2005 ylli Polar 330 Specs eHow

Rubric: ylli Polar | 13 Jun 2015 | Comments Off në 2005 ylli Polar 330 Specs eHow
2005 Polaris 330 Specs eHow

motor Polaris ATP 330 kishte një motor me katër-stroke me një zhvendosje 329-kub centimetër dhe një Mikuni 34-milimetër shpejtësisë konstante carburetor. Motorino është elektrike me zbythje rezervë, dhe Polaris ATP 330 ka një kapacitet karburantit 3.25-gallon. Motori është ftohur me ajër dhe ka një të naftës frigorifer tifoz-ndihmuar. Transmetimi ka pesë ingranazhet: park, e kundërt, neutral, të ulët dhe të lartë. pezullim Polaris ATP 330 ka MacPherson struts me 6.7 inç e pezullimin e përparme. E pasme ka normë progresive krahun ritëm pezullimin me 7.1 inç e udhëtimit. Kapaciteti i ngarkesës përfshin një raft para në 90 paund, a rack pasme në 250 paund dhe një xhep anë e 20 paund për një kapacitet total të ngarkesës të automjeteve të ...

Read full article »

2013 Polaris Ranger XP 900 rishikim – video

Rubric: ylli Polar | 13 Jun 2015 | Comments Off në 2013 Polaris Ranger XP 900 rishikim – video
2013 Polaris Ranger XP 900 Review – Video

2013 Polaris Ranger XP 900 rishikim – video Lëvizja për vendosjen e motorit, ne kemi gjetur se inxhinierët menduar vërtetë se jo vetëm dinamikën motorin, por vendosjen në shasi, si dhe. E gjithë motorit dhe transmetimit janë të vendosura prapa shoferit dhe pasagjerit. Kjo vendosje i jep gjithashtu garazh shtëpi mekanik qasje shumë të mirë në pikat e shërbimit për të mbajtur makinën në formë të lartë. Filtrin e ajrit, futje, kuti CVT dhe shumë më tepër janë fjalë për fjalë të drejtë në frontin e do-it-yourselfer dhe të gjithë ju duhet të bëni është të hequr shtrat për të marrë në këto fusha. Një tjetër pak e madhështi inxhinieri vjen nga shtrati vetë, që tilts nga horizontale për pothuajse tërësisht vertikal. Kjo lejon më shumë ...

Read full article »

2009 Polaris Scrambler 500 4×4 rishikim

Rubric: ylli Polar | 11 Jun 2015 | Comments Off në 2009 Polaris Scrambler 500 4×4 rishikim
2009 Polaris Scrambler 500 4×4 Review

Scrambler 500 ushqehet nga Polaris ' 500 HO (output të lartë) motor. 498cc motor 4-goditje përmban një katër valvula vetme projektimin lart cam me një vrimës dhe infarkti i 92x75mm. Ajo është sjellë në jetë duke filluar elektrik me një automobilave kaloni stil kyçe kthesë apo një backup zbythje mekanik. Me trashëgiminë e saj të gjatë nuk ka injektimit të karburantit në këtë djalë i keq. Në vend të kësaj përzierje e karburantit ajrit është trajtuar nga një 40mm carburetor Mikuni CV. Polaris vendosur standarde për konfigurimin e transmetimit në këtë klasë dhe konkurrentët e saj kanë ndjekur shembullin. transmetimit plotësisht automatike të Scrambler së CVT ka një varg të vetëm përpara plus neutral dhe reverse. Kalimi në mes tyre është në sajë i përshtatshëm për ...

