2013 MV Agusta F3 Ride First – Ciklet euro të Tampa Bay

rubrikë: Agusta | 20 qershor 2015 | Comments Off në 2013 MV Agusta F3 Ride First – Ciklet euro të Tampa Bay
2013 MV Agusta F3 First Ride – Euro Cycles of Tampa Bay

2013 MV Agusta F3 Ride First Në fytyrën e globale të shitjes Sportbike rënie, Boutique italiane markë motor MV Agusta synon të rigjallëruar ndenjur tregun mesme Supersport me F3 saj lëshuar së fundmi. Mundësuar nga një motor tre-cilindër ultra-kompakt 675cc, F3 ($13,999) është një tjetër europian të marrë në mënyrën më të mirë për të arritur nga kulmin në kulmin. VIZIONI BËHET REALITET Lindur katër vjet më parë, F3 është ëndrra e presidentit të ndjerë mv-së, Claudio Castiglioni, i cili porositur një Sportbike tre cilindra para kalon verën e kaluar nga kanceri. Duke pasur parasysh historinë e saj të rrënjosura thellë në gara rrugë, makinë është projektuar për konkurrencën dhe kërkesat e Botës Supersport ...

Lexo artikullin e plotë »

MV Agusta F4 1000 S – Test Road & rishikim – motoçiklist online

rubrikë: Agusta | 20 qershor 2015 | Comments Off në MV Agusta F4 1000 S – Test Road & rishikim – motoçiklist online
MV Agusta F4 1000 S – Road Test & Review – Motorcyclist Online

MV Agusta F4 1000 S Motor Exclusive Ride Me Agusta 1000 S motor, Italia supersizes në botë më e dëshirueshme 750, duke i dhënë literbikes reja Japoni Inc së konkurrencës reale # 151in kushtet e fuqisë dhe peshës # 151for jo para shumë më tepër. Nga Alan Cathcart. Front Left View Claudio Castiglioni në trofeut biçikletë Castiglioni Tamburini-së pozon me objekt të fundit Tamburini-së epshi, F4 1000 S. Ne patëm disa pyetje. Me F4 1000 S pothuajse i pandryshuar aesthetically nga e saj tashmë i vdekur 750 S paraardhësi, nuk ishte koha për të freskohem styling e saj? Ne gjithmonë qëllim styling e TM F4 për të mbetur në thelb i pandryshuar edhe në formë të 1000cc, sepse ne besojmë ...

Lexo artikullin e plotë »

MV Agusta Turismo shpejt fut 800 Dhe Turismo shpejt Lusso 800 sport…

rubrikë: Agusta | 19 qershor 2015 | Comments Off në MV Agusta Turismo shpejt fut 800 Dhe Turismo shpejt Lusso 800 sport…
MV Agusta Introduces Turismo Veloce 800 And Turismo Veloce Lusso 800 Sport…

MV Agusta Turismo shpejt fut 800 Dhe Turismo shpejt Lusso 800 tourers Sport MV Agusta ka prezantuar një të ri motor sport turne, Turismo shpejt 800, e cila përkthehet në Tourer Fast. Ka dy versione të makinës, Turismo shpejt 800 dhe shpejt Lusso Turismo 800. Dy motorcycles motivohen nga një likuid i ftohur, karburantit injektuar, 798cc inline treshe. Bore është 79.0mm, goditje është 54.3mm dhe raporti i ngjeshjes është 13.3:1. Secili cilindër ka dy valvola futje dhe dy valvulat e shkarkimit të cilat janë aktivizohen nga camshafts dyshe sipërm. Motori është pretenduar për të prodhuar 125 kuaj-fuqi në 11,600 rpm dhe 60.6 lbs.-ft. e momentit rrotullues në 8600 rpm. Motori është e kontrolluar nga një motor Eldor ...

