Daelim Scooters

Rubric: Daelim | 8 Jun 2015 | Comments Off në Daelim Scooters
Daelim Scooters

Daelim Scooters Daelim është një nga kompanitë më të mëdha të Koresë së Jugut kanë të bëjnë me prodhimin e motoçikletave, Scooters midis produkteve të tjera. Dizajn origjinal shoqëruar me cilësi të lartë e Scooters të tyre, si dhe motoēikletat janë arsyeja pse kompania ka rritur në popullaritet. Produktet e tyre të përmbushur kërkesat rigoroze e klientëve të ndryshme me produkte të cilësisë së lartë. ofertat e tyre produktit janë kudo në tregjet ku ata janë më të kërkuar. Këto tregje përfshijnë Gjermaninë, Spanjë, Itali, Angli si dhe France. Cilësia dhe superioritetin e produkteve të tyre është rritur nga një deri në datën teknologji. Ata gjithashtu kanë një sistem efikas të konsumatorëve-interaktive duke bërë të mundur që ajo të përgjigjet ...

Read full article »

Daelim Roadwin 125 R

Rubric: Daelim | 1 Jun 2015 | Comments Off në Daelim Roadwin 125 R
Daelim Roadwin 125 R

DAELIM ROADWIN 125 R btw, pas disa fëmijë të madhe të re në. Ajo vjen me. Rreth-km. Udhëtimi Kulai me disa të reja të madh. heqjen Seat në. Parkuar në xhaketë n time. Shpëtojnë Silenciatori karbon DAELIM Euroline Ixil. Gjendja Daelim. Daelim. Thread btw nëse ju nuk e keni gabuar për një version të zhveshur. Plug mund të karburantit-ups. çmimi Preston. Biçikletë shumë e mirë. refinance pagesave makinë exhausts kalkulator dhe makina të reja. Shkoi në tuaj. dritat e pasme sinjal, kështu befasuar. databse e. Nëse ju dhe ai më tha Daelim saj. Mund të jetë për shkak të një version të zhveshur të. bikes MCN për manual shitje shërbimit. juaj. Shitja e brejtës time të vogël rrugor blerë e tij të parë. Rating Daelim. motor Genuine. Daelim ynë. BST prill. nxënës. fundi i botës 2012 ...

Read full article »

Daelim S-pesë pjesë

Rubric: Daelim | 30 May 2015 | Comments Off në Daelim S-pesë pjesë
Daelim S-five parts

user reviews dhe opinionet Komentet Dërguar më www.ps2netdrivers.net janë vetëm pikëpamjet dhe mendimet e popullit postimi i tyre dhe nuk pasqyrojnë domosdoshmërisht pikëpamjet ose mendimet e ne. dokumentet PERFUNDUARA UDHËZIME PERFORMANCA të përmirësuar për DAELIM E-FIVE 50cc dhe S pesë 50cc Themelore de-kufizimin e E-Pesë dhe S-Five: Për bazë de-kufizimin procesin e vetmja necessesary do të jetë zëvendësimi i aksioneve CDI me një shfaqje të re të përmirësuar CDI. OEM Daelim CDI është vendosur me një limiter rev vendosur për nën 7500 RPMs. Duke përdorur numrin pjesë MRP CDI # MP-01200 ju mund të rritur performancën në 11,000 rpms, pa pasur nevojë të bëjë ndonjë ndryshim të mëdha njësi. Kjo është mënyra më e thjeshtë për të marrë ...

Read full article »

Daelim Roadwin F14 – Rishikimi motor

Rubric: Daelim | 24 May 2015 | Comments Off në Daelim Roadwin F14 – Rishikimi motor
Daelim Roadwin F14 – The Motorcycle Review

markë Kërko Unë duhet të them se unë wasnâ € ™ t recensues më i ngacmuar me motor në botë kur distributor Daelim thirri dhe tha: â € œwe ketë një 250cc Daelim motoçikletë për ju të provoni outa € ?? ju shihni se unë kam nga disa të ardhur keq (??) kthesë e fatit bëhet Rishikimi Motor shkojnë në djalë për â € œlearner bikesâ € ?? A dhe kam parë gjithmonë Daelim si një prodhues skuter (scoots mira nga rruga!) kështu që ishte me disa ankth që kam ndjekur Dionne në depo për të marrë një sy në Daelim â € œRoadwin F4â € ??. po, Thata € ™ s Roadwin drejtë. fitues i rrugëve? Fituesi në rrugë? F4. si një lloj Fighter Jet. Çfarëdo rast, dhe si Passa © si ...

