Sturgis 2007

rubrikë: Ari i madh | 18 qershor 2015 | Comments Off në Sturgis 2007
Sturgis 2007

Mesazhi juaj është dërguar! Yass, redaktor i Vibes bërë një foto xhiruar nga Jay Allen County Line Saloon. Kjo është rrugë shumë e vështirë për të vënë atë të gjithë në fjalë, por Sturgis 2007 ishte një udhëtim të mahnitshme për mua. Intensiteti plot tension e sot tregojnë koncert dy javë më parë, më la pak energji për të mbajtur ritmin me atë që ndodhi më pas. Kështu që, i shpejtë, le të marrin një 2007 udhëtimi Sturgis. Kësaj radhe, ajo do të jetë një udhëtim foto si ajo do të jetë shumë e vështirë për të vënë të gjithë gjë ndrydhur në fjalë. e mërkurë, e enjte, e premte Ne u përpoq të ngasin, por stuhi të egër e vjedhur larg shumë orë të hipur mundshëm. Ne kemi marrë për të Wyoming disa herë. Pa këtë krijesë të keqe në Aladdin, Wyoming. Qyteti i Aladdin ...

Read full article »

qershor 16, 2005 Part 3

rubrikë: Ari i madh | 15 qershor 2015 | Comments Off në qershor 16, 2005 Part 3
June 16, 2005 Part 3

Mesazhi juaj është dërguar! BIKERNET LAJME FLASH – Amendamenti i katërt nga Julie Weems, Choppers VETEM në Hawaii info dhe SS Në News. LA KALENDARI biçikletë SHOW Sponsorizuar nga BIKERNET.COM– Harta e plotë dhe aktuale Ekspozuesit Lista është në faqen tonë të internetit në http://www.FastDates.com/BIKESHOW.HTM. Ne jemi shumë afër për të shitur jashtë tani me disa 160 Ekspozuesit dhe të gjithë emrat e mëdha janë në vend. Signups janë ende vijnë në në një normë prej rreth 2-3 një ditë, kështu që ne me siguri do të shesë jashtë javën e ardhshme dhe të vazhdojë të shkojë me normën tonë të mëparshme të rritjes prej rreth 20% Rritja në vit në ekspozuesve dhe spektatorëve.. Mbretëresha Mary ka punuar me ne për të zgjeruar më tej ekspozuesve në Catalina Ferry ...

Read full article »

2007 Big Bear Choppers sajë Prostreet Road Testuar Hot Bike

rubrikë: Ari i madh | 10 qershor 2015 | Comments Off në 2007 Big Bear Choppers sajë Prostreet Road Testuar Hot Bike
2007 Big Bear Choppers The Sled ProStreet Road Tested Hot Bike

0704_hbkp_14_z + 2007_big_bear_choppers + the_sled_prostreet.jpg në 7,000 këmbët mbi pellgun e Los Angeles, Big Bear Lake është e njohur për rrugët e saj twisty malore, Aktivitetet e kohës së lirë, dhe pamje të lë pa frymë. Ajo gjithashtu ndodh të jetë shtëpia e Mona dhe Kevin Alsop së Big Bear Choppers (BBC). Për të kaluarën 10 vjet, BBC ka qenë testimin dhe shtyjnë kufijtë në atmosferë të pastër që përfshin të V-Twin treg me porosi. që nga 2001, BBC ka qenë prodhuesi kryesor i bikes unassembled. Me kits e kompanisë që ju të merrni çdo gjë për të vënë biçikletë së bashku (përveç aftësive dhe bojë), dhe çdo biçikletë vihet dot në lojë deri para se të nisej nga fabrika për të siguruar punon çdo gjë dhe ...

