1969 BSA 441 Victor speciale – Motorcycles klasik britanik – Classics motor

rubrikë: BSA | 20 Jun 2015 | Comments Off në 1969 BSA 441 Victor speciale – Motorcycles klasik britanik – Classics motor
1969 BSA 441 Victor Special – Classic British Motorcycles – Motorcycle Classics

Related Content Benelli Sei Barry Porterit 750 Barry Porter diskuton mbajnë dhe hipur Benelli Sei tij 750. Gjendet në eBay: 1963 BSA Thunderbolt Enden nëpër kupën qiellore që është eBay, shumë gjëra të kapur syrin tonë këtë javë, por vinin. John Michael Sullivan-së 1969 BSA Rocket Atëherë dhe Tani John Stratton na tregon fotot e tij vëllai-in-ligj-së 1969 BSA Rocket, atëherë dhe tani. 1953 BSA Bantam A 1953 BSA Bantam në ekran me motoçikleta të tjera klasike në Muzeun Vintage Motorsports Barber. Unë ende mund të kujtoj duke hapur kopjen time të Motor Cycle Lajme dhe duke parë ad plotë BSA Faqja për vet 1966 varg motor. isha 15, motor i çmendur dhe e nxehtë për Motocross. ...

Lexo artikullin e plotë »

BSA Goldstar MODEL

rubrikë: BSA | 19 Jun 2015 | Comments Off në BSA Goldstar MODEL
BSA GOLDSTAR MODEL

1:12 SHKALLA 1958 BSA Gold Star anëtar klubi Minichamps 1:12 shkallë modeli i 1958 BSA Gold Star anëtar klubi ka mori të jetë një nga më të mirë të tyre ende. Vëmendje në detaje është befasues dhe dashuruar BSA kudo padyshim do të bie në dashuri me këtë model menjëherë. Modeli është një duhet të ketë shtesë për çdo koleksion Modeli me motor pasi ajo është thjesht supreme. Ashtu si me të gjitha modelet minichamp.com, gjitha pezullimi on kësaj pune modeli si origjinali, me goditje të pranverës në shpinë dhe pranverës kim goditjeve të në frontin që mposht kur të vendosni një sasi të vogël të presionit në biçikletë. Levat dhe pedals nuk lëvizin, por si e saj një relativisht i vogël (rreth 180mm gjatë) Modeli ekran dhe jo ...

Lexo artikullin e plotë »

1956 BSA B31 Scrambler rindërtimin – Pjesa I – Classic Rishikimi Motor…

rubrikë: BSA | 18 Jun 2015 | Comments Off në 1956 BSA B31 Scrambler rindërtimin – Pjesa I – Classic Rishikimi Motor…
1956 BSA B31 Scrambler Rebuild – Part I – Classic Motorcycle Review…

1956 BSA B31 Scrambler rindërtimin – Pjesa I Cila ishte se rreth 'dikur kafshuar'? ajo nuk zbatohet për Phillip Rashleigh. Pas një përvojë të keqe Britbike në vitin 1980 ai ka ardhur përsëri për një ri-ndeshje. I guess I kishte më mirë të fillojë në fillim dhe pastaj të lëvizë mbi ku unë kam marrë për të, dhe pastaj të shkojnë në ku unë jam duke shkuar për të përfunduar. Ashtu si të gjitha tregimet e mira kjo ka një fillim, një fund dhe një fund. A bit Rreth meje; Unë kam pasur një grimë e përvojës me bikes klasike. Unë u përpoq dhe dështoi për të rindërtuar një T100 Triumph / Speed ​​Binjaku kur isha shumë i ri, përsëri në 1986 (ish). Unë u largova nga ajo përvojë me urrejtje dhe mosbesimit të furnizuesit pjesë triumfit dhe industrinë klasik biçikletë si ...

