2007 GSX-R750 vs Daytona 675 – Motor USA

Rubric: triumf | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2007 GSX-R750 vs Daytona 675 – Motor USA
2007 GSX-R750 vs Daytona 675 – Motorcycle USA

2007 GSX-R750 vs Daytona 675 Braktisur nga Kryeministri rrugës gara seri, Ne vuri përballë të Suzuki GSX-R750 kundër Triumfi Daytona 675 për një betejë kokë-to-kokë ne jemi faturimit si Comparo Dëbuarit. Çfarë do triumfin Daytona 675 dhe Suzuki GSX-R750 kanë të përbashkët me Lindsey Lohan dhe Britney Spears? Përveç që ne të gjithë duam që të vishen në kostume trupit lëkurë dhe shes ato pa mëshirë. shaka e keqe mënjanë: Në një kohë apo një tjetër ata kanë qenë të gjithë dolli e qytetit gjatë kulm të tyre por tani e gjejnë veten’ hedhur mënjanë me asnjë vend që ata me të vërtetë i përkasin. Ne nuk mund të ndihmojë rënë tona Gal-pals, por ne mund të kandidojë një ndërhyrje për bikes. Mendoni për këtë provë si një ...

Read full article »

Ride parë – 2006 Triumph Rocket III Classic – motoçiklist Magazine

Rubric: triumf | 18 Jun 2015 | Comments Off në Ride parë – 2006 Triumph Rocket III Classic – motoçiklist Magazine
First Ride – 2006 Triumph Rocket III Classic – Motorcyclist Magazine

Një Bagger amerikan në Londër Duke kërkuar jashtë në raketë Triumfi III Classic përmes dritares së Diner Auntie Ruthit, Unë nuk mund të ndihmojnë duke menduar se sa biçikletë të re kishte të përbashkët me këtë vend. Pesëmbëdhjetë vjet më parë, para se John Bloor zbuloi fabrikën ai do të ndërtohet vetëm deri në rrugë në Hinckley, Angli, ky restorant ishte një kuzhinier pak–një zinxhir i njohur se në bazë menunë e saj në fare tradicionale angleze. Now, ajo është rilindur si një lokal të vogël të stilit amerikan. Motoçikletë super-sized dominuese parking jashtë ka evoluar në mënyrë të ngjashme. Kur ajo ishte nisur dy vjet më parë, Rocket III ishte një biçikletë në mënyrë të guximshme British zhveshur. Now, ajo është transformuar ...

Read full article »

2013 Triumph Rocket III Roadster Rishikimi

Rubric: triumf | 18 Jun 2015 | Comments Off në 2013 Triumph Rocket III Roadster Rishikimi
2013 Triumph Rocket III Roadster Review

2013 Triumph Rocket III Roadster 2013 Triumph Rocket III Roadster 2013 Triumph Rocket III Roadster Rishikimi 2013 Triumph Rocket III Roadster Me raketa III. It Out-MUSKUJT. It Out-Rides. (NO WONDER IT-S NJË ICON.) Rocket III Roadster është kthyer kokat dhe të marrë të gjitha ardhurve. Dhe i rrahin. Tani portreti 2.3 motor litër është rritur fuqinë dhe çift rrotullues përmes tri ingranazhet e parë për të dhënë këtë, në botë-s biçikletë e madhe e prodhimit, një qëndrim edhe meaner. Kështu mëshirë të tip varfër që përpiqet të jashtë-e muskujve të. atëherë, atje-s Rocket III Touring. Bikers që të gëzojnë duke parë çdo pëllëmbë të vendit e dinë se Rocket III Touring përpin milje me stil dhe një karakter të veçantë që përgënjeshtron ...

