RARE CLASSIC MZ 301 Saksone FUN VE Motor Muz Etz VETËM 14,350 km eBay

rubrikë: MZ | 18 Jun 2015 | Comments Off në RARE CLASSIC MZ 301 Saksone FUN VE Motor Muz Etz VETËM 14,350 km eBay
RARE CLASSIC MZ 301 SAXON FUN VE Motorcycle MuZ ETZ ONLY 14,350 kms eBay

291 mundësi e rrallë për të blerë një largësi shumë të ulët 1994 MZ Saxon Fun 301 motoçikletë. I fundit i Gjermanisë Lindore MZ dy motoçikleta goditje bazuar në dizajnin klasik Etz. Kjo ka motor edhe më të rralla dhe më të fuqishme 300cc. tank Kapaciteti i madh (më i madh se versioni më të zakonshme Tour). Tatohen deri në fund të marsit 2014. testuar deri 22 qershor 2014. Këto bikes janë plumb prova dhe të bëjë commuters të shkëlqyera. I fituar motor në 2008 kur ajo kishte rreth 11,500 km në orën. Unë kam tejkalohen pasi biçikletë për kënaqësi, kryesisht në fundjavë dhe vetëm në mot të mirë në mënyrë që biçikletë ka bërë tani 14,350 km. Mileage besohet të jetë absolutisht e vërtetë, edhe pse nuk mund të garantohet. une kam ...

Lexo artikullin e plotë »

IFA BK 350 1956

rubrikë: MZ | 16 Jun 2015 | Comments Off në IFA BK 350 1956
IFA BK 350 1956

IFA BK 350 1956 IFA BK 350 nga 1956. Motor është prodhuar në Republikën Demokratike Gjermane në ish-fabrikën DKW. Ajo ishte dizajni i tyre i parë afterwar. shfaq së pari në 1951 në Leipzig si "DKW motor dy-cilindër". prodhimi masiv ka filluar në fund të vitit 1952 dhe zgjati deri 1959 (Shiko gjithashtu: MZ BK 350 ). Motor është i pajisur me dy-pash dy-cilindër motor 343cc boksier me dy carburettors, 15 HP në 5000 rpm, dhe Cardan bosht makinë ("BK’ qëndron për "Boxer-kardan"). Top me shpejtësi në lidhje me 120 kph. "Sa i përket Layouts motor shkojnë, ju nuk mund të merrni shumë më weirder se ftohur me ajër dy-stroke boksier binjak BK350-së. Por kur ju mendoni rreth saj, format e bën shumë kuptim, në ...

Lexo artikullin e plotë »

MZ motor punon Zschopau

rubrikë: MZ | 14 Jun 2015 | Comments Off në MZ motor punon Zschopau
MZ-Motorradwerke Zschopau

Navigation kryesore pjesë # Modeli Viti Lloji i xhami 85000 Skorpion 660 sport 1994-1995 garash ____________________________________________________________________________________________ 85000 Skorpion 660 sport 1994-1995 origjinal / Stock ____________________________________________________________________________________________ 85000 Skorpion 660 kopje 1996 garash ____________________________________________________________________________________________ 85150 Skorpion 660 udhëtar 1996 origjinal / Stock ____________________________________________________________________________________________ 85100 1000 S 2003-2004 garash ____________________________________________________________________________________________ ...

Lexo artikullin e plotë »

MZ ETS / Emri Label (GDR) – Economy-point.org

rubrikë: MZ | 9 Jun 2015 | Comments Off në MZ ETS / Emri Label (GDR) – Economy-point.org
MZ ETS / Label name (GDR) – Economy-point.org

MZ ETS Page modifikuar: e martë, korrik 12, 2011 21:41:40 Seritë ETS (shkurtim për Einzylinder Telegabel karrige lëkundëse) janë një seri motor të VEB e motor punon Zschopau (MZ), i cili është i prodhuar nga 1969 në 1973. Përveç ETS si përcaktim pune emri trofeut sport ekzistuar si edhe të MZ IT ia dha në thelb dy versionet e ETS për shitje dhe shpallje: i madh (250 cm dhe të vogla (125 dhe 150 Fundi cm seri e viteve gjashtëdhjetë kishte MZ me atë modele vetëm motoēikletat me shasi të plotë karrige lëkundëse në program. Rreth dëshira për një model me shasi sportier për të përmbushur një zhvilluar atë nga baza që në një masë të madhe pa ndryshim ETS. Kornizat, ...

