Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi & specifikimet

rubrikë: Kawasaki | 20 Qershor 2015 | Comments Off në Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi & specifikimet
Kawasaki Ninja 650R 2012 Price in India & Specifications

Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi – specifikimet Bajaj Auto ka prezantuar të gjitha të reja 2012 Edicioni i Superbike Kawasaki Ninja 650r javën e kaluar. Për informacionin tuaj, mbretit Bajaj deri më tani ka shitur 3,000 Njësitë në familje Ninja, i cili u prezantua për herë të parë në vitin e 2009. E fundit 2012 Modeli ndjek nisjen e Ninja 650r futur në qershor 2011. Siç e dimë të gjithë, Kawasaki është lider në segmentin e sportive biçikletë shkonin në mes të Rs 2 në 5 lakh me një pjesë tregu prej 65 përqind. Kjo është e treta sportive premium biçikletë me motor futur në vend pas Ninja 250R të Kawasaki dhe KTM 200 dukë. Nuk ka dyshim stilin e tij dhe konfigurimi do të shkojnë përtej të kushtojë. Kawasaki ...

Lexo artikullin e plotë »

2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 rishikim – Ultimate Motoçiklizëm

rubrikë: Kawasaki | 20 Qershor 2015 | Comments Off në 2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 rishikim – Ultimate Motoçiklizëm
2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 Review – Ultimate MotorCycling

2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 | rishikim High-Tech Classic Pas një pushim gjashtë-vjeçare nga autostrada, Kawasaki ka rihyrë në tregun turne të plotë-fustan me përpara teknologjikisht, nostalgji vetëquajtur, 2009 eksplorator. Kawasaki është touting Vulcan e tyre të ri 1700 seri si një parashikim për të ardhmen e kompanisë në segmentin kryqëzor, dhe reimagined Voyager ka qenë i porositur si anije Luxe linjën e tyre lundrim. Me afat-stroke 1700cc V-twin motorin e tij dhe të fryrë '60 muskujve riffs styling makinë, the 1700 Voyager ngjan një kushëri me lëvore amerikane e inline katër Voyager XII që u zhduk mbi horizont në 2003. gardërobë të re Voyager Occidental është goditje vizuale ...

Lexo artikullin e plotë »

2010 KAWASAKI Mule and Teryx Rreshtimi paraqitet

rubrikë: Kawasaki | 20 Qershor 2015 | Comments Off në 2010 KAWASAKI Mule and Teryx Rreshtimi paraqitet
2010 Kawasaki Mule and Teryx Lineup Unveiled

2010 KAWASAKI Mule and Teryx Rreshtimi paraqitet Pas largimit të saj 2010 ATV formacion kryesisht e pandryshuar, Kawasaki mori një qasje të ndryshme me anë-nga-anët e saj duke futur një mushkë sportiv të re (yes, ju keni lexuar se si duhet) dhe duke i dhënë tashmë mbresëlënëse Teryx një tweaks pak. 2010 mushkë 610 4×4 XC Kur është fjala për automjete pune, Mule Kawasaki është një nga emrat e parë që pranverë në mendje. Emri Mule ka qenë rreth e rrotull për më shumë se 20 vjet dhe tërë formacion marrë disa përmirësime të rëndësishme kozmetike dhe performancës në 2009. For 2010, Kawasaki vendosur për të shtuar një zbavitje të vogël të saj anë-nga-krah workhorse. Falë gomat e reja trupmadh, Kawasaki thotë se Mule ka tërheqje shumë më të mirë, ...

Lexo artikullin e plotë »

Kawasaki: me Kawasaki 1000 Kavasaki z 400

rubrikë: Kawasaki | 20 Qershor 2015 | Comments Off në Kawasaki: me Kawasaki 1000 Kavasaki z 400
Kawasaki z: kawasaki z 1000 kavasaki z 400

Mos Pyet shërbëtorët Rreth idetë e biznesit Guy Kawasaki rekomandon që ju të mos pyet njerëzit rreth ideve të biznesit ose modele të biznesit. Kjo është për shkak se njerëzit kanë një të metë themelore gjenetik: ata duan të vrasin gjëra. "Kjo është shoqërisht e pranueshme që duan të vrasin konkurrencën, Kawasaki MotoGP: Një fillim të ri në 2007 The 2007 Sezoni i MotoGP shënon një epokë të re për Kawasaki Kawasaki z bisht pyetje pastra foto brenda. Përshëndetje! vetëm dua të di nëse ndonjë prej jush e kanë këtë bisht të pastra në Z tuaj: lidhje ebay: Kawasaki z bisht Lidhje të pastra http://i7.ebayimg.com/03/i/03/69/53/89_1_b.jpg Kam gjetur këtë në ebay dhe kjo duket një produkt me cilësi. ndonjë nga ju ka një pamje të stunts Kawasaki z-1000 stunts Kawasaki z-1000 click ...

