Bajaj shqyrtim hakmarrës 220cc

rubrikë: Bajaj | 20 qershor 2015 | Comments Off në Bajaj shqyrtim hakmarrës 220cc
Bajaj avenger 220cc review

Raporti përmbajtja Bajaj hakmarrësi 220cc shqyrtim Prezantimi Transkript Bajaj Avenger Rishikimi 220cc Ne solli juve lajmin konfirmuar e nisjes së Avenger 220 më 15 qershor dhe këtu kemi ardhur përsëri me snaps aktuale të biçikletë së bashku me një vështrim të detajuar parë. në të vërtetë, ajo ishte vetëm një pritje kohe para se ne pamë Bajaj e mori këtë hap. Avenger ka qenë një produkt i vetëm në këtë segment në Indi dhe aktualisht nuk ka ndonjë konkurrencë të shqetësojë për. Yamaha provuar pak e tyre me Enticer 125cc i cili nuk dha atyre rezultatet e pritura. Dhe në qoftë se ju mendoni se ne jemi harruar Enfields Royal, ne me të vërtetë nuk e ndjeni se ka ndonjë (Ne fjalë për fjalë thotë çdo) konkurrenca mes ...

Lexo artikullin e plotë »

Bajaj Discover 150 DTS-i: 2010 New Bike Model Preview

rubrikë: Bajaj | 19 qershor 2015 | Comments Off në Bajaj Discover 150 DTS-i: 2010 New Bike Model Preview
Bajaj Discover 150 DTS-i: 2010 New Bike Model Preview

Bajaj Discover 150 DTS-i Motor: Nest Hornet-së trazuar Bajaj Discover 150 Unë kam qenë cussing Bajaj Auto për këstet pafund e seri pulsar dhe unë edhe krahasuar Pulsars variante për një markë shampo si Klinika gjithë të qartë, e cila ashtu si Bajaj bën me të është e Motoçikleta, ka pako variojnë nga INR 0.50 për INR 3. tani, Bajaj Auto bën atë përsëri dhe këtë herë me Discover. e cila tani merr një 150cc, 144.8cc të jetë i saktë. Kjo është Discover pestë në familje Bajaj, pas Zbuloni 125, Discover 112, Discover 135 dhe Discover 100. Nga katër / iterations mëparshme tanishme, 2 bombarduar dhe me 2 më shumë, Bajaj Auto qeshi gjithë rrugës për të bankës. kjo ...

Lexo artikullin e plotë »

Bajaj Platina 125 Bajaj Platina 125 Çmimi Bajaj Platina 125 Shqyrtime Bajaj…

rubrikë: Bajaj | 19 qershor 2015 | Comments Off në Bajaj Platina 125 Bajaj Platina 125 Çmimi Bajaj Platina 125 Shqyrtime Bajaj…
Bajaj Platina 125 Bajaj Platina 125 Price Bajaj Platina 125 Reviews Bajaj…

Bajaj Platina 125 Përmbledhje Bajaj Platina 125 Largësi, Karburanti Ekonomi dhe mesatare Kompania ka pajisur biçikletë me një teknologji të re që ndihmojnë për të zgjedhur zonën e ekonomisë e cila rezulton në më shumë ekonominë e karburantit. Më pak pesha e modelit të ri ndihmon për të marrë kilometrazhin e mirë, si dhe. Biçikletë pritet të japë rreth 70 to 80 kmpl e kilometrazhin .Bajaj Platina 125 125 është e mbushur me një 4 goditje, ajër natyral ftohur, shkëndijë motor ndezjen me një zhvendosje të zgjuar 124. 5 PS e fuqisë maksimale në 7,000 rpm dhe gjeneron 10 Nm i çift rrotullues të lartë në 4,000 rpm. Sistemi është quajtur Ride Kontrollit Switch. Bajaj Platina 125 marr Bajaj Platina 125 125 vjen i ngarkuar me një 124.6 cc motor refreshed. Mulli i ri i ...