Read full article »

2003 Polaris Predator 500 ATV – Testuar nga Off-Road.com: Off-Road.com

Rubric: ylli Polar | 5 Jun 2015 | Comments Off në 2003 Polaris Predator 500 ATV – Testuar nga Off-Road.com: Off-Road.com
2003 Polaris Predator 500 ATV – Tested by Off-Road.com: Off-Road.com

2003 Polaris Predator 500 ATV – Testuar nga Off-Road.com Ju nuk do të shihni shumë fotografi të njerëzve duke bërë wheelies në Predator. Fund para i pëlqen të qëndrojë në terren. Tjetër Ju nuk do të vini re ato nëse nuk ju ngasin Predator gjatë natës, por ajo ka disa dritat mrekullueshëm mbi çelsin për të ju tregojnë kur ju jeni në pozicionin e drejtuar dhe kur dritat tuaja janë të ndritshme. Gomat e Maxxis RAZR punojnë shumë mirë. recensues # 2 (shkëmb) – rritur Intermediate përdorim: shkretëtirë gjurmët dhe dunat Things I liked: Gjëja e parë që me të vërtetë u dallua ishte shikoni awesome dhe qëndrim të gjerë. Ajo zjarre të drejtë deri, ngrohja deri në asnjë kohë në të gjitha, dhe pastaj kjo është e gjitha e energjisë nga atje. Quad dukej ...

Read full article »

Polaris Trail Boss 325 Manual shërbimit Pronarët Guide Books

Rubric: ylli Polar | 4 Jun 2015 | Comments Off në Polaris Trail Boss 325 Manual shërbimit Pronarët Guide Books
Polaris Trail Boss 325 Service Manual Owners Guide Books

Polaris Trail Boss 325 Manual shërbimit Pronarët Guide Books › falas › Shkarko › Polaris Trail Boss 325 Shërbimi Manual PDF POLARIS – Wiseco polaris boss shteg 325 shërbimit manual 2000 Polaris Bosi gjurmët shqyrtime Epinions lexoni komente produkt të konsumatorëve në vlerësim 4 yje nga 14 konsumit në vizitë wiseco për on-line urdhërimin, updates tech info 800 321 1364 83 vjet Model lindi std x goditje (mm) Top çmimi kit fund per Polaris 325 Trail Boss Manual Polaris 325 Trail Boss për Shitje Polaris Trail Boss 325 problemet Polaris 325 Pjesë Trail Boss 2002 Polaris Trail Boss 325 PolarisATV.pdf Read Tani 2010 Manual ORV Quick Reference – pastër Polaris polaris boss shteg 325 shërbim ...

Read full article »

2003 Polaris Sportsman 600 binjak: Off-Road.com

Rubric: ylli Polar | 4 Jun 2015 | Comments Off në 2003 Polaris Sportsman 600 binjak: Off-Road.com
2003 Polaris Sportsman 600 Twin: Off-Road.com

2003 Polaris Sportsman 600 binjak • gusht 2002 Pasardhësit e 700 binjak, the 2003 Polaris Sportsman 600 Twin përfshin të gjitha tiparet dhe teknologjitë e të 700 binjak, me një powerplant gjithë ri 597cc. Kjo ishte ATV parë i 2003 vijë deri që kam marrë për të hipur në Polaris hyrje të kohëve të fundit për shtyp, dhe unë u kruhet për të hipur! Duke qenë të rrethuar nga të gjitha ATV-së dhe milje e shtigje të reja është marrë numri i saj mbi mua, si unë jam një Quadaholic vërtetë dhe shpesh shkoni në Delirium tremens deri sa unë të marrë fix tim të ardhshëm. Unë zakonisht udhëtim çdo ditë, edhe pse unë u anashkalua një ditë për shkak të të udhëtuar kohë për këtë ngjarje. Trajtimi nuk ka punuar për mua. Unë jam një kauzë e humbur. Dua shërbimet sa më shumë që quads sportive, kështu që unë ishte rreth ...

Read full article »

2011 Polaris Ranger RZR XP 900 rishikim

Rubric: ylli Polar | 30 Mund 2015 | Comments Off në 2011 Polaris Ranger RZR XP 900 rishikim
2011 Polaris Ranger RZR XP 900 Review

2011 Polaris Ranger RZR XP 900 rishikim Zemra e bishës Ju mund të jetë duke menduar se RZR S është gjithashtu një sport të pastër krah për krah dhe ju do të jetë e drejtë. megjithatë, çdo gjë në lidhje me RZR XP merr gjërat një hap ose dy më tej. Shembulli i parë dhe më i qartë i kësaj është motori. Ndërsa ne ishim fillimisht duke pritur për të parë mulli 850cc nga familja Sportsman XP ose ndoshta një njeri shumë i rëndësishëm 1000cc për t'iu përgjigjur sfidën nga konkurrenca, Polaris shkoi në një drejtim krejtësisht të ri. Vë në lëvizje RZR XP është ProStar 900, një 875cc qëllim të ndërtuar, 4-goditje, karburantit injektuar, Motori DOHC Twin cilindër. Kjo nuk mund të duket si një përmirësim i madh nga mulli 760cc vë në lëvizje pjesën tjetër të ...

