1969 BSA 441 Victor speciale – Motorcycles klasik britanik – Classics motor

20 qershor 2015 | autor: | Comments Off në 1969 BSA 441 Victor speciale – Motorcycles klasik britanik – Classics motor
BSA Victor

Related Content

Benelli Sei Barry Porterit 750

Barry Porter diskuton mbajnë dhe hipur Benelli Sei tij 750.

Gjendet në eBay: 1963 BSA Thunderbolt

Enden nëpër kupën qiellore që është eBay, shumë gjëra të kapur syrin tonë këtë javë, por vinin.

John Michael Sullivan-së 1969 BSA Rocket Atëherë dhe Tani

John Stratton na tregon fotot e tij vëllai-in-ligj-së 1969 BSA Rocket, atëherë dhe tani.

1953 BSA Bantam

A 1953 BSA Bantam në ekran me motoçikleta të tjera klasike në Muzeun Vintage Motorsports Barber.

Unë ende mund të kujtoj duke hapur kopjen time të Motor Cycle Lajme dhe duke parë ad plotë BSA Faqja për vet 1966 varg motor. isha 15, motor i çmendur dhe e nxehtë për Motocross.

Jeff Smith sapo kishte fituar kampionatin e tij të dytë radhazi në botë në 441cc vetme-cilindër BSA Victor, dhe në të holla për BSA e investimeve paraqiti një version street-Scrambler e Victor. Ajo ishte chunky, agresive në kërkim dhe kishte një shkëlqim, lëmuar bombol gazi prej alumini me një Swash sexy të verdhë drejtimin në të gjithë tank. Doja një aq shumë që unë mund të bërtas.

Deri në kohën që u ktheva 16 dhe mori licencën e mia biçikletë, vajzat Unë kam qenë i interesuar në Scooters preferuar për motoēikletat - më shumë elegancë, I guess, dhe më pak gjasa për të llak me vaj - kështu që kjo është ajo që unë rode. Pastaj unë zbuluar avantazhet edhe më të rëndësishme të katër rrotave për cherchez la femme, kështu që unë tregtohen Vespa tim për një 1955 flathead Ford Anglia. Por lusting për një BSA Victor nuk u largua plotësisht.

Kjo nuk ishte e gjatë para se unë isha kthyer në Bikes, dhe pas nja dy vjet Commuting në një Honda SL125, Unë vendosi se ishte koha për të lëvizur lart. I zbuloi poshtë një përdorur 1969 BSA Victor në klasifikime, ndarë me paratë e mia dhe shpejt u bë i njohur me konceptin e keqardhje blerësit.

BSA realitet

Në fakt hipur BSA pas Honda im i vogël ishte një zhgënjim i madh. Ku Honda ishte i shkëlqyeshëm, sofistikuar dhe të lehtë për të hipur, Beezer ishte zymtë, clunky dhe i sertë. Unë shumë e shumë kisha vetëm të shikoni në Honda dhe ajo do të fillojë, ndërsa unë sweated larg duke u përpjekur me shkelm BSA në jetën. Honda u zhvillua si një orë zvicerane; BSA shuddered, kollit dhe misfired.

trick i tij i preferuar ishte zvarritjen në sinjale trafiku, ashtu si drita u kthye e gjelbër.

më keq akoma, Unë nuk mund të gjeni pjesë për të, as nuk mund të gjej të gjithë ata që mund të ndihmojë me njohuri ose depërtim. Dhe ndërsa Gold Stars dhe VINCENTS u bërë collectible, BSA teke njësi-ndërtimit ishin vetëm aq shumë junk. Bota kishte lëvizur në, dhe Victor vjetëruara u kap në zonën muzg mes plehra dhe thesar. I ishte bërë, e gjeta, një "viktimë".

Historia Victor

Të gjitha BSA teke njësi-ndërtimit (gearbox hidhet me motor në vend të duke u bashkangjitur ndaras) gjejne gjurmet e tyre prapa në Edward Turner-projektuar 150cc Triumfi Terrier e 1953, një të thjeshtë, çiltër vetëm 4-stroke menduar si një udhëtarëve të lirë që së shpejti u rrit në më të shitur 200cc Tiger Cub. Grupi BSA, e cila kishte në pronësi Triumfi viti 1951, miratuar dizajn Turner, dhe për 1958 BSA njoftoi C15, a ri 250cc 4-goditje të vetme të bazuar në Cub me përmasa cilindri i 67mm nga 70mm.

