Drysdale 2x2x2- 2Përmbledhje WD

rubrikë: Suzuki | 20 qershor 2015 | Comments Off në Drysdale 2x2x2- 2Përmbledhje WD
Drysdale 2x2x2- 2WD Overview

2WD motor VËSHTRIM Dy motorcycles wheel drive në thelb mund të ndahet në dy grupe të gjera; ata me makinë mekanike me anë të zinxhirëve apo boshte, dhe ata që përdorin makinë hidraulike duke përdorur presion lëngjeve të tilla si 2x2x2 Dryvtech. Ashtu si me çdo largimit nga dizajn përgjithshme, ato bikes bazuar kryesisht në motoēikletat ekzistuese duket të jetë më i 'suksesshëm', pse definicioni i asaj fjale varet shumë nga objektivat e projektit. Ka pasur një harton disa 2WD në kohët e fundit që kanë vënë me të vërtetë 2WD në hartë, sepse ata kryejnë si një biçikletë konvencionale, por pak më të mirë. Kush ishte ajo në botë GP i cili tha biçikletë që fiton këtë vit do të biçikletë ...

Lexo artikullin e plotë »

Shtëpi

rubrikë: Suzuki | 20 qershor 2015 | Comments Off në Shtëpi
Home

Check out një nga videot tona më të vjetër TECH Tip Më të mirë në Parker Desert 250 The 2014 Sezonin BITD ka nisur tashmë off me Parker 250. CT Racing le qëllime të dihet se ata ishin pas gjashtë titullit drejtë BITD, me një fitore bindëse me mbi 6 minuta nga CT Racing Riders Dave Scott dhe Danny Prather. Duo filloi Pro ATV 5 off line dhe mundësuar aty CT Racing TRX450R përgatitur nga konkurrenca, duke përfshirë shumicën e motoēikletat, përfunduar 5 mbi të gjitha. Kursi kishte shumë uh, pluhur (duke filluar nga prapa mbi 30 motorcycles) dhe seksione Rock mbajtjen e shpejtësisë mesatare poshtë, duo kishte një shpejtësi mesatare prej vetëm nën 48 milje per ore. Joe Ramos dhe Trent Kendall përfunduar ...

Lexo artikullin e plotë »

2013 Suzuki Burgman 400 Top Motoçikleta reja

rubrikë: Suzuki | 20 qershor 2015 | Comments Off në 2013 Suzuki Burgman 400 Top Motoçikleta reja
2013 Suzuki Burgman 400 Top New Motorcycles

2013 Suzuki Burgman 400 Moderne dhe ekskluzive, Suzuki Burgman i ri 400, një karrem për ata që përveç rehati superiore dhe driveability janë në kërkim për një skuter që do të kthejnë kokat, dhe çmimi nuk është një problem i ... Përveç lëvizshmëri në rritje kundrejt makinave në qytet, Scooters mëdha si Suzuki Burgman 400 fituar betejën në rrugë të hapura dhe autostrada deri. Burgman paraqitur për herë të parë në publik në Gjermani 1998th që e bën një kuptim, sepse "Burgman" në gjermanisht do të thotë "njeri urban". Pas disa redesign gjatë viteve, Burgman 400 ka ardhur modernizuar dhe zbukuruar më tej 2007. vit. Dallimi kryesor në lidhje me modelin e mëparshëm janë rritur compression, ...

Lexo artikullin e plotë »

Classic çeliku GP-së #63: 2005 Suzuki RM250 PulpMX

rubrikë: Suzuki | 19 qershor 2015 | Comments Off në Classic çeliku GP-së #63: 2005 Suzuki RM250 PulpMX
GP’s Classic Steel #63: 2005 Suzuki RM250 PulpMX

sondazh Nëse ju shikoni lart fjalën "dy-stroke" në një fjalor, kjo është makinë ju duhet të shikoni. The 2005 RM250 këput në vëmendjen në prekjen më të vogël të mbyt dhe grabitur nëpërmjet powerband me shpejtësi të prish. Ajo ishte antiteza e saktë e valës së re të thumpers marrë përsipër sport. Mbreti i zing. Pas dekadave të luajtur violinë e dytë në lotari energjisë, Suzuki më në fund goditi vend i ëmbël në 2005. Mulli 249cc barked nga kthesë e parë e mbyt dhe mbahen në duke tërhequr deri lopë u kthye në shtëpi. Ajo ishte e shpejtë revving dhe më pak të qetë se Yamaha elektrike, por po aq efektive në rrugën e duhur. në fund 2004, Suzuki tërhoqi grusht shteti të shekullit nga snagging ...