Lexo artikullin e plotë »

MZing IN FINLAND MZ-riders të Finlandës / FINLANDA MZ-riders

rubrikë: MZ | 9 Jun 2015 | Comments Off në MZing IN FINLAND MZ-riders të Finlandës / FINLANDA MZ-riders
MZing IN FINLAND MZ-RIDERS OF FINLAND / SUOMEN MZ-AJAJAT

MZing IN FINLAND By Keijo Virtanen Po, MZ ka një traditë shumë të mirë dhe të fortë këtu. Finlanda i takon për të parë që ka filluar të importojë IFAS në fillim të 50-së, dhe për shkak të fabrikës "Mannschaft" Zschopau mund vijnë në garat në Finlandë më lehtë se sa disa të tjera perëndimore vendet, MZ mori këtu një emër të mirë dhe reputacion në dy rrugë dhe jashtë rrugës gara; natyrisht duke fituar. MZS ishin të ngurta, shitur shumë, kështu Finlandisht MZ-riders kanë qenë tani gjendje për të rivendosur shembuj të modeleve më të hershme. A thjeshtë 2-goditje e cila mund të qëndrojë edhe të hipur gjatë dimri tona, kur 4-goditje vuajtur nga akulli brenda crankcase për shkak të trashje dhe vaj thekur që e bëri ...

Lexo artikullin e plotë »

2005 MZ 125 SM - Përdoret 2005 125 SM në motoçiklist Magazine

rubrikë: MZ | 6 Jun 2015 | Comments Off në 2005 MZ 125 SM - Përdoret 2005 125 SM në motoçiklist Magazine
2005 MZ 125 SM – Used 2005 125 SM at Motorcyclist Magazine

2005 125 SM 2005 MZ 125 SM Në 1907, një kompani gjermane e njohur si Dampf-Fraft-Wagen, ose DKW, filloi duke prodhuar motorët për biçikleta. Në vitet 1920, DKW filloi prodhimin e motorëve 2-stroke për motoçikleta, dhe harton e tyre vazhdoi të dominojë të gjitha format e gara me motor nga 1922 në 1936, fitues 45 kampionate. In 1956, DKW ndryshoi emrin e saj për të Motorradwerk Zschopau, ose MZ. Për shkak të kushteve të kohës së luftës, MZ ka vazhduar të prodhojë motorë dhe bikes në Gjermaninë Lindore, por ajo u ble përfundimisht nga Hong Leong Grupi nga Malajzia. MZ 125 u prezantua në 2002, dhe 2005 version ofron të njëjtën cilësi të lartë dhe të performancës besueshëm ne kemi ardhur për të presin nga MZ. Ndërsa ka ...

Lexo artikullin e plotë »

MZ ETZ250 Tuning: më shumë Torque – Classic Info Motor – RealClassic.co.uk

rubrikë: MZ | 6 Jun 2015 | Comments Off në MZ ETZ250 Tuning: më shumë Torque – Classic Info Motor – RealClassic.co.uk
MZ ETZ250 Tuning: More Torque – Classic Motorcycle Info – RealClassic.co.uk

MZ ETZ250 Tuning: më shumë Torque një përshtatshëm 300 fund të lartë dhe një modifikim i lehtë porting të përmirësuar fuqinë e ulët në fund për të kuruar një nga problemet më të mëdha hipur ETZ250-së. Specialist me përvojë dy-stroke Derek Pickard shpjegon se si ai mori rezultatet e duhura. Ne të gjithë si të ETZ250. Ky model MZ është i lirë për të blerë, mban në vazhdim e sipër dhe bën një punë të mirë të gjithë-raundin. Ajo ka vetëm disa probleme: tipike dy-stroke keq konsumin e karburantit dhe të energjisë zhgënjyese ulët poshtë 3000rpm e cila është rregullisht një ngacmues. Ndërsa nuk ka asgjë më shumë që mund të bëhet për ekonominë e keqe e karburantit, njerëz të ndryshëm kanë pasur disa përpjekje të shtuar më shumë fuqi të ulët poshtë në varg rev. Një mod popullor është që të përshtatet një tjetër ...

