1991 BMW 850 V12 6 Speed ​​Faqja Kryesore Internet

rubrikë: BMW | 20 qershor 2015 | Comments Off në 1991 BMW 850 V12 6 Speed ​​Faqja Kryesore Internet
1991 BMW 850 V12 6 Speed Home Page

1991 BMW 850 V12 6 shpejtësi 1991 BMW 850 6 shpejtësi. 28milje K, historia pronari koleksionist nga viti i ri. I njohur nga shumë si një nga shembujt më të mirë të mbijetuar të një 8 seri, Kjo makinë ka qenë asgjë, por lodër e një koleksionist i viti të ri dhe të trajtohen si të tillë. Me të vërtetë një shembull që përfaqëson 8 seri të duhur si një nga makinat më të veçantë dhe të përjetshëm prodhuar ndonjëherë. Shembujt më të lartë të mbijetuar original milje ulët BMW 8 seri vetëm mund të provojë të jetë collectible dhe aq e vlefshme sa shembujt më të lartë të '60 makinat e muskujve dhe të ngjashme në të ardhmen e afërt. Kjo është me siguri një makinë shumë më të denjë se sa disa të përmendur. Çfarëdo rast ose opinione, disa do të argumentojnë se BMW 8 seri është një makinë përjetshëm ende ...

Read full article »

BMW K1300R: Ende kthyer kokat Wheels24

rubrikë: BMW | 19 qershor 2015 | Comments Off në BMW K1300R: Ende kthyer kokat Wheels24
BMW K1300R: Still turning heads Wheels24

BMW K1300R: Ende kthyer kokat autor: Thahet VAN DER WALT BMW ka një numër të bikes të shkëlqyer në treg: S1000rr, bikes aventurë F-series, K dhe R-seri tourers dhe mbreti i tyre të kodrës (dhe shumë e shumë të gjitha të terrenit përreth se kodër), R1200GS jashtëzakonisht popullor. Këto bikes mbledhë një shumë vëmendjen e mediave kështu që ka disa modele që vuajnë në errësirë ​​relative pavarësisht se janë makina shumë të mira në të drejtën e tyre. Një i tillë është K1300R. DUKET DEPARTAMENTI Parimi themelor i biçikletë daton në 2005, fillimisht me një motor 1200cc. Në 2009 Biçikleta (së bashku me pjesën tjetër të K-seri) mori një 1300 motor si dhe një vështrim të ri. ajo ruan ...

Read full article »

NEVOJA 4 SPEED

rubrikë: BMW | 19 qershor 2015 | Comments Off në NEVOJA 4 SPEED
THE NEED 4 SPEED

2005 K1200S Rishikimi Për shqyrtimin e K1200S e parë që mbërritën i shkruar 3/25/2005 – Update 4/17/2005 MADNESS KONTROLLUAR: BMW K1200S TEST RIDE me K1200RS dhe Suzuki GSX-R1000 Referencat 2005 BMW K1200S me 1 milje mot: 45 f / 7 c – i mbuluar me re, por Dry Total distancë udhëtim: 70 milje VËSHTRIM: Lajmi i ri Hyper-Sport BMW shpërtheu në tetor të 2003. vet Revista Motorrad Gjermanisë për shkak të gabime në sigurinë në studio të projektimit BMW, publikuar fotografitë aktuale të kuadrit të Superbike e krejt të re, Hossack frymëzuar fund para Duolever, motor dhe të reja puna trupi . Për ndoshta herë të parë në kujtim të kohëve të fundit, riders sportive kudo ndaluar e tyre ...

