LAVERDA SFC 750 Motor Diecast Model IXO Superbike eBay

Rubric: LAVERDA | 19 Jun 2015 | Comments Off në LAVERDA SFC 750 Motor Diecast Model IXO Superbike eBay
Laverda SFC 750 Motorcycle Diecast Model IXO Superbike eBay

LAVERDA Moto LAVERDA histori Rrënjët e kompanisë LAVERDA Motor kthehemi në 1873, kur Pietro LAVERDA (1845-1930) vendosur për të filluar një motorë ndërmarrje bujqësore në fshatin e vogël rurale të Breganze. Pothuajse saktësisht tre të katërtat e një shekull më vonë, me frymën e ndërmarrjes dhe ndjenja nevojën për të përmirësuar gjendjen e një rajoni ekonomikisht të pazhvilluara që kishte pësuar keq nga dy luftërat botërore, në tetor 1949, nipi Pietro Francesco themeluar, Moto LAVERDA S.A.S – Mjeku Francesco LAVERDA dhe vëllezërit . Ndihmuar nga Luciano Zen, dhe pas disa orë duke e biznesit normal bujqësor, Francesco kishte filluar në 1947 për të hartuar një motor të vogël. ...

Read full article »

Www.sv650.org – Suzuki SV650 / web SV650S – dhjetor 1999 ARKIVI

Rubric: LAVERDA | 13 Jun 2015 | Comments Off në Www.sv650.org – Suzuki SV650 / web SV650S – dhjetor 1999 ARKIVI
Www.sv650.org – Suzuki SV650 / SV650S web – DECEMBER 1999 ARCHIVE

Unë jam duke kërkuar për të blerë një SV më vonë këtë vit, por unë kam disa pyetje në lidhje me madhësinë e saj. Unë jam 6′ 5 me rreth një 35 inseam. Do të këtë biçikletë të jetë shumë e vogël për dikë e shtat tim? Unë do të vlerësojmë çdo reagime në këtë temë. Rregulli i artë për dikë lartësia juaj është të provoni një parë, I dyshuari ju mund të gjeni biçikletë shumë e vogël, Unë kam një 32 inseam dhe nuk do të donte që ajo të jetë më shumë në biçikletë faired. provoni unfaired, duhet të jetë më mirë (në qoftë se ju jeni në SHBA ju keni marrë asnjë zgjidhje) Ajo mund të jetë me vlerë, ndërsa për Colin për të marrë tregtari e tij për të kontrolluar Elektrike në biçikletë (sidomos gjëra të tilla si lidhjes me sensor pozicion mbyt dhe pjesa tjetër e "ndezjes’ ...

Read full article »

Lidhjet Italia’ Faqe LAVERDA-së

Rubric: LAVERDA | 11 Jun 2015 | Comments Off në Lidhjet Italia’ Faqe LAVERDA-së
Italia Connections’ Laverda’s page

Lidhjet Italia’ Faqe LAVERDA-së modelet LAVERDA: binjakët LAVERDA tani janë më të përballueshme. Modeli më pak të shtrenjtë, Fryma 650CC, është poshtë në çmim me një UKp1000 masive në UKp5999 në rrugë. Dhe ka një UKp1349 dajak kursyer në gjysmë-faired Diamante, e cila tani do të shitjes me pakicë në UKp6250. 650 Sport. Oil ajër të ftohur, 8 valvul, karburantit injektuar dy paralele që ka filluar rilindje LAVERDA-së. Motori fillestar nuk ishte sweetest rreth, por ndryshoi gjatë ajo e prodhimit. Fuqia bërë më shumë si një 2 goditje, një titull sensacional e vërtetë. A shasi përsëritet nga alluminum kornizë rreze (projektuar nga Guru Dutch Niko Bakkar), Gjendja e artit pezullimit White energjisë dhe e shkëlqyer ...

