Pampera

Rubric: GAS GAS | 19 Jun 2015 | Comments Off në Pampera
Pampera

GasGas monetare 280 ’03 – 11/27/02 GasGas ka një 2-tymi Bike Trail me emrin e Pampera, e cila është e bazuar në gjyqet e famshme linjën e tyre biçikletë. Biçikletë në asnjë mënyrë nuk i ngjan një Bike Trials, por kjo duket vetëm si një biçikletë konvencionale gjurmë dy-stroke. TracyB nga Bay Area blerë një Pampera fundit, dhe këtu janë disa komente nga të, burri i saj, dhe miqtë rreth biçikletë e saj të ri. Herstory Biçikletë në fund mbërriti të premten, dhe Mike kaluar shumicën e premte dhe të shtunën duke marrë atë rideable për mua, kështu që ne mund të shkojnë hipur të dielën. E vetmja gjë kam vënë re se e nevojshme të ndryshohet menjëherë ishte Shifter; ajo dukej shumë larg nga kunj tim këmbë dhe Mike pajtuan. Biçikletë gjithashtu nuk ka ardhur ...

Read full article »

2005 Gas Gas EC 450 FSE Dirt Bike – Four Wheeler Magazine

Rubric: GAS GAS | 18 Jun 2015 | Comments Off në 2005 Gas Gas EC 450 FSE Dirt Bike – Four Wheeler Magazine
2005 Gas Gas EC 450 FSE Dirt Bike – Four Wheeler Magazine

Lodrat shtrati Ne kemi një biçikletë poshtër në zyrën tonë. Eshte e vertete, vërtet. kamion ynë nuk do të përshtaten nëpër dyer xhami rrëshqitje, kështu që ne mbështjellë biçikletë tonë në. Flisni për ambient. Pra, me tha se, ne ishim të ndezur në biçikletë tonë ditë të tjera, medituar pse nuk kishte karburant-injektuar bike dirt (kohët e fundit ne kemi qenë të rrënuar nga disa çështje carburetor akordim). i sigurt, gjatë viteve përpjekje janë bërë nga disa prodhues për të injektuar motorët biçikletë, por asnjë mbijetuar (apo edhe ka punuar shumë mirë). Ironikisht, menjëherë pas pyetur veten këtë pyetje ne stumbled në ’05 Gas Gas EC 450 FSE. Gjeje çfarë? Është elektronike e karburantit injektuar! Tani para se të shkojmë më tutje, një të shkurtër ...

Read full article »

Gas Gas EC 515 FSR – Shqyrtime Motorbikes, Lajme & këshillë – bikepoint.com.au

Rubric: GAS GAS | 12 Jun 2015 | Comments Off në Gas Gas EC 515 FSR – Shqyrtime Motorbikes, Lajme & këshillë – bikepoint.com.au
Gas Gas EC 515 FSR – Motorbikes Reviews, News & Advice – bikepoint.com.au

Gas Gas EC 515 FSR Është Gas Gas KE 515 FSR gjëja më e mirë që do të vijnë nga Spanja deri tani? Gas Gas ka qenë ndërtimi Dirtbikes karburantit-injektuar për shtatë vjet. Fabrika e pintë-sized spanjoll ka treguar se nuk është frikësuar e këtij stuff ri-fangled elektronike, dhe në fakt ajo ishte Gas Gas cili e parë të prodhuar një rrugë-ligjor EFI dirtbike - një lëvizje që e vënë atë vite përpara paketë. Tani hounds lehje kanë kapur, me kompani të tilla si Husky, Sherco dhe Aprilia shitjen e makinave EFI Enduro, dhe Suzuki ka pajisur atë nëpër varg të saj Motocross. However, Gas Gas ka qëndruar një hap përpara. Ndryshimi i furnizuesit nga Magneti Marelli të Kokusan, ajo gjithashtu shkoi në një sistem bateri më pak. tani ...

