2009 Honda CB1000R Road Test Rishikimi- Shqyrtime Honda CB1000R motoçikleta

rubrikë: Honda | 20 Qershor 2015 | Comments Off në 2009 Honda CB1000R Road Test Rishikimi- Shqyrtime Honda CB1000R motoçikleta
2009 Honda CB1000R Road Test Review- Honda CB1000R Motorcycle Reviews

2009 Honda CB1000R - Test Road Forbidden Fun: Honda mirë që ju nuk mund të blejnë! Props për Honda për ndërtimin e një hanxhar të bukur që punon. kreditit të mëdha për të na dhënë një motor / pajisje auto-trans-pajisur skuter-si të transportit që ka të jetë një nga më e lehtë-to-udhëtim me madhësi të plotë dy-wheelers ndonjëherë. por, me ndershmëri, Honda, pse jeni mbajnë mbi ne? furi komente përshëndeti CB1000R me futjen e saj në Evropë vitin e kaluar. Në fakt, Kjo CBR1000RR bazuar në biçikletë lakuriq përfundoi e dyta në Bike Ndërkombëtare të votimit vitin 2008-së, dhe ne në U.S. të cilët janë të privuar nga biçikletë nuk e merrni edhe për të votuar për të! Disa citate të rëndësishme nga skribët evropiane? "Një hap i madh per Honda në ...

Lexo artikullin e plotë »

Honda rc166 biçikletë gjashtë cilindra nga 1960

rubrikë: Honda | 20 Qershor 2015 | Comments Off në Honda rc166 biçikletë gjashtë cilindra nga 1960
Honda rc166 six cylinder bike from the 1960s

Honda rc166 biçikletë gjashtë cilindra nga 1960 Lexo më shumë mbi Honda RC166 250/6. Grand Prix Racing pësuar një revolucion në fillim të viteve 1960. gjashtë-cilindër Honda u mblodhën shpejt. Për të kontrolluar nga tingujt e Honda RC166 Gjashtë cilindër vizitoni linkun e mëposhtëm plus fiksime. Kjo është një biçikletë e ëmbël fryrë. Kam dëgjuar një në vitet e Mesme-Ohio para. ajo ka dërguar. Si i NR në Le Mans plus Bikes Prodhimit. Honda shkoi në bordin e bëjnë gjashtë cilindër DOHC powerplant një realitet me të saj. Honda vrapoi nëpër 1960 me. një 50 cc treshe, një 125 cc gjashtë cilindër plus një V8 për. ata kanë tani disa 5 kuaj më shumë se Honda gjashtë. RC166 e 1967 është e njëjtë si biçikletë. Honda RC166 biçikletë gjashtë cilindra si i ...

Lexo artikullin e plotë »

Honda CBR 600RR 2009 C-ABS Top Speed ​​280 km / h Si për të bërë & të bëjë gjithçka!

rubrikë: Honda | 20 Qershor 2015 | Comments Off në Honda CBR 600RR 2009 C-ABS Top Speed ​​280 km / h Si për të bërë & të bëjë gjithçka!
Honda CBR 600RR 2009 C-ABS Top Speed 280km/h How To Make & Do Everything!

Çfarë mendoni për këtë video? Zsotyesz87: na lë një koment:D izaky2011: ashtu si biçikletë atit tim! Jhon Camille Vergel: Prindërit në këto shoku QE? I sertgent: kështu R6 fitoi bediang80: doni të goditje motor tuaj ose çfarë?? Fr3shChriS13: ok Unë mendoj se ima merrni një R6 yamaha. 2006 për një fillim çeliku vin: fanatik shenjtë Dua një biçikletë aq e keqe, kjo e bën makina ime të duket si një tank. leo Motte: kurvë mano si ju mund të mbajë atë në përbindësh 280 mënyrë!!ëndrra ime pbmax: Bike tingëllon e mahnitshme. john brumë: bullshat 280 Unë vetëm mund të reacht 240 im 🙁 për të kapur gjatë dhe të rëndë të shumë era lol Gerry Si roma: testuar shpejtësinë tuaj me një garave ose të ngjashme për shkak se ajo është shumë e lehtë për honda të ju jap pamjen për të bërë ...

