2012 KYMCO Agility 50 - Përdoret 2012 Shkathtësi 50 në motoçiklist Magazine

Rubric: Kymco | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2012 KYMCO Agility 50 - Përdoret 2012 Shkathtësi 50 në motoçiklist Magazine
2012 KYMCO Agility 50 – Used 2012 Agility 50 at Motorcyclist Magazine

2012 Shkathtësi 50 2012 KYMCO Agility 50 The 2012 Kymco Agility është një skuter hyrje të nivelit që paketat një grusht mjaft. Ky skuter qetë hipur përmban shumë fuqi, sasi të konsiderueshme të ritmit magazinimit, dhe merr afër 90 milje per gallon. Nuk ka nevojë të duhet të merren me rritjen e çmimeve të gazit ose të luftuar për një vend parkimi me këtë të fuqishme, ende skuter kompakt. Linja e Scooters Kymco janë bërë nga Motor Company Kwang të cilat janë me seli në Tajvan. Kymco Agility vjen në dy modele të cilat janë Kymco Agility 50 dhe Kymco Agility 125. Kjo shumë-karburantit efikas skuter përmban një marsh automatik që lë një pa shqetësime. Motori në 2012 Kymco Agility ...

Read full article »

Kymco Downtown Rishikimi Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales

Rubric: Kymco | 17 Jun 2015 | Comments Off në Kymco Downtown Rishikimi Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales
Kymco Downtown Review Scooter News and Reviews Scootersales

Nëse kjo është një shenjë e gjërave që do të vijnë pastaj ta sjellë atë në Kymco. Ne trajtuar të gjitha 300i reja Downtown. përmbledhje Rritja Kymco për famë në tregjet evropiane në asnjë Fluke. ndikuar shumë nga plotësimin e nevojave të Evropës, Kymco ka dhënë Markë një platformë solide në të gjithë gamën e saj të modelit. Dhe një që është për qëllim krejt në disa nga tregjet më të mëdha skuter në botë i.e Itali dhe Francë. Shkruani 300i Downtown, një skuter ku propozoj është pastruar dhe një qasje të re e ka marrë. Një scooter ku praktikë e mirë ka ardhur së bashku për të krijuar një makinë në krye të lojës së saj. Kymco kanë qenë duke marrë më afër për të arritur nivele evropiane të cilësisë, me qendër të qytetit ata mund vetëm ...

Read full article »

Kymco Downtown 200i / 300në Motor Scooter Guide

Rubric: Kymco | 15 Jun 2015 | Comments Off në Kymco Downtown 200i / 300në Motor Scooter Guide
Kymco Downtown 200i / 300i Motor Scooter Guide

Kymco Downtown 200i / 300unë Në qendër të qytetit është një model i mprehtë nga Kymco parë futi në formën e 300i Downtown. Ajo palë disa nga styling nicest Kymco-së ende me dy opsione teknologjikisht mbresëlënëse motorike. Modeli më i madh 300i u prezantua në tregun kanadez për 2010 dhe në SHBA një vit më vonë, ndërsa vëllai më i vogël 200i është shtuar vetëm për tregun e SHBA për 2012 por ka rënë pas dy vjetësh. Edhe pse ka qenë një vit i mbivendosjes në 2011, në qendër të qytetit përshtatet në linjë Kymco-së si pasardhëse e Grandvista 250. Grandvista 250 ishte mes-sized parë oferta Kymco e maxi-skuter, i cili mori dizajnin bazë të Bet Win 250 dhe e shtriu ...

Read full article »

Kymco Xciting 500i – Shqyrtime Tripper së Bike

Rubric: Kymco | 14 Jun 2015 | Comments Off në Kymco Xciting 500i – Shqyrtime Tripper së Bike
Kymco Xciting 500i – Tripper’s Bike Reviews

Kymco Xciting 500i Çfarë do të merrni në qoftë se ju të kombinuar një ujë ftohur, karburantit injektuar 500 motor cm3 me një transmision vazhdimisht të ndryshueshme, dhe instaluar takimin që rezulton në një kornizë underbone? Kymco, prodhuesit Taiwanese skuter, bëri vetëm se dhe në procesin ata krijuan një skuter me zemrën e një turist. 500i Kymco Xciting jo e vetmja Maxi Scooter është në dispozicion në tregun lokal që i ngrohtë përfshin Suzuki-së 400 dhe 650 Burgmans dhe Yamaha T-Max, por R45 saj 000 tag çmimi e bën atë më pak të shtrenjtë (konkurrenti i saj më i afërt është vetëm turpërohet prej R20 000 e dashur). Por "të lira’ nuk duhet të jetë sinonim me 'të lirë', dhe sa më shumë ...

