Bajaj Discover 150 DTS-i: 2010 New Bike Model Preview

19 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Bajaj Discover 150 DTS-i: 2010 New Bike Model Preview
Bajaj Discover DTS-i

Bajaj Discover 150 DTS-i Motor: Nest Hornet-së trazuar

Bajaj Discover 150

Unë kam qenë cussing Bajaj Auto për këstet pafund e seri pulsar dhe unë edhe krahasuar Pulsars variante për një markë shampo si Klinika gjithë të qartë, e cila ashtu si Bajaj bën me të është e Motoçikleta, ka pako variojnë nga INR 0.50 për INR 3. Now, Bajaj Auto bën atë përsëri dhe këtë herë me Discover. e cila tani merr një 150cc, 144.8cc të jetë i saktë. Kjo është Discover pestë në familje Bajaj, pas Zbuloni 125, Discover 112, Discover 135 dhe Discover 100.

Nga katër / iterations mëparshme tanishme, 2 bombarduar dhe me 2 më shumë, Bajaj Auto qeshi gjithë rrugës për të bankës. Këtë herë, Unë mendoj se Bajaj do të qesh gjithë rrugës në bankë me Discover 150, ashtu siç bënë me Discover 125 dhe janë duke bërë me Discover 100.

markave indiane janë vazhdimisht inovative dhe freskuese produktet e tyre, të paktën dy herë më shumë herë si konkurs. Naysayers mund të telefononi atë kjo konstante freskon një arsye të mungesës së cilësisë së produktit të lartë në vendin e parë, por pastaj se si bëjnë këto markave të menaxhuar për të shitur aq shumë në qoftë se ata me të vërtetë nuk ka ofruar nivelin e cilësisë pranueshëm? Kështu që, që nuk mund të vërtetë të jetë një arsye e vlefshme.

Bajaj e bën atë me Pulsars dhe zbulon, Tata Motors bën atë me tregues dhe vjollcë e tyre të panumërta variante, Mahindra gjithashtu e bën atë me refresh pas refresh e saj është SUV anije, Akrepi. Dhe të gjitha këto markave kanë arritur ta tërheqin në strings çantë të kamur, si dhe një segment i indianëve të varfra si shoferët taksi dhe të varfër kanë përfunduar bëhen më të pasur për shkak të produkteve Tata / Bajaj / Mahindra që ripërcaktuar nivelin e tyre të mobilitetit.

Pse janë Tata, Mahindra dhe Bajaj pasuar çdo herë, ndërsa konkurrenca që mbajnë harping në lidhje me sa më mirë cilësia e tyre është e, gjithmonë të luajnë të arrijë deri? Një dhe vetëm përgjigje për këtë pyetje është vlera për para në një nivel të cilësisë që është e pranueshme për shumicën e indianëve.


Indians, alright të paktën shumica e tyre, thjesht nuk do të blej diçka që nuk ofrojnë atyre më zhurmë për të dre dhe këtyre markave quintessentially indiane kanë vënë në këtë ide para se dikush tjetër mund. Tani konkurrenca është më në fund zgjohen dhe nuhatje kafe Indian. Ford India u zgjua dhe filloi të frikshëm VFM Figo, Volkswagen luajtur atë të sigurt dhe me çmim të Polo në nivele që mund të japin shumë sipërme B Segmenters e netë pa gjumë.

Bajaj Discover DTS-i

Disa prodhues të tilla si Honda injoruar këtë fenomen dhe refuzuan të ngjiten poshtë piedestal e tyre të primit për markë e tyre dhe rezultatin: Fiascos si Honda Jazz dhe Marrëveshjes Honda.

Vijnë në Bajaj, me Discover 150, Bajaj Auto thjesht ka ndryshuar lojën në segmentin 150cc. Pse njeriu, grua e mirë në rrugë të blerë një 125cc Yamaha Gladiator ose një Honda Shine apo edhe Hero Honda magjepsës, kur ai mund të blejë një Bajaj Discover 150 për shumë më pak se të gjitha bikes e lartpërmendura.

Cfare ka me shume, ai / ajo do të marrë më shumë pushtet, një shifër e krahasueshme efikasitetit të karburantit, pjesë këmbimi që janë të poshtër të lirë kur krahasohet me konkurrencën, një kuti pesë shpejtësi gear, frenave disk dhe shumë këmbanat dhe Tinkles tilla. Jo zoteri, motori mund të mos jetë aq i rafinuar siç thonë Hondas dhe Yamahas e botës dhe nuk mund edhe të zgjasë për aq kohë, por ajo do të jetë me cilësi të pranueshme dhe do të bëjë punë ashtu si edhe, ose pothuajse si japs.

Kjo përsëri çon në lojë të vazhdueshme në ndryshim ekuacion për të goditur në tregun indian: Zhurmë për Buck . Bajaj thjesht do të thotë zhurmë për të dre dhe si Zbuloni 150 imbibes këtë cilësi në masë të mjaftueshme, ne jemi duke shkuar për të parë një tjetër sukses dhe një tjetër luftë të çmimeve me konkurs tani përballet me nxehtësinë e zhurmë për Buck herës. kjo, Zonja dhe zoterinj, po fole grerëza-së duke u trazuar.

Ngjashme Automobile Posts

Bajaj Discover DTS-i
Bajaj Discover DTS-i

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Bajaj":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.