2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R Specifikimi, Çmimi dhe Picture …

rubrikë: Benelli | 20 Jun 2015 | Comments Off në 2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R Specifikimi, Çmimi dhe Picture …
2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R Specification, Price and Picture …

Shkarko falas 2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R Rishikimi 2013 Benelli Tornado Naked TRE1130R motor më sportiv me një dizajn atraktiv dhe shumë karakteristika. performanca e sistemit të frenimit është deri në TNT R. disk të dytë vala 320 mm krahasohen para me calipers radiale Brembo. mishërim absolute e efikasitetit. të lehta dhe të energjisë. operohet nga një pompë radiale Brembo. arzocchi shtojnë plotësisht rregullueshme 50mm poshtë forks dhe shock ZF Sachs pasme. gjithashtu plotësisht i përshtatshëm. për të përmirësuar performancën e pezullimit pasme dhe lejon TNT R për të zbuluar të gjithë fuqinë e tij në rritje. Madhësia front gomave 120/70 dhe. në pjesën e pasme. kalorës mund të zgjedhin në mes të 190/50 - Gomat seri - dhe edhe dy madhësive. ...

Lexo artikullin e plotë »

2009 Benelli Tornado Tre 1130 Rishikimi motor – Ultimate Motoçiklizëm

rubrikë: Benelli | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2009 Benelli Tornado Tre 1130 Rishikimi motor – Ultimate Motoçiklizëm
2009 Benelli Tornado Tre 1130 Motorcycle Review – Ultimate MotorCycling

2009 Benelli Tornado Tre 1130 | Rishikimi motor Intoxicating Torquey Triple themeluar së pari në 1911, motorcycles Benelli filloi kur veja Mama Teresa Benelli mbyt kryeqytetin e familjes në një biznes Pesaro garazh, duke shpresuar se do të ofrojë punë për gjashtë djemtë e saj. Nëpërmjet mëvonshme të shekullit të afërt--dhe pavarësisht shumë gara sukses-Benelli ka udhëtuar një rrugë ndonjëherë shkëmbor motor, përfundimisht duke u blerë nga grupi motor kineze Qianjiang në 2005. Mbajtjen e stafit origjinale Benelli dhe duke i lënë të gjitha të projektimit dhe prodhimit ende në Pesaro, Kombinimi i Azisë etikës së punës dhe dhunti italiane dizajn ka dëshmuar një kombinim të fuqishëm të vërtetë. Rezultati ka prodhuar disa re ...

Lexo artikullin e plotë »

Benelli Tornado 1130

rubrikë: Benelli | 18 Jun 2015 | Comments Off në Benelli Tornado 1130
Benelli Tornado 1130

Benelli Tornado 1130 Në një braktisje për. Sallon automobil Geneve Tough të. metalike shkallë me shkallë biçikletë. Vite prodhuesit garanci, Opsionet e financave normë të ulët në dispozicion, tregtari i plotë. Valves për aktivitetin e organizuar. Mirë se vini në Benelli. E Pesaro për ngjarjen e organizuar dhe shtator. Vendi më i madh i opinionit. Cu në llojin e motorit, zhvendosje, dhe më të veçantë se kurrë, të Companys. Disponueshmëria urdhër të veçantë si në qoftë se. Kur veja mama Tereza Benelli. Rs reg motoēikletat Benelli motore ebay, Pjesë pajisje. Benelli shtator. Scooters, tjetër. tre, katër-goditje. Motors eBay, pjesë. lodra Kit. manual pronarët për motoçikletë tuaj të përsosur me. pjesë, motorcycles Benelli uk bërë në Barnsley. ...

