KTM 450 Rally Replica dispozicion për të porositur – Motor USA

Rubric: KTM | 20 Jun 2015 | Comments Off në KTM 450 Rally Replica dispozicion për të porositur – Motor USA
KTM 450 Rally Replica Available to Order – Motorcycle USA

KTM 450 Rally Replica dispozicion për të porositur KTM 450 Rally Replica shpejti do të jetë në dispozicion të publikut, por është e paqartë nëse ajo do të vijnë në SHBA. KTM notched e tij të 13 radhazi Dakar Rally fitojë në 2014, me Marc Coma përfunduar gati dy orë përpara e konkurrencës së tij më të ngushtë. Arma Spanjolli ishte një version i përditësuar i KTM-së 450 Rally biçikletë, një version i cili markë Orange ka njoftuar së shpejti do të jetë në dispozicion të publikut. KTM 450 Rally Replica përmban një kornizë redesigned dhe ergonomi të përditësuar, pezullimin e re e pasme dhe raca-provuar, karburantit-injektuar motor 450cc. Për detyrë tubim Replica vjen me një para dhe të pasme të karburantit-pompë dhe tanke të shumta si ...

Read full article »

Përshtypja e parë: 2005 KTM 125 SX dhe 250 SX – Transworld Motocross

Rubric: KTM | 20 Jun 2015 | Comments Off në Përshtypja e parë: 2005 KTM 125 SX dhe 250 SX – Transworld Motocross
First Impression: 2005 KTM 125 SX and 250 SX – Transworld Motocross

Përshtypja e parë: 2005 KTM 125 SX dhe 250 SX Si sezon i ri biçikletë afrohet aktivitet të plotë, Dita e fundit e hipur stafit testimi TWMX ishte shpenzuar me 2005 dy-goditje KTM formacion. Në një botë që tashmë duket se dominohet nga thumpers, pasi kaloi një roosting plotë pasdite rreth Perris Raceway ne jemi këtu për të thënë se dy-goditje nuk ka vdekur vetëm ende! [IMAGE 1] Tashmë lajmëruar si një nga pak konkurruese dy ciklet e mbetura në klasën e saj, KTM125 SX hapa deri në pjatë në 2005 më të gatshëm se kurrë për të sfiduar rivalët e saj katër-Stoke. Për fillestaret, Trajtimi është përmirësuar shumë në sajë të një kornizë dhe pezullimi paketë të gjithë-re, të cilën 250SX gjithashtu gëzon. [IMAGE 2] ...

Read full article »

KTM 350 dhe 450 SX-F – Cikli Torque Magazine

Rubric: KTM | 19 Jun 2015 | Comments Off në KTM 350 dhe 450 SX-F – Cikli Torque Magazine
KTM 350 and 450 SX-F – Cycle Torque Magazine

Rregull i ri Test nga Todd Reed. Pics nga Chris Pickett Lirimin e të gjithë të ri KTM 350SX-F ka ngjallur interes në mbarë botën dhe është e fundit racer klasa e hapur nga fabrika KTM. Frymëzuar nga MX legjenda Stefan Everts, 350cc katër-stroke ka për qëllim të marrë kontrollin e 450cc klasës së MX dhe është modeli anije KTM në kategorinë e big-lindi. Një krijim të gjitha të reja nga toka, the 350 ka marrë të gjitha këmbanat dhe bilbilave, dhe është ndoshta një nga më të bikes kreative dhe inovative të prodhimit në historinë e kohëve të fundit, dhe kjo është marrë tashmë shkon në bord duke fituar një kampionat botëror. Një 350cc gjë e madhe kundër një paketë të 450s nuk është detyrë e lehtë, dhe kjo është një veprim shumë Ballsy nga KTM për të bërë fushatë ...

