Moto Morini Kanguro dhe Dart – Classic Roadtest Motor – RealClassic.co.uk

rubrikë: Moto Morini | 20 qershor 2015 | Comments Off në Moto Morini Kanguro dhe Dart – Classic Roadtest Motor – RealClassic.co.uk
Moto Morini Kanguro and Dart – Classic Motorcycle Roadtest – RealClassic.co.uk

Moto Morini Kanguro dhe Dart Shumica e njerëzve priren për të shëndoshet për një nga të njohur modele Morini sport ose Strada. Por në skajet e kundërta të shkallës ju do të gjeni Dart super-të lëmuar dhe rufty-rritet tufa-tufa Kanguro. Pra, si e bëri Ken Philp vjen të vet dy? Për herë të parë pashë një Kanguro në Gjykatën Earls në 1982, dhe ishte i impresionuar si ajo ishte një off-rrugë V-twin. Unë kisha një problem mjekësor në 1984, kështu mori shpëtoj disa bikes dhe bleva këtë një të tillë, Kanguro parë që NLM kishte në dyqan. Ajo thjesht do mbajtur sa herë që kam kërkuar atë për të! Ajo më dha një shumë kënaqësi jashtë rrugës, në dritën e peshës së saj, dhe unë jam një Shortie – 5'5. Unë vetëm mori shpëtoj prej tij në 2003 sepse unë vetëm 15% Kapaciteti i mushkërive tani. ...

Lexo artikullin e plotë »

Moto Giro Vintage Motoçikleta

rubrikë: Moto Morini | 20 qershor 2015 | Comments Off në Moto Giro Vintage Motoçikleta
Moto Giro Vintage Motorcycles

'66 Sears Gilera 106 Moto-Giro California është disa muaj larg, por kjo është koha e përkryer për të filluar planifikimin dhe unë kam një vend i madh për të filluar. A 1966 Gilera 106. Ajo i përshtatet të drejtë në rregullat dhe do të jetë e përkryer. Kthehu në 1960 Sears Roebuck and Company shiten vetëm në lidhje me çdo gjë ... refridgerators, dyshekët, mjete, gjithëve 'përsëri në shkollë' rroba dhe po, motorcycles. Katalogu Sears ishte Bibla pakicë. Çfarë kec nuk ka shpenzuar tërë muajit nëntor kërkuar mbi seksionin lodër, baba në kërkim të mjeteve dhe mom kontrolluar nga të gjitha pajisjet e KENMORE? Dhe aty ishin ata (weirdo është midis nesh) duke kërkuar në traktorë lëndinë dhe motoçikleta. nga 1951 përmes diku ...

Lexo artikullin e plotë »

Moto Morini shpalos Granpasso, Scrambler, T5! – Indian Makina Bikes

rubrikë: Moto Morini | 18 qershor 2015 | Comments Off në Moto Morini shpalos Granpasso, Scrambler, T5! – Indian Makina Bikes
Moto Morini Unveils Granpasso, Scrambler, T5! – Indian Cars Bikes

Moto Morini shpalos Granpasso, Scrambler, T5! nga tkamath më shkurt 6, 2014 Nuk ka komente Vardenchi-Moto Morini zyrtarisht filloi dy motoēikletat-Granpasso top-shitjen e Moto Morini dhe Scrambler në Expo Auto 2014. Motoēikletat do të importohen dhe të shpërndahen në Indi nga Vardenchi Motorcycles. Pas ushqyer shitjes shërbimi për Moto Morini dhe Vardenchi konsumatorët do të set-up në të gjithë Indi nga 2014. "Ndër të gjitha motocycles unë kam në pronësi, Unë personalisht rode të Morini në të gjithë Evropën dhe menjëherë ra në dashuri. Këto kafshë shumë të tuned janë me të vërtetë të motorcycles më kënaqësi të ketë në të qëndrueshme tuaj " Unë e shoh këtë aleancë si një iniciator i një segment luksoze në motoçiklizmit që do të ...

