EURO Husky TEAM NEWS: Shpallja shumë e rëndësishme Cafe Husky

Rubric: Husqvarna | 18 Jun 2015 | Comments Off në EURO Husky TEAM NEWS: Shpallja shumë e rëndësishme Cafe Husky
EURO HUSKY TEAM NEWS: Very important announcement Cafe Husky

BlipBlip! Husqvarna Klasa AA Kompania italiane është në fshirje e pluhurit të madh. Marrin pjesë në Motocross Botërore, Enduro dhe Supermoto me 3 oficerë të ndryshëm e ekipit dhe 13 pilotët Ekipi Husqvarna Zyrtare Sot ne mund të themi pa frikë e mohimeve. Ardhja e gjermane gjigant BMW ka dhënë një injeksion të besimit – si dhe kapital – për Husqvarna. Shtëpia italiane ka prezantuar ekipin zyrtare që do të marrë pjesë në 2009 World Championships në Motocross, Enduro dhe Supermotard. dhe, duke gjykuar nga pilotët dhe nivelin e arritur nga lëvizje Varese, ka arsye për të bast se çmimi i dafinat në shtëpi Husqvarna di rritje të ndjeshme. Husqvarna në 2009 do të jetë zyrtarisht ...

Read full article »

2013 Husqvarna Rreshtimi – Dirt Rider Magazine

Rubric: Husqvarna | 18 Jun 2015 | Comments Off në 2013 Husqvarna Rreshtimi – Dirt Rider Magazine
2013 Husqvarna Lineup – Dirt Rider Magazine

2013 Husqvarna Rreshtimi Foto mirësjellje e Husqvarna Kjo vetëm nga Italia ... Husqvarna po vjen në tregun jashtë rrugës pas një viti rekord në të gjithë globin me një formacion të fortë të përmirësuara MX dhe jashtë rrugës makina-disa prej të cilave janë kthyer për 2013 sepse ata nuk janë ofruar si 2012 modelet. urra! Nënshkrimi Husky e "Red Head DOHC" projektimit engine përmban një piston të re lehtë frymëzuar nga Formula 1, cilindër dhe keihin EFI. shihet vetëm në versionin e mëparshëm të TC250 në 2012, kjo tani zemërgjerësi motorë mbi të gjitha të re 250 dhe 310 motorcycles Husky. Shefi Red sportive një sistem gisht ndjekës që zëvendëson dizajn tradicionale shim-dhe-kovë që ju do të ...

Read full article »

Rekluse Core EXP 3.0 Auto Clutch 08-10 Husqvarna TC / TE / TXC 450/510

Rubric: Husqvarna | 17 Jun 2015 | Comments Off në Rekluse Core EXP 3.0 Auto Clutch 08-10 Husqvarna TC / TE / TXC 450/510
Rekluse Core EXP 3.0 Auto Clutch 08-10 Husqvarna TC/TE/TXC 450/510

Rekluse Core EXP 3.0 Auto Clutch 08-10 Husqvarna TC / TE / TXC 450/510 Rekluse Core EXP 3.0 Auto Clutch 08-10 Husqvarna TC / TE / TXC 450/510 Përshtatet modelet e mëposhtme : HUSQVARNA TC 450 (08-10) Husqvarna TE 450 (08-10) HUSQVARNA TXC 450 (08-10) HUSQVARNA TC 510 (08-10) Husqvarna TE 510 (08-10) HUSQVARNA TXC 510 (08-10) REKLUSE Performance Produkte tufë Rekluse ka revolucionarizuar hipur motor dhe gara përmes teknologjisë tufë. A Rekluse auto-tufë mund të bëjë ndonjë nivel të kalorës më të mirë. Një konkluzion i cili është i pajisur Rekluse do të hipim më të shpejtë me më pak lodhje dhe besim më të madh. Dëshmuar në nivelin më të lartë të Supercross profesionale, Motocross, dhe Off-Road racing, Rekluse ka grumbulluar ...