Read full article »

2010 KTM 300 XC-W Rishikimi –

Rubric: KTM | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2010 KTM 300 XC-W Rishikimi –
2010 KTM 300 XC-W Review –

Më shumë se vetëm përfundimtar pyje vrapues të Fotografitë nga Dan Paris Jashtë rrugës gara është i madh tani, hedhur Moto-media në një ndër-vend dhe Endurocross-gara valë. Në këto tregime, shikoni nga afër në fotot. Shanset janë që ju do të shihni një biçikletë më shpesh se çdo gjë tjetër: KTM 300 XC, ose vëllai i tij transmetimit gjerë-raporti, the 300 XC-W. Pavarësisht revolucionit katër-stroke, KTM ka mbetur e angazhuar për të përmirësuar motor dy-stroke, dhe për arsye të mirë. Çmim i ulët, zhurmë të ulët, Thjeshtësia dhe fuqia mirë modës së vjetër në raport peshë janë pikat e forta të shitjes që KTM ka përfituar financiarisht me linjën e tyre të gjerë të makinave me dy goditje. The 300 fillon lehtë, por në rast se ju jeni ...

Read full article »

KTM do të shitet 2013 690 Duka dhe 990 Modele Adventure Baja në Amerikën e Veriut

Rubric: KTM | 19 Jun 2015 | Comments Off në KTM do të shitet 2013 690 Duka dhe 990 Modele Adventure Baja në Amerikën e Veriut
KTM Will Sell 2013 690 Duke And 990 Adventure Baja Models In North America

KTM do të shitet 2013 690 Duka dhe 990 Modele Adventure Baja në Amerikën e Veriut KTM njofton dy modele të reja rrugë për 2013 Murrieta, CA KTM Amerikën e Veriut, inc. është e ngazëllyer për të njoftuar dy modele të reja në rrugë, the 690 Duke dhe 990 Adventure Baja në tregun rrugë të Amerikës së Veriut për 2013. 690 dukë KTM është e ngazëllyer për kthimin e biçikletë më të njohura zhveshur KTM-së, the 690 dukë. Nëse ju jeni një kalorës rrugë, udhëtarëve ose një kalorës ditë udhë kjo biçikletë ofron trajtimin e shkëlqyer dhe kënaqësi papërzier hipur. The 690 Duka është një model i ri për tregjet amerikane dhe kanadeze për 2013 dhe përmban një lartësi të ulët sigurimi i 32.9 inç për të lejuar më shumë komoditet kalorës. Motori ka qenë redesigned me ...

Read full article »

bikes, pjesë, aksesorë, servis, Lajme mbi të gjitha Ducati, KTM dhe Husaberg…

Rubric: KTM | 19 Jun 2015 | Comments Off në bikes, pjesë, aksesorë, servis, Lajme mbi të gjitha Ducati, KTM dhe Husaberg…
Bikes, Parts, Accessories, Servicing, News on all Ducati, KTM and Husaberg…

Botëve më të gjithanshëm Enduro udhëtimit Qe nga fillimi, transferimi pakompromis i njohurive nga gara të prodhimit në masë ka siguruar se jashtë rrugës, aventurën seri KTM ka qenë gjithmonë një gjatesite pak përpara e të gjithë enduros e tjera të udhëtimit. ajo themeluar shpejt veten si Enduro ideal dy-cilindër për turne ekstreme dhe hipur vështirë jashtë rrugës. në një përpjekje të jashtëzakonshme të zhvillimit, KTM tani ka vënë së bashku e re 1190 aventurë, shkathtësi të cilit në çdo aspekt do të përcaktojë standarde të reja në segmentin e udhëtimit pa sakrifikuar një këmbë të vetme të tokës ku performanca është e shqetësuar. Në kundërshtim me: në 150 hp e pushtetit dhe një peshë prej vetëm 230 kg ushqyer plotësisht, e fundit ...

Read full article »

-Bazuar Duke KTM Supermoto spiunuar! – lodh

Rubric: KTM | 19 Jun 2015 | Comments Off në -Bazuar Duke KTM Supermoto spiunuar! – lodh
KTM Duke-based Supermoto Spied! – Overdrive

Supermoto-bazuar Duke KTM spiunuar! Ky imazh i një supermotard bazuar në mënyrë të qartë në platformën KTM Duka ka shfaqur në një forum KTM Evropian. KTM CEO Stefan Pierer shpesh ka folur për planet e kompanisë me Bajaj Auto zbulimin e nakeds (tashmë nga), bikes sportive (vijnë për Auto Expo më e mundshme) dhe bikes Enduro (ngjarë vonë 2014 ose në fillim 2015). Por një supermotard asnjëherë nuk është përmendur. Historikisht format supermotard ishte një konfeksione shijshme lindur nga shtimin e rrotave të rrugës (duke shkuar nga një spoked 21 front / 19 pasme të një aliazh 17 inç set), goma dhe një frenave madhe front për një biçikletë poshtër. Ata u nxituan në pjesë-papastërtitë dhe kurset part-pistë. Ata kanë provuar gjithashtu të jetë ...