Lexo artikullin e plotë »

Bajaj Discover 125 T Lista e Çmimeve dhe Mileage – Çmimi në Indi

rubrikë: Bajaj | 19 qershor 2015 | Comments Off në Bajaj Discover 125 T Lista e Çmimeve dhe Mileage – Çmimi në Indi
Bajaj Discover 125 T Price List and Mileage – Price In India

Bajaj Discover 125 T Lista e Çmimeve dhe Mileage Bajaj mund të jetë një nga prodhuesit më pak të automobilave që marrin "Ekonomi" fjalën mjaft seriozisht. Kjo është bërë e qartë nga e tyre të nisur kohët e fundit Bajaj Discover 125 T e cila është një version me kosto të ulët e tyre Bajaj Discover 125 ST . Bajaj Discover 125 T është tani në dispozicion në tregjet në dy variante, variant frenave daulle dhe variant disk frenave. Bajaj Discover 125 T Çmimi në Indi është shpallur të jetë Rs. 55,500 për variant të diskut dhe Rs. 52,500 për daulle variant. Bajaj Discover 125 T Price List India Rs. 54,021 Bajaj Discover 125 T është pajisur me një 125cc DTS-i, 4goditje Natural Air ftohur motor i cili është në gjendje të dishing ...

Lexo artikullin e plotë »

New Bajaj Discover 125 cc nisur – Makinat e reja & Bikes në Indi në vitin 2011…

rubrikë: Bajaj | 19 qershor 2015 | Comments Off në New Bajaj Discover 125 cc nisur – Makinat e reja & Bikes në Indi në vitin 2011…
New Bajaj Discover 125 cc launched – New Cars & Bikes in India in 2011…

New Bajaj Discover 125 cc nisur Bajaj Auto ka nisur një 125 version cc i Zbuloni çmim në Rs. 45,500 për variant frenave daulles dhe Rs. 48,000 për variant disk frenave. Të gjitha çmimet janë ish-sallë ekspozite, Delhi. Bajaj pretendon Zbuloni 125 mund të arrijë një shpejtësi maksimale prej 100 km / orë, por pretendimi i saj i vërtetë për famë do të jetë segmenti udhëheqëse 82.4 km / litër largësi! The 125 motor cc i Discover 125 prodhon 11 PS e fuqisë maksimale dhe 10.8 Nm i çift rrotullues maksimal. Pjesët më të ulta të Discover 125 kanë qenë të gjitha blacked jashtë për të bërë biçikletë më tërheqës. Ne nuk kemi qenë në gjendje për të vënë duart tona në fotot e Discover ri 125 si Bajaj është ende për të rinovuar faqen e saj me detajet e reja ...

Lexo artikullin e plotë »

Bajaj Pulsar 200? Pse jo! • BurnYourFuel

rubrikë: Bajaj | 18 qershor 2015 | Comments Off në Bajaj Pulsar 200? Pse jo! • BurnYourFuel
Bajaj Pulsar 200? Why Not! • BurnYourFuel

Related Posts Një gjë që ju të gjithë e mbani në mend se Bajaj ka vrarë qëllimisht fytyra aktuale ngriti biçikletë n më të shitshëm e modelit Bajaj P200, për të shpëtuar jetën e P150 P180 n, duke i dhënë kryesisht duket e P200, me disa veçori të avancuara që vjen nga P200 / P220 respektivisht. Mund të jetë, kjo është se modeli i ri i pulsar 200 është e afërt, në të ardhmen për t'u nisur përpara Kawasaki Ninja-250 nisjen (Nisja shtator-tetor) ose pas 2-3 muaj më vonë e nisjes së Ninja. Megjithatë kjo do të marrë,ende min 2-3 muaj më shumë për të ardhur të parë lajmin e ri mbi të ri P220 P200 model.since ka nisur vetëm tani më 23 qershor 2009. Mund të Bajaj ka planifikuar për të nisur pulsar re 200 si për dizajnin marrë nga P300 [detajet në dispozicion ...

Lexo artikullin e plotë »

Bajaj RE 60 – 200cc 4 qen i punës – Grease n Gasoline

rubrikë: Bajaj | 18 qershor 2015 | Comments Off në Bajaj RE 60 – 200cc 4 qen i punës – Grease n Gasoline
Bajaj RE 60 – 200cc 4 wheeler – Grease n Gasoline

Bajaj RE 60 – 200cc 4 qen i punës Expo Auto është ende për të filluar zyrtarisht, por Bajaj ka shkarkuar tashmë një breshëri të rëndësishëm. Ata kanë zbuluar vetëm në Bajaj RE60, vogël i tyre, eko miqësore automjeteve. Bajaj RE60 sigurisht duket i mrekullueshëm, si makina të vogla shkojnë. Parafango para duket një zmadhuar pak, por kur pikturuar në të njëjtën ngjyrë si trup, ajo blends në të mirë. Nga shikimi i parë, ajo është kompakt, por e brendshme është e habitshme të gjerë, shumë si Tata Nano . Makina është e karburantit injektuar dhe përdor binjak ndezjen shkëndijë, dhe është ujë ftohur. Kompania pretendon një të karburantit kilometrazhin botën reale të 35 copë, me një emetimin karbonit 60 gram për kilometër. e cila gjithashtu reflekton në emër Bajaj RE'60 të '. ...