Lexo artikullin e plotë »

2005 Honda Silverwing Specs eHow

rubrikë: Honda | 20 Qershor 2015 | Comments Off në 2005 Honda Silverwing Specs eHow
2005 Honda Silverwing Specs eHow

2005 Honda Silverwing Specs trims 2005 Honda Silver Wing është një dy-pasagjerëve turne skuter që vjen në dy trims, modeli bazë Silver Wing dhe ABS Silver Wing. Modeli bazë është në dispozicion në ngjyrë të zezë dhe titan, ndërsa modeli ABS është në dispozicion në ngjyra të duotone e zezë / argjendi dhe titan / argjendi. Paneli orkestrim ofron karakteristikat themelore si udhëtim rrugëmatës, niveli i karburantit paralajmërim dhe një orë. I vetmi ndryshim i madh në mes të dy modeleve është se modeli ABS ofron një sistem antilock frenave si standarde. Motor dhe Performance Të dy modelet janë të pajisura me një 50-kuaj-fuqi, 582-cc likuid ftohur me katër-goditje paralele-dyshe motor me 37 £ ft. e momentit rrotullues në 6,000 rpm. ...

Lexo artikullin e plotë »

Repsol Honda – Video Encyclopedia

rubrikë: Honda | 20 Qershor 2015 | Comments Off në Repsol Honda – Video Encyclopedia
Repsol Honda – Video Encyclopedia

Repsol Honda histori [ edit ] Në 1995 ekipi hyri në një 3 kalorës formacion me Mick Doohan. Àlex Crivillé dhe Shinichi Itoh hipur në Honda NSR500. Mick Doohan fitoi Kampionatin Botëror për herë të dytë në një rresht në Argjentinë. me një garë lënë për në fund të sezonit me shtatë fiton garën, Àlex Crivillé përfundoi sezonin e katërt me 1 Win gara, ndërsa Shinichi Itoh përfundoi e pesta në përgjithësi. Katër kalorës line-up e vazhdueshme në 1997 me Michael Doohan. Àlex Crivillé dhe Tadayuki Okada në Honda NSR500 dhe Takuma Aoki e në Honda NSR500V. Repsol Honda fitoi të gjithë 15 gara të sezonit me Mick Doohan fitues 12 gara, dhe duke thyer rekordin Giacomo Agostini 's per fitoret në ...

Lexo artikullin e plotë »

Day6 shqyrtim ëndërr Commuters Bike

rubrikë: Honda | 19 Qershor 2015 | Comments Off në Day6 shqyrtim ëndërr Commuters Bike
Day6 dream review Bike Commuters

Day6 Dream Rishikimi Gomë Front / Rear Kenda Komfort 26 x 1.95 Rim dyfishtë mur, sidewall CNC, aliazh Casette Shimano Derailleur Front / Rear Shimano Altus 21 shpejtësi Shifter Sram MRX Comp + freewheel Shimano Back Day 6 Custom injeksioni - me të mesit dhe të integruar paketë të udhëtimit Pesha e përafërt 35 34 Wheel Base 51 " Pesha Limit 250 paund Rider Size 5'4 "- 6'3" përafërt Rider Size 4'8 "- 5'7" përafërt Colors Cobalt Blue, Metallic Burgundy Në ditët e mia të shumta të bikes hipur, Unë kam udhëtuar shumë e shumë llojet më të bikes që janë në dispozicion. nga foldables, për të skate bikes, Unë jam i sigurt se unë kam qenë në atë tashmë. Por kjo nuk ishte deri sa kam takuar Day6 ëndrra që unë ...

Lexo artikullin e plotë »

Honda njoftojnë një të ri 250cc V-Twin Bike, VTR

rubrikë: Honda | 19 Qershor 2015 | Comments Off në Honda njoftojnë një të ri 250cc V-Twin Bike, VTR
Honda Announce a New 250cc V-Twin Bike, The VTR

Honda njoftojnë një të ri 250cc V-Twin Bike, VTR Honda kanë lëshuar disa detaje të ri 250cc v-binjak hyrje të nivelit biçikletë e tyre, VTR, e cila tingëllon si tre shkronja kemi dëgjuar shumë herë më parë. konfuze? Ju së shpejti do të harrojmë konfuzion, kur ju lexoni njoftim për shtyp poshtë. Ne kemi gjetur të vështirë të stomakut veten, me deklarata si komponentët e cilësisë më të lartë pezullimit qetë nga rrugët me gunga dhe të bëjë VTR ri të kënaqshme për të hipur të gjithë-ditore. , pavarësisht se edhe pse, Ne nuk mendoj se ne do të shohim atë në rrjet të markave Hatch këtë fundjavë. Njoftimi për shtyp: Prezantimi Edhe pse është e re në Evropë, VTR tashmë ka një biografi të dëshmuar udhë në Japoni ku Its ...

