2004 Big Dog Ridgeback Motortrend

20 qershor 2015 | autor: | Comments Off në 2004 Big Dog Ridgeback Motortrend
Big Dog Ridgeback Naked

Vetëm një tjetër weblog WordPress.com

2004 Big Dog Ridgeback

Fonzie thotë: Kam gjetur Ridgeback të jetë emocionuese, zhurmshëm dhe shpinë ndjesi shpimi gjilpërash - pastaj përsëri, që mund të jetë vetëm disqet e mia kurrizore kryevepre bashku (ne nje rruge te mire) - choppers ngurtë nuk janë për qëllim të jetë të rehatshme dhe llojet hard-assed biker pëlqen të tregojnë tolerancën e tyre dhimbje në një rreptë dhe kromuar rëndë kinda mënyrë. po, Unë e di se Motorcycle.Com nuk është me të vërtetë vendi ku bikers vijnë për të lexuar në lidhje me kuajt e fundit hekurit, por ata do të në qoftë se unë mund ta ndihmojë atë.

Motorcycles janë motorcycles dhe në qoftë se ju mund të duan Concours, duke përqeshur atë në të njëjtën kohë, ju ndoshta e kuptoni se ku ata prej nesh në botë hanxhar po vijnë nga. Pra, përsëri, yes, kjo është një motor dhe kjo është një kafshë!

Gërmoj ato pantallona të shkurtra mbushur hipur material elastik dhe gota mbrojtëse Boys Vajzat, Ky motor do të përpiqet për të thyer ju. Nëse ju mbijetojnë me të gjitha copa tuaja paprekur, ju ndoshta do të vijnë në shtëpi me disa më shumë numra telefoni se ju la me dhe ju me siguri do të keni një përrallë të madhe për të treguar për fëmijët ... Ok, ndoshta jo fëmijët, por miqtë e tu do të të duan të dëgjojnë 'em.

Përveç se një lidhje me kohën kur ju u bllokuar në bulevardin falë rezervuarin e vogël e Ridgeback rezervë dhe vetëm numri ju mori ishte në shtëpinë e disa tip-së nga klubi Brothers; atëherë askush nuk dëshiron të dëgjojë tregimet tuaja. Më vjen keq, mendoni rreth saj.

Rolling-në me një wheelbase prej gati 9 këmbët dhe një zhvendosje të 1750cc, Big Dog Ridgeback është një rrahëse kokë për të thënë aspak. Zhurmshëm nga një pretendohet 100+ kuaj-fuqi (Ne themi "ka thënë" sepse gjëja është mënyrë shumë e gjatë për Dynojet tonë), 250mm mish e gjerë në pjesën e prapme bërxolla deri në rrugën me një ankesë frikshme. mesatarisht gati 40 mpg nga një tank 4.25-gallon, Ridgeback mund lundrim gjatë gjithë ditës, nëse ju mund të!

Kjo është 160 milje në një tank në autostradë, i cili do të bëjë atë ditë duket më shumë si pesë në këtë hardtail. Të destinuara për boulevard cruising për sigurt, Sunset Blvd është një zgjedhje popullore këtu në Sunset Blvd është një zgjedhje popullore këtu në SoCal diell. megjithatë, Sunset është copëtuar për sh * t dhe unë do të shmangur atë në të gjitha shpenzimet në një Chopper.

Autostrada dhe Straights të gjatë janë terreni kjo e keqe-boy është bërë për. Me një rrugë të hapur dhe një shpejtësi të qetë cruising prej rreth 65mph, një ëndërrimtar mund të buzëqeshje, ankohem, kafshoj, ngatërroj dhe trembë fëmijëve të gjitha në një të kalojë përmes qytetit. Snap bukëpjekësi 6-shpejtësi në veshje, pres mbyt dhe ul receptorin e telefonit në, ndoshta edhe të mbyllë sytë tuaj ... por ju lutem shkoni në gropat!

Me një grup të tubave Kerker të shurdhojë lagje, hedhin në mahnitëse rrota shufër metalike Big qen dhe një mospërfillje personale për shëndetin e shtyllën tuaj kurrizore dhe dhëmbët e prapme, dhe ju jeni një e vërtetë lady-killer. Grrr ...

Hipur gjithë ditën në freeways shpejtësi është e mundur jo vetëm, por mund edhe të jenë të kënaqshme. megjithatë, kur ju vijnë në devijim off, ju Chomp mirë në seri të plotë të 4-piston PM-së dhe për të sjellë 'vajzën ol deri në veshje e parë dhe të jenë të lumtur ata u zhvendos në kickstand mbrapa këtij viti, sepse pastrimin toka është shumë e shumë ajo që ju do të presin, jo-ekzistente! kënd Lean, çfarë është një kënd të ligët?