Read full article »

Chris Pfeiffer merr jashtë 2008 Streetbike Freestyle World Championship…

rubrikë: BMW | 18 qershor 2015 | Comments Off në Chris Pfeiffer merr jashtë 2008 Streetbike Freestyle World Championship…
Chris Pfeiffer takes out the 2008 Streetbike Freestyle World Championship…

BMW Stunt Rider Pfeiffer World Champion, përsëri. Chris Pfeiffer BMW Motorrad ka mbrojtur me sukses Kampionatin Botëror Streetbike Freestyle në Cyrih, e cila u zhvillua këtë fundjavë në SWISS-MOTO motor, Scooter dhe Ekspozita Tuning në Cyrih, Switzerland. Të 37-vjeçare gjermane procedurat dominuar edhe një herë në bordin BMW F tij 800, duke fituar secila nga katër raunde të gjithë fundjavës, për të mbajtur kurorën ai fitoi në këtë ngjarje inauguruese në 2007. Vendi i dytë shkoi për Portuguese kalorës Humberto Ribeiro, ndërsa arrestimi në podium ishte Sébastien Desbonnet nga Franca. Pfeiffer vuri përballë aftësitë e tij kundër 16 konkurrentët nga 12 vende të ndryshme, dhe edhe njëherë dëshmoi se kur ...

Read full article »

BMW rrota – i vërtetë & Performance Turner Motorsport

rubrikë: BMW | 18 qershor 2015 | Comments Off në BMW rrota – i vërtetë & Performance Turner Motorsport
BMW Wheels – Genuine & Performance Turner Motorsport

BMW rrota – Performance Genuine Apex Flow Formohet Alloy Wheels I ri! Shiko pjesë brenda kësaj kategorie që përshtaten makinën tuaj! APEX rrota janë shokun e përkryer për BMW tuaj. planet e tyre janë të frymëzuar nga rrotat klasike motorsport të së kaluarës, por me një qasje të re për prodhim dhe mbështetjen e klientëve. APEX ofron madhësive më shumë rrota, ofset, dhe kombinimet e ngjyrave se çdo markë tjetër rrota që ne kryer. Dhe ata janë të gjitha cilësi të jashtëzakonshme. APEX përdor prodhimit të derdhjes me rrjedhje që prodhon një rrotë të fortë, por të lehta në peshë. Si dhe të jetë e këndshme për syrin këto janë rrota shumë të fortë dhe funksionale që janë në shtëpi në rrugë, si dhe hipodrom. Dizajni është e bazuar ...

Read full article »

Njësoj si origjinale 999

rubrikë: BMW | 17 qershor 2015 | Comments Off në Njësoj si origjinale 999
Same as Original 999

999 Njësoj si origjinale 8 dhjetor 2009 Për ata që duan stil i lirë, emri Chris Pfeiffer do të kishte qenë i njohur. Duke përdorur F800R BMW motor, një seri e titujve kampionatit janë arritur. Duke filluar nga Riding Kampionit Evropian Stunt, në 4 herë kampion botëror. Dhe shumë kampionate të arritur. "Unë me të vërtetë e vlerësojmë mbështetjen e madhe të ofruar nga BMW, dhe për mua vetëm F800R biçikletë marifet përsosur. Siç kam theksuar në më të fundit,"Chris Pfeiffer shpjegon. Hendrik Nga Kuenheim, BMW Motorrad President, ka mbajtur premtimin e tij nëntorin e kaluar. Ai ka thënë se, BMW do të paraqesë një kopje të Cris Pfeiffer Edition F800R kur prezantohet për publikun në EICMA, milan. Ky motor është ...

Read full article »

BMW G 650 GS 2014

rubrikë: BMW | 17 qershor 2015 | Comments Off në BMW G 650 GS 2014
BMW G 650 GS 2014

BMW G 650 GS 2014 unë jam i dashur për të marrë një biçikletë, një detyrë të dyfishtë për të qenë të shumta, megjithatë unë jam duke dëgjuar disa objekte kontradiktore rreth asaj se si i fuqishëm është edhe shumë efektive për një newbie. i duhuri 2 individët unë e di që e njohin çdo gjë në lidhje me këtë thonë se edhe 250cc është shumë më e një sasi e tepruar e megjithatë shumë të Testimonials në bikes kam lexuar nëpër të them se 650cc është shumë i mirë për nxënësit, Unë kam dëgjuar për atë në thelb më e lidhur me BMW G 650 gs. çelësi 3 bikes unë jam në kërkim për të janë se një, crf250l Honda dhe Honda xr650l. I teknikë për të bërë përdorimin e tij nuk ka rëndësi se çfarë kam marrë 50% për rrugë anësore pesëdhjetë% për ndyrësi. Unë nuk do të ketë ndonjë hipur dhënave ...