Lexo artikullin e plotë »

Ben

rubrikë: Honda | 19 Qershor 2015 | Comments Off në Ben
Ben

Electric Motor Ben (B.E.M) Update 8/12 Rode biçikletë për të punuar sot, pavarësisht çështjeve paketë bateri. I bleu një paketë 72V LifePo nga zgjidhjeve të pushtetit Elite. Ajo vjen me sensorë për çdo qelizë dhe një kompjuter që tregon temp, tension, kapacitet. Ajo duhet të ketë qenë një përmirësim i madh. However, Unë kisha për të bërë një strehim të ri të baterisë nga e para dhe unë nuk jam saldator më të mirë në mënyrë që të marrë një kohë të gjatë. Pastaj pasi kam marrë që bëhet dhe i tëri çdo gjë lart. I shpërtheu të drejtë kompjuter në fytyrën time. Ajo ishte mjaft e frikshme, por unë nuk e kam marrë lënduar kështu që vetëm të më kushtojë një CPU të ri. Unë kam shtuar një emergjence pres që unë duhet të ketë pasur nga fillimi, por kam menduar çelësi im pres u ...

Lexo artikullin e plotë »

Honda CBR 150R 2012 Bikes Ride First Bikes 135cc-165cc Autocar India

rubrikë: Honda | 19 Qershor 2015 | Comments Off në Honda CBR 150R 2012 Bikes Ride First Bikes 135cc-165cc Autocar India
Honda CBR 150R 2012 Bikes First Ride Bikes 135cc-165cc Autocar India

Honda CBR 150R shqyrtim, udhëtim provë Tag "CBR" nuk nënkupton domosdoshmërisht një biçikletë jashtë-dhe-jashtë sportive. Kështu atëherë, çfarë karakteri bën fëmijën CBR, sport CBR 150R? Siç e pamë me Honda CBR 250R, e "CBR” tag emri nuk nënkupton domosdoshmërisht një biçikletë jashtë-dhe-jashtë sportive. Kështu atëherë, çfarë karakteri bën fëmijën CBR, sport CBR 150R? Një udhëtim i shpejtë i parë na dha një ide të drejtë. Edhe pas ndezur gjatë dhe të vështirë CBR 150R, kjo duket si një klon i 250. Headlamp Y-formë, peshqesh layered, panelet kundërta për seksionin bisht dhe të thellë llambë set bisht duket identike. However, një mënyrë e thjeshtë për të marr nga CBR 150R është shter më i vogël dhe matte rrotat e tij aliazh zezë. ...

Lexo artikullin e plotë »

2006 HONDA VFR800 interceptorëve

rubrikë: Honda | 19 Qershor 2015 | Comments Off në 2006 HONDA VFR800 interceptorëve
2006 HONDA VFR800 INTERCEPTOR

2006 HONDA VFR800 interceptorëve – #x0024;7650 (North Denver) Ne jemi duke marrë më afër dhe më afër të pranverës. një kohë e përkryer për të hedhur një këmbë mbi një motor të ri! Një VFR do të jetë një zgjedhje optimale për këtë gjë e tillë. dhe siç ndodh vetëm në mënyrë të, Unë kam marrë një për shitje! So, në këmbim të fituar me vështirësi të holla tuaj unë do të ju jap një motor që ka disa modifikime gusto bërë, si dhe të jetë i besueshëm si shkëmb tuaj mesatare. Kjo është e dytë VFR brezi 6 Unë kam në pronësi, dhe është duart-down më të mirë të gjithë-rreth motor kam ndonjëherë tejkalohen. Çdo gjë nga detyra udhëtarëve për luftëtar fundjavë për transportuesit e ngarkesave, Kjo biçikletë bën të gjitha. Ju mund të pyesin pse, Nëse kjo ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.