Lexo artikullin e plotë »

përditësuar: BMW ble Husqvarna Nga Mv Agusta

rubrikë: Agusta | 19 qershor 2015 | Comments Off në përditësuar: BMW ble Husqvarna Nga Mv Agusta
Updated: BMW Buys Husqvarna From MV Agusta

përditësuar: BMW ble Husqvarna Nga Mv Agusta 2014, Roadracing Botërore Publishing, inc. Nga një deklaratë për shtyp të lëshuar Husqvarna Motorcycles fituara nga BMW Motorrad Willow Grove, PA (SHBA) — Cagiva SHBA njofton se kompania e tij mëmë, MV Agusta Motor S.p.A, ka shitur markë Husqvarna motor të BMW Motorrad. Marrëveshja u nënshkrua në Itali në korrik 19, 2007 nga Agusta Motor S.p.A. presidenti Claudio Castiglioni dhe Dr. Herbert Diess, Drejtori i Përgjithshëm i BMW Motorrad. Kontrata do të hyjë në fuqi të plotë pas miratimit përfundimtar nga ana e autoriteteve të BE-së. Shitja e Husqvarna Motorcycles nga Mv Agusta dhe blerjen e saj nga BMW do të përfitojnë në mënyrë të konsiderueshme të dyja palët, Lawrence ka thënë Marco, ...

Lexo artikullin e plotë »

MV Agusta Brutale Stuff.co.nz

rubrikë: Agusta | 19 qershor 2015 | Comments Off në MV Agusta Brutale Stuff.co.nz
MV Agusta Brutale Stuff.co.nz

punë automobilistike SHQYRTIMI: Ju keni për të admirojnë cheekiness të markave aspirational. BMW vë tipare në listat e saj të opsionet që do të jetë standard në makina më të vogël, ndërsa shënjat ngrohtë prodhojnë modele të kufizuar edicionin për të joshur ata që kërkojnë diçka pak më ndryshe. Gucci Fiat 500 për shembull, ose një linjë dukje të pafund të kufizuar edicionin Harley-Davidsons. dhe, ndoshta nuk është dhënë për çudi ajo është në pronësi tani nga Harley, Ky botim MV Agusta Brutale vjetorin. MVS shitur në grushte në Zelandën e Re, por emri unaza portreti me dekada e me shpejtësi të lartë suksesit race-track. Formuar nga kompania aviacionit Agusta në 1945 për të krijuar vende pune post-luftës, markë pretenduar 270 Grand Prix fiton dhe 10 ...

Lexo artikullin e plotë »

Ducati 1199 Panigale S vs. MV Agusta F4 RR – Ultimate Motoçiklizëm

rubrikë: Agusta | 19 qershor 2015 | Comments Off në Ducati 1199 Panigale S vs. MV Agusta F4 RR – Ultimate Motoçiklizëm
Ducati 1199 Panigale S vs. MV Agusta F4 RR – Ultimate MotorCycling

Ducati 1199 Panigale S vs. MV Agusta F4 RR Ducati 1199 Rishikimi Panigale MV Agusta F4 RR Ka shumë ngjashmëri mes Nju Ducati-së 1199 Panigale S dhe TM Agusta F4 RR. Të dyja janë Exotica italiane nga fabrikat sajuar me trashëgimitë spektakolare gara. Të dyja janë motorcycles Superbike klasit me motorë liter-plus. Të dy kanë kontroll tërheqje dhe harta rregullueshme karburantit për kushte të ndryshme kalërim. Të dy kanë top-of-the-line Ohlins pezullimit dhe frenat radiale Brembo - dhe të dyja janë shumë të, shumë shpejt. megjithatë, kjo është shumë e shumë ku përfundojnë ngjashmëritë. motor të Panigale S së, edhe pse ende një binjake, është një ndryshim radikal nga paraardhësja e saj dhe lehtësisht më të lartë të teknologjisë Ducati ...

Lexo artikullin e plotë »

Kaluara ose të pranishëm? 1973 MV Agusta 350 dhe supozimet 2005 F4 Sportbikes Ago rralla…

rubrikë: Agusta | 18 qershor 2015 | Comments Off në Kaluara ose të pranishëm? 1973 MV Agusta 350 dhe supozimet 2005 F4 Sportbikes Ago rralla…
Past or Present? 1973 MV AGUSTA 350 Ipotesi And 2005 F4 Ago Rare SportBikes…

Kaluara ose të pranishëm? 1973 MV Agusta 350 dhe supozimet 2005 F4 Ago Kaluara ose të pranishëm? 1973 MV Agusta 350 dhe supozimet 2005 F4 Ago Motorcycles sigurt kanë bërë një rrugë të gjatë në të kaluarën 30 vjet apo më shumë, Nuk kanë ata? Këto dy bukuritë përfaqësojnë kaluarën Mv Agusta dhe e pranishme dhe janë aktualisht në Ebay dhe për marrjen. i pari është kjo absolutisht mint 350 supozimet. Nëse përkthimi im Google është e saktë që do të thotë hipotezën. Ndoshta jo emri më mbetet në mendje kam dëgjuar, por unë mund të le të rrëshqas. Kush kujdeset për një emër kur ju keni një biçikletë me këtë vrapues klasik kafe dhe GP frymëzuar duket. Unë kam ardhur të gjithë një faqe italiane Wikipedia (e di, Nuk burimi më i besueshëm) dhe pretendimet ...

