rishikim: Aprilia Dorsoduro 750 është një biçikletë me personalitete të shumta…

Rubric: Aprilia | 20 Jun 2015 | Comments Off në rishikim: Aprilia Dorsoduro 750 është një biçikletë me personalitete të shumta…
Review: Aprilia Dorsoduro 750 is a bike with multiple personalities…

rishikim: Aprilia Dorsoduro 750 është një biçikletë me personalitete të shumta Aprilia Dorsoduro 750 Kliko mbi për galeri të lartë-res image Ne ishim më shumë se një ngacmuar pak për të hedhur një këmbë mbi Aprilia Dorsoduro e re menjëherë pas shkarkimit atë nga pjesa e prapme e rimorkio tonë. Pas te gjithave, hera e fundit që ne hipi një biçikletë supermoto nga prodhuesi italian motor (SV 550) kemi pasur një shpërthim që mbështet biçikletë në qoshet dhe lofting rrotën e përparme sipas dëshirës. Plus, Dorsoduro sigurisht ka mjaft qëndrimit Streetfighter kur pikturuar në skemën e të gjitha-zi kontrollor tonë ngjyra. Si i tillë, Ne humbur pak kohë qitjes deri motor V-twin, duke marrë veten njohur me kontrollet dhe paraqitjen dhe ...

Read full article »

Përshtypjet e para të Aprilia Dorsoduro 1200 – Aprilia shqyrtim, motoçikletë…

Rubric: Aprilia | 19 Jun 2015 | Comments Off në Përshtypjet e para të Aprilia Dorsoduro 1200 – Aprilia shqyrtim, motoçikletë…
First impressions of the Aprilia Dorsoduro 1200 – Aprilia review, motorcycle…

Përshtypjet e para të Aprilia Dorsoduro 1200 Kur kam gjetur jashtë Dorsoduro po vinte në një 1200 Kam pasur një ide që ajo më në fund mund të zëvendësojë Buell XB12X tim, një biçikletë Unë kam në pronësi, dashur dhe të udhëtojë çdo ditë për të kaluar 4 vjet. Buell XB12x (njohur si Uliksit, një emër i tmerrshëm) është një biçikletë e madhe, por diçka e re duhej të jetë në horizont dhe nuk është pikërisht një masiv rangevin treg për bikes të mëdha super stilit Motard. Nuk është Ducati Hypermotard 1100. ka një KTM Super Duka 990R (më shumë një Streetfighter zhveshur), KTM 990 Supermoto dhe deri më tani nuk të vërtetë shumë tjetër. Ata janë të gjitha bikes të mëdha në të drejtat e tyre, por për një arsye apo një tjetër nuk kanë rrëmbyer mua. une pelqej ...

Read full article »

2011 Aprilia SV 450-Aprili

Rubric: Aprilia | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2011 Aprilia SV 450-Aprili
2011 Aprilia SXV 450-Aprili

2011 Aprilia SV 450 2011 Aprilia SV 450 – 2011 Aprilia SV 450 2011 Aprilia SV 450 Edhe një herë Aprilia ka mbetur besnik parimet e filozofisë së saj të zhvillimit, dhe ka transferuar përvojën e fituar nga konkurrenca direkt në prodhimin e SXV. Që nga debutimin e saj, në botë-S supermotard parë me dy cilindra është zhvilluar vazhdimisht dhe të përsosur nga të madh teknike, know-how e Racing Aprilia dhe përvojën e madhe të shumë Champion herë bota Thierry Van Den Bosch. Për shkak të kësaj, garën pas garës, SXV ka treguar gjithmonë një potencial konkurrenca nuk mund të shpresojnë për të arritur 2011 Aprilia SV 450 Features DESIGN Ashtu si me të gjitha Aprilias, ...