Lexo artikullin e plotë »

1970 Superbikes MV Agusta 750S America, Moto Guzzi 750S, Benelli 750…

rubrikë: Benelli | 17 Jun 2015 | Comments Off në 1970 Superbikes MV Agusta 750S America, Moto Guzzi 750S, Benelli 750…
Superbikes 1970s MV Agusta 750S America, Moto Guzzi 750S, Benelli 750…

1970 Superbikes Ajo që është e preferuar motor tuaj të të gjitha kohërave? Kjo është një nga shumë ilustruar udhëzon klasike motor që kam krijuar për komunitetin. shpresoj ta shijosh. Nëse dëshironi të mësoni më shumë në lidhje me klasik 1970 artit motor paraqitur në këtë udhëzues, ju lutem klikoni këtu. Ky udhëzues përmban disa cikle klasike motorike të 1970. Benelli 750 SEI BMW R90 / S Ducati 750 sport Honda CB750 Kawasaki 750 H2 LAVERDA Jota Moto Guzzi 750S MV Agusta 750S America Emri MV Agusta-është një legjendë në motoçiklizmit, për kompaninë nga Gallarate në Italinë veriore ka fituar jo më pak se 37 World Championships dhe mbi 100 titujt kombëtare. Ato prodhohen parë sportiv me katër cilindra e tyre ...

Lexo artikullin e plotë »

Tuner e martë: Anti-AMGs? Lorinser dhe Zender R107 SLS Makina gjermane për…

rubrikë: Benelli | 16 Jun 2015 | Comments Off në Tuner e martë: Anti-AMGs? Lorinser dhe Zender R107 SLS Makina gjermane për…
Tuner Tuesday: Anti-AMGs? Lorinser and Zender R107 SLs German Cars For…

Tuner e martë: Anti-AMGs? Lorinser dhe Zender R107 SLS vetëm dje, Paul rishqyrtohet një gjelbër të bukur 1986 560 SL dhe na kujtoi se këto makina janë në fund të tregut në aspektin e pronësisë klasike Mercedes-Benz konvertueshme. Ajo ishte vetëm disa vite më parë se W113 është çmim më poshtë $20,000; tani duke marrë në një shembull i mirë i kësaj makine do të përcaktojë ju prapa pjesën më të mirë të tri herë se shuma, nëse jo më shumë. Ndërsa sipas mendimit tim W113 ishte një makinë shumë prettier se pasardhës R107, nuk ka mohuar praninë dhe vlerën e këtyre viteve 1970 dhe 1980 drop-top Benzs ofertë. Ende, disa nga këto makina janë modifikuar si homologët Sedan; ato që kanë janë zakonisht makina AMG. Por sot ...

Lexo artikullin e plotë »

Arai helmetat prezanton edicionin e kufizuar 2014 Isle of Man TT Races helmetë

rubrikë: Benelli | 15 Jun 2015 | Comments Off në Arai helmetat prezanton edicionin e kufizuar 2014 Isle of Man TT Races helmetë
Arai Helmets introduces Limited Edition 2014 Isle of Man TT Races Helmet

IOMTT: Arai zbulon 2014 TT Races Limited Edition helmetë IOMTT Press Release: Japanese prodhues përkrenare Arai, Isle of Man Official partnerit TT Races helmetë, ka nisur gara e saj vjetore TT themed përkrenare në nivel 2013 Motor Show Live në NEC në Birmingham. Kompania ka qenë përkrahës krenar dhe partner i Isle of Man TT racave që 2007. Për të theksuar partneritetin e saj të veçantë me Isle of Man dhe racave TT, Arai prezanton një dizajn të veçantë: e 'RX-7 GP IOMTT' 14 'që do të prodhohen në një afat të kufizuar të prodhimit. Ajo është e bazuar në garë-gati RX-7 modelit GP, por Aldo DRUDI, nën nënshkrimin e tij '' D-Perf '', ka krijuar një dizajn mahnitëse për këtë version. ...

Lexo artikullin e plotë »

2009 Streetfighter Krahasimi: 2010 Ducati Streetfighter vs. 2008 Benelli…

rubrikë: Benelli | 14 Jun 2015 | Comments Off në 2009 Streetfighter Krahasimi: 2010 Ducati Streetfighter vs. 2008 Benelli…
2009 Streetfighter Comparison: 2010 Ducati Streetfighter vs. 2008 Benelli…

motor italian luftë civile Konkurrenca është e mirë për biznes. Ajo mban rrotat e kthesës inovacionit dhe çmimet poshtë. Dhe mirë të të gjitha, konsumatori është zakonisht fitues, korr përfitimet e produkteve më të mirë dhe përzgjedhje të madhe të zgjedhjes. A pak rivalitet brenda-kombëtar është gjithmonë i mirë për biznesin, shumë. Një ndjenjë të krenarisë për të qenë më të mirë nga vendin tuaj mban lapsa të mprehtë dhe netë vonë në zyrën e rutinë kur ka një tjetër lojtar nga oborrin e shtëpisë tuaj konkurrojnë për të njëjtën copë byrek. Ducati është një prani e pamohueshme në tregun botëror motor këto ditë, kështu që kjo do të duket se kompania me bazë në Borgo-Panigale ka pak për të frikës nga brenda. megjithatë, italiane ...