A nuk shqetësojë edhe goditur twisties në një biçikletë si kjo. Shumica djemtë rrinë në sweepers gjerë dhe freeways kur shijuar 'Ol Dog, në vend të luftuar rrugën e tyre përmes një çift njëqind kthehet në 15mph.

Si i vetmi hanxhar ngurtë përshtatur në formacion Big Dog [Modeli Pitbull nuk ka 8 shtrirje të downtube e saj si të Ridgeback dhe është 12 shkurtër në forks.], shumicën e kohës Ridgeback më la të cilët dëshirojnë ajo ishte versioni softtail. The Big Dog "Chopper" ka shumë e shumë të njëjtën look dhe karakteristika si Ridgeback, por përfshin një kornizë tipit butë-bisht dhe pezullimin e pasme.

Nëse ju doni komoditetin të ngasin nga SoCal në Sturgis, e "Chopper" është bast tuaj më të mirë dhe unë jam duke pritur me padurim për një shans për të provuar atë! The "Chopper" dhe "Ridgeback-së" saddles të ulët-slung vënë kalorës "prapa" tank të gazit, kursyer ju nga pjesa më e madhe windblast, kinda si një peshqesh dual-qëllim. Kjo ndihmon për të lehtësuar tendosje e zakonshme që një ass-të ulët, duart-lartë, Pozicioni këmbët-foreward hipur shkakton me shpejtësi të qëndrueshme autostradë pa pagesë.

Një tjetër "i qetë" funksion I gjetur gjatë masë tim hipur këtë kafshë, është gjatësia shale dhe këmbë-kunjat. Edhe pse nuk ka vend ndenjëse e pasme për të folur e, kunjat aksioneve pasagjerëve të jetë në dispozicion për heqjen prapanicë tuaj jashtë shalë në një pozicion të tipit kalorës hipur, kursyer shpinë tuaj në rrugë ndryshohet shpesh. Rrëshqitje prapa një inç pak dhe të vendosen në të lartë-pika e shalë për Kushit thickest.

Kur ju do të gjeni një pozitë të rehatshme me distancë të largët hipur, ju ende duhet të jenë të ndërgjegjshëm për kilometrazhin tuaj karburantit.

Si i vetmi hanxhar ngurtë përshtatur në formacion Big Dog [Modeli Pitbull nuk ka 8 shtrirje të downtube e saj si të Ridgeback dhe është 12 shkurtër në forks.], shumicën e kohës Ridgeback më la të cilët dëshirojnë ajo ishte versioni softtail. The Big Dog "Chopper" ka shumë e shumë të njëjtën look dhe karakteristika si Ridgeback, por përfshin një kornizë tipit butë-bisht dhe pezullimin e pasme.

Nëse ju doni komoditetin të ngasin nga SoCal në Sturgis, e "Chopper" është bast tuaj më të mirë dhe unë jam duke pritur me padurim për një shans për të provuar atë! The "Chopper" dhe "Ridgeback-së" saddles të ulët-slung vënë kalorës "prapa" tank të gazit, kursyer ju nga pjesa më e madhe windblast, kinda si një peshqesh dual-qëllim. Kjo ndihmon për të lehtësuar tendosje e zakonshme që një ass-të ulët, duart-lartë, Pozicioni këmbët-foreward hipur shkakton me shpejtësi të qëndrueshme autostradë pa pagesë.

Një tjetër "i qetë" funksion I gjetur gjatë masë tim hipur këtë kafshë, është gjatësia shale dhe këmbë-kunjat. Edhe pse nuk ka vend ndenjëse e pasme për të folur e, kunjat aksioneve pasagjerëve të jetë në dispozicion për heqjen prapanicë tuaj jashtë shalë në një pozicion të tipit kalorës hipur, kursyer shpinë tuaj në rrugë ndryshohet shpesh. Rrëshqitje prapa një inç pak dhe të vendosen në të lartë-pika e shalë për Kushit thickest.

Kur ju do të gjeni një pozitë të rehatshme me distancë të largët hipur, ju ende duhet të jenë të ndërgjegjshëm për kilometrazhin tuaj karburantit.

pozicioni rezervë e valvul lë lidhje me sa më shumë gaz si ju do të gjeni në një Bic lehta. Kur ju kaloni në rezervë, goditi sinjal të kthehet dhe të gjetur gaz ASAP. Një bllok i ndaluar dhe shkoni cruising në Rripin cruising Sunset do të zbrazë rezervë dhe të largohet nga ju parkuar, Nëse ju nuk jeni duke shikuar për të stacioneve të mbushjes, Unë flas nga përvoja.