Read full article »

Aprilia Scarabeo 50 vs 100 rishikim 1 Scooters Mopeda

Rubric: Aprilia | 19 Jun 2015 | Comments Off në Aprilia Scarabeo 50 vs 100 rishikim 1 Scooters Mopeda
Aprilia Scarabeo 50 vs 100 Review 1 Scooters Mopeds

Aprilia Scarabeo 50 vs 100 rishikim 1 Aprilia Scarabeo 50 vs 100 rishikim 1 Cila është filozofia që e dallon 2007 dizajni Year. Pavarësisht nga fakti se ajo marrë përditësime të rëndësishme, ajo nuk tradhëtojnë filozofinë prapa statusin e saj portreti. Stili është i tejmbushur nga komponentët stilistike krejt të re duke përdorur një klasë optik të projektimit dhe të cilit edhe teknologjitë u redesigned. Drita pasmë është absolutisht rinovuar duke përdorur teknologji LED të rritet përsëri shikimit dhe mbart pasoja të shkëlqyer të sigurisë. Të pafta kanë miratuar qelqi të bardhë që ka një strukturë xham. Drita e përparme ka ndryshuar në mënyrë specifike si dhe timon është rritur. Një front i sofistikuar ...

Read full article »

2009 Aprilia Mana 850 GT Rishikimi – Ultimate Motoçiklizëm

Rubric: Aprilia | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2009 Aprilia Mana 850 GT Rishikimi – Ultimate Motoçiklizëm
2009 Aprilia Mana 850 GT Review – Ultimate MotorCycling

2009 Aprilia Mana 850 GT | rishikim çfarë 850 GT Rishikimi Viti 2009 duket të jetë viti kur elektrike mund të merrni një zbulim të madh në ndërgjegjen tonë për të ardhmen në motoçiklizmit dhe unë mendoj se Aprilia Mana 850 GT mund të jetë motor për të na sjellë në një epokë të re në mënyrë të qetë. Piaggio, pronarët e Aprilia, meriton famë për duke u përpjekur të çojë rrugën në shumë fusha të reja në botë me dy rrota. Piaggio është duke bërë Scooters inovative tre rrota (MP3) dhe motoēikletat kapacitet të madh me transmetimit automatike (mana) rrjedhë, dhe ka hibride serioze në rrugën e saj shumë. Kur vjen puna deri në praktike vdekur-lehtë dhe zgjidhje të zgjuar, Aprilia Mana 850 GT është e drejtë deri ...

Read full article »

2010 Aprilia Scarabeo 200 - Përdoret 2010 Scarabeo 200 në motoçiklist Magazine

Rubric: Aprilia | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2010 Aprilia Scarabeo 200 - Përdoret 2010 Scarabeo 200 në motoçiklist Magazine
2010 Aprilia Scarabeo 200 – Used 2010 Scarabeo 200 at Motorcyclist Magazine

2010 Scarabeo 200 2010 Aprilia Scarabeo 200 Intro Aprilia ka qenë në biznesin që vetëm pas Luftës së Dytë Botërore, kur ajo të parë filloi shitja biçikleta nga fabrika e saj në Noale, Itali. Gjatë fund të viteve 1960, kompania e zhvendosur fokusin e saj në prodhimin e motoçikletave 50cc, pasuar nga biçikletë Scarabeo Motocross e 1970. Deri në fund të dekadës, Aprilia kishte krijuar një reputacion si një krijues kryesor i bikes Motocross. Gjatë viteve 1980 dhe 1990, Aprilia zgjeruar ndikimin e saj në Çmimin e Madh dhe tubim arena gara, dhe përpjekjet e tyre u takua me sukses jashtë botës së Motocross. fama e tyre në botën e gara rritur kërkesën për prodhimet e tyre, dhe lejuar ata për të ofruar bikes Enduro, ...

Read full article »

Aprilia NA 850 Mana dhe Honda NC 700 S DCT Motorcycles

Rubric: Aprilia | 19 Jun 2015 | Comments Off në Aprilia NA 850 Mana dhe Honda NC 700 S DCT Motorcycles
Aprilia NA 850 Mana and Honda NC 700 S DCT Motorcycles

  Përshkrim : Pse janë tufë dhe kaloni nëse teknologjia mund ta bëjë këtë? Motorcycles automatike janë duke u bërë më të pranishme, por ajo që ata janë të dobishme, të cilin ndoshta me të drejtë një shëmti? Variator dhe dual-tufë transmetimit në krahasim. Një pjesë e madhe e automjeteve të prodhuara rishtazi në industrinë e automobilave lë linjat e kuvendit me një transmision automatik. Stammtisch diskutimeve të nxehta këtë komoditet ka, për vite me rradhë nuk është më, dhe një kufizim të lirisë apo gearshift dënueshme me keqardhje zor se dikush. E kundërta është rasti. Krahasuar me transmision manual premton një automatik një fitim moderne në rehati dhe lehtësi, dhe në të mirë të një rritje në dinamikën. Të gjithë ata që kanë ndonjëherë ...

