për

Rubric: Cagiva | 18 Jun 2015 | Comments Off në për
About

për International Cagiva Elefant Club është kryesisht një pikë referimi nga e cila, ju mund të hyni të gjitha të ndryshme dhe shumë të ndryshme, fushat e pronësisë Cagiva Elefant. Nëse ju keni një krejtësisht standarde apo një makinë modifikuar shumë, Kjo faqe e internetit do të ju mundësojë, për të trokitje e lehtë në fusha të ndryshme të asaj që të presin dhe se si për të marrë raundin e një problemi specifik. Ne kemi pronarët, të cilët konkurrojnë në bazë të rregullt, duke përdorur Elefants tyre në gjykimet në kohën e duhur, kryq vendit ose Enduro, disa edhe të presë ngjarjet e tyre Rallye. Ne kemi makina Rallye Përgatitur nga një 1987 ish-Fabrika Lucky Explorer prototip nëpërmjet të konsumatorëve dhe PS versionet ch Racing Azzalin-së. Ne kemi pronarët fundjavë kënaqësi dhe ...

Read full article »

Cagiva Elefant Elefantman s / Ducati Elefant Pages

Rubric: Cagiva | 18 Jun 2015 | Comments Off në Cagiva Elefant Elefantman s / Ducati Elefant Pages
Elefantman’s Cagiva Elefant/Ducati Elefant Pages

Cagiva Gran Canyon Pasardhësi në Elefant, Gran Canyon 900 mban motorin Ducatidesmodue me injektimit të karburantit. Ajo konsiderohet si një më shumë rrugë-orientedbike, por është ende i aftë në të fëlliqur, edhe pse ndoshta jo në leagueof Elefant. Ndoshta cafe Motard do të ishte mënyra më e mirë për të përshkruar atë!Kornizë bazohet pjesërisht në 'fant. Emri Gran Canyon u shortlived – sa i përket 1999, biçikletë ka beensuperseded nga Navigator, i cili përdor një motor Suzuki TL-1000. lamtumire Pra webid në ditët e Cagivas Ducati-powered. Ross Samuelson është një nga pronarët e parë Elefant unë e di për të blerë një Canyon. Elefant partsare një vështirësi në disa fusha që nga Ducati dhe Cagiva kanë ndarë, ...

Read full article »

Cagiva Raptor 650 Motor Trader Zelanda e Re

Rubric: Cagiva | 17 Jun 2015 | Comments Off në Cagiva Raptor 650 Motor Trader Zelanda e Re
CAGIVA RAPTOR 650 Motorcycle Trader New Zealand

Cagiva Raptor 650 Asgjë nuk pason si sukses. Linjat Cagiva deri për të sulmuar anën tjetër të tregut lakuriq Roadster me nisjen e një palë e 650 Modelet Raptor në Intermot ndërsa urdhërat mbrapa për versionet e një litër e binjakëve të Cagiva Raptor dhe V-Raptor nisur një vit më parë. fabrika lëviz reja Cassinetta i Marque italiane në një ndryshim të dytë për të mbajtur deri me kërkesën si rritjen e fluksit të Suzuki karburantit-injektuar motorët TL1000S vijnë on line nga Japonia. Tani Cagiva ka prodhuar edhe një komponent kyç në misionin e saj për të reinvent përbindësh Ducati tetë vjet në. Ajo ka zëvendësuar injektuar DOHC TL1000S 90-shkallë V-binjak motor me carburetted 81 x 62.6mm tetë valvulave të ngjashme ...

