2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R Specifikimi, Çmimi dhe Picture …

20 Qershor 2015 | autor: | Comments Off në 2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R Specifikimi, Çmimi dhe Picture …
Benelli Tornado 1130
Benelli Tornado 1130

Shkarko falas

2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R Rishikimi

2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R motor më sportiv me një dizajn atraktiv dhe shumë karakteristika. performanca e sistemit të frenimit është deri në TNT R. disk të dytë vala 320 mm krahasohen para me calipers radiale Brembo. mishërim absolute e efikasitetit. të lehta dhe të energjisë. operohet nga një pompë radiale Brembo. arzocchi shtojnë plotësisht rregullueshme 50mm poshtë forks dhe shock ZF Sachs pasme. gjithashtu plotësisht i përshtatshëm. për të përmirësuar performancën e pezullimit pasme dhe lejon TNT R për të zbuluar të gjithë fuqinë e tij në rritje. Madhësia front gomave 120/70 dhe. në pjesën e pasme. kalorës mund të zgjedhin në mes të 190/50 - Gomat seri - dhe edhe dy madhësive. 180/55 dhe 200/50. ky i fundit tregoi kryesisht për gara. Gomat montuar në alumini aliazh rims dritës dhe sportiv .

2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R Piktura

2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R 2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R 2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R 2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R

2013 Benelli Tornado zhveshur TRE1130R me ndërrues 6 shpejtësi me zinxhir makinë final. friksion thatë me komande hidraulike dhe anti - kapërcyer karakteristika të tjera për parandalimin rrëshqitur TNT R. modif shter shumëfishtë projektimit me linjë të saktë makinë deri roje bisht kompakt. katalizator i përsosur dhe emetimit shter ulet i rrezikshëm dhe jam optimist furnizimin me energji elektrike në çdo shpejtësi. frame përbërë nga para dhe mbrapa e urave çeliku të hedhura aliazh alumini. balestrat janë më të mirë në dispozicion në treg.

Baza Wheel është karakteristika Real Racing. 1,443 mm. që do të thotë gatishmërinë në terren përzier. kecepatanm përmes Bend. qese e emocioneve në çdo kusht. pesha e thatë e vetëm 205 kg. bikes Benelli nuk vijnë në një kompromis dhe të paraqesë një look krejtësisht të re mat gri.


energjisë dhe performancës absolute karakteristika për të trajtuar hipodrom fitues dhe rrugët urbane. TNT R është një himn për punën. motor legjendar linjë trefishtë që karakterizon të gjitha nivelet e TNT.

Motori jep fuqi maksimale këtu dhe potencialin për një rehati të plotë udhëtim pa kufizim. 157.8 hp ( 116 kW ) @ 10200 rpm. dhe 120 Nm ( 12.2 KGM ) e çift rrotullues @ 8400 rpm. Karakteristikat e Benelli tre përgjigje të mundshme efektive në revs të lartë si motor është shumë pak që mund të bëhet .

2013 Specifikimet Benelli Tornado Naked TRE1130R :

Type në linjë 3 cilindra. 4 - goditje. lëngshme ftohur. 4 valvola per cilindër shufër me gumga dopio sipërm. me bosht akrobat

zhvendosje 1131 cm ³

Lindi x GODITJES 88 mm x 62 mm

raporti compression 12,5:1

OUTPUT vlerësuarat 116 kW ( 157.8 cv ) @ 10200 rpm

MAX. çift ​​rrotullues 120 Nm ( 12.2 KGM ) @ 8400 rpm

Vajosje lagur gropë

OIL KAPACITETI 4 lt

FUEL SUPPLY elektronik i injeksionit me tri organe Mbyt ø53 mm

Shter sistemin me konvertim katalitik dhe sensor oksigjenit

VËRTETIMI Euro 3

friksion friksion thatë me komande hidraulike me pajisjen heqël

Gearbox 6 shpejtësi

PRIMARY DRIVE 44/79

RAPORTI GEAR 1 ° - 14/39

2 ° - 18/35

3 ° - 21/32

4 ° - 23/30

5 ° - 24/28

6 ° - 25/27

FINAL DRIVE Zinxhiri makinë. raport 16:36

PAJISJE ELEKTRIK

DHEZJE Walbro ECUA - 1

NGK SPARK PLUG CR9E

FILLIMI ELECTRIC

FRAME unraveled. çeliku urë. alumini aliazh hedh pasme

FRONT suspendimi Ø50 mm kokë poshtë forks. me rritjen / compression dhe pranverë preload rregullim hidraulike

FRONT PEZULLIMI E GODITJES 120 mm

Rear Suspension Steel Tube mushkë swingarm. Dumper pasme me rregullim hidraulike ( tërhiqem. lartë dhe të ulët compression shpejtësi ) dhe pranverë preload mbledhur me lidhje progresive

Rear Suspension GODITJES 120 mm

FRONT Brake Twin lundrues valë disk ø320 mm me 4 piston radiale calipers Monobllok

Valët frenave mbrapa Beqar disk ø240 mm me dy- piston caliper

Benelli Tornado 1130
Benelli Tornado 1130

FRONT RIM TYPE aliazh alumini

PERMASAT E FRONT RIM 17 "X3.50" DOT - D

REAR RIM aliazh alumini TYPE

PERMASAT E REAR RIM 17 "X6.00" DOT - D

PARA Gomë 120/70-ZR17 ( 58W ) ; 120/65-ZR17 ( 56W )

REAR Gomë 190/50-ZR17 ( 73W ) ; 180/55-ZR17 ( 73W )

190/55-ZR17 ( 75W ) ; 200/50-ZR17 ( 75W )

LENGTH 2100 mm

MIRROR PËRFSHIRË 790 mm e gjerë

Të lartë duke përfshirë MIRROR 1,050 mm

PILOT SEAT HEIGHT 830 mm

UDHËTARËVE SEAT HEIGHT 975 mm

wheelbase 1,443 mm

BAZË VERIFIKIMIT 135 mm **

TRAIL N.D.

DREJTUES PIPE ANGLE N.D.

i pangarkuar 205 kg peshë **

ROAD READY PESHA ** 215 kg ( milingonë 52,6 % - 47.4 % post )

LEJUAR peshës totale 400 kg

TANK VOLUME te perdorura 16 lt

Benelli Tornado tre 1130 2015,Benelli Tornado zhveshur,Benelli Tornado në vitin 2013, tornado Benelli,Benelli motor 2013,Benelli Tornado 1130 lakuriq,tornado 250 2015,Benelli Tornado 1130,250cc zhveshur,Benelli Tornado cafe,modifikim yamaha 250cc 2014-2015, Neket daownlod piksar lirë,2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R,

2 Përgjigjet për të "2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R Specifikimi, Çmimi dhe Picture "

Benelli Tornado 1130
Benelli Tornado 1130
Benelli Tornado 1130

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Benelli":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.