Ducati përbindësh S4 Foggy

rubrikë: Ducati | 20 Jun 2015 | Comments Off në Ducati përbindësh S4 Foggy
Ducati Monster S4 Foggy

S4 Fogarty i ri, me të vërtetë një klasik të menjëhershme, është një haraç për karrierë të mahnitshme të një katër herë kampion WSBK. Një biçikletë njëjës për entuziastët më të hollë. Shtet-e-artit-komponenteve dhe aksesorëve të transformuar një standard M S4 në një collectible vërtetë dhe raketave në rrugën e duhur. Brenda M.Y. 2002 varg përbindësh, S4 përbindësh ka një histori të vetën. MS4 përfaqëson një evolucion ekstreme dhe sqimë e përbindësh koncept-një koncept që rezultatet e entuziastë rreth botës kanë ardhur për të admirojnë dhe respekt. Për të vënë është thjesht, S4 përbindësh nuk është një variant i përbindësh 900 i veçantë, por një motor krejtësisht të re me një mision krejtësisht të re. megjithatë, për shkak të shtrirjes së ...

Lexo artikullin e plotë »

Përshtypja e parë: Ducati përbindësh 696, përbindësh 1100, Sport Classic Sports…

rubrikë: Ducati | 20 Jun 2015 | Comments Off në Përshtypja e parë: Ducati përbindësh 696, përbindësh 1100, Sport Classic Sports…
First impression: Ducati Monster 696, Monster 1100, SportClassic Sport…

Përshtypja e parë: Ducati përbindësh 696, përbindësh 1100, Sport Classic Sports 1000 Biposto Në një ngjarje ngarje këtë vjeshtë, kemi pasur një shans për të mostrës një motoēikletat pak ne nuk mund të testuar zyrtarisht. Si me makina të lartë të performancës, motorcycles lartë fund shpesh të vendosur standarde për trajtimin, frenim, përshpejtim, dhe atributet e tjera. Ndërsa kemi filluar Scooters dhe motoēikletat testimin përsëri vitin e kaluar u përqëndrua në nivelin e hyrjes dhe tregut të përdorim rastësor, ne kemi qenë të mostrave të mëdha, bikes më të fuqishëm për të mbeten të kalibruar. (Shih motor paraardhëse postimet tona blog .) Ne hipi tre bikes Ducati: hyrja nivelit përbindësh 696, përbindësh të mëdha 1100, dhe SportClassic Sport 1000 Biposto, një biçikletë vetëquajtur si një klasik ...

Lexo artikullin e plotë »

2014 Ducati 1199 Superleggera ‘ Nëse ju duhet të pyesni, Ju nuk mund…

rubrikë: Ducati | 20 Jun 2015 | Comments Off në 2014 Ducati 1199 Superleggera ‘ Nëse ju duhet të pyesni, Ju nuk mund…
2014 Ducati 1199 Superleggera ‘ If You Have to Ask, You Can’t…

2014 Ducati 1199 Superleggera ... Nëse ju duhet të pyesni, Ju nuk mund ta përballojë atë Nganjëherë, Ducati prezanton jashtëzakonisht ekskluzive, botimet outrageously të shtrenjta të veçanta. E "zemërim" nuk ka për qëllim të thotë këtë biçikletë nuk është e vlefshme, vetëm se ajo është ... një makinë mjaft të outrageously shtrenjtë. oh, dhe ne nuk e di edhe çmimin ende. Çfarë jeni duke kërkuar në është 2014 Ducati 1199 Superleggera cili thotë Ducati "kombinon një koktej të çmuar të materialeve të tilla si titan, magnez dhe fibra karboni për të vendosur më të lartë të energjisë-në-peshes raporti i ndonjë motor prodhimit ". Një paketë peshon më pak se 350 paund, dhe prodhimin e "më shumë se 200hp". Të gjitha detajet janë në ...