Read full article »

Shqyrtimi i 2005 Daelim S2 150cc Scooter

Rubric: Daelim | 29 Apr 2015 | Comments Off në Shqyrtimi i 2005 Daelim S2 150cc Scooter
Review of 2005 Daelim S2 150cc Scooter

Shqyrtimi i 2005 Daelim S2 150cc Scooter Daelim S2 125cc Scooter Kjo 125cc Scooter Daelim S2 (Modeli Korea e Jugut) ka qenë skuter ime e parë (bleu në shkurt. 2006) dhe në përgjithësi unë kam qenë i kënaqur me atë. Ajo ka një 125cc 12 HP, 4 port, 4 Motori goditje që është vaj ftohur. ajo ka 12 goma me të gjitha frenat disk dhe një 3 bombol gazi gallon. Ajo ka magazinimit të bukur nën ndenjësen. Ajo ka një dritë të bukur të ndritshme dhe një dritë e pasme të madhe në pjesën e prapme. Kjo është një skuter të mesme dhe unë kam marrë deri në 70 mph dhe 65 mpg. tani, une kam 24,000 Km mbi të. në 23,000 Km carburetor shkoi keq (të cilat mund të ndodhë) dhe hedhur gaz papërpunuara në cilindër dhe shkatërruar valvulat. I kishte motori rindërtuar me një kosto ...

Read full article »

Manual Scooter Repair: Daelim, honda, Kymco, Piaggio, Vespa, yamaha

Rubric: Daelim | 18 Apr 2015 | Comments Off në Manual Scooter Repair: Daelim, honda, Kymco, Piaggio, Vespa, yamaha
Scooter Repair Manual: Daelim, Honda, Kymco, Piaggio, Vespa, Yamaha

Scooters: Daelim, honda, Kymco, Piaggio, Vespa, yamaha. Auto Transmission, 50-250cc Përshkrimi i artikullit tabela e përmbajtjes Specifikimet Kjo Haynes riparimin dhe shërbimin manual mbulon Daelim, honda, Kymco, Piaggio, Vespa, dhe Yamaha Scooters me transmetimin automatik, 50cc në 250cc, dy-rrotë, modelet carbureted, duke përfshirë: DAELIM: A-Four 2006 dhe me vone | zemër 2006 dhe me vone | Delfino 2006 dhe me vone | E-Five 2006 dhe me vone | histori 2006 dhe me vone | S-Five 2006 dhe me vone | S2-250 2006 dhe me vone HONDA: CHF50 Metropolitan 2002-2009 | NB50 Aero 1985-1987 | NPS50 Ruckus 2003-2009 | NQ50 Spree 1984-1987 | SA50 Elite 1988-2001 | SB50 Elite 1988-2001 | SE50 Elite 1987 | NH80 Aero 1985 | CH80 Elite 1985-2007 ...

Read full article »

Rishikimi Scooter: Daelim S3 125 – kthesë & Go Magazine

Rubric: Daelim | 4 Apr 2015 | Comments Off në Rishikimi Scooter: Daelim S3 125 – kthesë & Go Magazine
Scooter Review: Daelim S3 125 – Twist & Go Magazine

Shtëpi e Commuting 2 rrota Ballina Lajme Scooter Rishikimi: Daelim S3 125 Rishikimi Scooter: Daelim S3 125 publikuar: 02:4816 PM shkurt, 2011 nga: web Editor Daelim mori vetëm sexy! Kjo është e drejtë; me fillimin e ri S3 125 firma Korean kanë marrë Scooters e tyre në një nivel tjetër. Ajo nuk duket si shumë kohë më parë, kur Scooters nga Lindja e Largët janë konsideruar të jenë të cilësisë së ulët dhe të projektuar keq në thelb të lirë dhe e disponueshme (pak si se si motorcycles japonez u konsideruan në vitet 1960). personalisht, Unë e di se sa cilësinë dhe projektimin e Scooters nga Lindja e Largët kanë ardhur në në tetë vitet e fundit që unë kam qenë rruga testimin e tyre dhe nuk ka ...

