Motorcycles pakrahasueshme

Rubric: interesant | 20 Jun 2015 | Comments Off në Motorcycles pakrahasueshme
Matchless Motorcycles

Motorcycles pakrahasueshme Një histori e shkurtër e Marque: i pakrahasueshëm Vëllezërit Collier ndërtuar makinën e tyre të parë në 1899, dhe nga 1907 janë fituar në Isle of Man TT racave. Pas një vend të dytë në 1908, ata fituan përsëri në 1909 dhe 1910. Pas Luftës së Parë Botërore prodhimi rifilloi duke përdorur motorët nga të dy JAP dhe MAG . Fri May 24 2013 duhoda76wanadoo.fr jmpot Rally France video video   Francë prill 2013 Diten e mire, Emri im është JT Davis, Unë jam një Producer Associate në Sirens Media dhe ne jemi të vendosur pesë milje nga Shtetet e Bashkuara Kapitol. Ne jemi duke prodhuar një seri të re për Discovery Channel në lidhje me një mekanik i cili riparimet dhe rikthen motoēikletat e cilësisë së mirë. Ne funksion gjashtë (6) bikes ...

Read full article »

Blata Mini Motos

Rubric: interesant | 20 Jun 2015 | Comments Off në Blata Mini Motos
Blata mini motos

Blata Mini Motos Blata – bikes shkëlqyer për nis të lulëzojë yjet. Varësisht se çfarë lloji i motos Blata mini ju keni, motorë të ndryshojnë për të deri në 13HP dhe ju mund të përshpejtojë bashku në 50mph në disa bën. Blata MiniMotos Pavel Blata filluar në hobi e bikes xhep të ndërtimit në 1990, kurrë nuk e kuptuar se si do të ndikojë në të ardhmen e tij dhe të ardhmen e Racers nëpër linjat ndërkombëtare. Kjo kompani Czechoslovakian nuk mund të ketë filluar, ose do të marrë shumë më të gjatë, sikur të mos ishte për një takim shans me Rastislav Brodsky gjatë një ekspozitë të automobilave në Pragë. Ajo nuk ka marrë kohë për të dy për të diskutuar mbi hartimin e një skuter të re, më vonë e quajtur skuter Blatino. Ata të dy të dashur gara ...

Read full article »

1939 Indian Scout Racer – Motorcycles klasik amerikan – Classics motor

Rubric: interesant | 20 Jun 2015 | Comments Off në 1939 Indian Scout Racer – Motorcycles klasik amerikan – Classics motor
1939 Indian Scout Racer – Classic American Motorcycles – Motorcycle Classics

Related Content Gjendet në eBay: 1941 Indian Sport Scout Sa më shumë barn-freskëta Indians janë atje? Ndërsa ne jemi bast se ata ende mund të gjenden, The Num. Join editorial Motor Classics Advisory Group A e dini ju mund të na ndihmojë të vendosni se çfarë shkon në çdo çështje të Classics motor? Ti mundesh, dhe. Ace Café debuts Harley Build: Ace 1200CR Rruga Speciale Ace 1200CR Rruga special të debutojë në Ace Café Londër të qëndrojë në Premier dy Wheeler sh e Britanisë së Madhe. Café Racer TV është kthyer për Season 4 Café Racer TV duke filluar përsëri të mërkurën, nëntor 6 në Velocity. Disa motorcycles rrjedh dhe lubrifikant driblim. Disa bukuri rrjedh, karizmin dhe historia. Kjo Base Big 1939 indian ...