Read full article »

Cagiva Raptor 650 Cagiva

Rubric: Cagiva | 15 Jun 2015 | Comments Off në Cagiva Raptor 650 Cagiva
Cagiva Raptor 650-Cagiva

Racewaynews.net / Motogossip.it / Motorfreaks.nl / Bikepoint.com.au A nuk duhet të mashtrohen nga mesi-sized motor – Rod Chapman i revistës Motor tregtari ka zbuluar të përsosur të gjitha-rounder, dhe kreu rënë mbi këmbë. Italianët kanë marrë atë bërë, nuk e bëjnë ata? Një vend i bukur, gratë mrekullueshëm, ushqim i madh – dhe kur është fjala për motoçikleta italiane, ata kanë marrë të përsosur në mes të kapacitetit të gjitha-rounder shumë. po, pas marrjes së Cagiva Raptor 650 për një shëtitje isha tërësisht i impresionuar, edhe nëse ajo të dëmtojë të them kështu, duke pasur parasysh mënyra Italy rrëzuan Socceroos jashtë Kupës së Botës. Fillimisht debitues në 2001, Raptor aktuale është në thelb ende e njëjtë makinë, ...

Read full article »

Cagiva Mito – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë

Rubric: Cagiva | 15 Jun 2015 | Comments Off në Cagiva Mito – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë
Cagiva Mito – Wikipedia, the free encyclopedia

Cagiva Mito Cagiva Mito (anglisht: mit) është një sport Cagiva motor të vogël motor. Powerplant përbëhet nga dy-goditje 125 centimetra kub (7.6pjek) motor vetme-cilindër . përmbajtje Historia dhe zhvillimi [ redaktoj ] Cagiva Mito ishte biçikletë e parë e Valentino Rossi. përfundimtar 9 kampion botëror kohë MotoGP. Në 1994, Rossi kishte dhënë një fabrikë Mito nga trajneri i ekipit Cagiva Claudio Lusuardi dhe kaluan për titullin italian. Gjatë viteve 1990 Mito ishte rivali për AF1 Aprilia-së 125 FUTURA dhe më vonë RS125. një të ngjashme 2-stroke 125cc race-kopje. [ 1 ] Në 2012, prodhimi i mitos të ri është pezulluar. Kërkesat gjithnjë e më të rrepta të shkarkimeve mjedisore ...

Read full article »

Cagiva Raptor – Woi Encyclopedia Italy

Rubric: Cagiva | 14 Jun 2015 | Comments Off në Cagiva Raptor – Woi Encyclopedia Italy
Cagiva Raptor – WOI Encyclopedia Italia

Cagiva Raptor Cagiva Raptor është ndërtuar në një 125 cc. 650 cc. 1000 version cc dhe është projektuar nga i njëjti Miguel Galluzzi. dizajni është i Ducati përbindësh. Mbeten në prodhimin e vetëm në fëmijën zhvendosje. Raptor 125 Kjo biçikletë është evolucioni apo vazhdimi i modelit Cagiva Planet dhe është në prodhim nga 2003. Të dy modelet janë të bazuara në Cagiva Mito. dhe në qoftë se ata ndryshojnë në "mungesë të zhvesh për tank të ndryshme dhe ndryshimin në ndriçim bimëve, sigurisht, duke qenë një Motoçiklizëm zhveshur ka një qasje të ndryshme, ajo ka edhe kalibrimit të ndryshme, duke e bërë atë më të rehatshme dhe më të shkathët. motori, ashtu si miti, ajo është shumë e besueshme dhe të fuqishme, duke arritur ...

Read full article »

Cagiva Grand Canyon Roadtest

Rubric: Cagiva | 14 Jun 2015 | Comments Off në Cagiva Grand Canyon Roadtest
Cagiva Gran Canyon Roadtest

Është e njohur botërisht se çdo përvojë pune fëmijë i cili zhvillohet nëpër korridoret e AMCN duhet të frikësuar shitless të paktën një herë gjatë qëndrimit të tyre dy javor. Pas te gjithave, ata kanë marrë për të marrë më shumë vlerë për kohën e tyre se vetëm një përbuzur $5.00 një ditë. Kjo është ku Wayne vjen në të; e fundit kyçin e këmbës-biter të provoni dorën e tij në dy rrota gazetarisë. Të gjithë ishin duke vazhduar pa shumë bujë në ditën tonë të madhe jashtë në Ducati motor Cagiva Gran Canyon. Ne kemi përcaktuar gjatë në orët e hershme përmes disa rrugëve me erë mbrapa për një takim në shkurret me armë Enduro Vertemati paraqitur diku tjetër në këtë çështje. Asgjë shumë befasuese deri tani. Por pastaj ajo ishte koha për fotografi ...

