1978/79 AMF Harley Davidson / Cagiva SST 250

15 Apr 2015 | Author: | një koment »

1978/79 AMF Harley Davidson / Cagiva SST 250

Ian B. më Hën 8 Gusht – 10:48

Hi,

Ky është im 1978/79 (hD) Cagiva SST 250, version euro. Nuk është një vrapues kafe, por bikes origjinal kishte një udhë të caktuar të sheshtë / Elementet Tracker street direkt nga fabrika biçikletë nuk e ka drejtuar për të kaluar 8 vjet dhe kam ndërmend të dokumentave detajet e SST gjatë rindërtuar.

kjo (hD) Cagiva SST250 është një biçikletë, një pronar w / 2600 milje nga viti i ri dhe ka qenë i ruajtur / unrun për të kaluar 8 vjet (dëmi bllok). Edhe pse kjo është një HD-Cagiva SST 250, biçikletë është regjistruar për herë të parë shtator 1979, dhe ka të ngjarë të prodhuara fund 1978 / në fillim 1979 në fabrikë Varese.

Kjo është interesante si (me përjashtim të distinktiv tank / shabllon vend) kjo e bën biçikletë një tranzicion-model nga AMF, si Cagiva përdorur deri stoqet e mbetura komponentët AMF-HD para modifikuar / Modelet Pamja është ndryshuar Cagiva mbërriti në 1980. Do përjashtim i logos mbi tank / vend, kjo është një mënyrë efektive një nga të fundit të prodhuara SST250s AMF-HD w / Cagiva badging. Unë jam shumë i kënaqur w / gjetjes.

Çështjet interesante ri. Biçikleta. i pandryshuar (nga kujtesa) nga my 1976 SST 250 dhe nuk ka detaje të tjera të ofruara nga Cagiva. Shall është ende kromit Lafranconi dhe zorrë motor janë të gjitha ende vulosur AMF-HD. anën pjatë ha AMF-Harley-Davidson (njëjta si MX-250s) dhe instrumenti grup Veglia ende thotë Harley-Davidson. Ky është ndryshuar më vonë në Cagiva.

Frenave e përparme është një e vetme disk Brembo caliper / disk hekur përdoret në forks MARZOCCHI. A pak delikate, por efektive nëse përdoret / mirëmbajtur si duhet. HD-Cagiva SST250 gjithashtu kishte një shumëllojshmëri të CEV / Pjesë Guzzi pajisje bin (të tilla si flip-top kapak bombol gazi) dhe mbulesat ndara për dritë.

Cagiva SST 250

Ajo ka të njëjtën Radaelli rims w / e kromit letër hollë, por këto do të zëvendësohet w / Radaellis pak më të gjerë / Takasago.

Këto SSTs janë bikes shumë të bukur në gjendje të restauruar, por (si një shumë e makinerive italiane) Nuk w / o gabimet e tyre, si këto pronarët modeli 2-stroke di mirë. Ajo duket, megjithatë, të jetë një e vërtetë un-messed-me SST 250, gjë që e bën atë mjaft të rralla 30 vjet në. Unë kam parë 2 ajo.

SSTs për shitje në dollarë në dy vitet e fundit, secili ka të ngjarë një import private - 1 ajo. është ruajtur në një hambar, si është një total rindërtuar, dhe 1 ajo. për shitje në gjendje running (por pronari ishte e vështirë për t'u marrë me).

Tani kam rastin tim basket '76 SS250 në copa edhe copa w / të ndryshme të tjera SST burim nga eBay Italia. Unë do të ngjarë të përdorin këtë biçikletë për një SST 250 binjak (2 x 125 cc) ose SST 350 binjak (2 x 175 cc) w / modifikuar kornizë SS250 (patate e ëmbël / crankcase Suzuki w 6 shpejtësi). Unë gjithmonë kam menduar se kjo ishte biçikletë AMF-HD duhet të kanë prodhuar për të konkurruar w / Japanese 250-350 treg, dosido.

Vetëm duke qenë një 250, kjo nuk është biçikletë e madhe në bllok në krahasim me disa nga tjetra ndërton – kjo nuk është me të vërtetë e madhësisë që ka rëndësi, por ajo që ju bëni me të (të paktën kjo është ajo që gruaja ime gjithmonë më thotë. )

Cagiva SST 250
Cagiva SST 250


artikuj interesante

Tagged as:

Other articles of the category "Cagiva":

Comments " 1978/79 AMF Harley Davidson / Cagiva SST 250"

Shiko komentet më të fundit
  1. Hi Unë kam një 1984 SST andtrying të manualit locatea ose të paktën një grup prej telave në anën e pasme të fuçi igniton ,Kam planifikuar për të kthyer atë në një vrapues kafe dhe të përdorin vetëm në rrugën e duhur si ajo kohë ka humbur numrin e saj reg,,,Çdo ndihmë do të jetë i madh,,

    Steve

përkthim
 Edit Translation
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.