2012 Indian Cycles Shefi Dark Horse Killer Klasik ~ motorboxer

rubrikë: Indian Chief | 20 Qershor 2015 | Comments Off në 2012 Indian Cycles Shefi Dark Horse Killer Klasik ~ motorboxer
2012 Indian Chief Dark Horse Killer Classic Cycles ~ motorboxer

2012 Ciklet Indian Shefi Dark Horse Killer Klasik I kaloi fundjavën Dita e Punës me një indian motor Chief Dark Horse. I kap atë të premten e mbajti atë deri të martën. I hipi dreq nga ajo dhe të vënë në më shumë se 500 milje gjatë së cilës kohë unë kisha fun vënë atë nëpërmjet paces e saj. The 2012 Indian Dark Horse . ngurtë karburantit injektuar montuar 105 Cubic motor inch Power-Plus V-Twin, 6-shpejtësia Trans, dhe disk frenat Brembo. Ajo ishte e gjitha e aksioneve, përveç për flokë në ndenjësen ajo ishte e vetmja mundësi e shtuar. Lista e çmimeve bazë (nga faqja e internetit): $27,999.00 plus set-up dhe taksat. Në një vend unë u ndal, ka pasur një vajzë e vogël në lidhje me 8 vjeç. Ajo tha se ajo i pëlqente biçikletë. Unë e pyeta se pse dhe ajo ...

Lexo artikullin e plotë »

Indian Motorcycle Company shkon jashtë e parave News & Updates Motor…

rubrikë: Indian Chief | 19 Qershor 2015 | Comments Off në Indian Motorcycle Company shkon jashtë e parave News & Updates Motor…
Indian Motorcycle Company Runs Out of Money News & Updates Motorcycle…

Indian Motor Company mbyll Its Doors IMCTU-logos-lg.jpg Pesë vjet në përpjekjen e saj për të rigjallëruar markë Indian Motor, përsëritje e fundit e Motorcycles indiane ka drejtuar per lumtur terren gjuetisë. Gilroy, Kompania California njoftoi se do të mbyllë dyert e saj të premten, shtator 19, 2003, pas dështimit për të marrë financimin e nevojshëm për të vazhduar operacionet e. Njoftimi vjen 50 vjet pas kompania e parë indiane Motor pushuar operacionet e pesë vjet pasi njësia ekonomike aktuale u krijua. Njoftimi mori pothuajse të gjithë, veten të përfshirë, në befasi. Kompania më në fund duket të jetë bërë përparim, bazuar në një takim që kemi pasur me vete vetëm një javë më parë. ...

Lexo artikullin e plotë »

LIVE! Fake Twitter, Facebook llogarive shtrembërojnë pikëpamjet e mia: shah…

rubrikë: Indian Chief | 18 Qershor 2015 | Comments Off në LIVE! Fake Twitter, Facebook llogarive shtrembërojnë pikëpamjet e mia: shah…
LIVE! Fake Twitter, Facebook accounts misrepresenting my views: Shah…

LIVE! Fake Twitter, Facebook llogarive shtrembërojnë pikëpamjet e mia: shah janar 07, 2014 23:42 55 Oficerët SPI zhvendosur në Rajasthan : Në një riorganizim të madh të zyrtarëve të lartë të policisë në kuadër të 24 orë, Qeveria Rajasthan sonte zhvendosur 55 Oficerët SPI përfshirë SPS, komandantët, dhe zëvendës-komisioneri i policisë në shtetin. Dje, qeveria Vasundhara Raje kishte transferuar sa më shumë 40 oficerët SPI, duke përfshirë edhe Drejtori i Përgjithshëm i policisë (burg), 11 Gjeneralët drejtori shtesë, 10 gjeneralët inspektori . 23:08 Delhi-i detyruar avioni Air India bën ulje emergjente : Delhi-lidhur aeroplan Air India me 135 pasagjerë në bord u detyrua të bëjë ulje emergjente në një aeroport këtu ...

