Bikes se koha e harruar – Bimota Tesi 1D – faqe 5 – Features – Visordown

Rubric: Bimota | 19 Jun 2015 | Comments Off në Bikes se koha e harruar – Bimota Tesi 1D – faqe 5 – Features – Visordown
The bikes that time forgot – Bimota Tesi 1D – Page 5 – Features – Visordown

Bikes se koha e harruar – Bimota Tesi 1D Pak bikes mund të bëjnë një grup betejë-thekur, nisur lodhur nga gazetarët dhe profesionalisht cinike biçikletë heshtur në frikë shtangur, por Tesi është një prej tyre. Kur ajo ishte mbështjellë nga furgoni në Brands Hatch një hush zbritur si ne thjesht filluar në atë. Beautiful nuk vjen edhe afër. Edhe snapper Oli, një njeri i cili do të dështojnë për të rritur aq shumë si një vetull në qoftë se Valentino Rossi hipi kaluar atë në një unicycle kënduar himni kombëtar italian ishte i impresionuar. Ju nuk mund të ngasin atë, ai tha, punctuating heshtjen. Është shumë e përkryer. Ai kishte një pikë shumë, sepse kurrë nuk kam qenë aq i frikësuar e duke dëmtuar një biçikletë provë si ky, sepse ...

Read full article »

1997 Bimota 500 V Due

Rubric: Bimota | 19 Jun 2015 | Comments Off në 1997 Bimota 500 V Due
1997 Bimota 500 V Due

Ground Breaking Bimota-së, Dy-Stroke Rocket Kjo biçikletë do të ketë riders sportive’ normat impuls gara në mbingarkesë — edhe para se të marrë në shalë. Në fillim të vitit të ardhshëm një moment historik do të jetë e shkruar në librat e historisë, kur prodhimi seri fillon në motor e parë dy-stroke në më shumë se 10 vjet për të përmbushur kërkesat e të gjithë EPA 50 shtete në SHBA, dhe kudo tjetër në botë për këtë çështje. Dhe çfarë një motor që do të jetë. Bimota, ndërtuesit e bikes më të veçantë sportive në botë, do të lëshoj 500cc dy-stroke V-binjak tyre, veshur për të vrarë në mënyrë të plotë livre garë-tech. Kjo biçikletë do të ketë riders sportive’ normat impuls gara në mbingarkesë — ...

Read full article »

Bimota Testi rrugë db6 background pa pagesë desktop – pa pagesë letër-muri image

Rubric: Bimota | 16 Jun 2015 | Comments Off në Bimota Testi rrugë db6 background pa pagesë desktop – pa pagesë letër-muri image
Bimota db6 road test free desktop background – free wallpaper image

Bimota Testi rrugë db6 pa pagesë letër-muri në të lirë kategori prejardhje desktop: Motocross-motor-bike-prejardhje . Wallpaper foto koment: Bimota Testi rrugë db6 background pa pagesë desktop. Titulli image background: Bimota Testi rrugë db6. Image emrin e file: 512103975.jpg letër-muri lloj foto: imazh. format: image / jpeg. Zgjidhja e kësaj tabloje muri: 1920 x 1200 pixels. madhësia e skedës Desktop muri: 268.40 KB. Wallpaper etiketuar me: Bimota Testi rrugë db6,background pa pagesë desktop,pa pagesë letër-muri . Emri kontribues: i panjohur, no name kusht ose ngarkoni anonim. kontakt kontribues / shënim: i panjohur, nuk sigurohet ose ngarkoni anonim. website kontribues: i panjohur, asnjë kusht website ose ngarkoni anonim. ...

