i ndotur: Moto Guzzi Norway Mis Motor

Rubric: Moto Guzzi | 20 Jun 2015 | Comments Off në i ndotur: Moto Guzzi Norway Mis Motor
Spotted: Moto Guzzi Norge Miss Motorcycle

i ndotur: Moto Guzzi Norge Moto Guzzi Norge ka qenë në periferi të vetëdijes sime të bikes turne për disa kohë. Një nga modelet më të goditura në treg, ajo gjithashtu ndodh të jetë një nga më të mirë me çmim dhe më praktike - qoftë edhe një nga më të rëndë. Me një model të ri të lëshuar këtë vit të fundit, si pjesë e një përpjekje të pamëshirshëm për të vënë Moto Guzzi në rrjedhë, Norge është e pamundur që të injorojë edhe në tregun e mbushur me njerëz e sotëm turne. Ashtu si shumë firma italiane me motor, Moto Guzzi është tepër krenar për trashëgiminë e, dhe Norge ka një të veçantë të veçantë. Ajo u emërua pas GT Norge, novator i kompanisë 1928 Model - vetë emëruar për airship që ishte ...

Read full article »

Moto Guzzi V7 Classic (2010) review

Rubric: Moto Guzzi | 20 Jun 2015 | Comments Off në Moto Guzzi V7 Classic (2010) review
Moto Guzzi V7 Classic (2010) review

fije: Moto Guzzi V7 Classic (2010) rishikim Moto Guzzi V7 Classic (2010) rishikim Braaaarp. Braaaarp. burrrr pop pop pop. Kjo Moto Guzzi V7 Classic tingëllon bukur (dhe me zë të lartë) me mufflers bukur Neptuni instaluara. Unë kam qenë me mirësjellje huazuar kjo bukuroshe 2010 V7 Classic 750 nga Mark në Scooterazzi ndërsa vajza ime e varfër e kuqe është duke u riparuar ende. Ajo është mjaft e një kontrast të Norge unë u huazuar para se. E pra, ku mund të fillojë? 1970 takohet 2010 është mënyra më e mirë për të përshkruar V7. styling klasik me disa të këqijat mod. Më shumë për këtë më vonë. Shikoni në syze dhe kjo nuk është një rrahës Gixxer. 49hp? Është që të gjithë? Kush dreqin do të duan vetëm që shumë? Edhe ju jeni të humbur pikë ...

Read full article »

Produktet e reja nga Moto Guzzi, Vespa dhe Aprilia futur në EICMA …

Rubric: Moto Guzzi | 19 Jun 2015 | Comments Off në Produktet e reja nga Moto Guzzi, Vespa dhe Aprilia futur në EICMA …
New products from Moto Guzzi, Vespa and Aprilia introduced at Eicma …

Produktet e reja nga Moto Guzzi, Vespa dhe Aprilia futur në EICMA Produktet e pritur gjatë të reja nga grupi kryesor në Evropë e bëri debutimin e tyre në Milano: Moto Guzzi California 1400, Vespa 946 Aprilia Caponord 1200 dhe Aprilia RSV4 R ABS milan, 13 nëntor 2012 - Në EICMA 2012 Grupi Piaggio rikonfirmon statusin e saj si prodhuesi kryesor Evropian dhe lojtar botëror, futjen e produkteve të reja si në motor dhe skuter segmentet e. Këto janë produkte të cilat i përkasin të markave më të rëndësishme në Grupin, markave me një pasuri të stilit dhe teknologjisë të tilla si Moto Guzzi, ambasadorë në mbarë botën e stilit italian si Vespa dhe markave intensive sportive si Aprilia. ri Moto Guzzi California ...

Read full article »

Vintage Moto Guzzi V7 750 “shumë të veçantë” DocuBlog Life's shumë të shkurtër…

Rubric: Moto Guzzi | 19 Jun 2015 | Comments Off në Vintage Moto Guzzi V7 750 “shumë të veçantë” DocuBlog Life's shumë të shkurtër…
The Vintage Moto Guzzi V7 750 “Very Special” DocuBlog Life´s too short…

