2012 Husaberg FE390 Rishikimi

rubrikë: Husaberg | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2012 Husaberg FE390 Rishikimi
2012 Husaberg FE390 Review

2012 Husaberg FE390 2012 Husaberg FE390 2012 Husaberg FE390 – 2012 Husaberg FE390 2012 Husaberg FE390 Rishikimi Më rrallë mund të jetë më shumë se e mjaftueshme. Sidomos kur kalorës duhet të jetë ekonomike me energjinë e tij dhe do merr të vërtetë e vështirë. Anëtari më i ri i familjes Husaberg katër-stroke ofron zhvillimin e qetë të energjisë së bashku me fuqi të mjaftueshme për çdo situatë në përdorim të përditshëm Enduro. + reagimi unrivaled + fikje konstante gjatë gjithë udhëtimit pezullim + optimizuar për terrenin shpejtë dhe gjah 2012 Features Husaberg FE390 dhe Përfitimet fundit WP mbyllur fishek USD pirun me 48 mm diametër nënkupton një dimension të ri në fushën e pezullimit Enduro. ...

Read full article »

2013 Husaberg Motoçikleta Rreshtimi CPU Hunter

rubrikë: Husaberg | 11 Jun 2015 | Comments Off në 2013 Husaberg Motoçikleta Rreshtimi CPU Hunter
2013 Husaberg Motorcycles Lineup CPU Hunter

2013 Husaberg Motoçikleta Rreshtimi Markë suedeze në pronësi të KTM Amerikën e Veriut, Husaberg ka ka zbuluar off-rrugë e saj motor formacion për vitin e modelit 2013, duke përfshirë shtimin e Husaberg FE250 të ri. Husaberg ofron shtatë modele, përbëhet nga katër variante 4-kohë (FE350, FE450, FE501 FE250 dhe të reja) dhe tre versionet e 2-goditje (TE125, TE250, TE300). Duke u ndalur në Enduro, çdo detaj përzhit e motoçikletave të reja Husaberg është projektuar për rideability maksimale për konkurrencë Enduro dhe për aventurat offroad jashtë në të egra, duke shfaqur një bodywork re, vend dhe karburantit tank, një swingarm ri të lehta, një kornizë të re chromoly dhe një lartë-forcë plastike subframe (tekstil me fije qelqi-përforcuar poliamide). ...

Read full article »

Test Husaberg 350 FE: Alternativa suedeze për Enduro referencës…

rubrikë: Husaberg | 7 Jun 2015 | Comments Off në Test Husaberg 350 FE: Alternativa suedeze për Enduro referencës…
Test Husaberg 350 FE: The Swedish alternative to the reference Enduro…

Test Husaberg 350 FE: Alternativa suedeze për referencë Enduro KTM Raundi jonë e varg Husaberg Enduro 2013 vazhdon sot me një kapacitet të ri kub për prodhuesit suedez. Me Husaberg 350 FE, Husaberg sulmon një kapacitet të ndërmjetëm kub e cila është e çiltër e suksesshme tashmë në KTM. Zëvendësimi i 390 FE e bën atë të bëjë snuffs? A mund të rrëzoj referencën austriake? Ne mund të gjykojmë disa në pluhur spanjolle dhe vala e të nxehtit ... Pas Husaberg 250 FE, e fundit lindur nga varg Enduro Husaberg, ndryshimi vazhdon në mesin e suedezëve. Deri në atë pikë, the 390 FE miratoi ndërmjetëm rolin motor e Enduro. Sepse vjelja e rrushit 2013, ajo zhduket nga gamë të fitimit ...

Read full article »

Husaberg

rubrikë: Husaberg | 6 Jun 2015 | Comments Off në Husaberg
Husaberg

përmbajtje histori themel Husaberg Motor AB është themeluar në 1988 nga rrethanat e lindur jashtë blerjen e ndarjes motor të kompanisë suedeze Husqvarna nga Cagiva italiane në 1987. Cagiva zhvendosur prodhimin e motoçikletave të Varese, Itali. Një grup i inxhinierëve të udhëhequr nga Thomas Gustavsson vendosi të qëndrojë përsëri në Suedi dhe të vazhdojmë të punojmë në projektin e tyre. Husaberg Motor AB është regjistruar në janar 1988. punonjësit e tjerë të cilët u bashkuan Husqvarna Husaberg ishin Ruben Helmin (Husqvarna shefi inxhinier e Parë Administrative Husaberg-së), Urban Larsson (projektuesi Husqvarna [ 1 ] ), Björn Elwin (Shefi i departamentit testit Husqvarna). Roland Söderqwist, një suedez i vogël ...