Lexo artikullin e plotë »

Pyetjet rreth Chetak, njerëz 150, fluturoj 150, mik 125

rubrikë: Bajaj | 17 qershor 2015 | Comments Off në Pyetjet rreth Chetak, njerëz 150, fluturoj 150, mik 125
Questions about Chetak, People 150, Fly 150, Buddy 125

I really like këtë skuter, dhe çmimi është i mirë – $3200 e re nga dera për 2006 model. Unë mendoj se kalimi do të jetë kënaqësi, por gruaja ime nuk është aq e sigurt. Megjithatë ajo pranon se të trajtojë bar zhvendosur duket e lehtë. Për riders filluar, a mendoni se kalimi do të jetë shumë e shumë për t'u marrë me? ose shumë nga një zbavitje për të gëzojnë udhëtim, ose të jetë i sigurt? Gjithashtu, është një udhëtim të rehatshëm për një pasagjer? Unë e di se këto gjëra janë subjektive, por unë do të ende të doja të dëgjoj mendimet. I gjeni aksioneve vend në këto të jenë të pakëndshme për rides të gjata, por ka shumë opsione P seri që do të përshtaten. Unë nuk jam i sigurt se sa kohë e nget ju doni të shkoni në me një pasagjer, kështu që ajo mund ...

Lexo artikullin e plotë »

Bajaj Avenger 220 Shqyrtime kilometrazhin

rubrikë: Bajaj | 17 qershor 2015 | Comments Off në Bajaj Avenger 220 Shqyrtime kilometrazhin
Bajaj Avenger 220 Mileage Reviews

Bike dhe kilometrazhin Car Shqyrtime Bajaj Avenger 220 Bajaj Avenger është një nga motoçikletave disa lloj kryqëzor në dispozicion në Indi. Ajo u frymëzua nga largim Kawasaki dhe ishte nisur fillimisht me një motor 180cc. Kjo ka qenë tashmë gradualisht në rritje që do të vijnë tani me një motor 220cc. Hakmarrësi vjen me një 5 shpejtësia e transmetimit, një 14 rezervuar karburanti litër, një 4 stroke motor vetme cilindër, 19.03 PS Fuqia max, 17.5 max çift rrotullues dhe një wheelbase e 58.1 inç. Ju mund të blej një Avenger nga Delhi në një çmim ex-sallë ekspozite e RS. 76,835. Bajaj Avenger Mileage Duke pasur parasysh se Bajaj Avenger nuk është tuaj të rregullt merr-to-zyrën lloj i një biçikletë, kilometrazhin nuk është prioriteti i parë, kur është fjala për veçoritë. ...

Lexo artikullin e plotë »

Bajaj Avenger 200 DTSi

rubrikë: Bajaj | 16 qershor 2015 | Comments Off në Bajaj Avenger 200 DTSi
Bajaj Avenger 200 DTSi

Parashikim të ngasin një motor mundësuar nga motori 200cc Bajaj ka qenë ngadalë përtypet deri insides e mia. kjo, sidomos pas Shumi mini-testuar Pulsar 200 ndërsa unë isha larg dhe u kthye përçart. pastaj Nandu, brenda pak ditësh e që, mori duart e tij mbi motor jo nisur ende dhe nuk mund të ndalet duke folur për pulsar ëmbël ndonjëherë. Ai pastaj vazhdoi të Hound mua në ditët në vijim në lidhje me atë që unë ishte zhdukur. Kështu që këtu ishte shansi im atëherë Shumi ishte larg dhe aty ishte një motor mundësuar nga që fliste shumë për 200cc motorike up për provë. Vetëm këtë herë, ajo u ngjitur në kryqëzor Bajaj-së, hakmarrësi. tani, Unë kam udhëtuar versionin 180cc e hakmarrësit ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.