Royal Enfield India Historia Motor – Ultimate Motoçiklizëm

Rubric: Royal Enfield | 19 Jun 2015 | Comments Off në Royal Enfield India Historia Motor – Ultimate Motoçiklizëm
Royal Enfield India Motorcycle History – Ultimate MotorCycling

Royal Enfield India | Historia motor Royal Enfield Historia Royal Enfield ishte inkorporuar si Enfield India Limited më 21 nëntor në 1955 me bikes e para duke u mbledhur nga kits CKD. Ai ishte i pari prodhues motor 4-stroke në Indi. Në 1956, bimore në Thiruvottiyur u ngrit dhe deri në fund të vitit, 163 Plumbat Enfield ishin mbledhur dhe i mbështjellë off line kuvendit të ri. Enfield India nisi 173cc Villiers-powered Crusader në Indi në 1973 për të ndjekur Sherpa suksesshëm, një motor të vogël zhvilluar indigenously përdorur shumë pjesë Bullet për ata të pasigurt në vetvete në lidhje me trajtimin e një plumb i cili u pasua nga Bullet një mini 200 cc dy goditje ...

Read full article »

Vintage Auto Botërore, Delhi, Delhi, India Rreth Nesh

Rubric: Royal Enfield | 19 Jun 2015 | Comments Off në Vintage Auto Botërore, Delhi, Delhi, India Rreth Nesh
Vintage Auto World, Delhi, Delhi, India About Us

profil Vintage Auto Botërore është një firmë Sole pronësi të biznesit, i cili erdhi në ekzistencë në vitin 2007 në New Delhi, Indi . Ajo është nderuar si një nga prodhuesit më të shquar, furnizuesit, dhe importuesit e varg klasik dhe të cilësisë së mirë e makinave, spares automobilave, collectibles antike dhe ofrojnë shërbime për turne të shërbimit motor . Nën mbështetjen dhe drejtimin e z. Rohan Puri . ne jemi në gjendje për të krijuar një pozicion nivel të lartë në industri dhe kanë zgjeruar gamën tonë të produktit për të përshtaten kërkesën e klientit dhe specifikimet. gamë të plotë ynë produktit përfshin lambretta GP200 (SIL) skuter klasik, API Innocenti Lambretta Series 2 Li150 200 Scooters, motor skuter GP200 ...

Read full article »

rishikim: Hero Honda Karizma ZMR VS Royal Enfield Bullet Classic 500 CarsB…

Rubric: Royal Enfield | 18 Jun 2015 | Comments Off në rishikim: Hero Honda Karizma ZMR VS Royal Enfield Bullet Classic 500 CarsB…
Review: Hero Honda Karizma ZMR VS Royal Enfield Bullet Classic 500 CarsB…

rishikim: Hero Honda Karizma ZMR VS Royal Enfield Bullet Classic 500 Një vështrim në Karizma origjinale Honda heroit dhe ne kemi të gjithë sytë kodrina. Biçikletë është një bukuri me një përzierje të mirë të performancës, sqimë, seriozitet, dhe rehati. Josh Karizma vjetër kishte të gjitha se çdo biçikletë të mirë sportiv do të duhet të ofrojë, Hero Honda nisur një version të ri të Karizma, Karizma ZMR in late 2009. Nga njëra anë kemi një biçikletë sportiv, dhe nga ana tjetër një kafshe të fuqishme. Royal Enfield ka qenë gjithmonë sinonim me motor hard core me zhurmë rraskapitës për të siguruar të gjithë e di se një plumb është rreth. Ende, me ndryshimin e herë, prodhuesi Chennai bazuar, e bëri të sigurt upgrade Bullet Classic 500 kishte një relativisht ...

Read full article »

Çfarë duhet të bëni pas blerë një Enfield Royal?

Rubric: Royal Enfield | 18 Jun 2015 | Comments Off në Çfarë duhet të bëni pas blerë një Enfield Royal?
What To Do After Buying A Royal Enfield?