Lexo artikullin e plotë »

Benelli Tornado 900 Tre Limited Edition – 2002

rubrikë: Benelli | 13 Jun 2015 | Comments Off në Benelli Tornado 900 Tre Limited Edition – 2002
Benelli Tornado 900 Tre Limited Edition – 2002

Benelli Tornado 900 Tre Limited Edition – 2002 Tornado Tre-at! Gjërat e mira vijnë për ata që presin, ose në mënyrë që ata të thonë. E pra ne kemi pasur për të pritur një kohë të gjatë për Tornado që kur u shfaq për herë të parë në një audiencë të tronditur në korrik 1999. Është marrë djemtë Benelli një kohë për të marrë biçikletë në prodhim, por tani bikes para janë kodrina off line prodhimit Benelli. Glenn Le Santo udhëtoi për në Benelli shtab në Pesaro, Italia për të parë nëse Tornado Tre Limited Edition është një gjë e mirë dhe ishte me vlerë duke pritur për. Një nga gjërat e mëdha për të qenë një gazetar motor është se unë shpesh shoh një biçikletë të re fantastike në një shfaqje dhe mendoj se unë duhet të ngasin atë! Ndryshe Kthehu në mjegullat e kohës ...

Lexo artikullin e plotë »

2011 Benelli TNT R160 News

rubrikë: Benelli | 13 Jun 2015 | Comments Off në 2011 Benelli TNT R160 News
2011 Benelli TNT R160 News

2011 Benelli TNT R160 Print Email një shoku Kthehu Mbrapa Printo këtë faqe Pas një vonese të vogël, Benelli ka lëshuar e saj 2011 TNT R160 Streetfighter. Së pari zbulohet në 2010 EICMA Trego, the 2011 Benelli TNT R160 është mundësuar nga një motor 1131cc tre-cilindër çiftëzohet me një transmetimi gjashtë shpejtësi me një tufë heqël thatë. pretendimet Benelli 155.6 hp në 10,200 rpm dhe 88.5 ft-lb. të 8400rpm. Shasi përbëhet nga një mushkë çeliku dhe një strukturë alumini hedhur në strumbullar swingarm. Sistemi pezullimin është i përbërë nga një 50mm kokë poshtë MARZOCCHI pirun dhe një goditje ZF Sachs pasme. Me një të plotë 4.2 tank gallon (1 rezervë gallon), Benelli TNT R160 pretendimet një peshë 474 paund. Pesë-foli alumini-aliazh ...

Lexo artikullin e plotë »

Benelli Cafe Racer & Sport TNTs Rishikimi – Ultimate Motoçiklizëm

rubrikë: Benelli | 11 Jun 2015 | Comments Off në Benelli Cafe Racer & Sport TNTs Rishikimi – Ultimate Motoçiklizëm
Benelli Cafe Racer & Sport TNTs Review – Ultimate MotorCycling

Benelli Cafe Racer – TNTs Sport | rishikim rilindje: Benelli Motoçikleta Si brilante guximshëm për prodhuesit legjendar italian Benelli, ringjallur nga prag të shpërbërjes vetëm pak vite më parë, të shpërthimit përsëri në skenë me një makinë të gjitha-re mban mëkatuar duhur TNT nomenklaturën. Kjo është një deklaratë të guximshme lindur nga një kompani që, që nga fillimi i tij në 1911, ka duruar një përrallë e suksesit të lartësuar dhe shkatërrim melankolik pranë. Ajo filloi të gjithë shumë përulësi, 95 vite më parë, kur veja Teresa Benelli mbyt kursimet familjare në axhami "Benelli Garage" për të siguruar punësim të qëndrueshëm për gjashtë djemtë e saj. Pas disa dekadave të shijuar frytet e gara dhe komerciale ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

Born in the USSR

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.