Read full article »

Bob Williams’ Faqja Kryesore Internet

Rubric: LAVERDA | 10 Jun 2015 | Comments Off në Bob Williams’ Faqja Kryesore Internet
Bob Williams’ Home Page

Motoçiklizëm Unë të gëzojnë çiklizmit motor me LAVERDA SFC1000 tim – disa mund të thërrasë atë një dinosaur këto ditë, por kjo është ende një dinosaur shumë shpejt 😉 laura (vjeç 8) me SFC1000 tim. Nëse ju e dini e saj përmend këtë, Laura urren këtë foto e cila është 9yrs vjetër ;-( që nga 1996 Ishulli i Njeriut dhe Festivalit TT ka qenë udhëtimi im vjetore, dhe të gjatë mund të vazhdojë 🙂 Prandaj shtimi i Ishulli i Njeriut / TT / Faqet Manx GP në Italia Connections web faqen time. Mountain Bike Riding thjesht për kënaqësi në një mënyrë të ngadalshëm paced. Unë kam një Kona Explosif XT e cila është një çeliku i përshtatur biçikletë të vërtetë të lehta. Unë e kam nxituan disa herë (dicka e tille – gjithmonë përfunduar, por kurrë nuk zgjasin 😉 një herë e një kohë para ...

Read full article »

2005 LAVERDA Pronarët’ Club Rally – Classic Events motor – motoçikletë…

Rubric: LAVERDA | 9 Jun 2015 | Comments Off në 2005 LAVERDA Pronarët’ Club Rally – Classic Events motor – motoçikletë…
2005 Laverda Owners’ Club Rally – Classic Motorcycle Events – Motorcycle…

Related Content Gjendet në eBay: 1980 LAVERDA Mirage 1200 Kjo nuk është çdo ditë ju vijnë të gjithë një LAVERDA në eBay, pasi ata shpesh duken të tregtisë duart mes frie. Biletat fiton për anëtar klubi i All-britanike Motor Weekend! Ka ende mjaft kohë për të planifikuar një vizitë në vjetor anëtar klubi i 22 All-britanike Motor Wee. kujtohet tim 1967 Java 350 Californian Brooks Townes, Port Townsend, larje. kujton herë e mirë me të tij 1967 Java 350 Californian. Cabo San Lucas në Kaliforni Scooters! Long-kohë motor Classics kontribues Joe Berk është kthyer nga një 2,000 udhëtim milje nga jugu. Gruaja ime ka një pamje të zverdhur e mitingjeve të vjetra biçikletë. Ajo thotë se ata janë vetëm një ...

Read full article »

LAVERDA në Zelandën e Re – histori

Rubric: LAVERDA | 8 Jun 2015 | Comments Off në LAVERDA në Zelandën e Re – histori
Laverda in New Zealand – History

Unë jam duke i lënë një shumë të këtij informacioni për Chris Persson, Kryetari kaluara i vdekur LAVERDA pronarët e klubit të Zelandës së Re, për të mbushur në. Njohuritë e mia në këtë fushë është skematik, për të thënë aspak. Si një prerje të parë, dhe nga ajo që unë e kuptoj pak, Laverdas parë mbërriti në Zelandën e Re nëpërmjet Eric Woods Motorcycles, duke filluar në fillim të 1970. Ka qenë rreth 40 750SF-së solli në nga ana e tyre, e ndjekur nga fillim të 3C dhe Jota 1000 treshe. Ka pasur edhe disa 1200, nga koha që kam blerë LAVERDA tim të parë, një 1973 750 SF1 modeli frenave daulle, disa kohë në 1978. Unë kisha këtë biçikletë për një vit apo më shumë, pastaj pa mend shitur atë, me qëllim për të shkuar jashtë shtetit, dhe jo shumë kohë pas kësaj humbur kontaktin me Laverdas, ...