Read full article »

Shqyrtime Motor User – 2006 Buell Ulysses

Rubric: Cagiva | 12 Jun 2015 | Comments Off në Shqyrtime Motor User – 2006 Buell Ulysses
Motorcycle User Reviews – 2006 Buell Ulysses

Views motor Shqyrtime Motor User – 2006 Buell Ulysses Kam marrë këtë kartë në postë, ftuat për të provuar ngasin një Buell Uliksin dhe për të marrë një të lirë Messenger qese ... kështu që unë shkova nga Thunder Kulla Harley-Davidson / Buell dje për të parë se çfarë marrëveshje ishte. Rides Test janë me takim, dhe jo të shtunave. e cila ka kuptim, sepse Rides tyre demo janë të shoqëruar nga një shitës hipur njëjtë ose të ngjashme biçikletë e, dhe të shtunën është dita e tyre e zënë. Thunder Tower është një pikë shitjeje e re, dhe ata janë duke u shumë promovuese dhe agresive me marketingun e tyre. Ata kanë grupe të jetojnë dhe një hotdog / Burger Cookout falas çdo të shtunën mes mesditë dhe 2:00 pm. Ata gjithashtu kanë trajnim Edge Rider-së ...

Read full article »

Cagiva Raptor 1000 Manuale motor V-Raptor

Rubric: Cagiva | 10 Jun 2015 | Comments Off në Cagiva Raptor 1000 Manuale motor V-Raptor
Cagiva Raptor 1000 Motorcycle Manual V-Raptor

Cagiva Raptor 1000 mirëmbajtje, shërbim – Manual riparim Tregtari kryesor-së dhe garazhe profesional motor të përdorur këtë të njëjtën manual saktë dhe për këtë arsye nuk duhet të ngatërrohet me manual të pronarit Themelore. Çdo gjë që dëshironi të dini rreth Raptor Cagiva 1000 motoçikletë. pezullim Kandele Gjenerator / akuzuar sistemi i frenimit tufë timon mbinxehje motor motorino motor Gears bateri rrota Cagiva Raptor 1000 është një kockat zhveshur biçikletë super që bën pikërisht atë që pritet prej tij. Duke qenë një biçikletë relativisht i vogël, Raptor është një grumbull të tërë të fun me përshpejtimin e saj pafytyrë dhe shpejtësi të lartë të lartë të 150mph. Me praktikisht pa shtesa të tjera, Kjo biçikletë-së ...

Read full article »

Cagiva 650 Cagiva elefant

Rubric: Cagiva | 10 Jun 2015 | Comments Off në Cagiva 650 Cagiva elefant
Cagiva 650 elefant-Cagiva

Cikli Magazine e 1986 Tubimi Paris-to-Dakar është si asnjë garë tjetër jashtë rrugës në botë. Ajo fillon në afërsi të Kullës Eifel, dhe përfundon në Afrikë, 22 ditë dhe 6500 milje më vonë. Në zjarret e këtij ferrit mekanike, ku motorët rrugë bërtas brenda shasi dirt-biçikletë, Cagiva falsifikuar saj 650 elefant. Elefant është një përplasje krijues i rrugës dhe teknologjisë poshtër, kombinimin më të mirë të Cagiva së dhe Ducati-së deri më tani botëve të ndara. kuptoj, dyfishtë me qëllim Elefant në këto faqe dhe në sallë ekspozite shitësin tuaj nuk është një look-njësoj imitim i vrapues Cagiva si kaq shumë kopje shpesh janë: teknologji Cagiva e Paris-to-Dakar përkthehet shumë mirë të Amerikës ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.