Bajaj shqyrtim hakmarrës 220cc

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Bajaj shqyrtim hakmarrës 220cc
Bajaj Avenger

Raporti përmbajtja

Bajaj hakmarrës 220shqyrtim cc Prezantimi Transkript

Bajaj Avenger 220Rishikimi cc

Ne solli juve lajmin konfirmuar e nisjes së Avenger 220 më 15 qershor dhe këtu kemi ardhur përsëri me snaps aktuale të biçikletë së bashku me një vështrim të detajuar parë.

në të vërtetë, ajo ishte vetëm një pritje kohe para se ne pamë Bajaj e mori këtë hap.

Avenger ka qenë një produkt i vetëm në këtë segment në Indi dhe aktualisht nuk ka ndonjë konkurrencë të shqetësojë për.

Yamaha provuar pak e tyre me Enticer 125cc i cili nuk dha atyre rezultatet e pritura.

Dhe në qoftë se ju mendoni se ne jemi harruar Enfields Royal, ne me të vërtetë nuk e ndjeni se ka ndonjë (Ne fjalë për fjalë thotë çdo) konkurrenca mes këtyre dy markave.

Bulleteersare një kredo të ndryshme! Një biçikletë 'e butë' si Avenger është majorly një vend tërheqës për të rinjtë urban që duan të vet një 'kryqëzor-njësoj' biçikletë të rehatshme.

Historia Jeta Avenger s ...

aparat për largim

E gjitha filloi me fjalën "Eliminator", biçikletë që ishte një produkt Kawasaki, në thelb, dhe ka krijuar një zhurmë të madhe në treg, kur ajo ishte nisur në 2001 në Indi.

Kjo ishte një lojë e madhe nga Bajaj si treg atëherë ishte i mbyllur majorly për bikes vogla.

Një tag çmimi i mbi 90k atëherë do të thotë një hënë për masat.

Eliminator kishte një motor 174cc importuar direkt nga stallat Kawasaki-së, e cila ishte në gjendje për të prodhuar 15PS e fuqisë maksimale dhe 13.7Nm e çift rrotullues pikut.

EL175, siç u quajt në stallat e Kawasaki-së, gëzonte një pjesë të mirë të suksesit deri 2005 kur Bajaj vendosur për të rindërtuar konceptin e tërë; dhe Avenger, përvoja më të përballueshme kryqëzor ka lindur!

Avenger 180 ...


Bajaj ndalur Eliminator dhe nisi një kërkim Avenger ngjashëm më 10 qershor 2005 (e cila ndodh të jetë ditëlindjen për Rahul Bajaj) me një motor të ndryshme dhe një plagë të madhe 30k!

Ky reduktim i madh i atribuohet faktit se biçikletë ndanë të njëjtin motor huazuar nga Pulsars atëherë më të mëdhenj, pulsar 180 DTSi dhe të gjitha pjesët ishin indigjen indian, prodhuara dhe të mbledhur nga Bajaj në nivel lokal.

Nën këtë mendje, 178.6cc DTSi motor Avenger së prodhuar 16.5 bhp e fuqisë maksimale belting jashtë 15.22 Nm e pikut çift rrotullues të ngjashme me pulsar 180 DTSi.

Avenger 200 ...

Pas një afat të madhe, Bajaj vendosur për të përmirësuar biçikletë me pulsar 200s mulli dhe Avenger 200 u prezantua në 2007 me një rritje shumë të vogël të çmimeve dhe një hyrje e 'ftohjes naftës' në këtë biçikletë.

Ajri 198.8cc ftohur (me ftohës vaj) mulli i Avenger u tuned në një mendje të ndryshëm nga 200s Pulsar dhe prodhuar një 17.5PS shëndetshme (@ 8000rpm) e pushtetit max dhe 16.7Nm (@ 6000) i swirling çift rrotullues në kontrast me pulsar 200s 18PS dhe 17.1Nm respektivisht.

Me çdo përsëritje produkti është rritur (ndoshta ndalon Eliminator-së!) dhe riders kanë ardhur afër simulon një kryqëzor më shumë si eksperiencë.

Avenger 220 ...