Read full article »

2012 KTM 450 SX-F Factory Edition- Riding Rishikimi Impression

Rubric: KTM | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2012 KTM 450 SX-F Factory Edition- Riding Rishikimi Impression
2012 KTM 450 SX-F Factory Edition- Riding Impression Review

2012 KTM 450 SX-F Factory Edition - Riding Impression Një Dungey Replica, KTM Next-Generation 450. fotograf. Jeff Allen Kevin Cameron mund të shkruaj një libër rreth asaj se si racing ndihmon teknologji gyp për motoēikletat prodhimit. Ky libër do të ishte shumë informative, por ai nuk e ka shkruar atë, kështu që ne nuk mund ta lexoni atë. për fat të mirë, Të gjitha që racers Motocross duhet të bëni është vetëm të shikoni në KTM së re 450 SX-F Factory Edition dhe të shohim se ajo është ndërtuar me qëllim për gara profesionale, por në dispozicion për të konsumit të etur. vetëm 400 janë duke u shitur në U.S. megjithëse, kështu që nëse ju nuk e keni një të tillë, ju mund të jetë shumë vonë. Ju ndoshta dëshironi të dini rreth Fabrika gjithsesi, sepse ajo është asgjë si ...

Read full article »

2009 KTM 990 Supermoto T motor shqyrtim @ Top Speed

Rubric: KTM | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2009 KTM 990 Supermoto T motor shqyrtim @ Top Speed
2009 KTM 990 Supermoto T motorcycle review @ Top Speed

specifikimet: Prezantimi Dhe ne mund të jetë i habitur vetëm me punë mbresëlënëse që kam bërë, jo vetëm në transformuar rrënjësisht 990 modelet Supermoto, por duke hapur rrugën për një kategori të re të motoçikletave turne. makina Supermoto KTM-së janë të njohur në mbarë botën si më të mirë në biznes, por, nga natyra e tyre, këto janë menduar për të udhëtuar mbi barrë të gjatë në mënyrë që ajo është versioni Touring është këtu për të rregulluar. Ajo përdor përshtypjelënëse dritë (58 kg) dhe motor kompakt LC8 montuar në kornizë krom-molibden (11 kg) si dhe shasi wp, por shton një peshqesh gjysmë dhe xhamash në krye të kësaj, duke e bërë atë ideal për udhëtime të gjata, të jenë ato në apo edhe jashtë rrugëve. histori ...

Read full article »

Test KTM Duke 690 2012: Tmerrësisht Mono Kultura

Rubric: KTM | 19 Jun 2015 | Comments Off në Test KTM Duke 690 2012: Tmerrësisht Mono Kultura
Test KTM Duke 690 2012: Terribly Mono Culture

Test KTM Duke 690 2012: Tmerrësisht Mono Kultura korrik 7, 2012 | paraqitur sipas: KTM | postuar nga: Rao Ashraf KTM Duke 690 zhvillohet në mënyrë të konsiderueshme në 2012. KTM ripërcaktuar konceptin e saj e supermotard shofer kamioni mono për ta bërë atë më të kapshëm për të përditshmen, më e lehtë për të kontrolluar dhe më të arritshme me blerjen. KTM Duke 690 2012 nuk mbeten në lidhje me atë më pak një shikuar biçikletë me motor, argëtim, efektive dhe shumë të fuqishme! Le të shohim se menjëherë ... KTM ka befasuar botën e saj në fund të vitit 2011 duke zbuluar një version të ri KTM Duka saj 690 2012 duke e kthyer mbrapa me konceptin e super motorik Extreme Road. Në gjysmë të rrugës në mes të supermotard dhe Roadster sportive, ka pasur të gjitha hidhërimet ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.