Read full article »

Test Gas Gas EC 125 garash 2014: the 125 2-goditje është kthyer! bikes Doctor

Rubric: GAS GAS | 11 Jun 2015 | Comments Off në Test Gas Gas EC 125 garash 2014: the 125 2-goditje është kthyer! bikes Doctor
Test Gas Gas EC 125 Racing 2014: the 125 2-stroke is back! Bikes Doctor

Test Gas Gas EC 125 garash 2014: the 125 2-goditje është kthyer! lënë pas dore disi nga spanjollet, i Gazit EC Gas 125 Racing bëri atë shenjë shumë e vogël e jetës në vitet e fundit. Nën shtysën e humnerë, Gas Gas ka vendosur për të pluhurit off e tij 125 Enduro. Edhe pse ka ende punë, i Gazit EC Gas 125 Racing është në rrugën e duhur ... Prandaj është me pak Gas Gas KE 125 Gara që hapim testin e gazit Enduro gazit 2014 top varg. Ky motor i vogël mendoi Reborn pothuajse shuar nga hiri e tij me ambicie. Dhe si ajo nuk është e gjëra në gjysmë të rrugës në spanjollëve, the 125 Enduro merr të njëjtin kujdes si motra e saj e madhe me edhe një shtesë të vogël ... ajo hedh (i vogël) gazi gazi! Është një ...

Read full article »

Gas Gas EC 450 FSE – Cikli Torque Magazine

Rubric: GAS GAS | 7 Jun 2015 | Comments Off në Gas Gas EC 450 FSE – Cikli Torque Magazine
Gas Gas EC 450 FSE – Cycle Torque Magazine

Injeksion me inat Test nga Ray MacArthur. Pics nga Nigel Paterson I ri 2010 EC 450 FSE duket këmbë të shpejtë ende në livre e saj të zezë. Ju mund të ndjeni konkurrencën kalon nëpër venat e tij nga momenti që ju të ulem në atë. Një vështrim i shpejtë nëpër biçikletë dhe ajo nuk ka marrë kohë për të parë të gjitha pjesët e lehta të cilësisë mashtrim që e bëjnë këtë garë makinë gati të dalë nga kutia. Nga shall të lehta aliazh me bateri-më pak të injektimit të karburantit dhe hidraulike operuar frenat dhe tufë kjo është në çdo hap të performancës race të pastër. Në qoftë se kjo është një biçikletë serioze Enduro Race ju dëshironi KE 450 FSR Gas Gas ka mallrat. Një shpejtë një herë gjatë 450 Gas motor me gaz në FSE ka përdorur gjithmonë injektimit të karburantit. i fundit ...

Read full article »

Motomerlin – Merlin Motoçikleta – gazi gazi – Pampera Prep & melodi

Rubric: GAS GAS | 4 Jun 2015 | Comments Off në Motomerlin – Merlin Motoçikleta – gazi gazi – Pampera Prep & melodi
Motomerlin – Merlin Motorcycles – Gas Gas – Pampera Prep & tune

Story Pampera akordim, hipur gara e PAMP Hafren Rally Pic 280: një raport të shkurtër Nga blu në 2003 Kam marrë një telefonatë nga Gas Gas Mbretërinë e Bashkuar ne kemi marrë një off 280 këtu nuk ju duan atë? Vetëm një përgjigje se marrëveshja është bërë. Këto nuk janë importuar zyrtarisht në Britani të Madhe për shkak të çështjeve të Carb. Por e imja kishte keihin pajisur drejt off me 45/125 jetting dhe shkon superbly. xunkthe Boyesen ishin të pajisur si ndihem këto japin karakteristikat smoothest motor. grup ingranazhesh. 11/41 për LDTs 10/41 për gjykimet e duhura. Përdorur zinxhirët jo Oring për më pak terhiq (por kushton më shumë running. ). Gjykimet bare, pjatë gropë pasme kllapa vënë këmbë PEG përfunduar spekulim. Saj qenë tejkalohen në LDTs ​​panumërta, a Sammy pak ...

Read full article »

Gas Gas EC 250 FSR – Cikli Torque Magazine

Rubric: GAS GAS | 23 May 2015 | Comments Off në Gas Gas EC 250 FSR – Cikli Torque Magazine
Gas Gas EC 250 FSR – Cycle Torque Magazine

dem zemëruar pak Test nga Ray MacArthur. Pics nga Nigel Paterson Nëse ju mendoni se KE 250 FSR është vetëm një version më i vogël i fuqishëm 450, lexuar këtë ju mund të ngrejë një vetull ose dy. Për një fillim këtë karburator ushqyer motor është me burim nga Yamaha deri Gas Gas zhvillon çerekun e vet litër katër goditje në tru, mashat janë MARZOCCHI vend të Sachs gjenden në vëllezërit e motrat e saj dhe lartësia vend është po aq i gjatë sa vëllezërit e saj të mëdha. Si i pari 250 katër-stroke makinë Enduro për Gas Gas kjo nuk është e vogël, por ajo është e shkathët. Motori është donk pesë-valve Yamaha-së që ka qenë rreth e rrotull në një formë apo një tjetër për vite tani. Ajo merr frymë përmes një banesë rrëshqitje keihin FCR-MX37 karburator dhe vë ...