Lexo artikullin e plotë »

Shefi Indian Steve McQueen Big (restauruar nga Von holandisht) - Silodrome

rubrikë: Indian Chief | 16 Qershor 2015 | Comments Off në Shefi Indian Steve McQueen Big (restauruar nga Von holandisht) - Silodrome
Steve McQueen’s Indian Big Chief (restored by Von Dutch) — Silodrome

Shefi Indian Steve McQueen Big (restauruar nga Von holandisht) Në prag të Krishtlindjeve çdo vit ne përpiqemi për të shfaqë diçka të vërtetë të shquar, për ato prej jush që keni ardhur në Silodrome për të shpëtuar një Krishtlindjeve e të ngrënit e tepërt, afërmit certifiably çmendur dhe fëmijët këlthitës. Ne kaloi një kohë duke kërkuar për diçka të denjë për një tipar Krishtlindjeve në Silodrome dhe u vendosën në këtë të bukur 1923 Shefi Big Indian, pronësi formalisht nga Steve McQueen dhe restauruar nga Von holandisht (Kenny Howard) në 1969. The 1923 Shefi Big Indian është një motor që është projektuar nga racer dhe inxhinier Charles B. Franklin si një model anije për indian, ajo kishte një të gjitha të re 1200cc (73 inç kubik) motor me cams dyfishtë, spiral ...

Lexo artikullin e plotë »

Një tjetër artikull i bukur Indian »Indian Motorcycles Victory Motorcycles…

rubrikë: Indian Chief | 14 Qershor 2015 | Comments Off në Një tjetër artikull i bukur Indian »Indian Motorcycles Victory Motorcycles…
Another nice Indian article » Indian Motorcycles Victory Motorcycles…

Një tjetër artikull i bukur Indian Unë e kam prerë dhe të ngjit në rast se dikush tjetër nuk mund të hapur atë, hap mirë për mua, por artikulli është nën, nga Chicago Tribune Indian motocycles u themelua në Springfield, Massachusetts në 1901 (r u shtua më vonë), predating Harley-Davidson nga dy vjet. Kompania origjinal doli nga biznesi në 1953. Shumë bikes veshur markë indian në dekadat që pasuan, me disa përpjekjeve të dështuara për të ringjall e kompanisë deri në fund të shekullit të dhe më gjerë. In 2011, powersports gjigant Polaris blerë prodhimin Indian dhe u zhvendos në Spirit Lake, Iowa, ku ajo gjithashtu prodhon bikes Victory markë. Pas disa viteve të projektimit dhe inxhinierisë, ...

Lexo artikullin e plotë »

Ride parë: 2014 Indian Chief Classic, Vintage dhe Chieftain – cikli News

rubrikë: Indian Chief | 11 Qershor 2015 | Comments Off në Ride parë: 2014 Indian Chief Classic, Vintage dhe Chieftain – cikli News
First Ride: 2014 Indian Chief Classic, Vintage and Chieftain – Cycle News

Ride parë: 2014 Indian Chief Classic, Vintage dhe Chieftain Të zhveshur-kockat Indian Chief Classic ka vjetër-shkollën duket me performancën moderne kryqëzor. Sturgis, south Dakota, vendi i botëve tubim madhe motor, dhënë një sfond i përkryer për Motoçikleta indian për të zbuluar jo një, por të tre i linjës së re të kompanisë së re të motoçikletave indiane Shefit, dhe ata e bënë këtë në frontin e një tubim entuziast të Amerikës-markë bikers besnikë në Muzeun Sturgis Motor të dhe Hall of Fame. Për kënaqësinë dhe në dukje miratimin e turmë e madhe, Kompania e re indiane Motor zbuloi shefi Classic, me styling e saj origjinale indiane; Shefi Vintage, me një xhami dhe ...

Lexo artikullin e plotë »

Motor Indian Kthim në gjithë lavdinë e saj – WSJ.com

rubrikë: Indian Chief | 11 Qershor 2015 | Comments Off në Motor Indian Kthim në gjithë lavdinë e saj – WSJ.com
The Indian Motorcycle Returns in All Its Glory – WSJ.com

Ruaje në 2014 Indian Chief Dan Neil / The Wall Street Journal Dëshironi të dëgjojmë disa lajme të mira? Pas dekadave të keqmenaxhimit të ndyrë dhe falimentimin ciklike, i madh markë Indian Motorcycle ka qenë i rilindur në zemër amerikan (Spirit Lake, Iowa) me Cruisers tërheqës retro-modern mundësuar nga bukura 111-inch motorë V-twin / vulgare. Imagjinoni zhubros kadifeje dhe panik që vjen nga gypat efektshëm shter Deco, fëshfëritje e tappets pushrod rikoshet off muret kanion, të pennants snapping në mbyt të plotë. Merrni një peshë e këtë gjë vjen rreth një qoshe. Ju mori një leje për këtë ngjarje? The 2014 Indian Shefi motor ka zgjuar një lloj qelize motor që fle në ...