Lexo artikullin e plotë »

Ducati 10981198 Superbike ripërcaktuar

rubrikë: Ducati | 20 Jun 2015 | Comments Off në Ducati 10981198 Superbike ripërcaktuar
Ducati 10981198 the superbike redefined

Ducati 10981198 Superbike ripërcaktuar (11 Shqyrtime) Marc Cook ka qenë në gazetari motor për njëzet e dy vjet. Përvoja e tij të gjerë në aviacionin plus automobila i jep atij një kuptim të plotë teknik. Ducati 1098/1198:Superbike ripërcaktuar tregon historinë e zhvillimit të plus lartë tërheqëse Ducati Superbikes si nga perspektiva e saj. Kjo është një vazhdim të punës më parë të autorit (me Alan Cathcart), "Ducati 999: Ducati 1098/ 1198: Superbike ripërcaktuar tregon historinë e zhvillimit të plus lartë tërheqëse Ducati Superbikes si nga perspektiva e. Gjuhe: anglisht. Një libër që tregon për evoluimin e një prej Ducati-së ...

Lexo artikullin e plotë »

Ducati Philippines nis Diavel kryqëzor – Lajme

rubrikë: Ducati | 19 Jun 2015 | Comments Off në Ducati Philippines nis Diavel kryqëzor – Lajme
Ducati Philippines launches Diavel cruiser – News

Ducati Philippines nis Diavel kryqëzor Ducati është i njohur mirë për sportin e saj dhe bikes zhveshur. tani, prodhuesi italian motor, përmes distributori lokal Ducati Filipine. ka pamjet e saj në tregun vendor të vendit kryqëzor motor duke nisur Diavel . Diavel është, pa asnjë dyshim, risi më emocionuese në Ducati 2011 Linja sepse ajo përfaqëson një koncept të ri të motor, tha Toti Alberto, Shefi ekzekutiv i Ducati Filipine. Është vetëquajtur si një kryqëzor, por ajo ka fuqinë e një biçikletë të muskujve dhe performancën e një biçikletë sportive . Alberto mund besim pohojnë se Diavel është e gjitha që, duke fluturuar në bazën Ducati në shtëpi në Bolonjë, Itali, ...

Lexo artikullin e plotë »

OneWheelDrive.Net The maddest komponentin - Ducati Multistrada 620 vs…

rubrikë: Ducati | 19 Jun 2015 | Comments Off në OneWheelDrive.Net The maddest komponentin - Ducati Multistrada 620 vs…
OneWheelDrive.Net The Maddest Compo – Ducati Multistrada 620 vs…

Kjo nuk është menduar të jetë në këtë mënyrë, mallkuar atë! Unë jam në Suzuki-së 2005 GSX-R 1000, ndoshta maddest, më biçikletë të fuqishme dhe ndoshta më të egër se rrugët kanë parë ndonjëherë - për këtë vit gjithsesi. Çdo gjë në materialet e marketingut Suzuki thotë se kjo është një biçikletë që është e gjitha në lidhje me rrugën. Multistrada 620 nuk eshte. Çdo gjë në lidhje me MTS 620 është e butë, miqësore, dhe shumë më pak i çmendur se çdo udhë lindur pjellem. Me të vërtetë, Unë do të duan për të nisur jashtë balistike të qoshe, internals titan e gsx-R i këlthitës, por unë kam një biçikletë kamera në para meje për të luftoj me. Në botën e vërtetë ajo mund po aq e lehtë të jetë një mikrobus në çdo cep të verbër, dhe kjo është ngadalësuar off, shërbejnë për të ...

Lexo artikullin e plotë »

Ducati 916 – Biçikleta, legjendë – faqe 2 – Features – Visordown

rubrikë: Ducati | 19 Jun 2015 | Comments Off në Ducati 916 – Biçikleta, legjendë – faqe 2 – Features – Visordown
Ducati 916 – the bike, the legend – Page 2 – Features – Visordown

Ducati 916 – Biçikleta, legjendë I famshëm 916 pronarët 916 fituar pjesën e saj të drejtë të pronarëve të famshëm, përfshirë Ewan McGregor, Ayrton Senna – i cili mori edhe vet zyrtar të Senna Replica -Dhe futbollistët Les Ferdinand dhe Mark Bright tij. Celebrities mënjanë, MacLaren F1 projektuesi Gordon Murray zotëron një, si e dëmton Lagaay, kreu i dizajnit për Porsche, dhe Julian Thomson, projektuesi i Lotus Elise. Të gjithë njerëzit me shije, Stili dhe të kuptuarit e dizajnit klasik automobilave – Thomson madje pranon të përdorur 916 si një frymëzim për Elise. ndryshimet kryesore 1994: Modeli i parë me tre-foli, ari ngjyrë rrota, fillimisht nisi si një Strada pa seli ndenjëse e pasme, por ...