Në vjen një tjetër të përmirësuar në biçikletë dhe këtë herë ajo ka qenë e pajisur me "më e shpejtë Indian", pulsar 220 DTSi'sheart.

hakmarrës 220, si Bajaj quan atë, merr në lojë një hap përpara dhe deri në afërsi të "Feel Like Perëndisë 'temë biçikletë ka qenë i njohur për.

Këtu është ajo që Bajaj ka në ofrimin me produkt të ri.

ENGINE TUNE ...

Nga motori 198.8cc e hakmarrësit 200, biçikletë të re churns jashtë zhvendosjen një 21cc më të lartë të 219.89cc.

hakmarrës 220 sportive një 4 goditje, cilindër të vetme, ajrit të ftohur (me vaj frigorifer), DTSi motor huazuar direkt nga pulsar 220.

prodhimit të energjisë është nga 1.5PS në 19.03 Ps dhe është krijuar në 400 rpm mbi variantin më parë në 8400rpm.

Torque ka qenë bumped nga 0.8Nm dhe biçikletë tani produces17.5Nm të twirling çift rrotullues që arrin kulmin në moshën 1000rpm vonë @ 7000rpm.

Fakti se shifrat e pikut janë prodhuar në rpms pak më të larta lë të kuptohet se për karakterin ndryshuar pak e biçikletë e cila tani pritet të jetë i qetë në natyrë nën shpejtësi të lartë (rpm) cruising.

However, krahasuar me pulsar 220 Këto shifra janë mbajtur duke mbajtur të ulët aspekti kryqëzor e biçikletë në mend.

faktikisht, hakmarrës 220 prodhon 2PS e pushtetit dhe 1.6Nm e çift rrotullues më pak se pulsar 220.

Bigger pije freskuese të naftës ...

Versioni 200cc i Avenger gjithashtu kishte një pije freskuese të naftës dhe biçikletë e re e gjen veten të ngarkuar me një pije freskuese të naftës më të madhe e cila ka 33 për qind është rritur zona.

hakmarrës 220 tani ka 4 dhomat brenda ftohës vajit në krahasim me 3 në versionin e parë për të siguruar ftohje optimale e biçikletë me rënie minimale të energjisë në bazë të nevojave ekstreme.

LOGO NEW ...

Biçikletë duket tamam njëjtë si variantin më parë dhe vetëm simbol të del tani e "220 OIL ftohur" në panelet anësore dallon biçikletë nga vëlla të tij të mëparshme.

Shter ndryshuar ...

Ne dëgjojmë se shter ka qenë gjithashtu i ndryshuar me, për të siguruar një çift rrotullues të mirë fund të ulët; megjithatë, më duket e saj, ajo duket e ngjashme me versionin e vjetër.

Heqja e shkelm ...

Ngjashëm me pulsar 220, biçikletë ka larguar me një goditje motorino.

Biçikletë merr një fillim elektrike si mënyrë e vetme e shtyrë biçikletë për jetën.

Me asnjë çështje madhore të raportuara në versionet e mëparshme kickless Bajaj ka nisur kohët e fundit, kjo lëvizje nuk duket të ketë ndonjë shqetësim, megjithatë, me sasi të mjaftueshme të hapësirës në këtë biçikletë, Bajaj mund të kishte zgjedhur një iniciativë goditje, si dhe.

DC Ignition ...

Një ndryshim i mirëpritur është përfshirja e DC ndezjes cili do të ndihmojë të tmerrshme 55W headlamps e biçikletë për të vazhduar shkëlqejnë si të ndritshme në të gjitha rpms.

Frenim PËRMIRËSUAR ...

Edhe pse para mbetet e njëjtë 260mm Disc, e pasme 130mm daulle marrëveshja është modifikuar për të siguruar kontroll më të mirë të biçikletë.

Ne shpresojmë se ndjehen bira-bira e frenat ka qenë gjithashtu marrë kujdesin e.

Tidbits të tjera ...

Low Indicator Battery ...

hakmarrës 220 gjithashtu ka një tregues që informon përdoruesit kur bateria është duke i ulët në krye për të ndihmuar e shërbimit me kohë / rimbushje / ndryshimin e baterisë.