Read full article »

2000 Husaberg FC501: Kjo është historia e vërtetë në katër-Stroke Dirt Bikes?

rubrikë: Husaberg | 6 Jun 2015 | Comments Off në 2000 Husaberg FC501: Kjo është historia e vërtetë në katër-Stroke Dirt Bikes?
2000 Husaberg FC501: Is This The Real Story In Four-Stroke Dirt Bikes?

2000 Husaberg FC501: Kjo është historia e vërtetë në katër-Stroke Dirt Bikes? 2000 Husaberg FC501 A ju kujtohet që shpiku modern, peshë e lehtë, katër-stroke Motocross biçikletë? A ju me mend Yamaha? Ju jeni gabim. Husaberg bëri disa vite më parë Yamaha futur YZ400 e saj në 1998. Çfarë është Husaberg? A do të besojnë një kompani që është themeluar nga pasionuar, inxhinierë suedezë, duke punuar në një punëtori të vogël, dizajnimin makinat e tyre praktikisht nga e para, dhe ndërtimin e tyre praktikisht me dorë? Husaberg filluar në këtë mënyrë, dhe zhvilluar reputacionin e saj ngadalë, por solide duke dhënë lightest, lartë-performuese katër-stroke jashtë rrugës bikes parë ndonjëherë. E vetmja gjë Yamaha bëri ishte sjellë lehtë ...

Read full article »

2010 Husaberg FE 390 Ride parë – Motor USA

rubrikë: Husaberg | 6 Jun 2015 | Comments Off në 2010 Husaberg FE 390 Ride parë – Motor USA
2010 Husaberg FE 390 First Ride – Motorcycle USA

2010 Husaberg FE 390 Ride parë më pak me të vërtetë mund të jetë më me dizajn radikal Husaberg? ndryshime të vogla japin FE 390 një personalitet krejtësisht të ndryshme se vëllezërit e saj të mëdha. Askush nuk ka ndërtuar një biçikletë të vërtetë të mesme terren për të kapërcyer hendekun në mes të lartë-ndjeshëm 250cc 4-goditje dhe thumpers imponues 450cc. Ndërsa ne të gjithë presim për pakapshme "350", Husaberg doli ajo që e konsideron të mesme të lumtur, të paktën për botën Enduro. The 2010 FE 390 është ndryshe nga çdo biçikletë të tjera në treg, por ka që e bëjnë atë një i rastësishëm-top ose genius? Husaberg i pëlqen të bëjë gjërat ndryshe, dhe gjithmonë ka. Me risi dhe rideability në krye të listës së saj, firma suedeze tronditur të gjithë me lirimin ...

Read full article »

2012 Husaberg TE 250 - Përdoret 2012 TË 250 në motoçiklist Magazine

rubrikë: Husaberg | 1 Jun 2015 | Comments Off në 2012 Husaberg TE 250 - Përdoret 2012 TË 250 në motoçiklist Magazine
2012 Husaberg TE 250 – Used 2012 TE 250 at Motorcyclist Magazine

2012 TË 250 2012 Husaberg TE 250 Per 2012 vit modeli, prodhuesi austriak motor KTM lëshuar dy modele të biçikletë TE jashtë rrugës nën nënndarje e saj Husaberg. TE 250 është më e ulët e nivelit trim, me çmim të sugjeruar një prodhuesit me pakicë të $7,899. E sipërme të nivelit TE 300 është vetëm njëqind dollarë më të shtrenjtë. Si një biçikletë jashtë rrugës, the 2012 Husaberg TE është e optimizuar për ngarje në terren të pashtruara. megjithatë, ajo mund të përdoret gjithashtu në konvencionale, rrugë të asfaltuara. çdo 2012 Husaberg TE eshte ndertuar nga një motor me një cilindër të lëngshme ftohur dy-goditje, me një kallam konsum tren valve. megjithatë, siç tregohet nga prapashtesa dallueshme tre-shifror, motori ndryshon në zhvendosjen ...