Read full article »

përjashtues 2011 Gas Gas EC300 Six Days Rishikimi Enduro360.com

Rubric: GAS GAS | 16 May 2015 | Comments Off në përjashtues 2011 Gas Gas EC300 Six Days Rishikimi Enduro360.com
Exclusive 2011 Gas Gas EC300 Six Days Review Enduro360.com

2011 gazi gazi 300 "gjashtë ditë" Ne rregull, vetëm në mënyrë të gjithë e dinë. Unë jam një djalë Gas Gas. Edhe unë në fakt nuk zotërojnë një të tillë, por unë kam pasur një numër prej tyre. Unë gjithashtu e përdorur për të punuar për ta dhe edhe pse kjo ka qenë gati dhjetë vjet më parë tani, kjo është vetëm një nga ato gjëra që vetëm më ndjek rreth. Unë ende rregullisht të ketë njerëzit më pyesin në lidhje me bikes ose të dëshironi të dini në qoftë se unë ende të hipur atyre. Unë mendoj se kjo ka qenë rasti që ka pasur kaq pak informacion rreth tyre (të paktën në perëndim) dispozicion gjatë disa viteve të fundit, I merrni ato pyetje thjesht për shkak se njerëzit nuk e dinë se kush tjetër për të kërkuar. Gas Gas është spanjoll me rrënjët e qartë përsëri në Bultaco. Ata filluan ndërtimin off bikes rrugore në fillim ...

Read full article »

GAS GAS FSE 400 udhëzues, review

Rubric: GAS GAS | 11 May 2015 | Comments Off në GAS GAS FSE 400 udhëzues, review
GAS GAS Fse 400 manual, review

udhëzues udhëzim: Pas click Shkarko dhe ofertë të plotë, ju do të merrni qasje në listën e lidhjeve të drejtpërdrejta në faqet e internetit ku ju mund të shkarkoni këtë manual. për Rreth GAS GAS FSE 400 Këtu ju mund të gjeni të gjitha në lidhje GAS GAS FSE 400 si manual dhe informacione të tjera. Për shembull: review. user reviews dhe opinionet dokumentet MODEL FSE 400 / 450 ENGINE Frame Lloji DELTABOX, gjysëm shasi dyshe cradle bërë nga tubat drejtkëndore Cromoly. ritëm Aluminum Front Suspension krahu Inverted MARZOCCHI Diametri 45 mm Run 295 mm Inverted hlins Diametri 48 mm Run 295 mm Rear Suspension sistem progresiv me hlins amortizues Run 320 mm Front Disk frenave të 260 mm Nissin Pump dhe e thjeshtë / dyshe Nissin calliper ...

Read full article »

Gas Gas EC 250 Gjashtë ditë Edition Moto Rishikimi – Ultimate Motoçiklizëm

Rubric: GAS GAS | 10 May 2015 | Comments Off në Gas Gas EC 250 Gjashtë ditë Edition Moto Rishikimi – Ultimate Motoçiklizëm
Gas Gas EC 250 Six Days Edition Moto Review – Ultimate MotorCycling

Gas Gas EC 250 Six Days Edition | Moto Rishikimi Rishikimi Gas Gas Qëllim për të marrë në gjashtë ditë Enduro Ndërkombëtar, the 2010 Gas Gas EC 250 Six Days Edition është aq serioze sa të garës vetë. Edhe pse motorcycles katër-stroke janë konfigurimi i zgjedhur këto ditë në Amerikë, dy-goditje janë duke shijuar një rilindje evropiane. Vë në lëvizje gjashtë ditëve është një motor brutal dy-stroke që është i paprekur nga kompromis. Gas Gas touts Kickstart KE 250 Gjashtë ditë si një motor të marrë-jo-të burgosurve, dhe motor të mirë mishëron fokusin e kompanisë spanjolle. Pavarësisht valvul e saj të energjisë dhe design undersquare (66.4mm bore dhe 72mm goditje), KE 250 është asgjë, por një torquer. Me një powerband që kujton një ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.