Read full article »

D&D Performance Scrambler 90 Tub

Rubric: ylli Polar | 22 Mund 2015 | Comments Off në D&D Performance Scrambler 90 Tub
D&D Performance Scrambler 90 Pipe

By: Chris Hodkinson Në fund të 2000 Sezoni i Polaris njoftoi lirimin e hyrjeve të tyre në tregun fëmijët. Ata do të vijnë me 3 modele me stilin e tyre të trupit në bazë të 2 nga modelet e tyre më të njohura, Scrambler dhe sportistët. Modelet Scrambler vijnë në një zgjedhje të 50cc dhe 90cc ndërsa Sportsman vjen e pajisur në versionin 90cc. Në sagë të pafundme e performancës ajo ishte vetëm një çështje kohe para se goodies aftermarket do të fillojë të jetë lëshuar për këto makina të vogla. DD Performance është i pari hop deri dyqan të hedhin kapelen e saj në ring për Scrambler 90. DD Performance është e njohur gjerësisht si një nga udhëheqësit në Artic Cat Teknologjisë. Vendosja shumta ...

Read full article »

2003 ylli Polar 600 Specs eHow

Rubric: ylli Polar | 19 Mund 2015 | Comments Off në 2003 ylli Polar 600 Specs eHow
2003 Polaris 600 Specs eHow

motor 600 Sportisti Twin ka një motor 597-kub-centimetër me dy cilindra katër-stroke. Është e lëngshme ftohur me një bobinë të vetme ndezjen dhe një carburetor 34 milimetra. Automjeti ka marsh automatik. pezullim Suspensioni përparme përdor një Macpherson 6.7 inç traversë ndërsa suspensioni pasme është i pavarur, duke i dhënë gamën kalorës e plotë të lëvizjes. Suspensioni pasme është progresiv me një bar anti-rrotull rreth 9.5 inç i gjatë. Goma Gomave para është 25 dhe 8/12 inç në diametër, ndërsa gomave pasme është 25 dhe 11/12 inç në diametër. Ata janë të dy të ngritur mbi rrota të kromit. Më shumë Like This Comments Ju mund të dëshironi Polaris Indy 600 syze. Polaris ka bërë snowmobiles ...

Read full article »

shqyrtim Wildcat dhe krahasimi vs. Polaris Rzr XP900 – ArcticChat.com…

Rubric: ylli Polar | 14 Mund 2015 | Comments Off në shqyrtim Wildcat dhe krahasimi vs. Polaris Rzr XP900 – ArcticChat.com…
Wildcat review and comparison vs. Polaris Rzr XP900 – ArcticChat.com…

Arctic Chat shqyrtim Wildcat dhe krahasimi vs. Polaris Rzr XP900 Gruaja ime dhe unë ishim #3 dhe #4 në ERX pas bigjohnmpls dhe plot Mud. Këtu është një rishikim i shpejtë i postuar në hcsledder dhe krahasimi vs Rzr XP. Unë jam plotësisht i ndershëm dhe i paanshëm, dashur ata të dy. rishikim i shpejtë dhe krahasimi i dy, pyetje të mirëpritur. Rzr XP hipi në Moab, OUT. Wildcat hipi në ERX demo në Elk River, MN. Rzr XP- Kjo ishte një njësi me qira në Moab, Unë me qira atë për 24 orë me my 62 vit Babai i vjetër. Ajo kishte rreth 3500 milje. Vetëm veshin dukshme ishte në bushings pezullimi para. shtrëngon, Përgjigja motor, pushtet, etj. në afërsi të përsosur. Kjo është e gjitha në lartësi 5000ft dhe më lart, kombinuar pesha e babait tim ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.