Read full article »

2008 Big Bear Choppers G.T.X. Rishikimi motor – Ultimate Motoçiklizëm

rubrikë: Ari i madh | 8 qershor 2015 | Comments Off në 2008 Big Bear Choppers G.T.X. Rishikimi motor – Ultimate Motoçiklizëm
2008 Big Bear Choppers G.T.X. Motorcycle Review – Ultimate MotorCycling

2008 Big Bear Choppers G.T.X. | Rishikimi motor Me fraza të tilla si të afërt recesioni dhe kriza e kreditit në rrotullim të rënda këto ditë, ju do të jetë i falur për të pritur 2008 të jetë një vit i ofertave konservatorë në tregun luksoze-turne. i përgjithshëm, industria motor pashë shitjet e palos në 2007, pas viteve të rritjes së qëndrueshme. Me të parë kupën skalitur audaciously e G.T.X ri Big Bear choppers '. Prostreet Bagger për herë të parë, ju mund të pyes veten nëse Kevin Alsop, Australian lindur themeluesi i kompanisë, ka lejuar abonimin e tij të Wall Street Journal të gaboj. Pavarësisht lajmeve përgjithësi patologjik ekonomike, nuk duket të jetë një rilindje në rregull në biznesin Bagger, veçanërisht ...

Read full article »

Australian Road Safety

rubrikë: Ari i madh | 3 qershor 2015 | Comments Off në Australian Road Safety
Australian Road Safety

Rrugët Australian Rrugët Australiane janë shumë më të sigurta sot, krahasim mes të viteve 1970. Në periudhën para këtë moment të rëndësishëm në ndërgjegjësimin e sigurisë të automjeteve, të dy teknologjive dhe qëndrimet e automjeteve nuk ishin pjekur mjaft për të marrë sigurinë e automjeteve seriozisht. Konsideroni e mëposhtme: Para 70 – Ka ligje seatbelt në vend – Siguria në jo dizajn biçikletë një prioritet – Rregulloret seatbelt zbatuar – Sistemi i përmirësuar rrugor dhe monitorimin e trafikut – zbatimi strikt i rregullave të qarkullimit rrugor, duke theksuar lëvizëse dehur – dhënat Crash bëhet burim informacioni për dizajn biçikletë Për shkak të rritjes së vetëdijes në rëndësinë e marrjes bikes më të sigurt, Australian ...

Read full article »

Big Bear Model Touring GTX Testuar

rubrikë: Ari i madh | 31 Mund 2015 | Comments Off në Big Bear Model Touring GTX Testuar
Big Bear Touring Model GTX Tested

Mesazhi juaj është dërguar! Big Bear Lake Kalifornisë ishte nën disa këmbët e dëborës si Aussie Kevin Alsop më çoi atje nga aeroporti LA dhe më shumë borë është parashikuar. Perënditë e motit patjetër të kishte vendosur që unë nuk ishte duke shkuar për të hipur GTX X-pykë përsëri poshtë rrugës Twisty dhe pabesë malor të nesërmen në mënyrë që ne të drejtuar Plan B. Pas një turne të fabrikës zënë dhe një vështrim mbi një ryshfet prej bikes BBC gatshme për eksport – disa në Australi dhe të tjera në Lindjen e Largët dhe Evropën – Ne vendosur poshtë me një pizza dhe disa birra për të diskutuar perspektivën ekonomike botërore dhe efektin e saj në botë motor. Bukurinë e duke qenë një prodhues i ngrohtë me një relativisht të vogël ...

Read full article »

Harley Davidson mansheta Logo Badge Motor Cycle Super Bike Moto GP Speed…

rubrikë: Ari i madh | 25 Mund 2015 | Comments Off në Harley Davidson mansheta Logo Badge Motor Cycle Super Bike Moto GP Speed…
Harley Davidson Cufflinks Logo Badge Motor Cycle Super Bike Moto GP Speed…

2000s themelues(s) William S. harley Arthur Davidson Walter Davidson William A. Davidson Shtabi Milwaukee, Wisconsin, U.S. njerëzit kyç Keith E. Wandell, CEO Produkte Motoçikleta Të ardhurat Rritja US 5310000000 $ (2011)[1] Të ardhurat operative Rritja US 829.900.000 $ (2011)[1] Të ardhurat neto Rritja US 599.100.000 $ (2011)[1] Totali i aktiveve Rritja US 9674000000 $ (2011)[1] kapitali i përgjithshëm Rritja US 2,420 miliard $ (2011)[1] punonjësit 6,000 (dhjetor 2011)[2] Harley-Davidson Inc[3] (NYSE: hOG, dikur HDI[4]), shpesh shkurtuar H-D ose Harley, është një prodhues amerikan motor. E themeluar në Milwaukee, Wisconsin, gjatë dekadës së parë të shekullit të 20, ajo ishte një nga dy të mëdha ...