Çfarë duhet të bëni pas blerë një Enfield Royal? në qershor 1 2013, 8:23 pm Royal Enfield mund të jetë kompania më i vjetër motor në prodhimin e vazhdueshëm, por ajo gjithashtu ka një histori të çështjeve të cilësisë. Shumica e blerësve kanë tendencë për të rregulloje bikes e tyre dhe shpesh të ndryshuar aksioneve pjesët e. Kjo customization është një zonë gri dhe blerësit janë të detyruar të kalojnë nëpër forume të shumta në internet dhe të marrin këshilla nga bikers shokët shpesh çon në konfuzion. Bazuar në reagime përdoruesit ne kemi bërë një listë të gjërave që ju mund të bëni pasi të marrë biçikletë tuaj dhe ata ju më mirë të shmangur. Para Blerja e Bike: PDI (inspektimit para-dorëzimit) është shumë e rëndësishme para se të blesh një Enfield Royal. bikes Royal Enfield janë të njohura Scratch-magnet ...

Read full article »

Classic Bike News – qershor 2011.

Rubric: Royal Enfield | 18 Jun 2015 | Comments Off në Classic Bike News – qershor 2011.
Classic Bike News – June 2011.

qershor 2011 Lajmi klasik biçikletë sipër . A bota me të vërtetë nevojë për një variacion mbi temën Royal Enfield? mirë, po, në të vërtetë. Ne do të marrë Five ndonjë formë, madhësi, ose ngjyra. Ky model është i ri Bullet mjeshtri-quajtur e firmës 500. Pajisur me ultra të ligët-djegia RE-së, 84mm x 90mm, ndërtimi njësi, motor vetme-cilindër (c / w 5-shpejtësi gearbox), biçikletë gjithashtu ofron edhe elektrike dhe nisjes së. Çmimi? J3995. Cilësia e këtyre bikes është në përmirësim të vazhdueshëm. Dhe konsumin e karburantit është ende e gjatë 70mpg. May 2011 Lajmi klasik biçikletë Don Godden: 1936-2011 Ne e kemi dëgjuar vetëm vetëm lajmin për grasstrack vrapues, inxhinier, dhe biznesmen Don Godden cili vdiq ...

Read full article »

Royal Enfield Bullet Electra Twinspark në Indi – Prices, Shqyrtime, Photos

Rubric: Royal Enfield | 17 Jun 2015 | Comments Off në Royal Enfield Bullet Electra Twinspark në Indi – Prices, Shqyrtime, Photos
Royal Enfield Bullet Electra Twinspark in India – Prices, Reviews, Photos…

Royal Enfield Bullet Electra Twinspark Royal Enfield Bullet Electra Twinspark është një biçikletë markë të re nga Royal Enfield njohur për palë e saj të fuqishme të rrotave të rënda që rrotullon atë në rrugët indiane. Një ndezjen Twinspark motori i biçikletë përdor një sistem tranzitor spirale ndezjen cili është më i përshtatshëm për performancë të lartë me shpejtësi të lartë. Paraqitur me balestrat gazit me preload rregullueshme në pjesën e pasme, levë frenave në anën e djathtë si bikes më të madhe indiane të cilat modeli i mëparshëm nuk ka pasur dhe tank benzinë ​​është i lirë nga grafika. motor 187 Kilo plumb është gjuajtur nga një 346 cc katër motor goditje që përdor një sistem Twinspark për të ndezur përzierje e ajrit karburantit. Valvulave janë të operuar nga një Over ...

Read full article »

Nën radar: Bullet Royal Enfield 500 – Prodhuesit motor…

Rubric: Royal Enfield | 17 Jun 2015 | Comments Off në Nën radar: Bullet Royal Enfield 500 – Prodhuesit motor…
Under the Radar: The Royal Enfield Bullet 500 – Motorcycle Manufacturers…

Related Content Santa dhe dyqan biçikletë Ky bit zgjuar sapo erdhi tek ne nga koleksionist cilësisë së mirë biçikletë dhe mik i revistës Burt Richmond. 1947 Model AJS 16 A 1947 Model AJS 16 në ekran me motoçikleta të tjera klasike në Barber Vintage Muse Motorsports të. Gjendet në eBay: 1957 Ariel Red Hunter Ne e shohim një shumë e fiton bukur dhe BSAs në eBay çdo javë, por kjo është një kohë të gjatë që ne kemi parë. Vintage Motorcycle Club Nepal Aksionet Fotografitë e ekspozitës Classic Motor Bike Royal Enfield Bullet 500 vite prodhuar: 1952-62 fuqia pretenduar: 25hp @ 5,750rpm Top Speed : 78mph lloji engine: 499cc ftohur me ajër OHV single transmetim: 4-shpejtësi peshë: 420lbs (i lagësht) MPG: 45-65 (është.) ...