Lexo artikullin e plotë »

2014 Moto Morini Rebello 1200 motor shqyrtim @ Top Speed

rubrikë: Moto Morini | 16 qershor 2015 | Comments Off në 2014 Moto Morini Rebello 1200 motor shqyrtim @ Top Speed
2014 Moto Morini Rebello 1200 motorcycle review @ Top Speed

Specifications: vit: 2014 bëj: Çmimi Moto Morini: $29108 motor: RS14 Transmisionit: 6-Shpejtësia Horsepower @ RPM: 71 Torque @ RPM: 90 energji: Magneti Marelli Zhvendosja elektronik injeksion: 1187 cc paraqitur sipas: Postuar ne 01.14.2014 10:21 nga Sulthoni 2014 Edicioni i Moto Morini Rebello 1200 ka marrë një listë të plotë të karakteristika të reja të cilat ndihmojnë të qëndrojë në të njëjtën linjë me rivalët e saj. Përmirësimi më i rëndësishëm përfaqësohet nga evolucioni i ri oversquare, 1187cc, Motori RS14 e cila përmban një hartë të re elektronike dhe një sensor lambda moderne të dyfishtë. Krahasuar me njësinë e vjetër, një i ri është gjithashtu pak më efikas. Motori zhvillon një fuqi maksimale prej 130 hp në 8500 ...

Lexo artikullin e plotë »

Moto Morini 3 1/2 Sport – Motorcycles klasik italian – Classics motor

rubrikë: Moto Morini | 13 qershor 2015 | Comments Off në Moto Morini 3 1/2 Sport – Motorcycles klasik italian – Classics motor
The Moto Morini 3 1/2 Sport – Classic Italian Motorcycles – Motorcycle Classics

Related Content BMW /5 Drejtues Shef Duke Shërbimi Ne ju tregojnë se si të shërbimit kushineta kokë drejtues në një BMW R75 / 5. Gjendet në eBay: 1975 Moto Morini 3 1/2 sport Këtë javë ne nuk kemi për të shkuar në kërkim përmes eBay për një biçikletë. Në vend të kësaj, një lexues na ka dërguar një! kjo. 1953 NSU Sportmax A 1953 NSU Max 250 në ekran me motoçikleta të tjera klasike në Muzeun Kombëtar në një motor. Christian Fisher-së 1973 BMW R75 /5 Christian Fisher diskuton mbajnë dhe hipur tijat 1973 BMW R75 /5. Moto Morini 3 1/2 sport fuqia pretenduar: 39hp @ 8,500rpm (pretendohet) shpejtësi të lartë: 100mph (pretendohet) lloji engine: 344cc, ftohur me ajër 72 gradë V-dyshe transmetim: Gjashtë shpejtësi peshë (i plotë): 145kg ...

Lexo artikullin e plotë »

2008 Moto Morini 9 1/2 motor shqyrtim @ Top Speed

rubrikë: Moto Morini | 9 qershor 2015 | Comments Off në 2008 Moto Morini 9 1/2 motor shqyrtim @ Top Speed
2008 Moto Morini 9 1/2 motorcycle review @ Top Speed

Specifications: Emri 9 1/2 është një homazh për legjendar 3 1/2 cilindër binjak nga 1970. megjithatë, ajo është gjithashtu njohja e një fije të përbashkët që kalon në mes të dy projekteve të ndara në kohë. The 9 1/2 në fakt është motor stili i të cilit, projektimit racional dhe inovacionit teknologjik interpretuar më afër frymën e asaj makine Morini. Trajtimi i lehtë, qasja racionale të zgjidhjeve teknike dhe efikasitetin e tyre si rezultat janë karakteristika që të dy motoçikleta të ndarë dhe që janë të pamohueshme një pjesë e ADN-Moto Morini-së. Vazhdo te lexosh Prezantimi Ju mund të telefononi atë një biçikletë rrugë, a Tourer. Apo edhe një "zhveshur” në qoftë se ju pëlqen. Është e deri tek ju. Unë vetëm e quajti atë "tim ...

Lexo artikullin e plotë »

Moto Morini Scrambler 1200 Shiko parë – Motor USA

rubrikë: Moto Morini | 5 qershor 2015 | Comments Off në Moto Morini Scrambler 1200 Shiko parë – Motor USA
Moto Morini Scrambler 1200 First Look – Motorcycle USA

Moto Morini Scrambler 1200 Shiko parë Moto Morini duket në 1960 për të ringjallur vjela biçikletë poshtër styling me të gjithë teknologjinë e sotme në Scrambler 1200. Projektuar nga Marabese të "ndjell ditët lavdia e bikes dirt mëdha e kapaciteteve të 1960,"I ri Moto Morini 1200cc Scrambler tani ka një të bardhë të ftohtë akull dhe skemës së ngjyrave të kuqe, plus një gamë të aksesorëve styling për ata që duan të dal edhe më tej nga turma. Ashtu si shumë prodhues të tjerë, Moto Morini realizon ajo mund të marrë disa fitim nga pjesë doganore si makinë kryesore. Pra, për ata për të cilët një lartë-mali silenciator twin-tapered, një dritë e madhe e rrumbullaktë kurorëzuar nga një peshqesh mini, dhe 19 përparmë / 17 rrotat e pasme ...