Read full article »

2006 burra 985 C3 4V Road Test & rishikim – motoçiklist Magazine

Rubric: Bimota | 15 Jun 2015 | Comments Off në 2006 burra 985 C3 4V Road Test & rishikim – motoçiklist Magazine
2006 Vyrus 985 C3 4V Road Test & Review – Motorcyclist Magazine

Funksionimi biçikletë Future Shikoni rreth këtu, thotë Ascanio Rodorigo me një valë lakonike të dorës së tij të djathtë në grup lavdishme të motoçikletave çmuara brenda Muzeut Vintage Motorsports Barber. Ndonjë nga këto bikes të bëra në të kaluarën 50 vjet kanë qenë të gjitha ndërtuar në të njëjtën mënyrë, me dizajnin e njëjtë dhe të njëjtat gabimet. Është objektivi ynë që të përpiqen për të bindur njerëzit për të marrë një vështrim të ri në hartimin dy rrota shasi. Kjo është sfida ime–Kjo është sfida ime. Rodorigo, 43, filloi të punojë për Massimo Tamburini në Bimota përsëri në 1983-'84, para se të bosi Cagiva Claudio Castiglioni joshur larg AT në emrin e kompanisë për të krijuar vepra të tilla të artit si Ducati iconically bukur 916 ...

Read full article »

Bikes Speciale Sport: Part 3: Bimota V-shkak – Team-BHP

Rubric: Bimota | 14 Jun 2015 | Comments Off në Bikes Speciale Sport: Part 3: Bimota V-shkak – Team-BHP
Special Sport Bikes: Part 3: Bimota V-Due – Team-BHP

Bikes Speciale Sport: Part 3: Bimota V-shkak Bikes Speciale Sport: Part 3: Bimota V-shkak Bimota V-shkak: Fryti i ndaluar Fundjaven e kaluar, pavarësisht se janë nën motit, I kontrolluar nëpërmjet një kuti kartoni të rrënuar për artikullin tim të preferuar në motoçiklist [ose Cikli Botërore] Revista titulluar - "trokitur në derën e qiellit" - qiellin aludoi për këtu është Rimini, Itali, shtëpi e Bimota. Unë nuk mund të gjeni atë, por me ndihmën e djalit tim, nisi një projekt për të ringjallur mbetjet e fundit të grumbullimit time video të garave F1 nga vitet '90. Unë kisha disa qindra kaseta e racave të plotë dhe seanca kualifikuese - reduktuar tani në rreth 30. artikullin tim të ardhshëm duhet të ketë një titull të prirur: "Tani duke luajtur në Ksanjeev-së – ...

Read full article »

2000 Bimota Db4 W / fabrikë RACE KIT – XLNT për shitje në 2040motos

Rubric: Bimota | 14 Jun 2015 | Comments Off në 2000 Bimota Db4 W / fabrikë RACE KIT – XLNT për shitje në 2040motos
2000 BIMOTA DB4 W/FACTORY RACE KIT – XLNT for sale on 2040motos

Bimota Db4 W / garë FABRIKE info KIT tech lloj: Sport Bike Engine Size (cc): 904 garanci: Automjeteve nuk ka një garanci ekzistuese për shitje nga: Private VIN Shitës: ZESDB4002YR000012 Bimota Db4 W / FABRIKE Përshkrimi RACE KIT 2000 Bimota Db4 w / Fabrika Race Kit – WINE: ZESDB4002YR000012 Ky motor është një shumë e bukur dhe shumë origjinale 2000 Bimota Db4 me fabrikë skemën Tri-colore bojë – Modeli dhe bojë skemë im i preferuar që Bimota ka bërë ndonjëherë. Ajo është e pajisur me të rrallë Gara Fabrika Kit e cila përfshin keihin FCR carbs (jo asfiksim), një tank të veçantë me gaz Bimota të qartë carbs, Corse titan shkarkimit, dhe një goditje Ohlins pasme. Biçikletë shkon super të mirë dhe po tejkalohen vetëm herë pas here ...

Read full article »

2010 burra 987 C3 4V: Fastest, më biçikletë të fuqishme të prodhimit në botë…?