Lexo artikullin e plotë »

Untitled Document

rubrikë: BSA | 16 Jun 2015 | Comments Off në Untitled Document
Untitled Document

KS u formua për të shitur ngurtë kornizë BB32R Duplex siç projektuar nga Bill Nicholson në 1951 për prova përdorim, dhe shkoi në prodhim me BSA në 1953. Ajo është në dispozicion në Trials, Daytona dhe forma Flat udhë. bërë fillimisht me BSAs’ B motor seri më vonë përdoret me një motor Seria A, më pas ne e kemi furnizuar për para dhe Njësia Triumph-së dhe një SR 500 yamaha. Ne mund të furnizimit nga kornizë zhveshur të lëkundet shasi dhe bikes përfunduar, për specifikim të konsumatorëve. Një lehtë kornizë krahu ritëm është në dispozicion, bërë në T45 dhe SIF bronzi ngjitur. Përsëri kjo është një kopje shumë i mirë i drejtpërdrejtë i BSAs’ Gold Star dhe A10 kornizë, ajo është e furnizuar me ose pa pompë të naftës lak. Kjo gjithashtu mund të bëhet me ...

Lexo artikullin e plotë »

BSA A65 porosi nga fabrika Metal Works – Moto Magazine

rubrikë: BSA | 12 Jun 2015 | Comments Off në BSA A65 porosi nga fabrika Metal Works – Moto Magazine
BSA A65 custom by The Factory Metal Works – Moto Rivista

BSA A65 porosi Fabrika Metal Works është një shenjtërore porosi për Bobbers shkollës së vjetër. Është një vend ku e kaluara infuses me të tashmen, dhe Mjeshtëri si kjo 1968 BSA A65 porosi të bëhet një ikonë për pasion dhe dëshirë. Në Moto Rivista ne jemi tifozë të mëdha të punës së Lucas Joyner të fabrikës Metal Works. Më parë ne kemi paraqitur këtë Custom Triumph 650 për yllin e Hollywood Ryan Reynolds dhe një Custom Triumfi T100 për karrige lëkundëse Butch Walker. Të dy bikes ruajtur pamjen e tyre e vjetër e shkollës ende një kontakt i matur i fabrikës Metal Works zejtari. Tipari i ditës është një 1968 BSA A65 quajtur dhimbje veshi për arsye të dukshme! Gjithashtu i njohur si beeza Bad Luck nga Guy nga revista yndyrshëm Kulturë. ...

Lexo artikullin e plotë »

Z1 Prototype Kawasaki – Motorcycles klasike japoneze – Classics motor

rubrikë: BSA | 12 Jun 2015 | Comments Off në Z1 Prototype Kawasaki – Motorcycles klasike japoneze – Classics motor
The Kawasaki Z1 Prototype – Classic Japanese Motorcycles – Motorcycle Classics

Related Content Zëvendësuese Fenders Kawasaki Z1 OEM Futjet më të reja në pjesët formacion SUDCO përfshijnë këto Fenders zëvendësim për 1973-75 Kawasaki. Gjendet në eBay: 1974 Kawasaki Z1 Edhe pse ky blog shpesh përfshin një shumëllojshmëri të bikes në një shumëllojshmëri të kushteve, ne dashuri për të parë një Ori. Craigslist vjedhin: 1980 Kawasaki KZ650 Rick Chalupsky lucks nga gjetja e një të ulët-kilometrazh Kawasaki KZ650 në Craigslist. Gjendet në eBay: 1979 Kawasaki KZ1300 Kjo restauruar 1979 Kawasaki KZ1300 ka vetëm nën 36,000 milje dhe duket të jetë në formë kryeministrit për ma. futet në 1971, Kavasaki klasik 903cc me katër cilindra Z1 ishte planifikuar fillimisht si një biçikletë 750cc me një grup të nisë për 1970.But me ...

Lexo artikullin e plotë »

Si të Identifikimi BSA Frames eHow

rubrikë: BSA | 11 Jun 2015 | Comments Off në Si të Identifikimi BSA Frames eHow
How to Identify BSA Frames eHow

Udhëzime Kopjo numrin serik do të gjeni vulosur në tub drejtues e motor BSA. Ky numër do të ketë një prefiks letër, pasuar nga mes katër dhe nëntë alfabetike shtesë ose karaktere numerike. Nëse kjo është i paqartë, numri është gjithashtu e vendosur ndonjëherë në titullin origjinal. Letrat prefiksi tregojnë modelin aktual të BSA. Për shembull, një prefix C tregon një nga motoçikletave modelit C BSA-së të tilla si C15 Starfire, ndërtuar në mes 1963 dhe 1965. modele popullore BSA-së Rrufeja, ndërtuar në mes 1966 dhe 1969, kanë një prefiksin Një. Vizitoni faqen e internetit të tilla si sunnymeadcycles.com ose classicmotorcycles.org.uk ku ju do të gjeni një skedë PDF ose listë përgjithësuar ...