Read full article »

1955 Triumph T 100 Custom Chopper Terhi-së Ride Rruga Chopper

rubrikë: Ari i madh | 18 Mund 2015 | Comments Off në 1955 Triumph T 100 Custom Chopper Terhi-së Ride Rruga Chopper
1955 Triumph T 100 Custom Chopper Terhi’s Ride Street Chopper

0605_stcp_12_z + 1955_Triumph_t_100_custom_chopper + engine.jpg Ne fluturoi mbi në Helsinki, Finlandë, dhe i tëri me disa miq në KOPTERI Magazine për një udhëtim të vogël rrugor në Suedi për të marrë pjesë në NORRTELJE Custom Bike Trego, e cila është mbajtur në lidhje me 100 milje në veri të Stokholmit, Suedi. Shfaqja NORRTELJE është vënë në nga Twin Club M.C. për të kaluarën 30 vjet dhe është larg nga shfaqje më prestigjioze porosi motor në të gjithë Skandinavi. Fituesit nga NORRTELJE janë të ftuar për të sjellë bikes e tyre mbi të Las Vegas për Konkursin Building Bike Big Twin West Kampionatit Botëror. Ne do të kemi më shumë nga emisioni NORRTELJE në numrin e ardhshëm. Pasi u kthyem në Finlandë nga pjesëmarrja në shfaqje ...

Read full article »

Lot speciale – Regional Internet Auto / Car Deals Directory

rubrikë: Ari i madh | 17 Mund 2015 | Comments Off në Lot speciale – Regional Internet Auto / Car Deals Directory
Lot Special – Regional Internet Auto / Car Deals Directory

MAKINA TRUCKS | motorcycles | RECREATIONAL | PJESË AUTO më lejoni të blerë ose fix ATV tuaj ,në kërkim të thyer ,jo të rrjedhshëm apo duke mos përdorur ATV ,dirtbikes,traktorë lëndinë, Ne mund të bëjmë 847 344 9858 2001 Southwest Expressline 24 ft mbyllur trailer tandem. frenat elektrike me bateri të re. (Battery zëvendësuar Gusht. 2010) Drop poshtë derën luftoj ka një hapjen e 5′ lartë x 4′ i gjerë. përdoret kryesisht për të transportuar mobilje antike. Great për transportin e / motoçikleta ruajtjen! $3500 Obo. 1997 Yamaha Vmax 600 XT sajë me motor me vetëm 3,500 milje. Gjithmonë fillon në pull parë ose të dytë. Ajo nuk ka fillim elektrike apo të kundërt. Modifikimi i vetëm është një grup prej lëkure plastike skive. Udhë nuk është zgjedhur. ...

Read full article »

Express Oil Change Bellingham – Northwest Honda

rubrikë: Ari i madh | 17 Mund 2015 | Comments Off në Express Oil Change Bellingham – Northwest Honda
Express Oil Change Bellingham – Northwest Honda

Ndryshimi Oil / Quick Lube Në Honda e Bellingham në Bellingham, WA, Express tona ndryshim të naftës bays do të merrni ju në, jashtë dhe në rrugë shpejt. Express Qendra jonë ndryshim të naftës është gjatë ditëve të javës të hapura prej orës 8 paradite deri në 4:30pm dhe të shtunave prej orës 8 paradite deri 4pm. shërbim të plotë ndryshimi ynë naftës përfshin: Të ndërrimit të vajit dhe zëvendësuar me të reja Replace filtër nafte Top off lëngjeve pezullimin Lubrifikoje Kontrolloni katër lëngjet Wheel Drive si e zbatueshme Një mirësjellje inspektim 17-pikë që përfshin gjendjen e lëngjeve jetike automjetit tuaj dhe një provë e baterisë Kontrolloni frenat tuaj (kur dukshme) Inspect filtrin tuaj ajrit dhe filtri kabinës dhe zëvendësuar ato si të nevojshme (pagesë shtesë për filtrat) Nëse kjo tingëllon mirë, ka ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.