Read full article »

Jaguar Cars

Rubric: interesant | 20 Jun 2015 | Comments Off në Jaguar Cars
Jaguar Cars

Jaguar Cars + Kërko për Video Phil Popham (Jaguar Land Rover Group Drejtor Marketingu) num_employees. 10,000 Faqe Hyrëse. www.jaguar.com ”'Jaguar Cars”’ ( ) është një markë e Jaguar Land Rover + . një britanik Jaguar u themelua si kosh Company Swallow + në 1922, fillimisht duke e bërë kosh motor + s para zhvillimit makinat e pasagjerëve. Emri është ndryshuar për Jaguar pas Luftës së Dytë Botërore për të shmangur konotacionet pafavorshme nga inicialet SS + . Shitje të Korporatës Motor britanik ndjekur në 1966, kompania rezulton zgjeruar tani duke u riemëruar si British Motor Holdings (BMH) + . të cilat në 1968 u bashkua me Leyland Motor Corporation dhe u bë British Leyland + ...

Read full article »

1939 AJS 500 V4 Racer – Motorcycles klasik britanik – Classics motor

Rubric: interesant | 19 Jun 2015 | Comments Off në 1939 AJS 500 V4 Racer – Motorcycles klasik britanik – Classics motor
1939 AJS 500 V4 Racer – Classic British Motorcycles – Motorcycle Classics

Related Content Gjendet në eBay: 1978 yamaha SR500 SR500 Yamaha ishte një biçikletë retro para se retro ishte popullor. Një rikthim në ditë të BSA medalje ari. Poll motor: Cili binjak 500cc do të ju blej? Mos harroni mes të viteve 1970, Kur binjakët ishin ende të nxehtë dhe një biçikletë 500cc ishte mjaft e madhe për rrugën? thre. AJS Ultra Rare shkon në ankand vetëm katër 1954 bikes AJS E95 garë janë ndërtuar, dhe një prej tyre është duke shkuar deri në shitje. International në. Futja e Speed-Way anulohet, I papërshkueshëm nga uji dhe Bllokimi mbrojtje të plotë Shelter 1939 AJS 500 V4 Racer Prodhimi i përgjithshëm: 2 fuqia pretenduar: 55hp @ 7,200rpm shpejtësi të lartë: 135mph lloji engine: 495cc cam lart, dy valvola per cilindrit, Supercharged, ...

Read full article »

Zero Motorcycles ofron të gjitha-New 2010 Zero DS dhe zero S për nën $ 7500…

Rubric: interesant | 19 Jun 2015 | Comments Off në Zero Motorcycles ofron të gjitha-New 2010 Zero DS dhe zero S për nën $ 7500…
Zero Motorcycles Offers All-New 2010 Zero DS and Zero S for Under $7500…

Zero Motorcycles ofron të gjitha-New 2010 Zero DS dhe zero S për nën $7500 Pas Kalifornisë Zbritja – VIDEO Enhanced Zero S dhe DS drejtë për $1,500 zbritje nëpërmjet Kaliforni pastër Programit Zbritja e automjeteve SANTA CRUZ, CA – marsh 17, 2010: zero Motorcycles, një prodhues i motoēikletat elektrike, njoftoi planet e saj për një Zbuloni ardhshëm Turneu Përvoja të gjithë Kaliforni, si programi i tij më i ri nxitje shteti merr duke u zhvilluar. zero S Zero DS dyfishtë motor sport dhe Zero S tani do të jetë në dispozicion të banorëve Kaliforni në çmimin e $7,495 pas $1,500 California Clean Vehicle zbritje Program dhe dhjetë për qind kredi tatimore federale. Ne nuk mund të jetë më i pushtuar ...

Read full article »

Harley Davidson Grease n Gasoline

Rubric: interesant | 19 Jun 2015 | Comments Off në Harley Davidson Grease n Gasoline
Harley davidson Grease n Gasoline

Gëzuar Ditën e Pavarësisë India Engine Bëni / Size 1584 modelet Drivetrain H-D Frame Bëni / Lloji i H-D aksioneve Front End Paughco 2 inç sipas grabujë Standard Stretch standard modelet Swingarm H-D Rrotat përparmë H-D shpërndarës aftermarket rim 21 Rrotat pasmë H-D shpërndarës dhe rim 17 Gomat Front METZELER 21 si kjo: më i lartë 10 Weird kërkim motoēikletat e cilësisë së mirë 1) MZ Trophy - Është me të vërtetë boggles mendjen të marrin në konsideratë llojin e shqetesimeve styling që janë të lejuara pas Murit të Berlinit, dhe mbi to të gjitha (një urdhër të tërë të magnitudë mbi Trabant) qëndron MZ trofeut. Ku mund të ndoshta të fillojë? E tmerrshme dritë e madhe katrore cila butts dalë nga pjesa e përparme e tank dhe mbulon clamps trefishtë? The ...

