit të fundit, si pjesë e një përpjekje të pamëshirshëm për të vënë Moto Guzzi në rrjedhë, Norge është e pamundur që të injorojë edhe në tregun e mbushur me njerëz e sotëm turne. Ashtu si shumë firma italiane me motor, Moto Guzzi është tepër krenar për trashëgiminë e, dhe Norge ka një të veçantë të veçantë. Ajo u emërua pas GT Norge, novator i kompanisë 1928 Model - vetë emëruar për airship që ishte ...

Lexo artikullin e plotë »

2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 rishikim – Ultimate Motoçiklizëm

Кubric: Kawasaki | 20 Qershor 2015 | Comments Off në 2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 rishikim – Ultimate Motoçiklizëm
2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 Review – Ultimate MotorCycling

2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 | rishikim High-Tech Classic Pas një pushim gjashtë-vjeçare nga autostrada, Kawasaki ka rihyrë në tregun turne të plotë-fustan me përpara teknologjikisht, nostalgji vetëquajtur, 2009 eksplorator. Kawasaki është touting Vulcan e tyre të ri 1700 seri si një parashikim për të ardhmen e kompanisë në segmentin kryqëzor, dhe reimagined Voyager ka qenë i porositur si anije Luxe linjën e tyre lundrim. Me afat-stroke 1700cc V-twin motorin e tij dhe të fryrë '60 muskujve riffs styling makinë, the 1700 Voyager ngjan një kushëri me lëvore amerikane e inline katër Voyager XII që u zhduk mbi horizont në 2003. gardërobë të re Voyager Occidental është goditje vizuale ...

Lexo artikullin e plotë »

Honda rc166 biçikletë gjashtë cilindra nga 1960

Кubric: honda | 20 Qershor 2015 | Comments Off në Honda rc166 biçikletë gjashtë cilindra nga 1960
Honda rc166 six cylinder bike from the 1960s

Honda rc166 biçikletë gjashtë cilindra nga 1960 Lexo më shumë mbi Honda RC166 250/6. Grand Prix Racing pësuar një revolucion në fillim të viteve 1960. gjashtë-cilindër Honda u mblodhën shpejt. Për të kontrolluar nga tingujt e Honda RC166 Gjashtë cilindër vizitoni linkun e mëposhtëm plus fiksime. Kjo është një biçikletë e ëmbël fryrë. Kam dëgjuar një në vitet e Mesme-Ohio para. ajo ka dërguar. Si i NR në Le Mans plus Bikes Prodhimit. Honda shkoi në bordin e bëjnë gjashtë cilindër DOHC powerplant një realitet me të saj. Honda vrapoi nëpër 1960 me. një 50 cc treshe, një 125 cc gjashtë cilindër plus një V8 për. ata kanë tani disa 5 kuaj më shumë se Honda gjashtë. RC166 e 1967 është e njëjtë si biçikletë. Honda RC166 biçikletë gjashtë cilindra si i ...

Lexo artikullin e plotë »

Motorcycles pakrahasueshme

Кubric: interesant | 20 Qershor 2015 | Comments Off në Motorcycles pakrahasueshme
Matchless Motorcycles

Motorcycles pakrahasueshme Një histori e shkurtër e Marque: i pakrahasueshëm Vëllezërit Collier ndërtuar makinën e tyre të parë në 1899, dhe nga 1907 janë fituar në Isle of Man TT racave. Pas një vend të dytë në 1908, ata fituan përsëri në 1909 dhe 1910. Pas Luftës së Parë Botërore prodhimi rifilloi duke përdorur motorët nga të dy JAP dhe MAG . Fri May 24 2013 duhoda76wanadoo.fr jmpot Rally France video video   Francë prill 2013 Diten e mire, Emri im është JT Davis, Unë jam një Producer Associate në Sirens Media dhe ne jemi të vendosur pesë milje nga Shtetet e Bashkuara Kapitol. Ne jemi duke prodhuar një seri të re për Discovery Channel në lidhje me një mekanik i cili riparimet dhe rikthen motoēikletat e cilësisë së mirë. Ne funksion gjashtë (6) bikes ...