Read full article »

TRIUMPH STREET TRIPLE 675 2013 – SC-PROJECT shter konik Si për të bërë…

Rubric: triumf | 18 Jun 2015 | Comments Off në TRIUMPH STREET TRIPLE 675 2013 – SC-PROJECT shter konik Si për të bërë…
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 2013 – SC-PROJECT CONIC EXHAUST How To Make…

TRIUMPH STREET TRIPLE 675 2013 – SC-PROJECT konik shter Çfarë mendoni për këtë video? dirtmaop: nuk mund të presim për të blerë këtë në 2015. Kohë të gjatë, por ende nuk mund të presim për biçikletë haha.п »ї victor rodriguez soler: të shëndoshë është e mahnitshme, por, do këmba e pasagjerit të ketë ndonjë problem me ajrin e ngrohtë e shter konik?п »ї Calvin ulët: Bukur п »ї Jason Daniel: Unë kam nevojë për këtë. Jeremy James: A është kjo një zëvendësim drejtë ose nuk kam nevojë për të ndryshuar hartën e karburantit. Shumë nicer se shigjetën përmirësuar Mendoj. Triumph675dude: haha një’ Po unë nuk mund të spell Kastor 314: atëherë është e vendosur 🙂 🙂 Unë kam një ndjenjë që unë jam gonna Notta duan të le të mbyt ...

Read full article »

2013 Triumph Trophy SE Ride First – Ultimate Motoçiklizëm

Rubric: triumf | 17 Jun 2015 | Comments Off në 2013 Triumph Trophy SE Ride First – Ultimate Motoçiklizëm
2013 Triumph Trophy SE First Ride – Ultimate MotorCycling

2013 Triumph Trophy SE | Ride parë 2013 Triumph Trophy SE Sport Tourer Test Duke u bazuar në suksesin e madh të triumfit Tiger Explorer, Triumph ka marrë të njëjtin 1215cc shkurtër goditje lëngshme ftohur, 12 valvul, DOHC, inline-3 dhe i hedhur në një turne shasi luksoze duhur / sportive, për të krijuar 2013 Triumph Trophy SE. Projektuar për të konkurruar kokë më kokë me nderuar BMW R 1200 RT, the 2013 Triumph Trophy SE është e gjatë në karakteristikat e-përfshirë luksoze pezullimin elektronike rregullueshme wp, kontroll tërheqje, lidhur frenimit ABS, pult shumë të përshtatshëm, xham rregullueshme, dhe një të plotë-trashë system-si zë edhe si një mbajtës shumë të aftë. duke marrë 2013 Triumph Trophy SE jashtë ...

Read full article »

Triumfojë TT600 Road Test

Rubric: triumf | 17 Jun 2015 | Comments Off në Triumfojë TT600 Road Test
Triumph TT600 Road Test

Triumph TT600 nisë Mund 18-19, 2000 Triumph ka shkuar dhe tërësisht të mbërthyer kokën e saj në Hornets fole duke liruar TT600 rreth katër vjet pasi ajo të parë doli me idenë. Këtë herë ajo është bërë asnjë keqardhjet për të marrë mbi prodhuesit japonez në lojë e tyre në atë që është ndoshta klasa më e kontestuar – 600s Supersport. Një hetim i shpejtë i panelit syze dhe një shëtitje rreth biçikletë zbulojnë asnjë surpriza të mëdha. Paketa varet jashtë një kornizë aliazh me një mandat katër-cilindër, likuid ftohur, karburantit injektuar powerplant, transmetimi gjashtë shpejtësi dhe kështu me radhë. Pretendimet e performancës bien diku në mes të paketë, me 170 kg peshë të thatë dhe 110 kuaj duke pretendohet. ...

Read full article »

2006 Triumfojë Speed ​​katër - te perdorura 2006 Speed ​​Four në motoçiklist Magazine

Rubric: triumf | 17 Jun 2015 | Comments Off në 2006 Triumfojë Speed ​​katër - te perdorura 2006 Speed ​​Four në motoçiklist Magazine
2006 Triumph Speed Four – Used 2006 Speed Four at Motorcyclist Magazine

2006 Speed ​​Four 2006 Triumph Speed ​​Four Intro bikes sportive Triumph gjithmonë i pranishëm përvojat këndshme hipur. Aspak të bëjë modele Triumph vetë në treg, dhe ata arent zakonisht më i kërkuar pas bën dhe modelet. However, në 2005, Triumph ofroi një biçikletë të re dual-sportive në përzierje, përgatitur për heqjen nga katër shpejtësi në favor të triumfit Daytona të ri 675. Për të mbajtur kalorës preferuar gjallë, Triumph prezantoi Triple Speed 1050 - një konkurrent direkt për modele të njohura të tilla si Yamaha FZ1 dhe përbindësh Ducati 1100 EVO. The 2006 Triumph Speed 1050 është emëruar në mënyrë të përshtatshme, ashtu siç është e ndërtuar për shpejtësi dhe të performancës. Trupi styling është një përgjigje të popullaritetit në rritje ...