Riding një kudo ngurtë është një aftësi - në qoftë se ju mund të telefononi atë se - dhe një art. Asgje me shume. Askush nuk pretendon të performancës, nëse ata e bëjnë, kjo është relative në treg (shpresoj). Flexi-korniza, vjetra daulle shkollë frenat dhe shumë i lartë majmun-varëse rrobash janë thjesht pjesë e mistikë hanxhar. Jo të gjithë është i gatshëm, gjendje apo edhe do të ngasin një këto menageries kromit, por shumë kënaqësi pirun-over wads të mëdha të parave të gatshme për mundësinë.

Shitjet e reja biçikletë provojë atë. Funksionale ose jo, choppers janë një segment në rritje të shitjeve motor amerikane dhe Big Dog Motoçikleta është rritur për të plotësuar kërkesën. shitja e gjatë 10,000 bikes në dhjetë vitet e fundit nuk është shumë i vjetër për një palë e tretë prodhuesi ciklit amerikan. Për secilin tyre, unë them. mbaj mend, kjo nuk është ajo që ju ngasin, është se ju ngasin.

Sigurisht, në qoftë se ju jeni vetëm një njeri pozant, ju mund të përdorni përherë Ridgeback si një shtesë i dobishëm për studio tuaj modelimit në shtëpi, shkaktojnë asnjë vajzë dëshiron të paraqesin në tifoz të CONCOURS tuaj!

Opinioni i dytë Dirty:

Tani që tuaj 86 Testarossa Miami Vice kostum kanë shkuar nga stili, ju keni vënë mbi pamjen djalë lëkurë të turmës HD. megjithatë, chaps tuaja përputhen dhe tassles fakt duket për të bërë ju të ndjeheni si vetëm një tjetër Midlife-krizë jo-konformist në mënyrë rigoroze në përputhje me modelet e pseudo-trendy të tufës. panik, tmerr, dëshpërim!

Cfare do te besh? Folks në Big Dog Motorcycles mendoj se ata kanë marrë një përgjigje për ju.

personalisht, Unë mendoj se ju jeni një idiot, në qoftë se ju në të vërtetë të dalë dhe për të blerë një nga këto derra, por unë do të jetë i pari që pranoj se unë thjesht "nuk e bëni atë". Ne anen tjeter, EBass, banor jonë vetë-shpallur "njeri pozant", duket se mendojnë se Choppers (dhe ndoshta disko, tattoos, puro, martesore dhe Howdy Doody) janë në hap me kohën e "cool" dhe vetëm bileta për të rritur atë për statusin e moto-zot. A nuk dikush një herë të thonë: "Një pinjoll i lindur çdo minutë"?

dosido, EBass vendosi se do të ishte një ide e mirë për të përdorur emrin MO të kundërshtojnë një nga këto $27,000 codpieces kodrina nga një prodhues hanxhar. për fat të keq, EBass vendosi për të shitur historinë në një leckë, kështu që edhe pse MO ishte ligjërisht përgjegjës për biçikletë, Ne nuk të vërtetë të marrë ndonjë gjë nga ajo, Përveç nga Fonzie duke e përdorur atë si një prop për të xhiruar pics nudie të një mik zonjë (shih më poshtë për versionet vlerësuarat-PG). dosido, Unë dal nga tema ... Unë duhet të pranoj unë isha më shumë se një kurioz pak se çfarë është një modern "gjendjen e artit" Chopper do të ngasin si dhe unë e kam marrë një shans për të kalojnë disa kohë në Ridgeback, para se ajo u kthye në lukuni e saj.

Udhëtimi im i parë në Ridgeback ishte një udhëtim rrethrrotullim 30-minuta në drekë. I tërhequr nga OT dhe u përpoq për të hedhur një copë gome poshtë rrugë me pemë, por të gjitha unë kam qenë një kollë, e ndjekur nga disa përshpejtimin jashtë hapit dhe një gjarpërues dukshëm të kornizës.

përshtypja e parë hipur = Bad. Si unë vrumbullojnë deri në sinjal 'stop' e parë, SS burbled autoritet dhe kokat rrotullohet në drejtimin tim përgjithshme. Kjo është kur ajo ndodhi! Suddenly, Ndjeva si një klloun në krye të noton më të madh në paradë! Wheeee!

Kështu që, kjo është ajo që choppers janë të gjithë rreth. Nëse ju dëshironi që njerëzit të shikojnë në ju si ata e bëri mbrapa kur Testarossa juaj ishte shtet i artit, Ridgeback vetëm mund të jetë biçikletë për ju.

Përshtypja hipur dytë = përziera në varësi të se sa të fortë dëshira juaj për të qenë një klloun është. Pasi që drita u kthye e gjelbër, I dha kabllot mbyt një tjetër tërheqje të fortë dhe biçikletë bërë disa zhurmë mbresëlënëse, shoqëruar me shpejtimin mesatare dhe një tërheqje dukshme të djathtë si frame plagë-deri. Si I rikthyer nga mbyt ... .BAM! i shenjtë.