Read full article »

Kymco Bet & fitore 150 & 250 Motor Scooter Guide

Rubric: Kymco | 13 Jun 2015 | Comments Off në Kymco Bet & fitore 150 & 250 Motor Scooter Guide
Kymco Bet & Win 150 & 250 Motor Scooter Guide

KYMCO BET WIN 150 / 250 Bet Win 150 dhe 250 janë origjinale mesme Scooters Kymco e shitur në Amerikën e Veriut, së bashku me serinë Popullore. Bet Win scooters të ishin një model gurthemel për Kymco në vitet e tyre të hershme, si ata të arritur shitje të mirë duke ofruar motore fuqishme dhe një shumëllojshmëri të mirë të karakteristikave për një çmim shumë të arsyeshëm. Të dyja Bet Win (ose BW) Scooters ishin pjesë e Kymco-së 2004 USA linjë debutues dhe janë shitur përmes 2008 ne SHBA. Up në Kanada, Bet Win scooters të ishin pjesë e Kymco-së 2005 Debutimi kanadez dhe ata mbetën në shitje përmes 2009 para se të zëvendësohet nga planet më të reja. Jashtë Amerikën e Veriut, Bet scooters Fitorja u liruan më herët, ...

Read full article »

UTV Shqyrtime :: 2009 KYMCO UXV 500 4×4 rishikim

Rubric: Kymco | 12 Jun 2015 | Comments Off në UTV Shqyrtime :: 2009 KYMCO UXV 500 4×4 rishikim
UTV Reviews :: 2009 KYMCO UXV 500 4×4 Review

2009 KYMCO UXV 500 4×4 Kjo nuk është çdo ditë që një prodhues i lëshon një automjet të gjithë-re të tyre line-up, por me rritjen e mrekullueshme të tregut UTV, Kymco ka lëshuar vetëm krejt të ri të tyre 500 cc UXV. Now, ju ndoshta jeni duke menduar, si është ajo ndryshon nga pjesa tjetër e fushës atje, e drejtë? mirë, kemi pasur një shans për të udhëtuar në Karolinën e Jugut për të vënë këtë UTV krejt të ri nëpërmjet paces e saj. Motor dhe Transmisionit motor dhe transmetimit combo në UXV punuar njësoj për ne gjatë gjithë ditës së testimit. Edhe pse motori 500cc është më i vogël se disa nga konkurrentët e saj më të mëdha këto ditë, për llojin e pyjeve të ngushta gjurmët hipur ne hasur, ajo ishte shumë. Plus, me ...

Read full article »

2005 Kymco Stryker 125 Troubleshooting, riparim, mirëmbajtje & Tune Ups - Fixya

Rubric: Kymco | 11 Jun 2015 | Comments Off në 2005 Kymco Stryker 125 Troubleshooting, riparim, mirëmbajtje & Tune Ups - Fixya
2005 Kymco Stryker 125 Troubleshooting, Repair, Maintenance & Tune Ups – Fixya

2005 Kymco Stryker 125 problemet Solutions çfarë naftës mund ta përdor për Miler tim Kymco 125 tappet`s trokitur në CK tim Kymco 125 alternativë 1: Shko tek mekanik alternativë 2: Rregullo tappets. Nëse ju nuk keni rregulluar tappets apo ka punuar me motorë para se ajo është më mirë që të ketë dikush përvojë me ju. Në vijim është procedura I përdorur. 1: Hiqni me kujdes panele anësore. 2: Mbylle tap karburantit dhe tub shkëputje. 3: Hiqni me kujdes rezervuar karburanti. (prish rrufe nën vend dhe rrëshqitje tank 2 inç prapa, pastaj ngre atë lart) 4: Undo bolts e mbuluar kokë cilindër (3 bolts me kokën 12mm, një prej tyre gjithashtu mban një parantezë të vogël për kabllo mbyt apo tela ndezjen, Unë nuk mund të kujtohet). ...