Read full article »

DAELIM ROADWIN FI – Katalog Manuali i Pdf Download.

Rubric: Daelim | 23 Mar 2015 | Comments Off në DAELIM ROADWIN FI – Katalog Manuali i Pdf Download.
DAELIM ROADWIN FI – CATALOG OWNER’S MANUAL Pdf Download.

faqe 1 faqe 2 Ky motor është projektuar për të kryer operatorin dhe një pasagjer. KUJDES Përpjekje për të ndryshuar para-vendosur shpejtësinë maksimale mund të shkaktojë rrezik dhe do të pavlefshme garanci Daelim. Në-rrugë përdorni këtë motor është projektuar për t'u përdorur vetëm në rrugë. faqe 3: Përmbajtje PËRMBAJTJA HORN BUTTON. 16 SPECIFIKIM. 3. 17 OPERACIONI UDHËZIM. 4 PAJISJE PËRDORIMI DREJTUES LOCK. 17. 4 Masat e sigurisë SEAT. 17 Para fillimit VEHICLE. 5 HELMET HOLDER. 18 veshje SAKTË. 5 RUAJTJA ndarje. faqe 4: Përmbajtje . 31 MIRËMBAJTJA ngarje të sigurt. 51 ORARI I MIRËMBAJTJES. 32. 51 PËRGATITJA para makinës Tool Kit. 34. 52 Driving FRAME metodë dhe numrat Engine. 34 Driving POZICIONIN. ...

Read full article »

Daelim Diell VL125L VL 125 L manual, review

Rubric: Daelim | 16 Mar 2015 | Comments Off në Daelim Diell VL125L VL 125 L manual, review
Daelim Daystar VL125L VL 125 L manual, review

udhëzues udhëzim: Pas click Shkarko dhe ofertë të plotë, ju do të merrni qasje në listën e lidhjeve të drejtpërdrejta në faqet e internetit ku ju mund të shkarkoni këtë manual. për Rreth Daelim Diell VL125L Këtu ju mund të gjeni të gjitha në lidhje Daelim Diell VL125L si manual dhe informacione të tjera. Për shembull: review. dokumentet Scottoiler: Daelim Diell VL125 Guide Instalimi për Daelim Diell VL125 Gjeni vakumin Nuk është një tub vakum nën tank, siç tregohet më poshtë majtë. Foto tretë sqaron cilat tub për të përdorur. Prerë në këtë gyp dhe futur T copë nga kit Scottoiler. Pastaj shtypni flutur bërryl, numri pjesë 4, mbi këmbën e tretë të tee. RMV mund të jetë montuar në kornizë ose nën ...

Read full article »

modelet Daelim & historia markë

Rubric: Daelim | 8 Mar 2015 | Comments Off në modelet Daelim & historia markë
DAELIM models & brand history

Çdo gjë rreth Daelim DAELIM Markë Historia Daelim Motor është pjesë e Koresë së Jugut Grupin Daelim, e cila ka filluar duke bërë bikes në 1962. Ne fillim, ata prodhuar bikes në Industrisë Plant AKI, por tani ata kanë objektin e tyre të prodhimit. Kjo bimë ka një sipërfaqe prej 30.7 hektarë dhe mund të prodhojë më shumë se 300,000 motorcycles në vit. Daelim Motor aktuale line-up përfshin: E-Five, Delfino, histori, S2 125, S2 250, A-Four, Roadwin dhe Diell. Këto dy bikes fundit kanë një motor 124cc, 56.5 X 49.5mm bore dhe goditje dhe mund të arrijë një shpejtësi maksimale prej lartësinë 115 km / h. Objektivi i kompanisë është për të kërkuar për një vend në biznes motor dhe lirimin e një shumë të mjeteve që do e kalojnë ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.