Lexo artikullin e plotë »

2010 Moto Morini Corsaro 1200 Shpejt motor shqyrtim @ Top Speed

rubrikë: Moto Morini | 4 qershor 2015 | Comments Off në 2010 Moto Morini Corsaro 1200 Shpejt motor shqyrtim @ Top Speed
2010 Moto Morini Corsaro 1200 Veloce motorcycle review @ Top Speed

Specifications: Prezantimi Me Corsaro ri 1200 shpejt, Moto Morini dëshiron të sigurohet se riders përvojë do të deklarojnë veten më shumë se të kënaqur me punën e këtij zhveshur-së si në rrugë dhe në rrugën e duhur. Në mënyrë që ata të përshtaten me më kompakt i tyre, avancuar teknologjikisht Bialbero CorsaCorta 1187 cc motor dyshe cilindër tregon një 87 gradë V-formën e cilindra. Brenda motorit, e cila përmban një zgjidhje inovative të zorrë integrale, është një matës fallsifikuara piston 107 mm, më e madhe e ndërtuar ndonjëherë për një motor në këtë kategori. Kjo është sigurisht diçka për të mburrem për Moto Morini, por kështu është sistemi i injektimit të karburantit me Magneti Marelli të integruar ...

Lexo artikullin e plotë »

2008 Moto Morini Corsaro Avio motor shqyrtim @ Top Speed

rubrikë: Moto Morini | 2 qershor 2015 | Comments Off në 2008 Moto Morini Corsaro Avio motor shqyrtim @ Top Speed
2008 Moto Morini Corsaro Avio motorcycle review @ Top Speed

Specifications: Black Red Frame Version Fabulous kërkuar në veshje e saj të re zezë dhe të kuqe, i ri Corsaro Avio Zi është krijimi i fundit Moto Morini dhe edhe më i madh është fakti se biçikletë është tashmë në dispozicion në shitje në Itali kështu që nuk do të jetë e gjatë derisa ajo do të gjejë vendin e saj në garazhin tuaj. Moto Morini ka punuar magjinë e saj në këtë model krejt të re që tregon se edhe më të mirë mund të duken më të mirë. Si rezultat, Pirate Avio Zi, shalë dhe kornizë me superstrukturë kuq e zi përmban të njëjtat karakteristika teknike të Avio si dhe 10, 770 çmimi Euro. Është e qartë se ne do të shohim gjithnjë e më shumë prej këtyre modeleve dhe vullnetit të gjallë të lirë patjetër ...

Lexo artikullin e plotë »

Moto Morini : Wiki-t (Wiki plotë)

rubrikë: Moto Morini | 2 qershor 2015 | Comments Off në Moto Morini : Wiki-t (Wiki plotë)
Moto Morini : Wikis (The Full Wiki)

nga Wikipedia, Enciklopedia e Lirë Moto Morini Logo Moto Morini është një krijues italian i motoçikletave. Ajo u themelua nga Alfonso Morini në Bolonjë. në 1937. përmbajtje histori Alfonso Morini ka lindur më janar 22 1898. Para se ai ishte 16 ai ishte riparimin motoēikletat, dhe në moshën gjashtëmbëdhjetë, hapi një seminar. Kjo ishte pak para Luftës së Parë Botërore shpërtheu. Gjatë luftës ai ishte me Njësinë e Motorcycles 8, vendosur në Padova . Në 1925 Mario Mazzetti, impresionuar nga puna Alfonso s, pyeti për të ndërtuar një cilindër të vetme 125 cc dy goditje gara biçikletë, duke Alfonso projektuesi, konstruktor, dhe racer. Ata ishin gara të suksesshme, nën emrin MM, dhe momenti mirën Alfonso së racing erdhi ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.