Read full article »

LAVERDA 500

Rubric: LAVERDA | 7 Jun 2015 | Comments Off në LAVERDA 500
Laverda 500

LAVERDA 500 Zhurma ndoshta ishte duke shkuar për të shpjeguar se nocioni. Vlerat LAVERDA vazhdojë. Njohja e kësaj kategorie, jashtë. I rremë. Get rarest e parë. Vizita Factory kur një kapacitet të vogël cilindra paralele binjake, kapacitet. Foto. Po cosseted larg. Por të dyja janë quajtur mallrave. Prodhuar nga No gerritkan mban Amazon testi rruga ndaluar seri. Format biçikletë tuaj klasik, bateri vintage motor në Çmimin e Madh. Board nga Ken kalorës. complet për. Libri është ofruar në. Botuesit vëren në popullaritet në të gjithë Evropën. complet motor motor për. Talenti i ri ndërsa studjuar materialet në. kit Pranvera është ofruar në bikes dirt, nuk janë klient. Pjesë shërbimit vajza. X mm. Guzzi, Benelli, Morini, ...

Read full article »

LAVERDA Ghost 750 Strile-LAVERDA

Rubric: LAVERDA | 7 Jun 2015 | Comments Off në LAVERDA Ghost 750 Strile-LAVERDA
Laverda Ghost 750 Strile-Laverda

Pranvera e hershme dhe mot i mirë, ne kemi gëzuar në Minesota duket rritet motoēikletat si ajo rritet domate. Një kalorës vështirë se mund të marr një gazetë apo të ecin në katin sallë ekspozite një tregtari pa ardhur nëpër një njoftimi për një fabrikë të re në veprat këtu në Minesota apo ndeshi në një markë të re evropiane të freskëta off barkë. Emigranti më i ri është LAVERDA ringjallur. Kjo linjë e binjakëve paralele me sukses takohet me sfidën e binjakeve të famshme LAVERDA të vjetra dhe bindshëm rinovon dhe reinvigorates trashëgiminë LAVERDA. Një mëngjes javën e kaluar kam pasur kënaqësinë e parkon nderuar Seca Turbo për një ditë dhe i hipur jashtë në një markë të re Frymës LAVERDA. Një milje çift ...

Read full article »

LAVERDA

Rubric: LAVERDA | 6 Jun 2015 | Comments Off në LAVERDA
Laverda

Më vjen turp të pranoj se, deri kohët e fundit, e vetmja biçikletë italian kisha udhëtuar ishte një biçikletë me motor Fantic. Unë mendoj se mezi ka rëndësi, kështu që unë me siguri nuk mund të flasë me ndonjë autoritet mbi këto gjëra. Ndoshta injoranca është lumturi, por unë do të duan të vet një Jota. Unë nuk jam edhe i sigurt se pse, si unë sigurisht nuk jam një kalorës i shpejtë, Por gjërat janë legjendare, dhe unë do të duhet të ketë një të tillë për mbledhjen. Një tre cilindra 1000, bërë nga një prodhues traktor, dhe emëruar pas një valle Spanjisht vështirë tingëllon si një recetë për sukses, por Jota ishte vetëm se, në rrugën e duhur. Në atë kohë kam përdorur për të parë mjaft e gara proddy në Snetterton në Norfolk, dhe Jota u nxituan në Avon Roadrunner ...

Read full article »

SFC 750 LAVERDA-së……….Icon i Racing Endurance

Rubric: LAVERDA | 5 Jun 2015 | Comments Off në SFC 750 LAVERDA-së……….Icon i Racing Endurance
Laverda’s SFC 750……….Icon of Endurance Racing

SFC-së në të dy më të hershme dhe modele të fundit Shumë vjet më parë në një intervistë me Motociclismo Massimo deklaruar Vlera reklamimin e racave, qofshin ato të mëdha apo të vogla, është i madh dhe në nivel teknik përjetimi i gara me siguri mund të të çojë në një përmirësim në bikes prodhimit. I ruajtur megjithatë se efekti më i menjëhershëm dhe pratical mund të rrjedhin nga gara durim dhe përpjekjet tona sportive janë gjithmonë në këtë fushë. Në moment në kohë 1969 i tërë koncepti i asaj që një performance motorcycles do të mund të ishte duke u riorganizuar nga futja e CB750 Honda / 4cilindër. Ajo ishte në këtë pikë se industria motor Evropian fërguara për t'u përgjigjur. Por kjo do të ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.