Kjo provuar një të ngurta, biçikletë besueshme pak, dhe dhjetëra mijëra adoleshentë britanikë shkurtuar dhëmbët e tyre Motoçiklizëm në një. Ajo ishte e lirë, gëzuar dhe të harmonishëm, shumë. Para se të gjatë të C15S Scrambler ishte fituar trofe në Motocross, sidomos kur pilotuar nga BSA ekipi kalorës Jeff Smith.

BSA tjetër prodhuar një version 343cc të vetme, B40, duke rritur lindi për një 79mm oversquare nga 70mm. B40 gjithashtu shitur mirë, dhe u bë motor standarde ushtrisë britanike deri duke u zëvendësuar në vitet 1970 nga ROTAX-powered Armstrong. Një version sportive për 1962, SS90, së shpejti zhvilluar një reputacion për brishtësinë, ndoshta duke treguar se kufijtë e projektimit janë duke u afruar.

Kjo duhet të ketë qenë një çelës.

ndërkohë, në dyqanin BSA-së konkurrencës, një version edhe më të mëdha Kapaciteti është duke u zhvilluar në shpresën për të fituar Motocross kampionatin botëror 500cc. motorët eksperimentale e 420cc dhe 441cc fund (përputhen një goditje 90mm 79mm të lindi e B40-së) janë prodhuar. Jeff Smith hipi një biçikletë modifikuar C15S-i përshtatur me motor 441cc në 1964 dhe 1965, duke marrë 500cc Motocross kampionatin botëror dy vite.

Biçikletë ishte christened "Victor,"Dhe vitin e ardhshëm, 1966, BSA prezantuar një prodhim 441 Victor për publikun.

BSA derdhur shumë para në program Victor në 1966 me shpresë që të marrë një kampionat të tretë kundër sfidën e reja të lehta 2-goditje. Nje peshe eksperimental frame titan reduktohet, por ajo ishte e prirur për plasaritje dhe teknikat e veçanta të kërkuara për të bashkoj titan të thotë se nuk mund të riparohen në terren. Motori kishte arritur edhe kufirin e saj të besueshëm të energjisë, dhe Gjermanisë Lindore Paul Friedrichs mori titullin në një CZ 2-stroke.

John Bankat morën përsipër sfidën për BSA në 1968 dhe 1969 me një makinë të plotë 500cc, duke përfunduar i dyti në kampionatin dy vjet, por ajo ishte fundi i linjës për 4-goditje në Motocross. megjithatë, BSA kishte pohuar dy kampionate botërore 500cc me një motor që filloi jetën si një 150cc "peshk i vockël."

Jeta me një Victor

Edhe pse Victor u bë e famshme si një biçikletë Offroad në fund të viteve 1960, ajo kishte një numër të metat themelore që pllakosur atë me kalimin e viteve. i parë, e hershme modele rrugë-ligjore ishin pak më shumë se motocrossers me dritat. Ata mbajti 11:1 ngjeshja e bikes garë dhe janë të pajisur me temperament "Transfer Energy" sistemin e baterisë-pak Lucas 'ndezjen.

Tentimi për të kickstart një i madh, lartë-compression 4-stroke vetme me ndez ndërprerje ishte, për të thënë aspak, një sfidë.

i dytë, motori trashëguar fundin e saj fund nga 350. duke Fundi i madh ishte disi i vogël për punë, kryesor të dështimit të hershëm mbajtur, ndërsa të lehta flywheels për qëllim të ofrimit të energjisë ishte i përafërt në revs të ulët. E gjithë kjo ishte në rregull për një biçikletë poshtër, por më pak për rrugë.

transmetimi, gjithashtu nga 350, pësoi, shumë: Kushineta pati një jetë të shkurtër, shqip tufë ishte gjithmonë një problem, dhe çift rrotullues e motorrit mund të bëj mainshaft gearbox.

By 1969, Viktor ishte bërë më shumë rrugë të orientuar, me më të ulët 9.5:1 ngjeshje, bateri / ndezjen spirale dhe madje edhe një mburojë ngrohjes për të nivelit bel shter. Për purists ajo kishte shitur jashtë, por për pjesën tjetër prej nesh, ajo ishte një makinë shumë të mirë për të jetuar me.