Big Dog Ridgeback Naked
Big Dog Ridgeback Naked

Çfarë ishte ajo? Me të vërtetë, ashtu si I mbështjellë nga mbyt, kornizë biçikletë u kthye në drejtë dhe të vërtetë dhe biçikletë kthyen përsëri në qendër të korsi, vetëm në kohë për të kërcej mbi një mbulesë kapanxhë. Unë ndoshta kam kaluar të njëjtin mbuluar 300 herë në një motor, por këtë herë ishte ndryshe.

Mbulesa mori veten ass tim nga ndenjësen dhe shpinë time psherëtiu në protestë.

Përshtypja hipur tretë = Bad keq. Si I mbështjellë poshtë drejt boulevard dhe i vërtetë (mes gunga) Ridgeback ndjehet mjaft normale dhe publikut në përgjithësi konsiderohet më me gëzim, frikë, zili, përbuzje dhe kurioziteti, në varësi të cilët po bëjnë të kërkuar.

Jemi të ndërgjegjshëm për pastrimin pakta terren, frame Flexi-flyer dhe wheelbase ultra-të gjatë, I kujtoi vetes për të marrë atë lehtë kur arrita në 270 ° rrethore on-luftoj për 405 autostradë pa pagesë. Si unë lakuar deri devijim, Kam vënë re një rritje të papritur në cilësinë udhëtim. Siç rezulton, kur ju ligët një hanxhar të ngurtë me një kthesë, frame Flex vepron diçka si një pezullim pasme (imagjinoni se, teknologji MotoGP me çmime MotoGP).

për fat të keq, si se pezullimin fake fasha, ajo ndryshon gjeometri dhe efektive inputet drejtuese biçikletë-së (aq shumë për këtë analogji Moto GP). Kjo e bën të negociuar një kthesë në çdo gjë afrohet "normal" përshpejton një propozim emocionuese për të thënë më së paku. Kjo është të njëjtin lloj të eksitim që keni përdorur për të marrë si një fëmijë, kur ju do të uleni në sprovë tuaj Radio dhe të përdorni tërheqje trajtuar si një bujk drejtues, ndërsa bombardonte poshtë trotuar në dhe jashtë driveways rrethore, duke e bërë Ferrari 312 zhurmat T4 dhe pretenduar të jetë Gilles Villeneuve. (Ju ka bërë banesë 12 zhurmat Ferrari dhe pretendon të jetë Gilles Villeneuve kur keni qenë një fëmijë, nuk ju?)

Përshtypja katërt hipur = Shkëlqyeshëm, për aq kohë sa ju doni të ri-jetuar Formula One tuaj qerre gara fëmijërinë.

Pasi në restorantin preferuar Sister Mary Kimit, ne u ul prapa dhe shikuar si shumë njerëz eci deri në biçikletë dhe kaloi pesë minuta ndezur në atë nga çdo kënd. Unë nuk jam vetëm duke folur për motoçiklistëve ose, Unë jam duke folur në lidhje me zonjat e vjetra, Nerds kompjuter, murgjit budiste, moms me strollers, të gjithë mendonin se ata ishin duke kërkuar në krijimin e fundit nga "ata djem" panë në Discovery Channel. Ajo ishte edhe e frikshme dhe me humor në të njëjtën kohë.

Pas një gjellë të shijshme meksikan dhe më shumë se disa pyetje, Ne u drejtuan përsëri në MO. Udhëtim prapa ishte i qetë dhe një herë unë kam qenë e kaluara risi e hipur në një noton paradë, ajo ishte po aq e kënaqshme si Rides pas vakt kanë tendencë të jenë.

I guess në qoftë se ju doni një motor që ju mund të përdorni për të marrë vënë re, ndërsa shkëputur vëmendjen e njerëzve larg nga ajo zit keqe që gjendet në pasqyrë në mëngjes, një flamed-out, strehoj chopper rrota është aq i mirë një mënyrë si çdo. Sigurisht, Nëse ju nuk kanë frikë të lyer me përbërjen tuaj klloun, ju gjithmonë mund të ngasin diçka funksionale dhe vetëm të veshin një përkrenare të plotë me të cilat përballen. -Sean.

** Syze OFRUARA NGA Big Dog motorcycles **

GARANCI Factory 2-vit garanci

motor OHV 45 shkalla V-dyshe

zhvendosje 107 me. në. (1,750 cc)

Kalibër goditja 4 "X 4.25"

compression Ratio 9.6:1

Fuel Sistemi SS Super G Carburetor

Karburanti Kapaciteti 4.25 gallons

Oil Kapaciteti 2.75 çerek


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Qen i madh":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.