Read full article »

WSBK Phillip Island: Laverty, Suzuki pothuajse vjedhin Rider show Sport

Rubric: Aprilia | 19 Jun 2015 | Comments Off në WSBK Phillip Island: Laverty, Suzuki pothuajse vjedhin Rider show Sport
WSBK Phillip Island: Laverty, Suzuki almost steal the show Sport Rider

WSBK Phillip Island: Laverty, Suzuki pothuajse vjedhin tregojnë 146-1402- + botëror Superbike-Phillip-ishull + 1.jpg Për mirë dhe për keq, Eugene Laverty ishte protagonist në ndeshjen e sezonit WSBK në Phillip Island . në garën 1, kalorës Suzuki vodhi tregojnë me një rikthim spektakolar nga pozita e shtatë për të ndërprerë një fitore më pak dell të 94 Gara për konstruktor japoneze (fitorja e fundit per GSX-R datë përsëri në 2010, në Kyalami, Afrika e Jugut) dhe të fitojë back-to- gara përsëri në bikes të ndryshme (mbas kalimit nga Aprilia). në garën 2, Motori i tij shpërtheu me shtatë xhiro për të shkuar, ndërsa ai ishte duke luftuar në krye kundër polesitter Sylvain Guintoli (Aprilia) dhe Loris Baz (Kawasaki), nxitje ...

Read full article »

rrugë të shpejtë në Aprilia Tuono V4 R APRC – Motorbike Tour News – motoçikletë…

Rubric: Aprilia | 19 Jun 2015 | Comments Off në rrugë të shpejtë në Aprilia Tuono V4 R APRC – Motorbike Tour News – motoçikletë…
Quick ride on Aprilia Tuono V4 R APRC – Motorbike Tour News – Motorcycle…

rrugë të shpejtë në Aprilia Tuono V4 R APRC e diel, korrik 15, 2012 Në vetëm udhëtim motoçikletë turne dhe Rentals ne jemi gjithmonë në kërkim për motorrë që kanë se cilësia e sigurt që i bën ata të qëndrojë jashtë, pavarësisht nëse ata janë një retro, lakuriq, sportiv, turist ose kryqëzor type. Aprilia është një markë që ka kapur syrin tonë me varg e tyre të mrekullueshme të motoçikletave që shkurtoj kënaqësi të pastër hipur. Në këtë artikull ne do të ju tregojë për udhëtimin tonë provë në Aprilia Tuono V4R APRC. Ju mund të lexoni përshtypjet e plota teknike diku tjetër në këtë biçikletë të mahnitshme. Disa janë të shënuara më poshtë. Këtu unë thjesht do të jap përshtypjet e mia mbi atë se si ndihet Tuono, pse unë do të zgjedhin atë për mbledhjen tonë dhe çfarë ju mund të presin ...

Read full article »

Aprilia Dorsoduro Rishikimi – Hypermotard Killer? – Moto-Faqet – Motocross…

Rubric: Aprilia | 19 Jun 2015 | Comments Off në Aprilia Dorsoduro Rishikimi – Hypermotard Killer? – Moto-Faqet – Motocross…
Aprilia Dorsoduro Review – Hypermotard Killer? – Moto-Related – Motocross…

Aprilia Dorsoduro Rishikimi – Hypermotard Killer? 8/8/2008 3:13 PM 2008 Aprilia Dorsoduro Rishikimi Supermoto Style Done Just Right histori nga Yossef Schvetz, Fotografi nga Piaggio, krijuar korrik. 31, 2008 Këtu është një tip për menaxherët e shitjes kat Aprilia-së: Në qoftë se një blerës potencial Dorsoduro ecën në Përfaqësitë tuaj, qorrazi atë dhe e ulni atë në Dorsoduro, të fillojnë të motorit dhe le të luajë me mbyt. një shitje – e bërë. Ka qenë një kohë të gjatë, kohë të gjatë që zë një motor-së mori mua aq me brirë, provokuar spazma pakontrollueshme në muskujt e mi unazore atje poshtë dhe tensionin sëmurë në brixhët mia markës. Në PC tonë / tredhur- epokë shter, ne kemi harruar me sa duket vetëm sa ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.