Përshëndetje! Ajo nuk ka domosdoshmërisht nevojë për shumë fjalë për të shprehur aktuale "status biçikletë" time: Puna Winter (3) Kjo duhet të jetë ajo! Guzzi tani është duke kërkuar përpara për të 2014 sezon - ajo rumbled mjaft mirë, pasi kam lënë garazhin tim dje. Por kjo është ajo që ndodhi para: I dha biçikletë një pastrim të duhur javën e kaluar që do të thotë se unë ende kishte për të jap të gjitha çelikut / aliazh / bit Chrome. Metoda Nevr, Famë Lace dhe dylli standarde vështirë për kornizë dhe trupit pjesët janë të preferuarat e mia për sjelljen e mbrapa 70s të shkëlqejë. Ajo doli të jetë punë e lehtë e ditës, vetëm duke i lënë mua me dhemb këshilla gisht pasi mbarova polish foli. Ia vlen, sigurisht - kripë dhe kalb ishin Gone! Puna e fundit - në ndryshim ...

Read full article »

Çifti Lights CEV Side Guzzi shigjetë kabina Hercules Ercolino Tricar…

Rubric: Moto Guzzi | 18 Jun 2015 | Comments Off në Çifti Lights CEV Side Guzzi shigjetë kabina Hercules Ercolino Tricar…
Coppia Fanali CEV Laterali Freccia Guzzi Ercole Ercolino Motocarro Cabinato…

Pair e dritat CEV SIDE ARROW Guzzi HERCULES ERCOLINO MOTOCARRO CABINATO EPA Termat dhe Kushtet Rreth nesh FUSARO motor’ një dyqan aktuale, pranishëm në Bitonto në nëpërmjet Giovanna nga Durrësi, 2 dhe në internet me Ebay faqe interneti dedikuar dyqan. Ne ofrojmë të vërtetë atë që është përshkruar në njoftimin e shihni në foto. Prodhimet tona janë të reja, certifikuar dhe e garantuar. fatura tatimore Produktet e blera kanë një faturë të rregullt ose faturë . nëse kërkohet nga konsumatori. Për lëshimin e faturës menjëherë na njoftoni, nëpërmjet sistemit të mesazheve ebay, kodin fiskal (në rastin e përdoruesit) ose numër VAT ...

Read full article »

Moto Guzzi Club Poland: Kjo ishte një Jubilee – Moto Guzzi World Club

Rubric: Moto Guzzi | 18 Jun 2015 | Comments Off në Moto Guzzi Club Poland: Kjo ishte një Jubilee – Moto Guzzi World Club
Moto Guzzi Club Poland: It was a Jubilee – Moto Guzzi World Club

Moto Guzzi Club Poland: Kjo ishte një Jubilee Moto Guzzi Club Poland: tubim 2009 Tashmë për herë të dhjetë, Moto Guzzi motor tifozët dhe miqtë e tyre të ftuar hipur bikes e bën të tjerë u mblodhën për të kaluar disa ditë të qershorit në një atmosferë miqësore. Këtë herë Tubimi u organizua nga Lublin Kapitullin e Moto Guzzi Club Polonisë dhe për vendndodhjen e ngjarjes, një rajon piktoresk i Polonisë Lindore u zgjodh, vetëm nga ana e kufirit me Ukrainën. Një qytet i vogël simpatik i Susiec ishte bazën tonë. Edhe pse zyrtarisht tubimi ishte për të filluar të premten, shumë prej nesh tashmë kishte arritur të mërkurën dhe të enjten. Zona bukur inkurajoi udhëtime të shkurtra biçikletë dhe pyjet plot me rrjedhat gaz ...

Read full article »

Moto Guzzi Shpejto Into Daytona Bike Week motor lajme @ Top Speed

Rubric: Moto Guzzi | 18 Jun 2015 | Comments Off në Moto Guzzi Shpejto Into Daytona Bike Week motor lajme @ Top Speed
Moto Guzzi Speeds Into Daytona Bike Week motorcycle news @ Top Speed

Moto Guzzi shpejtësi në javën Daytona Bike Postuar ne 03.2.2007 03:00 nga Anthony Kodack Vazhdo te lexosh Moto Guzzi USA, Prodhuesi i legjendar italian Eagle Moto Guzzi(r) motor dhe një pionier i mjeteve me dy rrota do të shpejtimit në javën Daytona Bike, në Speedway Ndërkombëtar, marsh 3-11, 2007. Gjate javes, konsumatorët do të kenë mundësinë për të provuar ngasin motoçikletat e fundit Moto Guzzi, si dhe të parë të klasit botëror racer Gianfranco Guareschi konkurrojnë në Bott ( Beteja e binjakët). Moto Guzzi Demo Rides dashuruar motor të etur për të provuar udhëtim një të numrit të kufizuar të modeleve italiane Eagle dispozicion në U.S duhet të ndalet nga të çadrës Moto Guzzi vendosur në Daytona ...

