Blog – Vespa

Rubric: Vespa | 19 Jun 2015 | Comments Off në Blog – Vespa
Blog – Vespa

#VESPAVITA kontributin e javës- 14 qershor, 2013 Është e premte dhe koha për të si mendoni ju Vespa? kontribues pas. çdo të premte, ne do të shfaqë pronarët e pasionuar Vespa cilët ndajnë historitë dhe fotot e përvojat e tyre të preferuar të tyre në bordin e një Vespa. kontribues i kësaj jave është Ted Gushue. një shkrimtar kontribuar në revistën Scene. Ai u rrit deri shikuar baba i tij ngasin motoçikletat dhe u bë një tifoz vetë që nga një moshë të hershme. Vendimi i tij për të ngasin një Vespa, ndërsa në kolegj e bëri atë një kalorës avid Vespa dhe tifoz, këtu është historia e tij. Ted kuqe Vespa ET4 se ai hipi ndërsa në kolegj. Unë shkova në kolegj në një qytet të fjetur periferike në Rhode Island me emrin e Bristol. Fshat i vogël i disa mijëra ...

Read full article »

Vespa PX 125 30th Anniversary Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales

Rubric: Vespa | 16 Jun 2015 | Comments Off në Vespa PX 125 30th Anniversary Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales
Vespa PX 125 30th Anniversary Scooter News and Reviews Scootersales

[+] parë galeri imazhit ADVERTISEMENT Vespa PX 125 30vjetorin E saj e fundit e fundit PX edicionin e kufizuar 125. Nisur këtë javë në Itali nuk e tij ende e qartë nëse do të shohim modelin e fundit këtu në rrugët e Australisë. Ose në këtë rast dhoma rri kot! 30 vjet nga fillimit të tij, Vespa PX është bërë një ikonë e vërtetë e stilit italian dhe design. Shumë pak klasike kanë arritur atë që ka arritur Vespa PX. PX ka rinovuar veten ndonjëherë pa humbur veçantinë e saj. Në vend të ndryshimit për hir të ndryshimit, PX ka mbetur rigorozisht mbi diktatit të modës. Në të fundit 30 viteve dhe Vespa PX është prodhuar në mbi 40 Versione, me motorët e 80, 100, 125, 150 dhe 200 ...

Read full article »

2009 Vespa S 150

Rubric: Vespa | 14 Jun 2015 | Comments Off në 2009 Vespa S 150
2009 Vespa S 150

– 2009 Vespa S 150 2009 Vespa S 150 teknologji të përparuar dhe portreti styling janë marka tregtare të Vespa S. Me linjat e saj të pastra esenciale, Vespa S 150 është një version minimalist i 1970 modele legjendar, dhe dëshmi se shpirti i ri i Vespa është ende shumë i gjallë. Apeli i sportiv 'Vespino të’ jeton në formën e Vespa S të gjitha-re, frymëzuar nga tradita të gjata Vespa-së në hartimin e re dhe dinamike skuter. Styling minimalist i Vespa S gjurmët zanafillën në modele legjendar si Vespa 50 Veçantë dhe Vespa Primavera. Vespa speciale (1969) dhe Vespa Primavera (1967) u bë ikona e një brezi të cilit aspiratat dhe ...

Read full article »

modern Vespa : X10 Përshtypjet e parë.

Rubric: Vespa | 13 Jun 2015 | Comments Off në modern Vespa : X10 përshtypjet e para.
Modern Vespa : X10 First Impressions.

modern Vespa Thu Jul 12, 2012 12:39 pm quote Pershendetje te gjitheve , Vetëm mendova se do të mbajtur të gjithë deri në datën me përshtypjet e mia të para të X10. Bërë vetëm disa qindra milje në drejtimin në shpejtësi. Konsumi i karburantit është mesatarisht 75 mpg(Britani e Madhe). Kjo ndoshta do të liroj deri dhe për të përmirësuar me kalimin e kohës. Unë kam pasur për të rregulluar të frenimit ekstreme motor, komentuar nga ato Beverley 350 pronarët. Brakes janë fantastike. Acceleration është asgjë si aq i mirë sa GTS, por mund të përmirësojë. NO END Wobble PARA. Ekran duket adekuat. Unë jam 6ft dhe era duket të heqë lart mjaft mirë. Speedo duket shumë e saktë në krahasim me GTS që është i rekomandueshëm. Tapiceri është e rehatshme. mbrapa ...

Read full article »

produkteve të drurit në qoftë se ajo është e hip, ai është këtu Faqe 2

Rubric: Vespa | 13 Jun 2015 | Comments Off në produkteve të drurit në qoftë se ajo është e hip, ai është këtu Faqe 2
Wood products if it’s hip, it’s here Page 2

La Dolce Vespa. Limited Edition Vespas Frymëzuar nga Classic skafeve italiane. Digital jap një lustër në Auckland, Zelanda e Re, siguron cilësi të lartë alternativa ultra përgjegjës për mjedisin për përdorimin e drurit të vërtetë, mermer, granit dhe guri në aviacionin, detar, automotive dhe të lartë fund tregjet arkitektonike. Ata filluan Designer tyre seri Limited Edition "Tribute" Vespas shkurtin e kaluar me GTV Tribute Vespa, duke përdorur modelin e madhe si një kanavacë në të cilën për të provoni një version Mahogany veneered e skuter fillimisht italiane. GTV Specs: LX50 dhe LX150 Specs: Styling dhe prestigjin e këtyre Vespas Limited Edition ndjell skafeve famshme italiane nga 1960-së me të tyre ...

