Gilera Nexus 300 provë

rubrikë: Gilera | 18 Jun 2015 | Comments Off në Gilera Nexus 300 provë
Gilera Nexus 300 test

Gilera Nexus 300 provë janar 29, 2012 | paraqitur sipas: Gilera | postuar nga: Rana Abaidullah duke fituar 34 cm3 dhe një rim përparme 15 ', Gilera scooter pastron kapacitetin e saj mesatar. evolucion natyral i versionit të shkëlqyer 250 cm3, ai do të takohet në fund suksesin që meriton? Ajo do të jetë veçanërisht i kujdesshëm për të dalluar versionin e ri të Nexus mes të madhësisë së ish. diametër jashtë buzës para ngritur për 15 inç, nuk ka ndryshim është i dukshëm jashtë. Nuk janë aq të lumtur të gjithë përbërësit që e bëri të Nexus 250 dmth një skuter shumë tërheqës GT-Sport: mbrojtje efektive, pajisje të plotë, një pamje të hijshme dhe një kornizë deri në pretendimet e Artizanatit. Kaq shumë brenda dhe mbahet më e rëndësishme ...

Lexo artikullin e plotë »

Gilera / prodhues motor – Economy-point.org

rubrikë: Gilera | 17 Jun 2015 | Comments Off në Gilera / prodhues motor – Economy-point.org
Gilera / Motorcycle manufacturer – Economy-point.org

Gilera Page modifikuar: e mërkurë, korrik 13, 2011 07:41:58 Gilera Kompania është një nga prodhuesit më të vjetër motor italiane. Me emrin Gilera mushtit, nga pikëpamja e sotme të shihet, një nga zhvillimet në ndërtimin e motoçikletave, ndoshta më e thellë, quhem. Gabimisht futet motor me katër cilindra . Fillimi Historia Gileras shkon në vitet e para 20. Century mbrapa. zhvillimi i pari Giuseppe Gileras ishte, në vitin 1909, VT 317. Ai zotëronte një motor një cilindër me ca.7PS, ndërtuar skicuar, nga vetë Gilera dhe, futur në një kornizë biçikletë fëmijë. Ky lloj i makinës është përdorur për takime të ndryshme drejtimin (mal-drejtuar ose rrugë lokale ...

Lexo artikullin e plotë »

Testi afatgjatë Gilera Fuoco 500 : 1 vit, 10 000Ace km-skuter

rubrikë: Gilera | 17 Jun 2015 | Comments Off në Testi afatgjatë Gilera Fuoco 500 : 1 vit, 10 000Ace km-skuter
Long term test Gilera Fuoco 500 : 1 year, 10 000km Asso-scooter

Testi afatgjatë Gilera Fuoco 500. 1 vit, 10 000km Gilera Fuoco 500 në një test afatgjatë, kjo është një skuter exceptionnal. Présentation Unë jetoj në Paris dhe unë udhëtim 35 km në ditë për të marrë në punë. Kjo është kryesisht autostradë. Zgjedhja e një skuter për të drejtuar këtë distancë ishte pothuajse e qartë. Ajo kerkon 20 në 30 mn, derë më derë. Nëse unë shkoj me metro, ajo merr 50-60mn, koha e transportit vetëm. Gilera Fuoco Face Pourquoi le Fire ? Para Gilera Fuoco 500 Unë kisha një X9, 500cc shumë. Pra, ajo ishte diçka e natyrshme që të ketë Fuoco. megjithatë, Unë u përpoq disa maxiscooters tjera. Disa ishin shumë të vjetër, disa të tjerë ishin shumë të fuqishme. So, për mua Gilera Fuoco ishte ai për mua. ndoshta, tërheqje prej inovacionit ...