Lexo artikullin e plotë »

MZ 660 Skorpion Traveler 1994 – 2004

rubrikë: MZ | 2 Jun 2015 | Comments Off në MZ 660 Skorpion Traveler 1994 – 2004
MZ 660 Skorpion Traveller 1994 – 2004

MZ 660 Skorpion Traveler 1994 – 2004 Engines: MZ 660 Skorpion Traveler 659 (1994 – 2004) histori Akrepi është modeli emërtimi për motoçikleta, të cilat janë ndërtuar në 1994-2004 nga kompania Zschopau OZHM në shtatë versione të ndryshme. Dallimet kryesore ndërmjet modeleve janë panel front, selia dhe përkthimi zinxhiri (raporti reduktim dytësor). Single-cilindër katër-stroke motor benzine (5 valvola) me 659.7 cc dhe një dalje fuqia e 48 hp (35.3 kW) në 5500 rpm. motori Akrepi është modeli emërtimi për motoçikleta, të cilat janë ndërtuar në 1994-2004 nga kompania Zschopau OZHM në shtatë versione të ndryshme. Dallimet kryesore ndërmjet modeleve janë front ...

Lexo artikullin e plotë »

blej 1995 MZ Muz Silver Star Classic 500 Custom ROTAX në 2040motos

rubrikë: MZ | 1 Jun 2015 | Comments Off në blej 1995 MZ Muz Silver Star Classic 500 Custom ROTAX në 2040motos
Buy 1995 MZ MuZ Silver Star Classic 500 Custom Rotax on 2040motos

Tjetër MZ / Muz info tech Tjetër description MZ / Muz PËRSHKRIMI I ARTIKULLIT- Për ankand është një një-e-nje-lloj porosi 1995 MZ Muz Silver Star Classic. Ajo është e pajisur me ROTAX 504E motor të besueshme dhe antiplumb cilindër 500cc vetme e poshtër pista garash famë. Biçikletë ka një transmetimi pesë shpejtësi, kick dhe fillimi elektrike, dhe vetëm 10,559 kilometra (6561 milje) kilometrazhin totale. Është në gjendje të pacenuar dhe asgjë nevojë. Shikoni fotot; çdo gjë ka qenë ose i lëmuar, pluhur veshura, ose prepped dhe të pikturuar. Shkolla e vjetër MZ mbyllur plotësisht sistemi zinxhir makinë është mbajtur për shkak se ajo punon e madhe. zinxhir dhe përzënë sprockets do të zgjasë përgjithmonë, nëse ajo është e yndyrat e mbushur në mënyrë periodike, ...

Lexo artikullin e plotë »

Probs me moskito Mz 125 cc?

rubrikë: MZ | 31 May 2015 | Comments Off në Probs me moskito Mz 125 cc?
Probs with mz moskito 125 cc?

detaje shtese Më të mirë Përgjigje Choice votuesve Kjo tingëllon sikur ajo thjesht nuk e pëlqen duke u lagur. Nëse ju keni qasje në një çorape të ujit. Filloni biçikletë tuaj dhe të drejtuar ujë mbi kandele. Gjurmë në Lead kandele përsëri në ndezjen spirale. ajo është montuar ndoshta nën tank të benzinës mbylli diku në kuadrin. Llak ujë të gjithë mbi spirale. Keto dite. Ndezjen Systems duhet të jetë ujë i ngushtë, por nganjëherë ata nuk janë. Nëse Veting Plug ose spirale ndërsa drejtimin shkakton biçikletë për të vdekur. edhe atje ya shkojnë. Shkaku mund të jetë një pjesë e gabuar ose të dëmtuar. ose,,ajo mund të jetë vetëm natyra biçikletë-së. Që e bën atë Tuff për të ofruar një specifikë,zgjidhje të caktuara. ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.