Lexo artikullin e plotë »

Moto Morini Kanguro dhe Dart – Classic Roadtest Motor – RealClassic.co.uk

Кubric: Moto Morini | 20 Qershor 2015 | Comments Off në Moto Morini Kanguro dhe Dart – Classic Roadtest Motor – RealClassic.co.uk
Moto Morini Kanguro and Dart – Classic Motorcycle Roadtest – RealClassic.co.uk

Moto Morini Kanguro dhe Dart Shumica e njerëzve priren për të shëndoshet për një nga të njohur modele Morini sport ose Strada. Por në skajet e kundërta të shkallës ju do të gjeni Dart super-të lëmuar dhe rufty-rritet tufa-tufa Kanguro. Pra, si e bëri Ken Philp vjen të vet dy? Për herë të parë pashë një Kanguro në Gjykatën Earls në 1982, dhe ishte i impresionuar si ajo ishte një off-rrugë V-twin. Unë kisha një problem mjekësor në 1984, kështu mori shpëtoj disa bikes dhe bleva këtë një të tillë, Kanguro parë që NLM kishte në dyqan. Ajo thjesht do mbajtur sa herë që kam kërkuar atë për të! Ajo më dha një shumë kënaqësi jashtë rrugës, në dritën e peshës së saj, dhe unë jam një Shortie – 5'5. Unë vetëm mori shpëtoj prej tij në 2003 sepse unë vetëm 15% Kapaciteti i mushkërive tani. ...

Lexo artikullin e plotë »

2004 Big Dog Ridgeback Motortrend

Кubric: Qen i madh | 20 Qershor 2015 | Comments Off në 2004 Big Dog Ridgeback Motortrend
2004 Big Dog Ridgeback Motortrend

Vetëm një tjetër weblog WordPress.com 2004 Big Dog Ridgeback Fonzie thotë: Kam gjetur Ridgeback të jetë emocionuese, zhurmshëm dhe shpinë ndjesi shpimi gjilpërash - pastaj përsëri, që mund të jetë vetëm disqet e mia kurrizore kryevepre bashku (ne nje rruge te mire) - choppers ngurtë nuk janë për qëllim të jetë të rehatshme dhe llojet hard-assed biker pëlqen të tregojnë tolerancën e tyre dhimbje në një rreptë dhe kromuar rëndë kinda mënyrë. po, Unë e di se Motorcycle.Com nuk është me të vërtetë vendi ku bikers vijnë për të lexuar në lidhje me kuajt e fundit hekurit, por ata do të në qoftë se unë mund ta ndihmojë atë. Motorcycles janë motorcycles dhe në qoftë se ju mund të duan Concours, duke përqeshur atë në të njëjtën kohë, ju ndoshta e kuptoni se ku ata prej nesh në botë hanxhar po vijnë ...

Lexo artikullin e plotë »

KTM 450 Rally Replica dispozicion për të porositur – Motor USA

Кubric: KTM | 20 Qershor 2015 | Comments Off në KTM 450 Rally Replica dispozicion për të porositur – Motor USA
KTM 450 Rally Replica Available to Order – Motorcycle USA

KTM 450 Rally Replica dispozicion për të porositur KTM 450 Rally Replica shpejti do të jetë në dispozicion të publikut, por është e paqartë nëse ajo do të vijnë në SHBA. KTM notched e tij të 13 radhazi Dakar Rally fitojë në 2014, me Marc Coma përfunduar gati dy orë përpara e konkurrencës së tij më të ngushtë. Arma Spanjolli ishte një version i përditësuar i KTM-së 450 Rally biçikletë, një version i cili markë Orange ka njoftuar së shpejti do të jetë në dispozicion të publikut. KTM 450 Rally Replica përmban një kornizë redesigned dhe ergonomi të përditësuar, pezullimin e re e pasme dhe raca-provuar, karburantit-injektuar motor 450cc. Për detyrë tubim Replica vjen me një para dhe të pasme të karburantit-pompë dhe tanke të shumta si ...

Lexo artikullin e plotë »

2013 MV Agusta F3 Ride First – Ciklet euro të Tampa Bay

Кubric: Agusta | 20 Qershor 2015 | Comments Off në 2013 MV Agusta F3 Ride First – Ciklet euro të Tampa Bay
2013 MV Agusta F3 First Ride – Euro Cycles of Tampa Bay

2013 MV Agusta F3 Ride First Në fytyrën e globale të shitjes Sportbike rënie, Boutique italiane markë motor MV Agusta synon të rigjallëruar ndenjur tregun mesme Supersport me F3 saj lëshuar së fundmi. Mundësuar nga një motor tre-cilindër ultra-kompakt 675cc, F3 ($13,999) është një tjetër europian të marrë në mënyrën më të mirë për të arritur nga kulmin në kulmin. VIZIONI BËHET REALITET Lindur katër vjet më parë, F3 është ëndrra e presidentit të ndjerë mv-së, Claudio Castiglioni, i cili porositur një Sportbike tre cilindra para kalon verën e kaluar nga kanceri. Duke pasur parasysh historinë e saj të rrënjosura thellë në gara rrugë, makinë është projektuar për konkurrencën dhe kërkesat e Botës Supersport ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.