Bajaj Avenger

shkumë të dyfishtë densitet të vend ...

Nga të gjitha vendeve butts tona kanë relaksuar në, Avenger-së kanë qenë ndoshta më i mbushur dhe kjo biçikletë mbart të njëjtin avantazh përpara.

Peshë ...

Pavarësisht motorit më të mëdha dhe ndryshimet e përmendura, Bajaj ka qenë në gjendje për të mbajtur peshën nën kontroll në 154.5kgs (përjashtuar xham opsional).

Colors ...

Biçikletë do të ofrohet në ngjyra të njëjta si përsëritje më parë: Plasma Blue, Koktej Verë e kuqe, Mist Gray Silver, dhe Midnight Black.

Manual Choke ...

Përveç diferenca motor tuning, Avenger ka një asfiksim manual vendosur të drejtë rreth carburetor, në kontrast me Pulsar 220s asfiksim auto.

regulars tjera si goma yndyrë, Kapaciteti i tank, përmasat, headlamp, mbështetëse, Qëndrimi tapiceri etj mbetet e ngjashme me variantin ndërprerë.

Pricing disponueshmërinë ...

Me çdo përsëritje të dy gjërat më të mira të mundshme që Bajaj kanë bërë janë: mbajtur retro-urbane styling konstante dhe dy, të mbajë një çmim të ndjeshme gjemb.

Avenger në avatar saj të fundit 220cc është më e dashur nga rreth Rs 4000 në krahasim me më parë Avenger 200 pavarësisht një zemër të madhe dhe më të fuqishme dhe për përmirësimet e listuara më sipër.

Avenger kushton Rs 76,876 gjithë përfshirëse pa xham transparent ku Avenger 200 Rs kosto 72,500.

Krahasoni atë me më të lirë (të dy) variant i fabrikë 220cc, Pulsar 220S cila shet në Rs. 79,125 dhe Pulsar 220F cili përcakton xhepin tuaj të lehta nga RS 82,400.

Pra, në mënyrë efektive duke folur, ju merrni performancë shumë më tepër upfront, më mirë të tërhequr fuqinë dhe një natyrë të qetë në revs të lartë të motorit, të gjitha me një çmim i cili është më së paku për mulli 220cc këtë Bajaj dhe ofron një tërësi shumë të goodies.

Biçikletë ka qenë në dispozicion për rezervim në shitore ProBiking të kompanisë nga Bajaj dhe pas disa procedurave ligjore dërgesat e biçikletë do të fillojë.

Të gjitha çmimet në rrugë Pune si e 17 korrik 2010.

MUND-KANE-beens ...

ndryshime të vogla në departamentin duket për të bërë produktin ndjehen të freskëta.

Black Theme: Një bërë mirë mat përfunduar theme black do të shikojmë ogurzi në këtë biçikletë; le të shpëtojë atë për të përmirësuar të ardhmen, Bajaj!

Kick Starter: Jo me të vërtetë, por nuk do të kishte qenë një problem në qoftë inkorporuar.

Frenat e pasme Disk: Do të kishte bërë një botë të mirë për bikes karakteristikat stopuar.

Pa trung Soft Kompleksi Gomat: kontroll më të mirë rrugë gjithmonë e ndihmon

Auto Choke: Ne nuk e dimë pse u 220s motor grabitur off këtë funksion, Megjithatë asgjë nuk a zonjushe i madh

Rear Brake gete shkon drejtë në frontin e dritares nivelit motor naftës që krijon një pengesë në funksion të nivelit të naftës motor nga dritarja.

A është e mundur takeometër (pse Speedo aktuale mono në tastierë duket awesome).

personazhet e brendshme dhe ndryshimet e biçikletë do të reflektohet në një test rrugë të cilat ne do të përpiqet të marrë sa më shpejt të jetë e mundur. Deri atëherë ne do të largohet nga ju me këtë pamje të parë të biçikletë.

Për FurtherInformation Vizitoni këtë link:

Bajaj Avenger 220: histori & Look i detajuar i parë

Bajaj Avenger
Bajaj Avenger

artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "Bajaj":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.