Lexo artikullin e plotë »

2007 Kawasaki Z 750 motor shqyrtim @ Top Speed

rubrikë: Kawasaki | 20 Qershor 2015 | Comments Off në 2007 Kawasaki Z 750 motor shqyrtim @ Top Speed
2007 Kawasaki Z 750 motorcycle review @ Top Speed

specifikimet: Siç u kthyem nga Intermot, Kawasaki na ka dërguar fotot e para të një Z pabotuar 750 që do të shfaqet në Milano. Vazhdo te lexosh SURPRISE! Dukej se Kawasaki kishte qëlluar të gjitha fishekë e saj (dhe çfarë fishekë!) në sallën e Kolonisë. Por ne nuk e kishte bërë llogaritë me gjallëri të Shtëpisë së Akashi që në vitet e fundit ka vendosur të rritet me hapa të mëdhenj të gjitha radhët e shitjes. Prandaj ju do të dulled edhe nga ky Z 750, Kapitulli i dytë i gamës zhveshur nga Kawasaki, vetëm futur në Itali, ku tregu i këtij motor është më e rëndësishme. ndjenja Family . Estetika më shumë të detyruar se në të kaluarën janë shumë afër me një nga ...

Lexo artikullin e plotë »

2008 Kawasaki Concours 14 Sport Touring Motorcycle – Rishikimi i plotë i…

rubrikë: Kawasaki | 19 Qershor 2015 | Comments Off në 2008 Kawasaki Concours 14 Sport Touring Motorcycle – Rishikimi i plotë i…
2008 Kawasaki Concours 14 Sport Touring Motorcycle – Full Review of the…

Transformuar Kavasaki Tire-Pirja e duhanit ZX-14 në një mbresëlënëse Sport Tourer Concours sport Tourer Kawasaki ka frymëzuar një pas të përkushtuar gjatë saj 21 vjet të ekzistencës, duke ofruar një alternativë bindëse për bikes si FJR Yamaha-së 1300, ST1300 Honda, dhe K1200GT BMW. For 2008, Kawasaki ups seriozisht ante me CONCOURS e tyre të gjithë-të reja 14, e cila përfshin komponentë të shumta nga ZX-14 në lidhje me shumë teknologji të re. Rezultati është një biçikletë që ofron çmimin më të ulët në segmentin e saj me kuaj-fuqi të lartë; nuk është një combo i keq! Është Concours 14 thjesht një biçikletë muskujve me qese apo lloji i biçikletë të vërtetë ju do të duan të ngasin ...

Lexo artikullin e plotë »

Kawasaki Vulcan 1500 Drifter : Wiki-t (Wiki plotë)

rubrikë: Kawasaki | 19 Qershor 2015 | Comments Off në Kawasaki Vulcan 1500 Drifter : Wiki-t (Wiki plotë)
Kawasaki Vulcan 1500 Drifter : Wikis (The Full Wiki)

enciklopedi nga Wikipedia, Enciklopedia e Lirë përmbajtje Prezantimi Drifter është i lindur nga një motor me porosi ndërtuar nga CobraUSA në maj 1996 [ 1 ]. Një emër i themeluar në industryCobra motor prodhon një gamë të gjerë të produkteve përfshirë gypave shter dhe pajisje (windshields, ul, Drive Heshta mbulon, floorboards, bare Freeway, bare të lehta, visors, etj). Një artikull i botuar në faqen e internetit CruiserCustomizing.com krediton Cobra me ka futur konceptin e customizing motoēikletat metrikë [ 2 ] . Anëtarët e Cobra produkte të veçanta Division Ken Boyco dhe Denny Berg projektuar dhe i sajuar Super krerët e Cobra gjatë një periudhe dy-mujore në 1996 nga konvertimin ...