Rubric: Bimota | 11 Jun 2015 | Comments Off në 2010 burra 987 C3 4V: Fastest, më biçikletë të fuqishme të prodhimit në botë…?
2010 Vyrus 987 C3 4V: Fastest, most powerful production bike in the world…?

fije: 2010 burra 987 C3 4V: Fastest, më biçikletë të fuqishme të prodhimit në botë. 2010 burra 987 C3 4V: Fastest, më biçikletë të fuqishme të prodhimit në botë. Kështu që unë jam vetëm surfing web, erdhi nëpër këtë kolonë Motor News në: -si Vyrus Motorcycles është deklaruar se ata kanë më të shpejtë e prodhimit Bike në Botë. __________________________________________________ _______________ 2010 burra 987 C3 4V: Fastest, më biçikletë të fuqishme të prodhimit në botë. Vyrus ri 987 C3 4V ka të ngjarë të jetë i ngjashëm në pamje të makinave të mëparshme Vyrus, por në aspektin e pushtetit dhe teknologji, ajo do të jetë në një botë të ndryshme. Ascanio Rodorigo, i cili ka punuar me Massimo Tamburini në Bimota në ...

Read full article »

Bimota DB7 – Fiber karboni – Motoçiklist Magazine Online Faqe 2

Rubric: Bimota | 11 Jun 2015 | Comments Off në Bimota DB7 – Fiber karboni – Motoçiklist Magazine Online Faqe 2
Bimota DB7 – Carbon Fiber – Motorcyclist Magazine Online Page 2

Ducati Powered DB7 Model Bimota Të gjithë bodywork është karbon-fiber, siç janë pjesët e ndryshme të tjera duke përfshirë roje zinxhir dhe të mbuluar thatë tufë. Së bashku me copa strehoj-alumini me kujdes machined përfshirë kuvendet footpeg dhe leva e kontrollit, ata e bëjnë për një makinë të bukur të detajuar, pse kur shqyrton atë në gropë korsi Misano unë nuk mund të ndihmojnë duke menduar se xhamash integruar peshqesh së, e cila përfshin vrima të rrumbullakëta për fenerët binjake, dukej si një grimë e një mendim i mëvonshëm. Jo se unë u ankuar në lidhje me atë ose pasqyra tipike e ngushta si unë hodhi një këmbë mbi të mjaft të ulët, vend thinly mbushur single, arriti përpara për klipin-ons ulëta, gjuajtur deri DB7 dhe ...

Read full article »

Mis Grant – FashionMag.com Mbretëria e Bashkuar

Rubric: Bimota | 10 Jun 2015 | Comments Off në Mis Grant – FashionMag.com Mbretëria e Bashkuar
Miss Grant – FashionMag.com United Kingdom

rezultatet e kërkimit 109 artikuj publikuara me fjalën (s) apo fraza Mis Grant në News, Videos, photo galleries, Agjenda dhe të renditura nga Takon Descending . arkiv 18/02/2014 London modës tregon marrin frymëzim nga pikturë, sportive . tërhoqi frymëzim nga artistë në Bloomsbury Grupit të Londrës në fillim të shekullit të 20, e cila përfshinte piktorë Duncan Grant dhe Roger Fry.What kam kërkuar për të bërë është të përpiqet për të kapur atë shpirt në mbledhjen – the. 12/02/2014 Partnerët Lectra me CFDA për të mbështetur Nismën Moda Prodhim . Kompanitë e modës York. Lajmi vjen ashtu si Iniciativa Manufacturing Fashion lëshuar emrat e përfituesve të saj të parë të granteve: New York qëndisje Studio, ...

Read full article »

Specs motor

Rubric: Bimota | 10 Jun 2015 | Comments Off në Specs motor
Motorcycle Specs

FZR1000 Yamaha është një biçikletë maksimale sportive në çdo kuptim dhe ka jetë- o të vijë diçka e një standard industri. Makinë ka Y’ fitoi të panumërta Bike e Vitit çmime dhe ka qenë edhe votuar biçikletë të mirë të viteve tetëdhjetë. Suksesi i tij në masë të madhe mund t'i atribuohet faktit se ajo bën gjithçka mjaft mirë dhe n asgjë veçanërisht të keq. Ajo ka fuqi të habitshme ende shasi mund të trajtojë atë dhe të dorëzojë punën përmes gomave në rrugë. më shumë në mënyrë të konsiderueshme, është e rehatshme dhe kalorës-friendly. Edhe pse të pamohueshme një makinë të pastër sportive, aftësitë e saj nuk janë të kufizuar të shitjes hipodrom dhe në mbarë botën konfirmojnë pozitën e saj si një nga bikes shumë të mira rrugore në dispozicion. zhvilluar ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.