Read full article »

subcompact Kultura – Makina blog vogël: Teal Terror tjera: Royal Enfield C5

Rubric: Royal Enfield | 16 Jun 2015 | Comments Off në subcompact Kultura – Makina blog vogël: Teal Terror tjera: Royal Enfield C5
Subcompact Culture – The small car blog: The Other Teal Terror: Royal Enfield C5

Teal Terror tjera: Royal Enfield C5 Andy dhe unë kam shumë gjëra të përbashkëta: një pasion për makina të vogla, një dashuri e verë të mirë dhe birrë, dhe gratë që, si amerikanët gjeneratës së parë, jo gjithmonë të shprehjeve të tyre të drejtë. çfarë tjetër? Ne të dy makinat e vogël në pak më pak se ngjyra mashkullore që janë pak underpowered dhe mënyrë më fun se ju mund të presin. Ky është udhëtim time të përditshme, një 2010 Royal Enfield C5. Unë kam marrë për 9,000 milje në atë deri më tani dhe ajo me siguri ka qenë një përvojë e. histori Royal Enfield ka një histori të gjatë dhe të pasur. themeluar në 1893 në Redditch, England bërë biçikleta, ata pastaj moned në për të bërë quadricycles. Ata bënë motor e tyre të parë rreth 1911 1901. ...

Read full article »

Royal Enfield Bullet 500 – faqe 2 – Riders PNW

Rubric: Royal Enfield | 16 Jun 2015 | Comments Off në Royal Enfield Bullet 500 – faqe 2 – Riders PNW
Royal Enfield Bullet 500 – Page 2 – PNW Riders

nga . Winston, OR I Ride . Nighthawk S 700, Royal Enfield Bullet 500 Historia është shumë i detajuar. I lënë jashtë pjesën më të madhe, sepse ajo tashmë ishte goxha të gjatë. Por për ata që mund të jenë të interesuar, këtu janë disa hollësi në lidhje me të. Unë vetëm do të cek mbi pikat kryesore. Bullet daton në 1931. Përpara se, George Townshend filluar një kompani prodhuese në 1851 në një fshat të quajtur Hunt End, pranë Redditch, në Angli. Ai së pari filloi të hala, pastaj branched jashtë në gjëra të tjera. Ato janë të vendosura shumë afër në Enfield armaturë, dhe ata përfundimisht filloi të pjesëve për pushkë Enfield për armaturë. Ata e ndryshuan emrin e tyre të Enfield Prodhim në 1892. ata shtuar ...

Read full article »

2010 Royal Enfield Bullet C5 Classic EFI Rishikimi motor dhe Neni

Rubric: Royal Enfield | 15 Jun 2015 | Comments Off në 2010 Royal Enfield Bullet C5 Classic EFI Rishikimi motor dhe Neni
2010 Royal Enfield Bullet C5 Classic EFI Motorcycle Review and Article

2010 Royal Enfield Bullet Classic Efi - Perandoria Strikes Back Gjatë planifikimit të foto xhiruar për Bullet Royal Enfield Classic EFI, fotograf Hugh McLean dhe unë diskutuam skenën e hapjes nga Lawrence i Arabisë. Për lexuesit të panjohur me David Lean 1962 klasik, Filmi fillon me aktorin Peter O'Toole fettling mbi një Brough Superior SS100 në oborrin e një shtëpi rurale angleze. film Sekuenca - në të cilin aktori fillon motor legjendar për jetën dhe rides atë poshtë një rrugë të vendit - është vetëm tre minuta në gjatësi, por ajo është një përfaqësim prekës i përvojës motor. Gjatë shumica e pamjet ne mund të shohim vetëm fytyrën O'Toole-së, që mbart ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.