Lexo artikullin e plotë »

Ducati Supersport

rubrikë: Ducati | 19 Jun 2015 | Comments Off në Ducati Supersport
Ducati Supersport

2004 Ducati Supersport Familja Super Sport përfaqëson traditën e Ducati biçikletë sport më shumë se e bën çdo tjetër. Përmes dekadave të evolucionit të vazhdueshëm të projektimit, Modelet e Ducati Supersport janë bërë ikona moderne motoçiklizmit – me një reputacion për agility, trajtimi i madh, ofrimit të qetë të energjisë dhe shkathtësi. Një udhëtim besimit-frymëzues dhe të ndërtuar me cilësi të gjithë, modelet Supersport janë një mënyrë e madhe për të hyrë në botën e motoçikletave sportive Ducati. In 2004, familja Supersport është paraqitur në të dy 800cc dhe 1000cc versionet dhe do të ofrohet në versionet e plotë peshqesh vetëm. The 800 Desmodue dhe 1000 Motorët Spark Dual ofruara për 2004 janë një ndeshje e përkryer për trajtimin e lehtë ...

Lexo artikullin e plotë »

Ducati GA Insurance Motor

rubrikë: Ducati | 19 Jun 2015 | Comments Off në Ducati GA Insurance Motor
Ducati GA Motorcycle Insurance

Ducatisti Borxh Rossi një falje e hënë, 16 dhjetor, 2013 Kur Valentino Rossi arriti në Ducati në 2011 tifozët më Ducati kishte shpresa të mëdha e pairing e markës më të pasionuar në gara me motor me 9 kampion herë Botërore. Si justifikime montuar dhe rezultatet nuk do të vijnë, shumë tifozë u toksike fajësuar Rossi për problemet Ducati-së. Me mbyllje të 2013 Sezoni i MotoGP fundjavën e kaluar në Valencia, ne fund të marrë disa perspektivë në se sa larg prapa Ducati është në garë për konkurrencën dhe se si ajo nuk ishte faji Rossi në fund të fundit. Matematikës është shumë e thjeshtë. Andrea Dovizioso përfundoi sezonin e tij të parë të dëshpëruar me fabrika Ducati skuadrën e në 140 ...

Lexo artikullin e plotë »

BMW S 1000 RR vs. Kawasaki ZX-10R vs. Ducati 1198 2011 Literbike Krahasimi…

rubrikë: Ducati | 19 Jun 2015 | Comments Off në BMW S 1000 RR vs. Kawasaki ZX-10R vs. Ducati 1198 2011 Literbike Krahasimi…
BMW S 1000 RR vs. Kawasaki ZX-10R vs. Ducati 1198 2011 Literbike Comparison…

BMW S 1000 RR vs. Kawasaki ZX-10R vs. Ducati 1198 – Perandoria Strikes Back | 2011 Literbike Krahasimi Test SPRP_2011_06_COMP_024.jpg Vitin e kaluar, BMW S 1000 RR kthyer botën Sportbike në veshin e saj, shkathtësisht fituar katër cilindra testin tonë krahasim literbike ("Evropa pushton", '10 qershor) dhe pothuajse duke Bike e nderon Vitit ("A Crowd ashpër", tetor. '10), humbet vetëm për modelin e pasura Aprilia RSV4 Factory. Ishte e qartë se çdo model i ri për 2011 do të duhet të jetë goxha i veçantë për tu mundur e xhagajdar Bavarian, i cili kombinon fuqinë, trajtimin dhe rehati në një paketë të pastra menaxhohet mjaft mirë nga elektronike aksesore. Vetëm dy modele të reja paraqiten si pasardhës ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.