Lexo artikullin e plotë »

Si për të testuar pompë e karburantit në Kawasaki Ninja ZX-6R eHow

rubrikë: Kawasaki | 18 Qershor 2015 | Comments Off në Si për të testuar pompë e karburantit në Kawasaki Ninja ZX-6R eHow
How to Test the Fuel Pump in the Kawasaki Ninja ZX-6R eHow

Si për të testuar pompë e karburantit në Kawasaki Ninja ZX-6R Njerëz të tjerë janë lexuar Udhëzime Verifikimin e karburantit Flow dhe presioni Hiq vendet nga tuaj ZX-6R, duke përdorur butonin e ndezjes. Ngarkuar baterinë motor me një ngarkues automatik bateri, pastaj shkëputeni ngarkuesin e baterisë. Comments Ju mund të dëshironi Si për të testuar pompë e karburantit në Kawasaki Ninja ZX-6R. Zëvendësimi një filtër karburantit në një 1999 Pontiac Sunfire. Si të. në 2005 dhe 2006 modelet, Kawasaki ndryshuar sistemin e injektimit të karburantit nga elektronike për një dixhital. Kawasaki Ninja ZX-14. Si të instaloj një pompë uji në një Ninja ZX636. Kavasaki ZX363 Ninja ishte shitur në. midis vajit dhe ujë. elektromekanike ...

Lexo artikullin e plotë »

1998 Kawasaki ZX-7R * KOKA TURNER * ZX7

rubrikë: Kawasaki | 18 Qershor 2015 | Comments Off në 1998 Kawasaki ZX-7R * KOKA TURNER * ZX7
1998 Kawasaki zx-7R *HEAD TURNER* ZX7

1998 Kawasaki ZX-7R * KOKA TURNER * ZX7 – #x0024;4000 (MECHANICSVILLE) Featuring më të reja 02 motor zx-750,tufë, carbs,( sync'd dhe pastrohen) futje. etj. kjo ishte një rënie në si unë nuk ka përdorur ndonjë gjë nga motori origjinale. Unë ende e kanë atë dhe është palleted dhe të gatshëm për t'u shitur, ajo kishte 14k milje në kohën e largimit. edhe në swap-it ishin të gjithë Elektronikë / parzmore instalime elektrike. tërë sistemit të ftohjes. tërë sistemi i karburantit duke përfshirë pompë Kawasaki, filter dhe hoses.also zëvendësoi grup shpejtësimatës dhe kabllo reja OEM. Gjithashtu shtoi përmbyset guages ​​indiglo (fytyrë të bardhë gjatë ditës) dhe bezel lëmuar. Unë e bëri atë që të shkojë kilometrazhin në motor dhe komponentëve të tjera të reja që janë zëvendësuar të gjithë ...

Lexo artikullin e plotë »

honda CB500F, Kawasaki er-6N ose Yamaha XJ6: të cilat biçikletë A2 zgjidhni? bikes Doctor

rubrikë: Kawasaki | 18 Qershor 2015 | Comments Off në honda CB500F, Kawasaki er-6N ose Yamaha XJ6: të cilat biçikletë A2 zgjidhni? bikes Doctor
Honda CB500F, Kawasaki er-6n or Yamaha XJ6: which bike A2 choose? Bikes Doctor

honda CB500F, Kawasaki er-6N ose Yamaha XJ6: të cilat biçikletë A2 zgjidhni? Dy roadsters Kawasaki ER-6N dhe Yamaha XJ6 aktualisht janë motorcycles preferuar nga nxënësit e bikers dhe tyre bikes-shkolla, por nivel të ri të hyrjes llogaria e Honda CB500F edhe të ndryshojë dhënë. Bikesdoctor.Com krahason për ju. provë! dy referenca, një të ri Per pothuajse 20 vjet, Honda CB500, Kawasaki RP-5, Suzuki GS500 dhe të tjera Yamaha XJ600 kanë zhvilluar bagazhin e mbështetëse këmbe për riders të panumërta. sot, Dy modele u pëlqejnë fillestar (nxënësit i Bikes-shkollave dhe leje të rinjve): Kawasaki ER-6N dhe Yamaha XJ6. Të lehta dhe më pak të fuqishme se motrat e tyre të mëdha Z750 dhe FZ8, Kawasaki dhe Yamaha janë aktualisht ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.