Lexo artikullin e plotë »

të GSResources – Stator Papers I – Një abetare në sistemet akuzuar GS

rubrikë: Suzuki | 19 qershor 2015 | Comments Off në të GSResources – Stator Papers I – Një abetare në sistemet akuzuar GS
The GSResources – Stator Papers I – A primer on GS charging systems

Një abetare në sistemet akuzuar GS nga Peter Huppertz ( me të rejat nga redaktorët e tanishme ) Ky artikull shkon në aspektet teorike të problemeve akuzuar në disa modele Suzuki GS. ajo përpiqet (sukses!) për të identifikuar burimin e problemit, dhe (pa ndonje rezultat) shkaku, si edhe. Gjatë kohës që kjo pjesë e prozës ka qenë on-line, disa pyetje janë pyetur, nga i cili kam mësuar disa gjëra: është lexuar në fakt, gjë që tregon se ajo është me të vërtetë e dobishme problemi goditur shumë njerëz Disa njerëz kishin informacion që ishte shumë i dobishëm, si dhe artikulli ishte i plotë dhe kishte nevojë për disa informacione praktike Nga ky reagime, I hartuar një lloj FAQ. Është e këshilluar, ...

Lexo artikullin e plotë »

Ne testuar: Suzuki SFV 650 GLADIUS – Crank vogël (Foto, video) Mosaicsallthewa…

rubrikë: Suzuki | 19 qershor 2015 | Comments Off në Ne testuar: Suzuki SFV 650 GLADIUS – Crank vogël (Foto, video) Mosaicsallthewa…
We test: Suzuki SFV 650 Gladius – small crank (photo, video) Mosaicsallthewa…

Ne testuar: Suzuki SFV 650 GLADIUS - Crank vogël (Foto, video) Postuar nga admin më Dhjetor 27, 2011 në lajme të Top Suzuki GLADIUS është një shembull për këtë, me çmim nën 30 mijë. ari ju mund të blini një motor të ri, e cila është në gjendje të japë një dozë të mirë të emocioneve. [6] Suzuki SFV 650 GLADIUS është një dinamike, motor ende i lirë. Përveç motor vetë mirëmbahen mirë. Foto nga Charles Biela GLADIUS bëri debutimin e tij në tregun e tre vjet më parë, por sot është një makinë, e cila frymëzon diskutim të gjallë në mesin e motoçiklistëve. Disa pika jashtë stilin drejtpërdrejtë metrosexual dhe ngjyra, të tjerët për lavdinë e një motor në të njëjtën kohë motor të fuqishëm dhe të kursyer dhe veti të mira trajtimit ...

Lexo artikullin e plotë »

Suzuki Burgman scooter shkon në qelizë karburantit Gjelbër Tech – CNET News

rubrikë: Suzuki | 19 qershor 2015 | Comments Off në Suzuki Burgman scooter shkon në qelizë karburantit Gjelbër Tech – CNET News
Suzuki Burgman scooter runs on fuel cell Green Tech – CNET News

Suzuki Burgman scooter shkon në qelizë e karburantit Skuter do të marrë teste në rrugë në Angli këtë vit, por krijues i tij nuk pret që të arrijë në prodhimin në masë deri 2015. shkurt 3, 2010 7:42 AM PST LONDON–A hidrogjen-powered qelizë e karburantit skuter të re hibride elektrike do të mundësojë qytetit Commuting lehtësinë pa dëmtuar mjedisin, shefi ekzekutiv i zgjuar Energjisë tha në nisjen biçikletë këtu. Njësia Scooter Suzuki Burgman Fuel, bërë nga sistemet e energjisë të pastër Kompania e energjisë inteligjente dhe Suzuki Motor, do të testohen në Loughborough nga ky muaj, me analiza të mëtejshme të rrugëve të planifikuara për në Londër më vonë këtë vit. Ne e shohim një tërheqje të tregut për më shumë produkteve të energjisë-efikas dhe ka ...