Read full article »

2004 Triumph Speed ​​Four Krahasimi – Motor USA

Rubric: triumf | 17 Jun 2015 | Comments Off në 2004 Triumph Speed ​​Four Krahasimi – Motor USA
2004 Triumph Speed Four Comparison – Motorcycle USA

2004 Triumph Speed ​​Four Krahasimi Ne shpresojmë Snorkels futje mashkullor-si katër Speed-së nuk do të na marrë në telashe me policinë Web Ndërkombëtare. Ajo duhet të jetë çudi, vërtet, si Triumph është i vetmi anëtar i grupit me dispozitat rregulluese fikje (dhe preload variable) në të dy skajet e angleze Creamsicle (modelet portokalli janë zëvendësuar nga një ngjyrë të ngrohtë të verdhë për 2004; e keqe-boy zi është alternativa tjetër). pirun i saj 43mm është i lidhur me FZ6 për stanchions fuqishmit, shkonte Yamaha një të mirë duke qenë një dizajn fishek në vend të internals e fikje-Rod në tre të tjerët. Ndërsa secili prej treshes të ulët-tech-pezulluar ka rregullim pasme preload, vetëm ...

Read full article »

$4000 Surgery Streetbike – Triumph Tiger 1050 – motoçiklist Magazine

Rubric: triumf | 17 Jun 2015 | Comments Off në $4000 Surgery Streetbike – Triumph Tiger 1050 – motoçiklist Magazine
$4000 Streetbike Surgery – Triumph Tiger 1050 – Motorcyclist Magazine

Duke u kthyer Bounce Into hidhem Nuk kam qenë në Tiger fuqishëm në uljen e-rreze goditje me të majtën, ndjenja të sigurt dhe, mirë, shpejt. Unë kam qenë vetëm duke pritur për tingujt e diçka për të filluar scraping. Pastaj unë goditi një xhungë të vogël dhe filloi kërcim. dhe kërcim. atëherë unë mori veten disa më shumë dhe filloi freaking out! Deri në kohën që unë e bëra atë në dalje, ajo goditi mua: Unë e nevojshme përmirësimet pezullim. Kur bleva këtë aventurë-Tourer një vit më parë, kjo nuk ishte lloj i aventura kam pasur në mendje. Unë në fakt përdorin Tiger më shumë si një sport-turist, apo edhe një Sportbike. Përveç Commuting dhe vjetore Los Angeles për udhëtim rrugë Laguna Seca, pjesa më e madhe hipur tim është nëpërmjet Twisty Kalifornisë Jugore ...

Read full article »

EICMA Update: Triumph Tiger 800XC Special Edition paraqitet – Gaadi.com

Rubric: triumf | 16 Jun 2015 | Comments Off në EICMA Update: Triumph Tiger 800XC Special Edition paraqitet – Gaadi.com
EICMA Update: Triumph Tiger 800XC Special Edition Unveiled – Gaadi.com

2013 EICMA Update: Triumph Tiger 800XC Special Edition paraqitet Triumph Motorcycles është një nga prodhuesit më të njohura motor në Evropë dhe në të EICMA kanë zbuloi 2014 Tiger 800XC Special Edition. Ky version i veçantë botim sjell disa ndryshime kozmetike të dallojnë atë nga standarde 800XC. Triumfi është një nga prodhuesit më të pritur motor në Indi. Që kur ata zbuluan India datën e tyre të fillojë dhe të dhënat. entuziastët motor në të gjithë vendin janë duke pritur në pritje të fillimit të serisë Triumfi. Në EICMA tregojnë Triumfi është parë me një variant të ri të aventurës së tyre motor popullore 800XC. ri Triumph Tiger XC Special ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.