Read full article »

RM Auctions: Ferrari 512 BBI 1983 – klasike SHITUR këmbimit

rubrikë: BMW | 17 qershor 2015 | Comments Off në RM Auctions: Ferrari 512 BBI 1983 – klasike SHITUR këmbimit
RM Auctions: Ferrari 512 BBi 1983 – SPRZEDANE Giełda klasyków

RM Auctions: Ferrari 512 BBI 1983 - SHITUR 1983 Ferrari 512 BBI Të jetë ankand të shtunën, marsh 8, 2014 $175,000 - $200,000 Shasia asnjë. ZFFJA09B000044881 340 bhp, 4,942 aliazh cc sheshtë-12, Bosch K-Jetronic injektimit të karburantit, pesë-speed manual Transaxle, përparme dhe të pasme pezullimin pavarur me gjatësi jo të barabartë A-krahë, dyshe burime pasme spirale, bar anti-roll, dhe dampers hidraulike, dhe katër-rrotë frenat hidraulike disk. wheelbase: 98.4 në. Ferrari Berlinetta portreti Boxer, përfundoi në Rosso Corsa me trim i zi Shërbimi përfunduar kohët e fundit i madh, duke përfshirë një tufë të re vetëm nën 23,000 kilometra nga re Pas drejtimin e 365 GT / 4 BB dhe 512 BB para saj, Ferrari-së ...

Read full article »

Board Mesazhi BMWMOCM: 1984 Edition BMW R100RT Final PER SHITJE

rubrikë: BMW | 15 qershor 2015 | Comments Off në Board Mesazhi BMWMOCM: 1984 Edition BMW R100RT Final PER SHITJE
The BMWMOCM Message Board: 1984 BMW R100RT Final Edition FOR SALE

1984 Edition BMW R100RT Final PER SHITJE Postuar nga Joe Fedorka në 5/5/2008, 11:36 jam NE SHITJE: 1984 BMW R100RT 'EDICIONI FINAL' Asking $5000.00 - duhet të shesë - email tek jfedorka@gmail.com ose telefononi 651.592.1521 për më shumë informacion ose të planifikojë një shikimin. Një udhëtim i madh për të rëndë "AIRHEAD" Aficionado. blerë me 30,000 milje në rrugëmatës. Tejkalohen pak më shumë se 1000 milje nga viti restaurimit. Biçikletë nuk ka treguar ndonjë shenjë të abuzimit në blerje, vetëm neglizhimi. blera qershor 2007 për $3000.00. Me shume se $2000.00 investuar në pjesë dhe shërbimeve të nënkontraktuara. përafërsisht 600 orë të hulumtimit / studimit dhe pikëllim gjarpërues për të rivendosur biçikletë në gjendjen e saj të tanishme. Shumica e ...

Read full article »

BMWs F650GS – një biçikletë nivel të hyrjes? MIND mbi motor

rubrikë: BMW | 13 qershor 2015 | Comments Off në BMWs F650GS – një biçikletë nivel të hyrjes? MIND mbi motor
BMWs F650GS – an entry level bike? MIND over MOTORCYCLE

BMWs F650GS - një biçikletë nivel të hyrjes? Thellë në profilin tim në web faqen time ju do të gjeni një listë të shkurtër të bikes më zhgënjyese unë kam tejkalohen. Natyrisht kjo është një gjë personale, dhe unë kam kapur një shumë kritikë e ashpër gjatë viteve për të përfshirë makina të ndryshme në listën që kanë kapur zemrat e pronarëve të tyre ', por jo e imja. Lartë deri atë listë ishte origjinal '94 Funduro BMW. Projektuar si një makinë nivelin e hyrjes, biçikletë origjinal 650cc cilindër të vetme ishte anemik, mbipeshë, mbi-gjatë dhe i papërkulur - kjo ishte asgjë, por fun. I erdhi nëpër këtë biçikletë duke punuar për të CSM-në 1996, në Mbretërinë e Bashkuar të gjerë shkollë trajnimi motor që dominohet trajnim biçikletë në vitet '90. Si djalë i ri, Unë isha i fundit në ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.