Lexo artikullin e plotë »

2006 Ninja 650r vs Suzuki SV650 – Motor USA

rubrikë: Suzuki | 19 qershor 2015 | Comments Off në 2006 Ninja 650r vs Suzuki SV650 – Motor USA
2006 Ninja 650R vs Suzuki SV650 – Motorcycle USA

2006 Ninja 650r vs Suzuki SV650 Jeta duhet të jetë e vështirë për Twins mesme. Pavarësisht nga të gjithë ata kanë për të ofruar, ata ende të etiketuar me etiketën biçikletë fillestar. Përderisa shumë nga këto bikes mund të blihet nga motoçiklistëve për herë të parë dhe duke blerë një nga këto më tepër se, them, një GSX-R1000 ose ZX-10 siç tregon tuaj të parë udhëtim pazakontë sens të përbashkët, etiketë është ende disi fyese. Edhe pse kjo do të thotë se ju jeni duke bërë diçka të pretty cool – të mësuarit për të ngasin një motor – një njollë të caktuar mbetet. Pas te gjithave, sa njerëz do të ecin me krenari në farmacinë e tyre lokale dhe kërkoni turp bukur ku mund të gjeni prezervativë trajner? Ju do të mendoni se moniker biçikletë fillestar ...

Lexo artikullin e plotë »

2007 Spyker F8-VII Tetë Cylinder Engine si BatuCars

rubrikë: Suzuki | 19 qershor 2015 | Comments Off në 2007 Spyker F8-VII Tetë Cylinder Engine si BatuCars
2007 Spyker F8-VII Eight Cylinder Engine as Well BatuCars

2007 Spyker F8-VII Tetë Cylinder Engine, si dhe Njoftimi për shtyp: Kur kompania ka filluar tregtare në fillim të shekullit të 20 ajo filloi modelet e makinave me emrin A, B dhe C në treg. Kur CEO Spyker Victor Muller ringjallur emrin Spyker në 2000 ai donte për të ndërtuar në atë histori të fortë, "Kur ne kemi nisur rreshtin e parë moderne të Spykers, C8 Spyder, ne e quajti atë vijën C për të ndjekur më nga racionalen modeli origjinal. E Linja do të fillojë në të ardhmen e afërt, kështu që ka kuptim për Formula tonë 1 makinë, modeli ynë i fundit, të jetë linja F. " Numri tetë i referohet numrit të cilindrave të motorit Ferrari Spyker-së, si me rrugë do Spykers të tilla si C8 ...

Lexo artikullin e plotë »

2008 Suzuki B-King testuar!

rubrikë: Suzuki | 19 qershor 2015 | Comments Off në 2008 Suzuki B-King testuar!
2008 Suzuki B-King tested!

Hayabusa deri tani është një emër i tillë provokuese njihet menjëherë me shpejtësi. dhjetë vitet e saj tani që 1998 kur biçikletë u zbulua për herë të parë. 2008 është edhe një herë në vit për shpejtësi dhe Hayabusa nuk gaboj. Suzuki madje ofron një version zhveshur tani dhe ne nuk jemi të sigurt që një më mirë të mbajë! fjalë: Tor Sagen / Photography: Martin Leyfield dhe Tor Sagen Të dy bikes tani të shfaqë 1340cc çift rrotullues Ladenin në-linjë katër. Ata janë të dy të lehtë të jetë entuziast në lidhje dhe kjo nuk është gjithmonë rasti për metal japoneze! Në selinë e as dy nuk ka kurrë asnjë dyshim se ju jeni kontrollin e muskujve të jashtëzakonshme dhe të pastër! Kam kaluar gati dy javë në B-mbretit të parë dhe në tim ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.