Read full article »

LX Touring 50 metropol, Londër

Rubric: Vespa | 12 Jun 2015 | Comments Off në LX Touring 50 metropol, Londër
LX Touring 50 Metropolis, London

Pyetur në lidhje me këtë biçikletë * Futni numrin e verifikimit Style dhe rehati në linjat e përjetshëm: Touring Vespa LX 50 është frymëzuar nga legjenda e turne në një Vespa. E "Touring" simbol krenari flaunted në mburojë prapa pjatë së bashku me kutinë e ngushtë identifikon edicionin e ri special dhe thekson sofistikimi dhe elegance e Vespa LX. Të finishings e Turne edicionin special janë të dizajnuara për të përmirësuar linjën Vespa: standarde të racks të përfundojë krom bagazhi në skajet e para dhe mbrapa, rritjen e kapacitetit të ngarkesës së automjetit mjaft të konsiderueshme; rrumbullakuar dritë peshqesh transparent përqafon syrin e Vespa me një kontakt të stilit dhe rritjen e mbrojtjes për të sprovuar. ...

Read full article »

Vespa GTS 300 Super Rishikimi Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales

Rubric: Vespa | 9 Jun 2015 | Comments Off në Vespa GTS 300 Super Rishikimi Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales
Vespa GTS 300 Super Review Scooter News and Reviews Scootersales

Vespa GTS 300 super Rishikimi Eshte kthyer, Vespa GTS 300 super. Ne kemi pasur disa vendqendrimet të shkurtër, por këtë herë e saj për të vërtetë. Njëqind foto photo gallery! Prezantimi Ne kemi qenë këtu më parë unë e di. Scootersales.com.au ka shqyrtuar GTS 300 disa herë tani por e saj një nga ato Scooters ju thjesht nuk e mendjes duke bërë një më shumë kohë. Në fakt që nga GTS 300 la garazh kam lënë të kuptohet në mënyrë të vazhdueshme për një vizitë të kthimit. Pra, tani ne jemi me fat sa të ketë super për një periudhë të zgjatur. Sa me fat jemi? Lexo. Features GTS 300 super (super) në mendjen time është mbreti i Scooters. Nuk e tij më të fuqishme, as nuk është e madhe, por kjo nuk duhet ...

Read full article »

2008 Vespa GTS 250 Rishikimi ~ Vespa Daily

Rubric: Vespa | 7 Jun 2015 | Comments Off në 2008 Vespa GTS 250 Rishikimi ~ Vespa Daily
2008 Vespa GTS 250 Review ~ Vespa Daily

2008 Vespa GTS 250 rishikim Bashing larg në një tastierë MCUSA për më shumë se gjysmë dekade, Madson jep kontributin e tij të shkarravitur në çdo gjë nga shqyrtime biçikletë për karakteristikat e industrisë dhe raportet Racing Motor. Vespa GTS 250 jep stil skuter me më shumë performancë se sa pritej nga tipike vrapoj tuaj të vogël-zhvendosje. Scooters shkëmb. Unë e bëra këtë gjykim të menjëhershëm pas slipstreamimg kaluar një Mullet në kamionin e tij përbindësh në autostradë pa pagesë, prerja me kalimin e vetëm në kohë për dalje tim. Mos u mërzit se manovër im guximshme ndodhi në një modeste 70 mph, ose që pronari kamion-së do të mund të shkeli mbi pedale dhe kishte më mbytje poshtë tymi naftë nga shter – i cili ka ndodhur të jetë në tim ...

Read full article »

Vespa LX 125i Touring Test Motoçikleta

Rubric: Vespa | 5 Jun 2015 | Comments Off në Vespa LX 125i Touring Test Motoçikleta
Vespa LX 125i Touring Test Motorcycles

Përshkrim: Icons segment "scooters klasike,"The përjetshëm Vespa fitojë këtë vit e ngjyra të reja dhe pajisje të reja. kështu, e Vespa LX switches 125i Touring, me mbajtëse të përparme dhe të pasme, vizualisht i aftë për të kryer një max! Ftesë për të udhëtimit ose salcë? Scooter -station ju përgjigjet! Nëse sot është një trend motor Vespa, shpesh zgjedhur si një mjet i dytë dhe praktikë modës urbane, ka pasur një kohë kur ai ishte mjeti i vetëm i transportit për familjet. Në periudhën e pasluftës, sidomos në Itali, shumë prej këtyre Grerëzat sapo çelur, distanca udhëtuar gjatë, të ngarkuar më shumë se e nevojshme, apo edhe e shoqëruar me një anë-makinë për të marrë shokët e saj dhe "Bambini". Dremitje në epokën shkuara, Vespa ofron Touring ...

Read full article »

2009 Vespa S 150 - Përdoret 2009 S 150 në motoçiklist Magazine

Rubric: Vespa | 4 Jun 2015 | Comments Off në 2009 Vespa S 150 - Përdoret 2009 S 150 në motoçiklist Magazine
2009 Vespa S 150 – Used 2009 S 150 at Motorcyclist Magazine

2009 S 150 2009 Vespa S 150 Piaggio futur Vespa S në 2009. Ky skuter vjen në dy modele pak më të ndryshme: Vespa S 50 dhe Vespa S 150. Dallimi kryesor në mes të modeleve bazë është madhësia e motorit, dhe dallimet në peshë, pushtet, shpejtësi të lartë, dhe ekonomia e karburantit që shkojnë së bashku me të. Ndërtuar si një homazh për kulm Vespa në 1970, the 2009 Vespa S karakteristika styling minimalist Retro bazuar në Vespa 50 Primavera veçantë dhe Vespa që është e sigurtë për të apeluar në rininë e sotme. Entuziastët e projektimit klasik skuter, të cilët janë mjaft të vjetra, do të të kujtohet kur modelet që Vespa S është projektuar pas riorganizohet botën e Scooters evropiane dhe amerikane. Me një teknologjikisht ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.