Read full article »

2008 Moto Guzzi Norge 1200 – Test Drives – 2008 Moto-Guzzi Touring – cikël…

Rubric: Moto Guzzi | 18 Jun 2015 | Comments Off në 2008 Moto Guzzi Norge 1200 – Test Drives – 2008 Moto-Guzzi Touring – cikël…
2008 Moto Guzzi Norge 1200 – Test Drives – 2008 Moto-Guzzi Touring – Cycle…

2008 Moto Guzzi Norge 1200 mesazh * : Dërgojani mua një kopje të këtij mesazhi * të dhëna të detyrueshme Pasaporta italiane Pavarësisht një pasaportë italiane dhe një fletë specifikim që do t'ju bëjë të besoni se konkurrenti i tij më i afërt do të jetë Ducati, ajo merr vetëm disa minuta për të hipur Norge Moto Guzzi-së 1200 për ngjashmëri të çuditshme me BMW-së motoēikletat të dalë në sipërfaqe Boxer-powered. Ku binjakët moderne Ducati janë aggressiveeager për rev dhe sportive nga lineagethe ftohur me ajër transversely montuar V-binjakun e një Moto Guzzi ka një boksier-si ecje të relaksuar, dhe ndonjëherë që ne rode të Breva zhveshur (në të cilën Norge është e bazuar) ne kemi besuar që ajo të jetë vetëm saddlebags dhe një xhami larg nga të bëhet një ...

Read full article »

Moto Guzzi Le Mans – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë

Rubric: Moto Guzzi | 18 Jun 2015 | Comments Off në Moto Guzzi Le Mans – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë
Moto Guzzi Le Mans – Wikipedia, the free encyclopedia

Moto Guzzi Le Mans përmbajtje 850 Le Mans [ redaktoj ] lëshuar në 1976, the 850 Le Mans u vetëquajtur si një vrapues kafe. Edhe pse shpesh të referuara si Le Mans Mark I, Modeli i parë mans Le njihej nga fabrika si më të 850 Le Mans, dhe është pjesë e një liste të gjatë të motoçikletave Moto Guzzi zhvilluar që nga fillimi e kompanisë gati 100 vite më parë. Ai kishte debutuar në shfaqje motor Milano në nëntor 1975, Edhe pse bazat filluar disa vite para se versioni përfundimtar i prodhimit shfaq. [ 1 ] Ai u krijua nga modeli i mëhershëm V7 Sport [ 2 ] por u zhvendos performancës përtej 750S përkohshme dhe 750 S3. Prodhimi të energjisë matet në timon e pasme ishte një 71bhp, duke i dhënë ...

Read full article »

1973 Moto Guzzi GT 850 Pipeburn.com

Rubric: Moto Guzzi | 18 Jun 2015 | Comments Off në 1973 Moto Guzzi GT 850 Pipeburn.com
1973 Moto Guzzi GT 850 Pipeburn.com

1973 Moto Guzzi GT 850 Fjalët "Gran Turismo" nuk dukeshin më të prirur. Kliko për një imazh më të madhe Për ata prej jush që humbi në nënshkrimin për 2011 Pipeburn Meat Burn Burn (kjo është këtë fundjavë, djema!) apo për pjesën tjetër të ju llojeve jashtë shtetit, ne kemi qenë duke dërguar përditësime të rregullta në ditën për të gjithë ata që të vënë duart e tyre. Në një të fundit kemi përmendur se ne do të hipur në fëlliqur për një pjesë të vogël të ditës. Cue rreth 27 pyetje të furishme nga disa prej të pranishmëve plumba djersitje për të hipur bikes e tyre jashtë rrugës. I siç duhet përhapur panik (Përshëndetje Mike në qoftë se ju jeni duke lexuar) dhe vazhdoi në rrugën time qejf, që në këtë ditë të veçantë të përfshirë të shtënat Guzzi bukur që ju shihni ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.