Lexo artikullin e plotë »

BSA Goldstar Scrambler

rubrikë: BSA | 9 Jun 2015 | Comments Off në BSA Goldstar Scrambler
Bsa Goldstar Scrambler

BSA Goldstar Scrambler Fragment nga vrapues BSA kafe. Pjesë këmbimi ari BSA bën. Scrambler për makinat BSA oldclassic, motorcycles në kohë për të hipur. Pak mashtruese, sepse tank të vogël qëndrimit krom baltëprirës. ipad 2 Lidhjet e reja për ta kthyer një makinë besueshëm california tregojnë. VGC në Star Gold kornizë për versionin e konkurrencës së. Shfaqet në biçikletë mënjanë nga një motoēikletat online e cilësisë së mirë. Foto dhe shumë forume dy rrota të mirë më shumë si. motorcycles british, përfshin borde buletini dhe se unë mendoj se kjo e bën. Një kafe racer cc scrambler përparme madhësi rrotë rim për një linjë. Gjykimet bombol gazi- Pjesa korrik diçka. Tregojnë se tank të vogël duket se eshtrat e tanke BSA. Nëntor Hornet t rrufeja ...

Lexo artikullin e plotë »

BSA 441 Victor Vintage Motoçikleta

rubrikë: BSA | 9 Jun 2015 | Comments Off në BSA 441 Victor Vintage Motoçikleta
BSA 441 Victor Vintage Motorcycles

'68 BSA 441 fitimtar Në varësi të cilët ju flisni për të dhe përvoja e tyre me e madhe vetme BSA, Ky motor ishte i njohur as si Victor ose, më shpesh sesa jo, Flija e BSA. Për një periudhë të shkurtër kohe, rreth gjashtë muaj, a BSA 441 jetuar në garazh tonë. hap Babai im ka jetuar dhe fryu motoēikletat Anglisht, kjo nuk kishte rëndësi nëse ishte në formë të përsosur, drejtimin por miu, një projekt i mirë restaurim, ose një kuti e pjesëve që disa nga ata thanë bërë në Angli, në qoftë se ajo kishte dy rrota dhe është bërë në Britani, ajo gjeti një shtëpi me të. Në një moment ajo mori aq keq që ne e mori përsipër strehë për makinën në shtëpinë e gjyshes sime. Ju duhet të keni parë duken në fytyrën e saj kur ajo u kthye në shtëpi nga një fundjavë ...

Lexo artikullin e plotë »

Profile Classic Motor – BSA A65 Lightning – 1969 – RealClassic.co.uk

rubrikë: BSA | 8 Jun 2015 | Comments Off në Profile Classic Motor – BSA A65 Lightning – 1969 – RealClassic.co.uk
Classic Motorcycle Profile – BSA A65 Lightning – 1969 – RealClassic.co.uk

1969 BSA A65 Lightning Paratë Richard Green ishte menduar që të shpenzohen në një yll të artë. Por ai përfundoi me dy herë më shumë motor që ai fillimisht pritej, dhe tani rides një show-fituese Beezer binjak. "Unë isha duke kërkuar për një 500 i vetëm’ thotë Richard, "Por kur kam ardhur të gjithë këtë A65, kërkim të madhe, në gjendje të shkëlqyer, dhe mekanikisht të shëndoshë, Unë thjesht nuk mund të thotë jo.’ Kush mund të fajësojnë atë? The 1969 BSA 650 binjak është ndoshta një nga më të mirë-zhvilluar e race – dhe kjo në mënyrë të veçantë është një shembull i mallkuar gjobë në kërkim. Të A65 arriti në 1962 si progresionit natyrore nga A10 guximshëm. Duke pasur parasysh një kthesë të ndërtimit njësi dhe zhvillim të ndjeshme teknike, ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.