Lexo artikullin e plotë »

Gilera veriperëndim

rubrikë: Gilera | 13 Jun 2015 | Comments Off në Gilera veriperëndim
Gilera nordwest

Shkarko: veriperëndim Gilera Jasper Taal Pete Fisher përshkrim: jashtëzakonisht të lumtur me NORDWEST dhe nowihavethebestofbothworlds RC tim pasthirrmë për Gilera phil Adams dhe John Rushworth Roger Chilton justthoughti www.flarefox.com/gilera/gens/gen7.PDF Model VITI IKON Nr spacer KOMENT Përshkrim: Model vit IKON nr spacer koment Gilera NORDWEST 600 91në 500-132 Gilera rc600 89-90 500-087 shaggy Saturn – Evropë 89 në 500-232 1 www.ikonsuspension.com/download/2007-gilera-fork-springs.pdf PACK STANDARD Përshkrim: lumi – 600 W16 Ducati disi 350 600 – 750 f1 Gilera veriperëndim 600 – rc 600C VF honda 750s Magna 700c blade 650C kawasaky klr – GPZ 900r ...

Lexo artikullin e plotë »

Gilera Runner ST / SP Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales

rubrikë: Gilera | 9 Jun 2015 | Comments Off në Gilera Runner ST / SP Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales
Gilera Runner ST/SP Scooter News and Reviews Scootersales

[+] parë galeri imazhit ADVERTISEMENT Gilera Runner ST / SP Pra çdo gjë e vjetër bëhet e re përsëri! Kthimi i legjendës vetë kontrabandist Gilera. Tani do të shohim këtu? Shumë-pritur Runner VXR 200cc bën hyrjen e saj në treg, me varg të tërë duke u dhënë një seri të re të ngjyrave. Me një katër-stroke, katër-valvul, ujit të ftohur motor dhënë 19 bhp e pushtetit, Runner VXR 200 është i lartë e varg Runner, në dispozicion së bashku me zhvendosjet e tjera: 50karburator cc dhe injektimi elektronik dy goditje dhe një 125cc katër-goditje. Runner merr një gamë të re të ngjyrave në 2006, me tre ngjyra të gjithë-të reja të racës dhe një kopje e bikes të Moto GP për të theksuar "skuter e saj ...

Lexo artikullin e plotë »

Gilera Runner 180 FXR – Scooter Community, Çdo gjë rreth Scooters…

rubrikë: Gilera | 8 Jun 2015 | Comments Off në Gilera Runner 180 FXR – Scooter Community, Çdo gjë rreth Scooters…
Gilera Runner 180 FXR – Scooter Community, Everything about Scooters…

Gilera Runner 180 FXR 18,500 milje. Nevojiten disa më shumë vaj dy goditje kështu që unë rode poshtë për Fritz Speed (magjistar dy goditje) në Brookvale. Got vajin dhe filloi chat dhe kam marrë atë për të parë në shok Bitubo pasme. Edhe pse Id forcuar deri në pranverë Fritzy mendojnë se ajo ende nuk ishte aq larg sa kështu që ne cranked atë deri edhe disa cm. Ashtu si unë po largohej ai ishte duke dëgjuar boshe dhe tha rri në dhe të procedohet, të shëndoshë rreth të carbie me shoferin e tij vidë për disa sekonda pastaj më tha për të marrë atë për një të drejtuar rreth bllokut. Unë nuk e mjaft e di atë që ai e bëri, por papritmas skuter mori të drejtën e saj powerband gjithë gamën mbyt dhe u ngritën si një mace djegur. i pabesueshëm! ...

Lexo artikullin e plotë »

Gilera – Woi Encyclopedia Italy

rubrikë: Gilera | 4 Jun 2015 | Comments Off në Gilera – Woi Encyclopedia Italy
Gilera – WOI Encyclopedia Italia

histori Gilera logo e 1909 Gilera është një nga motoēikletat ende prodhimin e Antichi Marchi italian. themeluar byGiuseppe Gilera në 1909 hapjen e seminarit e saj të vogël në Milano dhe më pas një fabrikë në Arcore. në provincën e Monza. Mocioni i parë për të kryer këtë emër ishte VT 317 . Pas Luftës së Parë Botërore, Gilera zhvendosje centimetra cc piston prodhon lëvizje nga 500 dhe fillon me këto për të marrë pjesë dhe për të fituar në garat më prestigjioze ndërkombëtare të kohës. Ky motor nga 500 cc pasur valvulat laterale, në 1930 Gilera fillon të përdorë valvulave në kokë. Katër Bolts 500 dhe tetë Bolts janë të lindur. në 1936. duke lënë nga një plan i shtëpisë roman CNA Rondine. ...