Read full article »

2008 HUSQVARNA WR 250 motor shqyrtim @ Top Speed

Rubric: Husqvarna | 14 Jun 2015 | Comments Off në 2008 HUSQVARNA WR 250 motor shqyrtim @ Top Speed
2008 Husqvarna WR 250 motorcycle review @ Top Speed

specifikimet: Prezantimi Duke kërkuar për argëtim në pyll është tashmë sinonim me WR Husqvarna 250 si njerëz të cilët tashmë mori një të ndjehen të saj nuk mund të merrni mjaft. Dhe kjo është e gjitha për shkak të faktit se ky krijues vendosur se është më mirë që të mbështeten në të mirë të vjetër dy-stroke "hit” dhe të bëjë një përshtypje të mirë dhe mjaft unike në një treg të dominuar nga motorët katër-stroke mbushura me teknologji, në mënyrë të barabartë se çfarë powerplant i këtij Husky arritur tashmë. por hej, kjo është evolucioni teknologji dhe ne nuk do të argumentojnë me atë, por thjesht të merrni më të mirë nga e WR 250 dhe e vënë atë në ekranin tuaj. histori Një nga modelet më të gjata të jetesës në formacion HUSQVARNA-së, ...

Read full article »

2012 HUSQVARNA CR 125 inspektim – Ultimate Motoçiklizëm

Rubric: Husqvarna | 13 Jun 2015 | Comments Off në 2012 HUSQVARNA CR 125 inspektim – Ultimate Motoçiklizëm
2012 Husqvarna CR 125 Preview – Ultimate MotorCycling

2012 HUSQVARNA CR 125 | inspektim 2012 Husqvarna Motor Rregullat mund të ketë ndryshuar për baze 125cc dy-stroke klasë Motorcross, por fun-faktor mbetet e njëjtë. Qëndruar aktual me rregullat përditësuara të klasës, Husqvarna kthehet për 2012 me CR 125, e cila arrin me funksion të saj më të ri - 144cc top-fund lindi kit përfshirë cilindër dhe pistoni. kur është e instaluar, ajo i jep CR 125 më shumë pushtet, duke siguruar tifozët Husky me një biçikletë që të ketë një pikë të ulët të çmimeve paralelizuar me mirëmbajtjen e lehtë e një dy-stroke. Të lartë-whining 124.8cc (pa kit kalibër) vetme-cilindër dy-goditje përmban një carburetor TMX38, V-Force kallam valvola dhe një ndezjen dixhital Ducati Energy. kjo ...

Read full article »

Specifikimet motor

Rubric: Husqvarna | 11 Jun 2015 | Comments Off në Specifikimet motor
Motorcycle Specifications

Husqvarna u themelua gati 300 vjet më parë si një fabrikë armësh për ushtrinë suedeze. Ajo u rrit dhe të larmishëm, dhe ne 1903 ajo e prodhuar e saj të parë me motor, duke e bërë atë më të vjetër të prodhuar vazhdimisht markë motor në histori. Linja Motor HUSQVARNA vazhdoi të rritet, dhe nga 1930 ata filluan të konkurrojnë në-dhe fituese-ndërkombëtare garat. Nga vitet 1970, Husqvarna fjalë për fjalë dominuar skenën garë off-rrugor, dhe ka vazhduar ta bëjë këtë përmes fillim të viteve tetëdhjetë. However, ndryshime të gjera në fokus dhe të produktit ofertat e kompanisë, kombinuar me konkurrencë të fortë të huaj, shtyrë Husqvarna Motorcycles në buzë të shkojnë jashtë biznesit. Duke njohur vlerën e pandarë e emrit ...

Read full article »

Husqvarna Motorcycles – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë

Rubric: Husqvarna | 10 Jun 2015 | Comments Off në Husqvarna Motorcycles – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë
Husqvarna Motorcycles – Wikipedia, the free encyclopedia

histori [ redaktoj ] 1912 Moto-Reve shpallje e G. Magnani në Bukuresht Ashtu si me shumë prodhues motor, Husqvarna parë filloi prodhimin e biçikleta në fund të shekullit 19. Në 1903, ata bënë të kërcejnë në prodhimin motor. motorcycles e para Husky përdorur motorët e importuara, dhe kjo nuk ishte deri 1918 që Husqvarna filloi prodhimin e makinave ndërtuar tërësisht në shtëpi. Rreth kësaj kohe ata siguruar një kontratë me Ushtrinë suedeze dhe filluan të hyjnë ngjarjet Motor ndër-vendit dhe të distancave të gjata. [ 1 ] Në 1920, Husqvarna themeluar fabrika vet motor dhe motori i parë që të jetë projektuar ishte një katër-stroke 50-shkallë side-valvula V-twin motor 550cc, të ngjashme me ato të bëra ...