Read full article »

2005 KYMCO vitalitet 50 - Përdoret 2005 vitalitet 50 në motoçiklist Magazine

Rubric: Kymco | 10 Jun 2015 | Comments Off në 2005 KYMCO vitalitet 50 - Përdoret 2005 vitalitet 50 në motoçiklist Magazine
2005 KYMCO Vitality 50 – Used 2005 Vitality 50 at Motorcyclist Magazine

2005 vitalitet 50 2005 KYMCO vitalitet 50 Intro 2005 vit modeli shënoi debutimin e vitalitetit, një skuter nga motor Taiwanese, skuter, dhe prodhuesit ATV Kwang Yang Motor Co, Ltd. (Kymco). Për vitin e tij të parë në treg, Vitaliteti Kymco është ofruar si një model i vetëm. Kymco të vendosur çmimin e shitjes me pakicë sugjeruar prodhuesit në $2,099. The 2005 Kymco Vitalitet është referuar disa herë me shtimin e një 50 prapashtesë numerike për të treguar zhvendosjen e motorit të tij në 49 centimetra kub. (Zhvendosja është rrumbullakuar deri 50.) Motori vetvete është një mandat katër-stroke, i ftohur me ajër, njësi të vetme-cilindër, me një konfigurim reed futje valvulave dhe vrimës dhe infarkti i 39 x 41.4 milimetra ...

Read full article »

modern Buddy : Rishikimi Scooter: Kymco Agility 125 vs Genuine Buddy Blackjack

Rubric: Kymco | 10 Jun 2015 | Comments Off në modern Buddy : Rishikimi Scooter: Kymco Agility 125 vs Genuine Buddy Blackjack
Modern Buddy : Scooter Review: Kymco Agility 125 vs Genuine Buddy Blackjack

Ne rregull, kështu që tani që ne jemi duke bërë të gjithë duke qeshur, nevojitet një ndërmjetësues mund të vendos këtë në Forumin Shqyrtime. Unë jam postimi atë në Diskutime fillimisht, si udhëzuar. Unë kam disa kohë në duart e mia këtë mbrëmje, dhe pasi kaloi gati 600 milje në një 125cc gatishmërinë dhe 250 milje në një shkop polici 150cc në dy muajt e fundit, Unë kam ardhur larg me disa përshtypje mjaft të forta të të dyja. Unë jam një kalorës markë të re, dhe ata 850 milje janë të gjitha përvoja kam mbi dy rrota hipur asgjë me një motor bashkangjitur. Në fakt, para se këto Scooters, e fundit unë kam qenë në dy rrota ishte një biçikletë 28 vite më parë. Dhe madje edhe atëherë, jo shpesh. Pra, këto janë përshtypjet mjaft të gjerë eyed të dy Scooters, dhe mund të shërbejë ...

Read full article »

Kymco Xciting 500i R Rishikimi Scooters Mopeda

Rubric: Kymco | 9 Jun 2015 | Comments Off në Kymco Xciting 500i R Rishikimi Scooters Mopeda
Kymco Xciting 500i R Review Scooters Mopeds

Kymco Xciting 500i R Rishikimi Së pari off lejon një gjë të qartë deri. Im jo shumë një tifoz i madh maxi scooter. Unë do të kënaqem me ta në shkallë të ndryshme, por si shumica e bikers skuter i cili gjithashtu udhëtim motorrë unë shpesh gjetur ata disi underpowered, mbiçmuara dhe shumë mbipeshë. Me këtë negativitet me mënyrën lejon transferimin onto Kymco Xciting 500i R, duhet menjëherë Kymco kanë zgjidhur me siguri një nga problemet e mia të rëndësishme me Maxis, vlerë. Tani çmimi ndoshta nuk mund të jetë çdo gjë për shumë njerëz; ferr kanë një vështrim në të gjitha Porsches të shitura për çdo vit, Vitet 1000 shumta të njerëzve janë memec të mjaftueshme për të blerë një makinë 4 raste çmimi i modelit konkurruese dhe me të vërtetë të justifikuar blerë e tyre. ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.