Read full article »

Brammo Enertia Electric Motor - në Best Buy?

Rubric: interesant | 19 Jun 2015 | Comments Off në Brammo Enertia Electric Motor - në Best Buy?
Brammo Enertia Electric Motorcycle – At Best Buy?

Brammo Enertia Electric Motor - në Best Buy? Pyes veten se sa Shpenzimet Plani Maintenance ... Këtu është Brammo Enertia. Por do të jetë rrugë ligjore? (Foto: theelectricbliss.wordpress.com) Nese do kisha $12,000 për të këmbimit, Unë do të hidhen në mundësinë për të blerë një motor Brammo Enertia elektrik. i sigurt, Unë do të nevojë për kredi të shpejtë për të ndihmuar të paguajnë (do të Best Buy financojë autos dhe të pranojë poshtë pagesat?), por duke pasur parasysh se ka një Best Buy vetëm disa milje nga shtëpia ime, Unë nuk do të jetë në gjendje për t'i rezistuar. Por Mund të Ligjërisht Drive atë në shtëpi? Kjo është vetëm një nga pyetjet këto ditë: nëse Brammo Enertia do të jetë në rrugë ligjore. Pretendimi fillestar i bërë është po, por unë do të kontrolloni me lokale ...

Read full article »

Kar Hammer yndyrës n Gasoline

Rubric: interesant | 19 Jun 2015 | Comments Off në Kar Hammer yndyrës n Gasoline
Dick Hammer Grease n Gasoline

Një italian Harley-Steve Bond, Emri "Harley-Davidson" zakonisht zgjon imazhet e madhe, V-dyshe, motorcycles rëndë-chromed. por kjo Harley ka vetëm një cilindër, përdor magnez në vend të "bling" dhe, edhe pse habitati i saj natyror është Daytona. ju do të gjeni atë në hipodrom, Nuk trolling Main Street. Aeronautica Macchi (së shpejti shkurtuar për Aermacchi) u themelua nga Julio Macchi në 1912 dhe fillimisht prodhuar seaplanes. Kompania qëndroi vërtetë për rrënjët e saj ajrosur derisa vetëm pas Luftës së Parë Botërore 2. kur (për arsye të dukshme) ajo filloi prodhimin e automjeteve tre-rrota e ofrimit të. motor i tyre i parë goditi tregun italian në 1950 dhe kompania u bë aq i suksesshëm se ...

Read full article »

Misioni Motors – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë

Rubric: interesant | 19 Jun 2015 | Comments Off në Misioni Motors – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë
Mission Motors – Wikipedia, the free encyclopedia

Misioni Motors përmbajtje histori [ redaktoj ] Misioni Motors u themelua nga Mason Cabot, Forrest Veriut dhe Edward West në 2007. Kompania ishte i njohur shkurtimisht si Ciklet Hum ndërsa ajo vepronte në mënyrë vjedhurazi. Ne shkurt 2009, kompania zbuloi prototipin për automjetin e tyre të parë, Misioni One PLE (Premiere Limited Edition) në konferencën TED. [ 1 ] Motor të gjitha-elektrike, vetëquajtur nga Yves Behar. pohoi një shpejtësi maksimale prej 150 milje në orë dhe një varg 150 milje në krye. [ 2 ] Kompania pranuar rezervimet për herë të parë 50 automjetet, fillimisht planifikuar që do të dërgohen në 2010. Rezervat e nevojshme një $5,000 depozitë, me një çmim të shitjes së $68,995. Dorëzimi i Misionit One ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.