BSA Victor

Mjerisht, BSA fund mori e madhe rrugë e vetme formula biçikletë drejtë, por vetëm kur ishte tepër vonë për kompaninë. Bazuar në John bankave 1969 biçikletë konkurrenca, the 1971 fitimtar 500 kishte një motor të plotë 499cc të 84mm nga 90mm me një fund të madh të madh, tre kushineta kryesore dhe një drivetrain forcuar. Motori B50 ishte e fuqishme, të besueshme dhe më miqësore.

Por e njëjta nuk mund të thuhet për BSA, e cila falimentoi në 1973. mrekullueshëm, motori B50 ishte ende duke u përdorur si bazë për të British bërë Motocross CCM dhe gjykimet makinat deri në fillim të viteve 1980.

aftësi

Për të bërë tim 1969 Victor edhe më streetable, Unë kam pajisur një ndezjen Boyer elektronike për një shkëndijë më të besueshme. Unë kam shtuar edhe një inline naftës filtër Norton komando për të siguruar një furnizim të pastër të naftës, dhe një dhëmbë të mëdha countershaft (19 dhëmb në vend të 17, dhe në dispozicion nga furnizuesit pjesë britanike) për të reduktuar revs motor me shpejtësi të rrugëve.

Unë gjithashtu kishte carburetor im i mërzitur dhe të pajisur me një mëngë bronzi në rrëshqitje mbyt. Kjo shtrihet në mënyrë të konsiderueshme jetën e carburetor - The Stock slide do të fillojë të "helmuar" në trup carburetor, sepse të dy pjesët janë bërë nga e njëjta aliazh zink - dhe e bën për drejtimin shumë smoother duke minimizuar rrjedhjet e ajrit. Së bashku me ndryshime të rregullta me vaj të plotë-sintetike, motori duket të jetë mbajtur deri edhe.


Por unë gjithashtu të shmangur shtrihet gjatë të autostradës, si duket kombinimin e vaj të nxehtë dhe zgjeruar drejtimin në revs të lartë do plehra influencë të madhe në fund. Pyesni mua se si unë e di.

Ka një mashtrim të qitjes up një mirë-renditura 441 që e bën atë në mënyrë të lehtë, Unë jam i sigurt se unë mund të filloni atë me dorë. Carburetor duhet të "tickled" (stenografi për përmbytur me lëndë djegëse të para) dhe motori u kthye mbi (duke përdorur levë decompression) në mënyrë që pistoni është vetëm e kaluara top-vdekur-qendra në goditje qitjes (e cila është më e lehtë se kjo tingëllon). atëherë, me një firmë, angazhuar ritëm në Kickstarter me mbyt mbyllur, një mirë-ruajtur 441 pothuajse gjithmonë do të fillojë për herë të parë.

Në qoftë se vetëm unë e dinte gjëra të tilla atëherë.

Me ndezjen moderne dhe Carb rindërtuar, Victor im tani fillon lehtë dhe shkon pa probleme. Është e lehtë dhe i shkathët në trafik, përshpejton shpejt (deri në rreth 40mph, dosido), dhe çift rrotullues dhe njëanshmëria peshë praparoja do të lehtë të ngre rrotën e përparme. argëtim. Frenat janë të shkëlqyera, dhe trajtimi është i shpejtë dhe i sigurt: Është shumë qejf.

Mjerisht, The Stock pezullimi është mënyrë shumë e fortë për çdo hipur serioze off-autostradë, por ajo works fine në zhavorr.

Me çmimet e gazit në rritje dhe Victor kthimit më të mirë se 60mpg, koha e tij mund të jetë ende për të ardhur. viktimë? jo më. MC

Raportet e shtypit

"Victor. ka peshë dhe të përgjithshme trajtimi zakonisht lidhur me 250s, ndërsa ajo ka të kërkojnë e një 500. "- Bota Cikli . prill 1966

"The 441 e vetme është një xhevahir i çmuar i thjeshtësisë dhe një kryevepër e performancës "-. Cikli . prill 1968

"Për ata prej nesh që duan të poçar lidhje me bikes vjetra, motorcycles si Victor ende të japë kënaqësi në maç "-. Bota Cycle . gusht 1989

"Bash atë, rrah atë, edhe plehra atë, the 441 Victor ishte dëshmi pozitive se britanikët mund të ndërtojë një theksuar shumë, njësi të energjisë të besueshme ", -. Rider . korrik 1993

Burimet BSA Pronarët Club

BSA Victor
BSA Victor
BSA Victor
BSA Victor

artikuj interesante

Tagged as:

Artikuj të tjerë të kategorisë "BSA":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

Born in the USSR

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.