Lexo artikullin e plotë »

Orientimi Edition

rubrikë: Indian Chief | 10 Qershor 2015 | Comments Off në Orientimi Edition
Orientation Edition

Mirë se vini në Tropic Lightning Divizioni i 25-të Këmbësorisë faqe 2 Tropic LIGHTNING NEWS Orientim Edition cu Chi – Më pak se parajsë, por gjërat janë përmirësuar cu Chi, cu Chi, vendi më i keq unë ndonjëherë kam parë, vajtojnë lyrics e një kënge të shkruar nga një 25 Divizioni këmbësor. Por ky vajtim është shkruar në shkurt, 1966, menjëherë pas Brigada 2D mbërriti në shtëpinë e saj pastaj të pluhurosur dhe të shkretë të ri. Newsmen që vizituan kampin bazë në fillim të këtij viti tani thonë se nuk do të besoj se kjo është të njëjtin vend. Rrugët që ishin mbuluar dikur me mbytje pluhur këmbë-thellë ose soft un-lundrueshëm baltë-në varësi të kohës së ditës – tani janë shtruar dhe të përdorshme në çdo mot. çorganizuar ...

Lexo artikullin e plotë »

2011 Indian Chief Roadmaster

rubrikë: Indian Chief | 8 Qershor 2015 | Comments Off në 2011 Indian Chief Roadmaster
2011 Indian Chief Roadmaster

2011 Indian Chief Roadmaster 2011 Indian Chief 105 kub motor inç PowerPlusTM me injeksion elektronik të karburantit – 2011 Indian Chief Roadmaster 2011 Indian Chief Roadmaster Historia tregon historinë e një legjende amerikane që refuzoi të vdesin. 110 vite më vonë, se historia vazhdon. Ajo filloi në Springfi pleqëri, Massachusetts, 110 vite më parë. George Hendee, një vrapues kampion biçikletë, dhe Oscar Hedstrom, a zbulues talentuar, dha Amerikën motor e saj të prodhimit fi rst. Ata distiluar në atë biçikletë çdo gjë që ishte e madhe për Amerikën – një dëshirë për liri, një dashuri e hapësirave të hapura dhe një qëndrim pioniere. Ju mund të lëkundur këmbën tuaj mbi makinë që ata krijuan dhe udhëtim jashtë në atë në ...

Lexo artikullin e plotë »

INDIAN SHQYRTIMI GRAND PRIX – BTCC Blogs – British Championship Touring Car…

rubrikë: Indian Chief | 8 Qershor 2015 | Comments Off në INDIAN SHQYRTIMI GRAND PRIX – BTCC Blogs – British Championship Touring Car…
INDIAN GRAND PRIX REVIEW – BTCC Blogs – British Touring Car Championship…

INDIAN SHQYRTIMI GRAND PRIX INDIAN SHQYRTIMI GRAND PRIX 31 tetor 2012 Williams F1 shtuar në botën e saj pikë kampionat numërimin në Çmimin e Madh të Indisë, Kur Bruno Senna u kthye në shtëpi në vendin e 10. Kjo ishte një fundjavë pozitive për ekipin, sepse FW34 ishte konkurrues rreth Buddh International Circuit nga fillimi, si tonë Engineer Shefi i Operacioneve Mark Gillan shpjegon. Q: FW34 provuar të jetë shumë më konkurruese në Indi se ajo ishte në Korenë dy javë më parë. Për çfarë do të ia atribuojnë këtë përmirësim? MG: Ne kemi pasur një mospërputhje ekuilibër në makinë gjatë disa garat e fundit dhe ne kemi arritur për të izoluar shkakun në Indi dhe të rregulluar këtë çështje. Q: Si do të përmbledhur shfaqje e Bruno ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.