Read full article »

2012 Husqvarna Dual-Purpose TE Line Revealed Rider Magazine

Rubric: Husqvarna | 8 Jun 2015 | Comments Off në 2012 Husqvarna Dual-Purpose TE Line Revealed Rider Magazine
2012 Husqvarna Dual-Purpose TE Line Revealed Rider Magazine

2012 Husqvarna Dual-Purpose TE Line Revealed 2012 Husqvarna TE250 Dirt-agresive dhe rrugë-ligjore, është rindërtuar TE dual-qëllim bikes në 2012 motor Husqvarna formacion janë të gatshëm për të pushtuar U.S. Të gjitha katër modele TE marrin përforcuar korniza të reja chromoly gjitha-zi, rims argjendi dhe styling të freskëta (ndryshime të përbashkëta me pjesën tjetër e 2012 varg Husqvarna). Key features përfshijnë gjithashtu përmirësimet pezullim dhe TE250 re "Low." The 48mm hapur fishek Kayaba pirun është e mpiu deri me rishikuar fikje për një udhëtim të rehatshëm dhe të aftë në rrugë dhe shteg. TE250 dhe TE310 janë të dyja të çohej edhe shokut Kayaba. 2012 Husqvarna TE250 New në dalluar të 250 nga më të mëdha të saj ...

Read full article »

Husqvarna – biker Concept

Rubric: Husqvarna | 4 Jun 2015 | Comments Off në Husqvarna – biker Concept
Husqvarna – Motard Concept

Husqvarna – Motard Concept Fame me modelin e Motocross, Husqvarna gjithashtu e interesuar për të luajtur në Supermoto segmentin. Nëpërmjet BMW Mille 3 degët janë Cobe tregojnë rezultatet. Mille 3 motor deleguar me 933 cc tre cilindra sistemit të ftohjes dizajn që është e pazakontë. Husqvarna vënë një sistem të ftohjes në dy cilindra, ndërsa një tjetër ishte vendosur në cilindër vertikale. Megjithatë autoevolution të premten (11/12/2010) Nisja, prodhuesi gjerman është ende i frymëzuar dizajn Motocross në Mille 3. Por rim i tij dhe frenave ishin zbatuar stilin supermoto, kështu bëri përdorimin e gomave vigan-sized. Ju mund të thonë se ky është një aktivitet shumë e çuditshme të biznesit që është kujton e gjiganti japonez ...

Read full article »

Husqvarna ERRU 125cc

Rubric: Husqvarna | 31 May 2015 | Comments Off në Husqvarna ERRU 125cc
Husqvarna WRE 125cc

Husqvarna ERRU 125cc 125cc Husqvarna Pit Bikes Si bikes shkojnë, 125cc nuk është një zhvendosje statistikë shumë mbresëlënëse. Ka bikes shumë më të mëdha me të dyfishtë ose më shumë aftësi zhvendosje, e cila paketë shumë më shumë shënoj me motorët e tyre. Por klasa 125cc është çuditërisht e mirë për Motocross. Përse? Pas te gjithave, do të thotë jo më shumë pushtet performancë më të mirë? mirë, jo gjithmone. konsideroni këtë: fuqia nënkupton shpejtësi të madhe dhe shpejtimin, e drejtë? mirë, ndërkohë që kjo mund të jetë prioritet i lartë në gara me shpejtësi, Motocross kërkon një qasje shumë më e komplikuar. Motocross ka nevojë për më shumë se fuqinë e papërpunuara, dhe shumë shpejtësia dhe nxitimi mund të jetë i rrezikshëm, veçanërisht që nga sport kërkon manovrimi me anë të përafërt ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.