Read full article »

Test i parë: 2011 Husaberg FE 570 S – Dirt Rider Magazine

rubrikë: Husaberg | 28 Mund 2015 | Comments Off në Test i parë: 2011 Husaberg FE 570 S – Dirt Rider Magazine
First Test: 2011 Husaberg FE 570 S – Dirt Rider Magazine

Test i parë: 2011 Husaberg FE 570 S - Dirt Rider Magazine Barry Hawk është pjesë e set-up ekuipazhit në GNCCs. Foto nga Shan Moore Getting një biçikletë poshtër në rrugë ligjore është ajo që pothuajse çdo hard-core gjurmët konkluzion ose ka bërë, ose është duke menduar për të bërë. Për shkak të kufizimeve të vazhdueshme dhe duke vazhduar, ku ju mund të ngasin një makinë të rreptë poshtër-only, ajo është duke u bërë gjithnjë e nevojshme për të lidhur seksione gjurmët me rrugë rrugë-ligjore vetëm kur një biçikletë duhet të graced me një targë dhe ndriçim të duhur (në varësi të gjendjes). për të sigurt, Kjo është më e përhapur në disa zona dhe në disa shtete se të tjerët. Dhe për të gjetur një biçikletë që është para-ndërtuar si një makinë rrugë-ligjor është një mënyrë e lehtë ...

Read full article »

Husaberg Motoçikleta – husabergs shpejtë duke përdorur dritën Husaberg trupit plastike.

rubrikë: Husaberg | 24 Mund 2015 | Comments Off në Husaberg Motoçikleta – husabergs shpejtë duke përdorur dritën Husaberg trupit plastike.
Husaberg Motorcycles – fast husabergs using the light husaberg body plastic.

Husaberg Motoçikleta Duke diskutuar motor Husaberg - bashkohen forum. Husaberg Motorcycles - historia Motocross. KTM, kompania mëmë e Husaberg, zhvillon dhe prodhon jashtë rrugës, Supermoto katër-stroke, si dhe dy-stroke Husaberg cikle motorike në Austri. Cikli i motor Husaberg është i njohur për motorin e tij më të madhe dhe zhvendosje të orientuar garë ndërtimit. Përsëri në 1987, kompania italiane e quajtur Cagiva bleu ndarjen motor e Husqvarna, e cila ishte krejt tradicionale e Suedisë. Disa nga inxhinierët prirur për të qëndruar në Suedi, pas themelimit Husaberg Motor AB një vit më vonë. Emri i Husaberg është bërë zyrtar, kur një nga inxhinierët, Thomas Gustavsson, ...

Read full article »

Husaberg FS 650 Vs Aprilia RS 250 How To Save Money dhe të bëjë atë Yourself!

rubrikë: Husaberg | 24 Mund 2015 | Comments Off në Husaberg FS 650 Vs Aprilia RS 250 How To Save Money dhe të bëjë atë Yourself!
Husaberg FS 650 Vs Aprilia RS 250 How To Save Money And Do It Yourself!

Njerëzit të cilët pëlqyer këtë video gjithashtu pëlqente A këtë video të ju ndihmojë? Ren Strokes: @ 380erSumo dhe guilly6669 Ju jeni të dy të gabuar. E fundit 2 pash 500 e bërë në lidhje me 200 kalë dhe shumë, shumë e fundit 250 të bërë 110-115 kalë. 125 aktual në MotoGP 125 të afërt me 60. Shko shikoni në e re 2 goditje Suter SRT 500, kjo e bën gati 215 kalë dhe peshon 270 lbs. Nuk është një ajrim normalisht 4 goditje deri në 1200cc që e bën këtë lloj të pushtetit. The 2 goditje është forma më e fuqishme e benzinës energjisë kinetike ne kemi. Dhe të reja E-tec 2 goditje ndeshje më të mirë 4 goditje për ekonominë. andrewotter1212: Me siguri ju ishin vetëm duke luajtur me të. Unë e di se Husaberg të ketë short ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.