Lexo artikullin e plotë »

shop Chop Badbikegang

rubrikë: Agusta | 16 qershor 2015 | Comments Off në shop Chop Badbikegang
Chop shop Badbikegang

Arkiva Tag: shop pres Motorcycles pazakonshme Çdo tani dhe pastaj ju do të shihni një motor në rrugë dhe të shkojnë "WOW! Kjo është një pjesë tmerrshëm në kërkim të pajisjeve!"Njerëzit të rri në radhë dyqanet jashtë apo expos për të parë motoēikletat që janë krijuar tema bazë apo markave. Ne kemi qenë gjithmonë i hipnotizuar me bikes të pazakonta; kështu një nga pastimes favorite tona është customizing biçikletë tonë dhe gjithashtu shikuar Biker Build Off. Për të shtuar më sipër, kinema, es Gam dhe markave të ndryshme të tjera janë gjithashtu të promovuar produktet e tyre duke përdorur Motoçikleta; një shembull klasik i njëjtë - Batman, Gears of War, Tron Motoçikleta, etj. Të Gears of War Bike është projektuar të vërtetë nga Designs Paul Junior; rrotat ...

Lexo artikullin e plotë »

JeanRichard Shikojnë Chronoscope MV Agusta Brutale America bërë prej çeliku…

rubrikë: Agusta | 16 qershor 2015 | Comments Off në JeanRichard Shikojnë Chronoscope MV Agusta Brutale America bërë prej çeliku…
JeanRichard Watch Chronoscope MV Agusta Brutale America made of Steel…

JeanRichard – Chronoscope MV Agusta Brutale America JEANRICHARD paraqet Chronoscope Mv Agusta Brutale Amerikën – një edicion i kufizuar i 290 copë – dhe paguan haraç të bashkëpunimit të tij me ekipin e Mv Agusta motoçikletë në përpjekje për të thyer Bonneville Salt Flats shpejtësi rekord gjyq. JEANRICHARD paraqet Chronoscope Mv Agusta Brutale Amerikën – një edicion i kufizuar i 290 copë – dhe paguan haraç të bashkëpunimit të tij me ekipin e Mv Agusta motoçikletë në përpjekje për të thyer Bonneville Salt Flats shpejtësi rekord gjyq. Partneriteti iniciuar në 2007 mes JEANRICHARD dhe prodhuesit legjendar motoçikletë MV Agusta është theksuar nga paharrueshëm ...

Lexo artikullin e plotë »

Do të mbijetojnë MV Agusta kohë të mjaftueshme për të ofruar një 675cc, 3-cilindër Tamburini…

rubrikë: Agusta | 15 qershor 2015 | Comments Off në Do të mbijetojnë MV Agusta kohë të mjaftueshme për të ofruar një 675cc, 3-cilindër Tamburini…
Will MV Agusta survive long enough to deliver a 675cc, 3-cylinder Tamburini…

Do të mbijetojnë MV Agusta kohë të mjaftueshme për të ofruar një 675cc, 3-cilindër Tamburini kryevepër? Nuk ka dyshim se duke shpresuar për të kapur pak i magjisë që ka parë në klasë-Smashing triumfin e 675 Daytona të bërë një përshtypje të madhe në testet rrugore, Testet e pista dhe shitjes Listat, MV Agusta është zhvilluar 675cc e vet trefishtë – dhe në stilin tipik Claudio Castiglioni, vetëm në lidhje me bast mbijetesën e kompanisë në të. projektuar MV Agusta F3 Supersport Bike do të shfaqë 4 valvola radiale për cilindrit, të cilat kompania beson se do t'i jepte një avantazh të rëndësishëm të energjisë të lartë-fund mbi Triumfi. Me marrjen e 123bhp Daytona, MV është duke synuar në 135bhp ose më shumë, si dhe një shasi të lehta në peshë për shkak të ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.