Lexo artikullin e plotë »

Gilera Fuoco 500 »Testet Road» 2Commute

rubrikë: Gilera | 29 May 2015 | Comments Off në Gilera Fuoco 500 »Testet Road» 2Commute
Gilera Fuoco 500 » Road Tests » 2Commute

Gilera Fuoco 500 Gilera janë të njohur mirë për ndërtimin terren sportiv thyer Scooters, origjinal dy goditje Gilera Runner 180 hapi rrugën për bum automatik skuter të fund të 1990-së, atëherë anije Gilera Nexus 500 vendosur standarde të reja, ata gjithashtu e thyen myk me GP800 tyre, por le të mos harrojmë për Gilera Fuoco 500, një kërkim tre makinë agresive rrota nëse ndonjëherë ne pamë një njeri. Fuoco është pasardhës i shtrembëruar i Piaggio MP3 shkëlqyer. Merrni tre teknologji rrota nga MP3 provuar dhe për të ndërtuar një automjet agresive në kërkim urbane rreth një 40HP motor Piaggio dhe ju të përfundojnë me Fuoco 500. Nëse duket mund të vrasin kjo skuter do të jetë vdekjeprurës, kjo është një fantastike, ...

Lexo artikullin e plotë »

Gilera Ice

rubrikë: Gilera | 28 May 2015 | Comments Off në Gilera Ice
Gilera Ice

fije: Gilera Ice Gilera Ice Përshëndetje, Emri im është Mikkel. Unë jam nga Danimarka (Scandinavia), dhe une jam 18 vjeç. Kjo është scooter im i dytë Projekt, dhe e saj përdoren për gara në scootermeetings. skuter i pari projekt kam pasur, ishte një Gilera Stalker nga 1999 Wich ishte duke ecur me disa pjesë Malossi Speed. Dhe tani për vetë Projekt (Started 2004): Tani Winther po vjen dhe Stalker është zhdukur tani. Një projekt i ri është një duhet të ketë gjë. Këtë herë e saj një Ice Gilera, dhe unë duhet të rrëfej, ajo duhet të jetë më e fuqishme, më i keq, më vetëquajtur dhe mbi të gjitha, PERFECT! mirë, I ndryshuar kuadrin Stalker (me plastike) për kuadrin Ice (me plastike), sepse unë mendoj se ka ...

Lexo artikullin e plotë »

1949 Gilera Saturno Sport

rubrikë: Gilera | 28 May 2015 | Comments Off në 1949 Gilera Saturno Sport
1949 Gilera Saturno Sport

Related Content Gjendet në eBay: 1957 Harley-Davidson Sportster Ka diçka në lidhje me të vërtetë e hershme Harley-Davidson Sportsters se ne kemi dashur gjithmonë, dhe kjo në. 1953 NSU Sportmax A 1953 NSU Max 250 në ekran me motoçikleta të tjera klasike në Muzeun Kombëtar në një motor. Gjendet në eBay: 1974 Harley-Davidson Sportster 1000 Edhe pse ne zakonisht preferojnë më shumë foto dhe një përshkrim më të plotë në tonë gjenden në zgjedh eBay. Gilera Saturno Gilera Saturno kishte një përzierje e performancës duket dhe reputacionin pak mitik që e bëri atë. 1949 Gilera Saturno Sport lloji engine: 499vertikale w / kokë single cc OHV ftohur me ajër alumin cilindër dhe fuçi (hedhur aksioneve hekuri) ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.